Recenzijas

“Pet” (2016)

Spāņu režisors Karless Torenss ("Sequence", "Apartment 143"), kurš ir pazīstams ar savām godalgotajām īsfilmām, piedāvā mums jaunu psiholoģisko šausmu trilleri. Es patiesi cerēju, ka “Pet” būs lieliska filma, bet saņēmu pretī garlaicīgu filmu, kas pārbāzta ar stāsta pavērsieniem, kas vairāk koncentrējas uz pārsteigumiem, nevis uz tēliem.

06.12.2016

Spāņu režisors Karless Torenss (“Sequence”, “Apartment 143”), kurš ir pazīstams ar savām godalgotajām īsfilmām, piedāvā mums jaunu psiholoģisko šausmu trilleri. Es patiesi cerēju, ka “Pet” būs lieliska filma, bet saņēmu pretī garlaicīgu filmu, kas pārbāzta ar stāsta pavērsieniem, kas vairāk koncentrējas uz pārsteigumiem, nevis uz tēliem.

Stāsts sākas ar vīrieti vārdā Sets (Dominiks Monahens), kurš strādā dzīvnieku patversmē. Kādu dienu viņš autobusā satiek Holiju (Ksenija Solo), pret kuru Sets jūt ļoti lielas simpātijas. Lēnām viņš kļūst apsēsts ar Holiju, un tas viņu noved līdz Holijas nolaupīšanai, turot viņu krātiņa zem dzīvnieku patversmes, kurā viņš strādā.

Salīdzinājumā ar citām filmām “Pet” nav tā labākā filma, kas parādītu, cik talantīgs aktieris Monahens (“The Lord of the Rings”, “X-Men Origins: Wolverine”) spēj būt. Viņš tēlo skumju vientuļnieku, kurš, satiekot Holiju, savādā veidā kļūst par profesionālu vajātāju un izcili uzzina par viņu visu. Monahens, tēlojot Setu, ātri zaudē skatītāju simpātijas, un mums vispār nerūp, kas ar viņu notiek beigās. Filma daudz paļaujas uz dialogiem, tāpēc dažreiz bija sajūta, ka viss notika monotoni, bez emocijām.

Pet

Psiholoģisks trilleris ir labs, ja tam pieliek vienu vai divus labus stāsta pavērsienus (protams, vajag arī labus tēlus), bet, sarakstot scenāriju filmai “Pet”, Džeremijs Sleiters, kurš arī sarakstīja scenāriju iepriekšējā gada sliktākajai supervaroņu filmai “Fantastic Four”, laikam domāja, ka vajadzētu vairāk un vairāk pārsteigt skatītājus, liekot viņiem visu laiku būt nepārtrauktā izbrīnā. To darot, stāsts spēja mani ieintriģēt un dažreiz pārsteigt, bet, tuvojoties beigām, stāsts zaudēja savu jēgu. Ja esat redzējuši filmas treilerus, varat jau droši secināt, ka gūsteknei ir kaut kas zem ādas. Sākumā šķiet, ka mūs gaida parasts nolaupīšanas stāsts, bet viss attīstās citādi. Filma liek domāt par to, kurš gan šajā stāstā ir īstais ļaundaris, un tā padarīja abus galvenos tēlus par ļaundariem, kuriem nav iespējams just līdzi un kuru likteņi filmas beigās man bija pilnīgi vienaldzīgi.

Ar “Pet” Karless Torenss nespēja izveidot tādu pašu spriedzi kā, piemēram, viņa īsfilmā “Sequence”, kuru es iesaku noskatīties. Mums tiek piedāvāta filma, kas ir vienkārši nofilmēta, dažreiz neloģiska, pārbāzta ar “plot twists”, un tādēļ tā neliek just līdzi nevienam tēlam. Būtu bijis labāk, ja Torenss paliktu pie īsfilmām, kurām viņš pats saraksta scenāriju un kuras viņam padodas daudzreiz labāk nekā pilnmetrāžas filmas.

Vērtējums: D+