Recenzijas

“Mančestra pie jūras”

Režisors un rakstnieks Kenets Lonergans ir izveidojis vienu no tām retajām Holivudas filmām, kas piedāvā sirdi plosošu, neierastā stilā veidotu stāstu, kas ir neparedzams un pārsteigs jebkuru. “Mančestra pie jūras” ir filma, kas liks sirdij sāpēt, jūtot līdzi galvenajiem tēliem, un par kuru jūs domāsiet ilgu laiku.

10.01.2017

Režisors un rakstnieks Kenets Lonergans (“Gangs of New York”, “You Can Count On Me”) ir izveidojis vienu no tām retajām Holivudas filmām, kas piedāvā sirdi plosošu, neierastā stilā veidotu stāstu, kas ir neparedzams un pārsteigs jebkuru. “Mančestra pie jūras” ir filma, kas liks sirdij sāpēt, jūtot līdzi galvenajiem tēliem, un par kuru jūs domāsiet ilgu laiku.

Kenets Lonergans izmanto nekomplicētu kinematogrāfiju, kas ir ierasta visām drāmām, bet spēj radīt lielisku filmu. “Mančestra pie jūras” izceļas ar savu stāstu, kas izcili reālistiski ataino notikumus un pamatīgi iepazīstina ar visiem tēliem. Būdams ļoti emocionāls un sirdi plosošs stāsts, tas arī spēj visu sajaukt kopā ar humoru, kas liks justies labi pareizajos mirkļos.

Manchester by the Sea

Stāsts sākas ar Keisija Afleka atveidoto tēlu Lī Čandleru, kurš iet dzīvei cauri, slikti izturoties pret citiem cilvēkiem, un ir ļoti neapmierināts ar savu eksistenci. Kādu dienu viņš saņem ziņu, ka viņa brālis ir nomiris un viņam jākļūst par aizbildni brāļadēlam, ko Lī, protams, nevēlas. Parādot pagātnes ainas, kur Lī redzam kā laimīgu, dzīves piepildītu cilvēku, mēs, skatītāji, nevaram saprast, kāpēc šis tēls ir kļuvis tik riebīgs un nejūtīgs. Stāsts visu neatklāj uzreiz, režisors lieliski miksē tagadnes ainas ar pagātni, darot visu pakāpeniski, lai mūs iepazīstinātu ar visiem tēliem un notikumiem. Un, kad mēs uzzinām, kas pagātnē notika ar Lī, tas kļūst par patiesi sāpīgu notikumu, liekot iesāpēties sirdij un tecēt asarām. Pēc šī mirkļa tēls uzreiz parādās citādā gaismā.

Manchester by the Sea

Šī ir viena filmām, kas pārsteidza ar Keisija Afleka sniegumu. Protams, viņš ir bijis teicams tādās filmās kā “Gone Baby Gone”, “The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford” (par kuru viņš saņēma “Oskara” nomināciju)un daudzas citās, bet viņš iepriekš nav iegājis tik dziļi lomā, kā tas ir “Mančestrā pie jūras”, kur Afleks pats pazūd pilnībā, skatītāju priekšā atstājot tikai Lī Čandleru. Keisijs šim tēlam deva dvēseli, un viņa atveidotā varoņa attīstību skatīties bija ļoti intriģējoši. Viņa sniegums šajā filmā parāda, ka viņš ir attīstījis savas aktiera spējas un ir nonācis nākamajā līmenī. Afleka veikums šajā filmā bija pelnījis 2017. gada “Zelta globusa” balvu par “Labāko aktiera sniegumu drāmā” un, cerams, nopelnīs arī “Oskaru”.

“Mančestra pie jūras” – melanholiska, dziļi aizkustinoša, sirdi plosoša, smieklīga un pilna ar emocijām. Filma, kas spēs aizkustināt jebkuru cilvēku. Šo filmu iesaku redzēt visiem, kas vēlas kārtīgi izraudāties un izbaudīt mākslas darbu, kur visi filmas komponenti ir izcili.

Vērtējums: A+