Recenzijas

Nīsoniāde: “Run All Night” (2015)

Tāpat kā kādreiz Džeisona Stethema sadaļu leģendārajā blogā Kino Kults, Kinoblogeri.lv platformā sagaidām Nīsoniādi, kuras pirmais pārstāvis, “Run All Night”, klāt jau šonedēļ!

11.03.2015

Leģendārajā blogā Kino Kults bija vesela sadaļa, veltīta Džeisonam Stethemam – joks vairāk kā izdevās, bija arī pakaļskrējēji, bet visam labajam ir jābeidzas, vai arī jātransformējas, tapēc Kinoblogeri.lv platformā sagaidām Nīsoniādi, kuras pirmais pārstāvis, “Run All Night”, klāt jau šonedēļ!

Taisnības labad jāsaka, ka filmai par labu spēlē tas, ka no n-padsmitā Laiema Nīsona action-darba pēdējo pāris gadu laikā neviens neko vairs īsti negaida, un pareizi – tā filma patiks vēl vairāk. Un, atšķirībā no Stethema, Nīsons vēl kaut kā mēģina atšķirties starp filmām (jā, pat ņemot vērā “Taken 3”), un šeit viņš, pārmaiņas pēc, nav ne bijušais policists, ne atvaļināts specdienestu superjāklis, bet vienkāršs karjeras bandīts uz nodzeršanās robežas. Vienkāršiem, bet sulīgiem triepieniem filma būvē Nujorkas īru/itāļu izcelsmes mafiozo pagrīdes pasauli, īpaši gribētos izcelt Nīsona saspēli ar mafijas bosu Eda Harisa izpildījumā – divu smagsvaru skatienos vien ir paslēpusies tīri skatāma prequel filma, varbūt pat vairākas.

Daudzi jautā – kad beidzot būs normālas videospēļu filmas? Bet tās jau ir te, un to būs vēl vairāk, jo videospēļu DNS ir nemanot sajaucies ar kinematogrāfu, un laikam jau, ka arī otrādi – te varoņi visu filmu ceļo pa visiem zināmām lokācijām (bārs, pakaļdzīšanās, train yard, stealth misija, māja, degoša māja, “negaidīts” otrais fināls… viss, kā mīlam), cīnās ar vienkāršajiem bandītiem un pusbosiem, tas viss notiek vienas nakts ietvaros, Ņujorkā, Ziemassvētkos. Maksa Peina vārds netiek minēts, bet visi tāpat visu saprot…

Saturiski klišejiska un dialogos šabloniska (“We need to go!”, “We have to jump!”, “They will not let this go!” u.c. grāvējfilmu teksti birst no varoņu mutēm vēl biežāk, kā lodes no stobriem), filma pārliecina tieši ar stilu un kolorītajiem varoņiem – no Nīsona ironiskā bandīta-alkoholiķa (beidzot ar humoru!) līdz Eda Harisa stindzinošajam mafijas bosam. Un pagaidiet, līdz redzēsiet kolorīto killeru mūsu nēģera Common izpildījumā!

Pārliecinoši veiksmīgākā un skatāmākā no visiem 3 Nīsona un režisora Jaume Collet-Serra kopdarbiem, tā diez vai ir laba filma, bet izklaidējoša – noteikti! Skat, un uz piekto kopdarbu sanāks kas patiešām labs.