Recenzijas

“Underworld: Blood Wars” (2016)

Klāt piektā (!) daļa seriālā, kurā, pārfrāzējot visiem zināmo izpildītāju, "neviens vairs nesaprot, par ko tie cīnās un ar ko", kur ceturto reizi uz ekrāniem atgriežas apburošā vampīrsieviete Selēna, bet mēs jau n-to sēriju pēc kārtas nesaprotam, kas īsti notiek un kāpēc.

15.12.2016

Klāt jau piektā (!) daļa seriālā, kurā, pārfrāzējot visiem zināmo izpildītāju, “neviens vairs nesaprot, par ko tie cīnās un ar ko”, kur ceturto reizi uz ekrāniem atgriežas apburošā vampīrsieviete Selēna, bet mēs jau n-to sēriju pēc kārtas nesaprotam, kas īsti notiek un kāpēc. Šis teksts nebūt nepalīdzēs, tam ir vienīgi (apšaubāmi) izklaidējoša vērtība.

Filma pamatoti sākas ar montāžu “previously on Underworld”, un par to mēs vēl parunāsim, bet tad jau ar pirmajiem kadriem aiziet tie paši vēži tajās pašās kulītēs – ložu necauršaujamā ādas kombinezonā tērptā Selēna joprojām mūk no bomžveidīgajiem vilkačiem un joprojām tikpat viegli ar tiem tiek galā. Keita Bekinseila jau sen ir baudījusi vampīru asinis, tādēļ izskatās gandrīz tāpat kā pirmajā daļā, bet tas “gandrīz” jau sāk palikt redzams. Teo Džeimss prot labāk, īpaši aicinātā epizodes zvaigzne Čārlzs Denss ilgi neuzkavējas, toties vampīriem ir jauna cīnītāja ar tik izbolītām acīm, ka nokaunētos pat Amanda Seifrīda (tā nav viņa, pārbaudīju). Visbeidzot Selēnas mīļotais Maikls (Michael!) jau otro sēriju pēc kārtas dzīvo tikai “flashback’os”, un kaut kā neticas, ka Skots Spīdmens ir tik dārgs, ka nevarēja atļauties, – drīzāk pats atteicās!

Underworld Blood Wars, Tumsas pasaule

Filmas veidotāji paļaujas, ka visi skatītāji ir pilnīgi “tēmā”, tāpēc pat nepūlas paskaidrot notiekošo detaļās vai pat lielos vilcienos (variants B – viņi ir mūsu pusē), nepārtraukti izmetot atsauces uz iepriekšējo sēriju notikumiem un personāžiem. Tādēļ nebrīnieties, ka filmā piedalās vienkāršie vampīri, augstdzimušie vampīri, vilkači, uzlabotie vilkači, vampīri ar vilkaču spējām un otrādi, kā arī beidzot (beidzot!) astrālie vampīri! Katrs no tiem cenšas dabūt svešas asinis (jo “Asins kari”), un tā varētu būt forša metafora, ja vien filmas autori saprastu šī jēdziena nozīmi. Juceklis ir pamatīgs, un vienā filmas ainā Selēna iesaucas “Esmu nogurusi no šī visa, es to vairs nevaru izturēt!”, un mēs esam 100% ar tevi, girl! Sviestaini, bet varbūt vismaz izklaidējoši tiem, kas ir paši parakstījušies to visu skatīties?

Kā to ņem. Režisores un operatores Annas Forsteres piesaiste filmai noteikti nav kaitējusi, bet diez vai atšķir to no iepriekšējām daļām vai līdzvērtīgas produkcijas, un nekāds sieviešu “empowerment” te nav jūtams – varbūt mazāk kadru ar cieši iespīlētu Bekinseilas dupsi (bet arī tie ir). Cieša sekošana seriāla mitoloģijai, protams, ir apsveicama, un jūs gaida vismaz pāris sulīgi vampīru-vilkaču “rubaki” (un viens neiztrūkstoši smeķīgais kadrs), bet… es nekad neticēšu, ka autori vispār saprata, ko filmē un kas vispār notiek. Ja jautājat, vai filma joprojām ir tikpat zila, kā tikko izzvejots slīkonis, tad atbilde ir pozitīva – jā, tā diemžēl ir, un krāsas meklējiet citur (piemēram, pie Tima Bērtona).

Underworld Blood Wars, Tumsas pasaule

Rakstā daudz pieminēju TV, jo tā taču ir vislabākā ideja – tā kā šī, bez šaubām, ir pēdējā pilnmetrāžas “Underworld” filma kinoteātros, visas piecas daļas tagad smuki jāsagriež TV miniseriālā – tur būs gan spilgtais “pilots”, gan liekā “flashback” sērija, gan arī sasteigti sviestainais fināls ar neiztrūkstošo idiotisko “cliffhanger”. Pacels papildu kāpostu, iegūs jaunus fanus – un otro sezonu varēs laist tur, kur šim visam jau sen ir īstā vieta!

Un tad pienāks arī “Resident Evil” kārta! “Underworld: Blood Wars” pagaidām Latvijas kinoteātros.