Saraksti

101 filma, ko gaidīt 2018. gadā

2018. gads nupat, nupat ir sācies, un mēs visi noteikti esam gatavi ar galvu pa priekšu mesties iekšā jaunos kino piedzīvojumos. Lai atgādinātu mums un jums par to, kas šogad labs un interesants ir gaidāms kino jomā, mums ir gatavs saraksts ar 101 interesantu filmu, par kurām daudz un dikti runāsim šajā gadā.

03.01.2018

2018. gads nupat, nupat ir sācies, un mēs visi noteikti esam gatavi ar galvu pa priekšu mesties iekšā jaunos kino piedzīvojumos. Lai atgādinātu mums un jums par to, kas šogad labs un interesants ir gaidāms kino jomā, mums ir gatavs saraksts ar 101 interesantu filmu, par kurām daudz un dikti runāsim šajā gadā.

Pāris piebildes – šis nebūt nav visaptverošs saraksts, jo ir vēl daudz filmu, ko noteikti gaidīsim ar nepacietību. Piemēram, sarakstā nav iekļautas filmas, kurām pagaidām nav oficiāli zināmi nosaukumi (Ādama Makeja filma par Diku Čeiniju, piemēram, šeit nav, jo “Backseat” nav oficiāli apstiprināts kā nosaukums) – viens izņēmums gan ir “Deadpool” sīkvels, kuram arī it kā nosaukums vēl nav līdz galam skaidrs, bet pats Dedpūls, protams, par šādu anarhiju tikai un vienīgi priecātos. Tā ka, ja ir vēl kāda filma, ko jūs ļoti, ļoti gaidāt, droši pastāstiet par to komentāros! Un par datumiem – dažām filmām iznākšanas datumi Latvijā jau ir iestiepušies 2019. gadā, bet sarakstā tās tomēr tika atstātas, jo viss buzz par tām, visticamāk, būs šogad, turklāt datumi mēdz mainīties, kā arī tas var kalpot kā pamudinājums rūpīgāk pētīt pieejamo festivālu repertuārus, jo tur vienmēr ir daudz ekskluzīvu pirmizrāžu.

Nu ko – uzvārām tasi tējas/kafijas, atrodam uzkodas, rezervējam sev kārtīgu lasīšanas pauzīti un metamies iekšā šajā megarakstā!

1. Ad Astra

Režisors: Džeimss Grejs
Lomās: Breds Pits, Tomijs Lī Džonss, Donalds Saderlends, Ruta Nega
Uz ekrāniem: 11.01.2019.

Lai gan filmai oficiālas iznākšanas datums šobrīd ir noteikts 2019. gada janvāris, Džeimsa Greja jaunāko veikumu ļoti, ļoti tomēr gribas iekļaut jau 2018. gada gaidītāko filmu sarakstā – vienmēr ir cerība, ka filma varētu parādīties kādā kinofestivālā jau agrāk. Un nepacietība šeit ir īsti vietā un laikā – izceļojies pa dažādiem vēstures apcirkņiem ar savām divām iepriekšējām filmām “The Lost City of Z” un “The Immigrant”, šoreiz Grejs ar galvu pa priekšu metīsies zinātniskajā fantastikā – “Ad Astra” stāstīs par kādu zinātnieku (Pits), kurš dodas kosmiskā ceļojumā ar mērķi atrast savu tēvu (Džonss), kurš pirms 20 gadiem pazuda, veicot savu misiju starp zvaigznēm.

2. Annihilation

Režisors: Alekss Gārlands
Lomās: Natālija Portmane, Tesa Tompsone, Dženifera Džeisone Lī, Džīna Rodrigeza, Oskars Aizeks
Uz ekrāniem: TJR (tad jau redzēs)

Lai kāds arī nebūtu negaidītais tracis ap filmas izplatīšanu un lai kur arī beigu beigās mēs filmu skatīsimies – “Netflix” vai kinoteātros -, skaidrs ir viens – “Annihilation” būs jāredz jebkurā gadījumā. Pirms pāris gadiem Gārlands sagādāja vienu no pēdējā laika lieliskākajiem un intelektuālākajiem zinātniskās fantastikas piedzīvojumiem ar savu debiju režijā “Ex Machina”. Pēc tā, protams, interese par Gārlanda nākamo projektu ir ievērojami lielāka, bet viņš i nedomā iet vieglāko ceļu, kā savu nākamo filmu izvēloties Džefa Vandermēra savādās, postapokaliptiskās, galvenokārt uz sajūtām un spocīgās atmosfēras balstītās grāmatas “Annihilation” ekranizāciju.

3. Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

Režisors: Peitons Rīds
Lomās: Pols Rads, Evandželīna Lilija, Maikls Duglass, Mišela Faifere
Uz ekrāniem: 06.07.2018.

 Pēc Edgara Raita negaidītās un skaļās aiziešanas no pirmās “Ant-Man” filmas skatītāju cerības par projekta izdošanas noteikti kļuva krietni piezemētākas. Un, iespējams, tieši tas nāca par labu Peitonam Rīdam un viņa komandai, jo, lai gan varbūt filma gluži revolūciju komiksfilmu žanrā nesāka, “Ant-Man” sagādāja gana daudz prieka un ar savu īpašo enerģiju un sirsnību ieguva gana daudz atzinības. Turpinājumam, kuru arī režisēs Rīds, šāds handikaps vairs nepienāksies – skatītājiem šoreiz jau būs skaidrs, kas viņus var sagaidīt, tāpēc filmai nāksies atrast jaunu veidu, kā pārsteigt. Turklāt pieminēšanas vērts ir fakts, ka šī būs pirmā “Marvel” kino pasaules filma, kuras nosaukumā parādīsies arī sievietes supervarones vārds.

4. Apostle

Apostle

Režisors: Garets Evanss
Lomās: Dens Stīvenss, Maikls Šīns
Uz ekrāniem: TJR

Viss liecina, ka “Netflix” arī 2018. gadā turpinās savu uzvaras gājienu, un viens no projektiem, kas ir nonācis šī straumēšanas giganta paspārnē, ir vēl jaunā, bet ļoti interesantā režisora Gareta Evansa filma “Apostle”. Līdz šim Evansa zināmākie darbi bija “The Raid” un “The Raid 2”, bet ar savu jauno darbu “Apostle” Evanss izmēģinās spēkus citā lauciņā (kaut gan, pēc visa spriežot, bez kaušanās neiztiks arī šeit). “Apostle” stāstīs par kādu vīru, kurš dodas glābt savu māsu, kuru ir nolaupījis reliģisks kults, kas pieprasa izpirkuma naudu apmaiņā pret viņas drošību.

5. Aquaman

Aquaman, Akvamens

Režisors: Džeimss Vans
Lomās: Džeisons Momoa, Ambera Hērda, Patriks Vilsons, Vilems Defo, Dolfs Lundgrēns, Nikola Kidmena
Uz ekrāniem: 21.12.2018. (“Kino Kulta” un “Cēsu alus” seanss šeit)

2017. gads DC kino pasaulei bija pretrunu pilns – pēc negaidīti milzīgās veiksmes ar “Wonder Woman”, kuru mīlēja gan kritiķi, gan skatītāji, gada nogalē sekoja vilšanās un gan uz ekrāna, gan ārpus tā vērojamais haoss saistībā ar “Taisnības līgu”. Laiks rādīs, kādā situācijā studija “Warner Bros.”, “DC Films” un visa DC varoņu pasaule atradīsies 2018. gada nogalē, kad iznāks Džeimsa Vana filma par Akvamenu, bet vienmēr, protams, ceram uz to labāko. Laiks dziedē visas rētas, un līdz nākamā gada decembrim gan jau būsim piemirsuši ne visai lielisko “Justice League” pēcgaršu un būsim gatavi mesties ūdeņainos piedzīvojumos ar Artūru Kariju un viņa pārējiem zemūdens iemītniekiem.

6. Avengers: Infinity War

Režisori: Entonijs Russo, Džo Russo
Lomās: (dziļi ievelkot elpu) Roberts Daunijs juniors, Kriss Evanss, Kriss Hemsvorts, Skārleta Johansone, Čadviks Bozmans, Pols Rads, Dons Čīdls, Džošs Brolins, Marks Rafalo, Toms Holands, Entonijs Makijs, Toms Hidlstons, Džeremijs Reners, Kriss Prats, Elizabete Olsena, Sebastians Stans, Benedikts Kamberbačs, Pols Betanijs, Kobija Smoldersa, Benedikts Vongs, Zoja Saldana, Kārena Gilena, Deivs Bautista un droši vien vēl kāds miljons aktieru
Uz ekrāniem: 27.04.2018.

Nu, atzīstieties – kam vēl pār muguru pārskrēja skudriņas, skatoties “Avengers: Infinity War” treileri? Lielais brīdis jau gandrīz ir klāt – jau kopš 2012. gada pirmās komandas filmas “The Avengers” “Marvel” ar saviem turpmākajiem veikumiem tīzoja un tīzoja lielo, baiso ļaundari Tānosu, kurš Atriebējiem sadošot pa mizu tā, ka maz neliksies. To, cik traki mūsu iemīļotajiem varoņiem ies un vai Brolina Tānoss attaisnos savu nežēlīgo slavu, redzēsim jau pavisam drīz, bet nepacietība mieru neliek – gluži katru dienu mums nav iespējas redzēt visus (VISUS!) “Marvel” komiksfilmu pasaules darboņus cīnāmies vienuviet.

7. Bad Times at the El Royale

Režisors: Drū Godards
Lomās: Kriss Hemsvorts, Džefs Bridžess
Uz ekrāniem: 05.10.2018.

Kaut kā nu ir sanācis tā, ka kopš 2012. gada debijas režisora lomā ar lielisko, meta joku pārpildīto šausmeni “The Cabin in the Woods” Drū Godards nevienu citu pilnmetrāžas filmu nebija režisējis. Nevarētu gan arī gluži apgalvot, ka visu šo laiku Godards ir sēdējis, rokas klēpī salicis, – viņa kontā pa šo laiku ir darbs gan pie “World War Z”, gan “The Martian” scenārija, kā arī tāds neliels projektiņš kā “Daredevil” seriāls “Netflix” platformai. Bet tāpat ir prieks, ka Godards vēlreiz sēdīsies režisora krēslā ar “Bad Times at the El Royale” – pat ja par pašu filmu pagaidām zinām tikai to, ka tās darbība norisināsies viesnīcā, kurā satiksies bariņš aizdomīgu svešinieku.

8. Beautiful Boy

Režisors: Fēlikss van Groningens
Lomās: Stīvs Karels, Timotijs Šalamē
Uz ekrāniem: TJR

2018. gadā neiztiksim arī bez kārtīgām un smagām drāmām. Viens no šādiem projektiem, kas varētu sagādāt daudz pārdzīvojumu un sirdssāpju, ir “Beautiful Boy”, kas stāstīs par kādu tēvu, kurš ir spiests vērot, kā viņa dēls cīnās ar atkarību no metamfetamīna. Filmai varam piekabināt arī ekstra aizkustinošu plusiņu – tā ir balstīta uz patiesiem notikumiem, kurus piedzīvoja Deivida Šefa ģimene un par kuriem viņš pastāstīja biogrāfiskā grāmatā. Vienā no galvenajām lomām redzēsim jauno aktieri Timotiju Šalamē, kurš šobrīd ir uz viļņa, pateicoties lieliskajam sniegumam filmā “Call Me By Your Name” (skat. tālāk).

9. Bille

Bille

Režisore: Ināra Kolmane
Lomās: Rūta Kronberga, Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Maija Doveika, Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš
Uz ekrāniem: 06.04.2018.

2018. gads, protams, ir gads, kad mūs turpinās priecēt Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Viens no darbiem, ko noteikti ne vienā vien Latvijas mājā gaida ar īpašu nepacietību, ir Ināras Kolmanes veidotā Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna “Bille” ekranizācija. Ar Billes bērnības piedzīvojumiem, dienām un nedienām, domājams, iepazinies ir gandrīz ikviens, tāpēc cerams, ka filmai izdosies uzķert un atainot tikai bērnu dienām raksturīgo un ikvienam pazīstamo dzīves skatījumu un sajūtu. Turklāt kā papildu ķirsītis visam pa virsu nāk fakts, ka talkā Kolmanei ir nākuši vairāki lieliski pašmāju aktieri.

10. Bird Box

Režisore: Suzanna Bīra
Lomās: Sandra Bulloka, Džons Malkovičs, Sāra Polsone, Džekija Vīvere
Uz ekrāniem: TJR

Sandru Bulloku lielākoties esam pieraduši redzēt dažāda veida komēdijās, bet mēs ļoti labi zinām, ka viņa māk vēl daudz ko vairāk (piemēram, ātri vadīt autobusu). Džoša Meilermena romāna “Bird Box” ekranizācija ļaus Sendijai parādīt, kā viņa tiktu galā, dzīvojot postapokaliptiskā pasaulē, kuru apdzīvo monstri, kas liek tiem, kas tos ierauga, uzreiz sajukt prātā. Uzstādījums ir visnotaļ intriģējošs, grāmata ir spriedzes un šaušalu atmosfēras pilna, tā ka atliek tikai gaidīt, kā to visu Suzannai Bīrai izdosies salikt kopā.

11. Black Klansman

Režisors: Spaiks Lī
Lomās: Džons Deivids Vašingtons, Ādams Draivers, Tofers Greiss
Uz ekrāniem: TJR

Ar Spaiku Lī ir līdzīgi kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt. Bet tas tikai nozīmē to, ka katru jauno šī režisora veikumu vienmēr gaidām ar interesi. Un Lī nākamais projekts izklausās īpaši intriģējošs – tas stāstīs par kādu afroamerikāņu detektīvu, kuram veiksmīgi izdodas infiltrēties Kolorādo vietējā Kukluksklanā un… kļūt par tā vadītāju. Kā jau ierasts ar Lī darbiem, gaidīsim gan fantastisku stila izjūtu, gan provokāciju, jo Spaiks ir viens no tiem māksliniekiem, kurš nu galīgi nebaidās paust savu viedokli.

12. Black Panther

Režisors: Raiens Kūglers
Lomās: Čadviks Bozmans, Maikls B. Džordans, Lupita Njongo, Martins Frīmens, Andžela Baseta, Endijs Sērkiss
Uz ekrāniem: 16.02.2018. (“Kino Kulta” / “Cēsu alus” seanss šeit)

Pirms uz lielā ekrāna plosīsies visi Atriebēji, mūs februārī gaida vēl viens īpašs “Marvel” kino piedzīvojums – pirmā  melnādainā supervaroņa solofilma “Black Panther”. Ar Čadvika Bozmana atveidoto Melno Panteru skatītāji jau iepazinās “Captain America: Civil War” filmā, un redzētais lika ar lielu interesi lūkoties varoņa solofilmas virzienā. Intriga kļūst vēl lielāka, ja atceramies, ka filmas vadības groži ir uzticēti daudzsološajam režisoram Raienam Kūgleram, kurš jau reiz pierādīja, ka spēj attaisnot uz sevi liktās cerības ar filmu “Creed”. Cerams, ka arī šajā gadījumā Kūgleram būs tas izdevies – vismaz treileri liecina, ka “Black Panther” nodrošinās pilnīgi jaunas vēsmas “Marvel” kino pasaulē.

13. Blessed Virgin

Režisors: Pols Verhovens
Lomās: Virdžīnija Efira
Uz ekrāniem: TJR

Pols Verhovens, kurš gandrīz jau ir sasniedzis 80 gadu slieksni un nesen savā karjerā ir atradis otro elpu, pat nedomā apstāties un jau ir ķēries pie darba pie sava nākamā projekta. Pēc tam, kad vecmeistars satricināja pasauli ar lielisko, šokējošo un drosmīgo “Elle”, viņš ir nolēmis pievērsties kam potenciāli tikpat skandalozam – viņa jaunā filma “Blessed Virgin” stāstīs par kādu mūķeni 17. gadsimta Itālijā, kura redz satraucošas reliģiozi erotikas vīzijas un beigu beigās sāk romānu ar savu kompanjoni, kurai ir uzticēts mūķenei palīdzēt.

14. Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Režisors: Braiens Singers, Deksters Flečers
Lomās: Rami Maleks, Eidens Gilens, Maiks Maierss, Toms Holanders
Uz ekrāniem: 25.01.2019.

Lai izstāstītu par visām aizkulišu peripetijām saistībā ar šo filmu, vajadzētu vismaz piecas rindkopas, tāpēc visu skandālu izpētīšanu atstāsim jūsu pašu ziņā, ja vēl nebija gadījies to dzirdēt. Bet, neskatoties uz visiem tračiem, “Bohemian Rhapsody” tomēr ir un paliek filma, kuras virzienā lūkoties ar interesi. Deksteram Flečeram, kurš nomainīja Braienu Singeru režisora krēslā, ir vēl gana daudz laika, lai pabeigtu šo filmu par leģendāro grupu “Queen” un tās vēl leģendārāko solistu Frediju Merkūriju un liktu kinozālēm visā pasaulē drebēt no “We Will Rock You” un citu fantastisko dziesmu skaņām.

15. Boy Erased

Režisors: Džoels Edžertons
Lomās: Lūkas Hedžess, Rasels Krovs, Nikola Kidmena, Džoels Edžertons
Uz ekrāniem: 05.10.2018.

Aktieru ar ambīcijām kļūt par režisoriem ir daudz, bet ne visiem vienmēr šīs ambīcijas izdodas veiksmīgi īstenot. Džoels Edžertons gan noteikti ir pieskaitāms pie veiksmīgajiem gadījumiem – viņa veidotais trilleris “The Gift” pirms pāris gadiem ļoti patīkami pārsteidza skatītājus visā pasaulē. Savā nākamajā režijas darbā Edžertons ir nolēmis pievērsties dramatiskākiem notikumiem – “Boy Erased” ir biogrāfiskās grāmatas ar tādu pašu nosaukumu ekranizācija, kurā Garards Konlijs stāsta par to, kā viņa ģimene ar tēvu, kurš ir mācītājs, priekšgalā piespieda viņu piedalīties tā saucamās geju konversijas terapijas programmā.

16. Call Me By Your Name

Režisors: Luka Gvadanino
Lomās: Timotijs Šalamē, Ārmijs Hammers, Maikls Stulbargs
Uz ekrāniem: 19.01.2018.

Lai gan Lukas Gvadanino aizkustinošā filma par pirmo mīlestību, tās skaistumu un, jā, arī sirdssāpēm jau paspēja iekļūt mūsu 2017. gada labāko filmu sarakstā, tai tomēr ir atradusies vieta arī šeit, jo filma regulārajos seansos uz ekrāniem nonāks tikai šogad. Taču lielākā daļa no tiem, kas filmu jau paspēja noķert dažādos kinofestivālos, ir stāvā sajūsmā. Starp citu, paši nepacietīgākie var uzmeklēt un vēl pirms filmas izlasīt romānu, uz kura tā ir balstīta un kuram ir tieši tāds pats nosaukums. Filma par īstu zvaigzni padarīja Timotiju Šalamē, un ar viņu šogad uz lielā ekrāna tiksimies vairākkārt. To pašu varam teikt arī par filmas režisoru Luku Gvadanino, bet par to – nedaudz vēlāk.

17. Can You Ever Forgive Me? 

Can You Ever Forgive Me?

Režisors: Mariella Hellere
Lomās: Melisa Makartija, Ričards E. Grānts, Dženifera Vestfelda
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan ir daudzi skatītāji, kuriem frāze “komēdija ar Melisu Makartiju” galvenajā lomā liek saviebties nepatikā, filma “Can You Ever Forgive Me?” varētu likt mainīt domas par šo patiesībā lielisko aktrisi. Mariellas Helleres (kura režisēja neparasto “The Diary of a Teenage Girl”) jaunā filma stāstīs patiesu stāstu par rakstnieci Lī Izraelu, kura pēc tam, kad viņas rakstītās grāmatas neviens vairs nevēlējās publicēt un finansiālā situācija sāka kļūt spiedīga, sāka pārdot viltotas vēstules, kuras viņa ir it kā saņēmusi no slavenībām. Stāsts, protams, ar to ne tuvu nebeidzas, bet ar visu pārējo pagaidīsim līdz filmai…

18. Creed II

Režisors: Stīvens Keipls juniors
Lomās: Maikls B. Džordans, Silvestrs Stallone, Dolfs Lundgrēns
Uz ekrāniem: TJR

Ar mēģinājumiem atdzīvināt vecas franšīzes bieži vien ir tā, kā nu ir, – katrai “21 Jump Street” varam likt pretī Tomu Krūzu, kurš ātri bēg no “Mūmijas”. Bet pirms pāris gadiem iznākusi “Creed”, kas iepūta jaunu elpu “Rokija” sāgā, šoreiz pašam Rokijam liekot pakāpt nostāk un kļūstot par mentoru, nevis galveno cīnītāju, bija viens no patīkamajiem gadījumiem, kad viss sakrita savās vietās un izdevās lieliski. Likumsakarīgi, ka mūs gaidīs arī “Creed” turpinājums – šoreiz režisora pienākumus veiks Stīvens Keipls juniors (lai gan kādu brīdi to grasījās darīt pats Stallone), un filma pievērsīsies Adonisa Krīda centieniem atriebties vīram, kurš nogalināja viņa tēvu.

19. Darkest Hour

Režisors: Džo Raits
Lomās: Gerijs Oldmens, Kristīna Skota Tomasa, Lilija Džeimsa, Bens Mendelsons
Uz ekrāniem: 02.02.2018.

Gerijs Oldmens, šķiet, ir viens no tiem aktieriem, kuram kabatā jau sen vajadzēja būt vairākām “Oskara” balvām, bet tā nu ir sanācis, ka viņa kontā līdz šim ir tikai viena (!) nominācija (par “Tinker Tailor Soldier Spy”). Ar to nu galīgi nav mierā Džo Raits, kurš Oldmenam ir sagādājis fantastisku iespēju rādīt visu, ko viņš māk, bijušā britu premjerministra Vinstona Čērčila lomā. Oldmens zem grima un protēžu slāņiem ir gandrīz nepazīstams, bet tas tikai ļauj vēl labāk pazust leģendārā politiķa tēlā. Tikmēr pats Džo Raits noteikti cer, ka “Darkest Hour” liks visiem aizmirst viņa paša “tumšāko stundu” jeb viņa iepriekšējo filmu “Pan”.

20. Deadpool 2

Režisors: Deivids Līčs
Lomās: Raiens Reinoldss, Morēna Bakarina, Džošs Brolins
Uz ekrāniem: 01.06.2018.

Pirms diviem gadiem uz lielajiem ekrāniem eksplodēja “Dedpūls” visā savā bezkaunīgajā, bet ārkārtīgi smieklīgajā rupjībā, un izrādījās, ka tas ir tieši tas, ko pieaugušie skatītāji, pieraduši pie bērniem draudzīgajām supervaroņu filmām, vēlējās. Protams, filmai sekos turpinājums, sniedzot Reinoldsam vēl vienu iespēju izpausties brīžiem sirreālos jokos (skat. tīzertreileri), bet Džošam Brolinam – jau otro “Marvel” ļaundara lomu šogad.

21. The Death and Life of John F. Donovan

The Death and Life of John F. Donovan

Režisors: Ksavjē Dolans
Lomās: Kits Haringtons, Natālija Portmane, Džesika Časteina, Sūzena Sarandona, Ketija Beitsa
Uz ekrāniem: TJR

Kanādiešu vēl tik jaunā režisora Ksavjē Dolana pirmo filmu angļu valodā gaidām nu jau kādu laiciņu, bet cerams, ka 2018. gadā beidzot arī to sagaidīsim. Dolana jaunā filma stāstīs par kādu jaunu aktieri, kurš pēc cita, vecāka aktiera nāves atceras, kā jaunībā abi viens otram rakstīja vēstules un kā tās ietekmēja viņu abu dzīves. Dolanam ir izdevies sapulcēt arī lielisku aktieru sastāvu, tostarp Kitu “You know nothing, Jon Snow” Haringtonu, un cerams, ka “Game of Thrones” fanu pūļi ar tikpat lielu entuziasmu metīsies lūkot, ko tad Ziemeļu karalis dara no pienākumiem Vesterosā brīvajā laikā.

22. The Death of Stalin

Režisors: Armando Januči
Lomās: Stīvs Busemi, Saimons Rasels Bīls, Džeisons Aizaks, Padijs Konsidains, Džefrijs Tambors, Olga Kuriļenko, Andrea Raisboro, Ruperts Frends
Uz ekrāniem: 12.01.2018. (“Kino Kulta” / “Cēsu alus” seanss šeit)

Ļoti iespējams, ka vietējos platuma grādos Armando Januči vārds nav pārāk pazīstams, tāpēc tiem, kuri vēl nav iepazinuši šī kunga veikumus, iesakām šo kļūdu labot ne-ka-vē-jo-ties un ekstra tempā nobindžot viņa līdzšinējos veikumus (jo īpaši “The Thick of It” un “Veep”) – jūs vēl nebūsiet redzējuši tādu skarbu, bet histēriski smieklīgu politisko satīru, kuras dalībnieki lamājas tā, ka ausis gandrīz vīst nost, to klausoties (“That’s Washington D.C. for you… District of Cunts!”). Un tad ar tādu pašu ekstra tempu skrieniet skatīties Januči svaigāko veikumu “The Death of Stalin”, kur, kā jau nosaukums pasaka priekšā, Januči tikai sev raksturīgajā stilā ķidās Padomju Savienības politisko scēnu.

23. The Disaster Artist

Režisors: Džeimss Franko
Lomās: Džeimss Franko, Deivs Franko, Sets Rogens, Alisona Brī, Džošs Hačersons, Džekija Vīvere
Uz ekrāniem: TJR

Cerības, ka filmu par sliktākās filmas pasaulē “The Room” uzņemšanu tomēr redzēsim uz lielajiem ekrāniem arī pie mums, ir ļoti, ļoti minimālas, bet, ja nu ir kāds cilvēks uz pasaules, kas nepadotos, pat ja cerība šķiet pavisam niecīga, tad tas ir “The Disaster Artist” galvenais varonis, cilvēks-mistērija Tomijs Vizo. Tāpēc tomēr ieliksim arī šo filmu sarakstā un sūtīsim labas domas kosmosā, lai varbūt tomēr zvaigznes nostātos tā, ka arī mums būs iespēja kino redzēt, kā Džeimss Franko iedzīvina nu jau leģendārās “The Room” veidošanas gaitu.

P.S. Ja filma nenonāks pie mums tomēr, tad uzskatiet to par labu mācību un turpmāk aktīvāk piedalieties šādos balsojumos ar “Going” vai “Interested”.

24. Domino

Režisors: Braiens de Palma
Lomās: Nikolajs Kosters-Valdo, Gajs Pīrss, Karisa van Hautena
Uz ekrāniem: TJR

Pēc ilgākas pauzes uz lielajiem ekrāniem 2018. gadā būs atpakaļ arī Braiens de Palma – viņa iepriekšējais veikums bija 2012. gada neviennozīmīgi vērtētā “Passion”. Šoreiz de Palma ķersies klāt kārtīgam atriebes stāstam – “Domino” centrā ir kāds policists Kopenhāgenā, kurš vēlas atriebt sava partnera nāvi. Un arī šeit svētki būs “Game of Thrones” faniem, jo galvenajā lomā redzēsim nevienu citu kā Nikolaju “Džeimiju” Kosteru-Valdo.

25. Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Režisors: Gass van Sants
Lomās: Vokins Fīnikss, Džona Hils, Rūnija Mara, Džeks Bleks
Uz ekrāniem: TJR

Filma ar, iespējams, īpatnējāko nosaukumu visā šajā sarakstā. Bet nosaukums kļūst pilnīgi saprotams, kad izlasām, par ko filma stāstīs – tās centrā ir karikatūrists Džons Kallahans, kurš 21 gada vecumā cieta autokatastrofā, kā rezultātā tika piekalts ratiņkrēslam. Bet arī šajā drūmajā stāstā ir atrodams cerības stariņš, jo Kallahans pēc šaušalīgajiem notikumiem pievērsās mākslai, izmantojot iespēju aizmirsties tajā kā terapiju. Un Gass van Sants šāda veida stāstus varētu režisēt, šķiet, pat miegā.

26. Early Man

Režisors: Niks Pārks
Lomās: Edijs Redmeins, Toms Hidlstons, Meizija Viljamsa, Timotijs Spols
Uz ekrāniem: 23.02.2018.

Laikā, kad animācijas jomā absolūti dominē “Pixar”, “Disney” un tamlīdzīgi veidotāji, ir patiesi liels prieks, ka tomēr ik pa laikam mūs iepriecina arī cita veida animācijas filmiņas. Viena no šādām studijām, kas iet pati savu, ļoti īpatnējo, bet ārkārtīgi skaisto ceļu, ir “Aardman Animations” studija, kas (lielākoties, ar retiem izņēmumiem) savas filmas veido tā sauktajā claymation stilā. Ar “Early Man” mēs visi atgriezīsimies aizvēsturiskos laikos, kad pa zemi vēl klaiņoja mamuti, bet cilvēku problēmas, kā izrādās, nemaz tik atšķirīgas no mūsdienām nebija.

27. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, Fantastiskās būtnes: Grindelvalda noziegumi

Režisors: Deivids Jeitss
Lomās: Edijs Redmeins, Džonijs Deps (atceramies Kolinu Farelu un uzliekam fonā Adeles “Rolling in the Deep“, un kaucam līdzi “We could have had it aaaaaaaaaaaalllllll”), Džūda Lovs, Ketrīna Voterstone, Zoja Kravica, Ezra Millers
Uz ekrāniem: 16.11.2018.

Jau pirmā “Fantastic Beasts” filma pa vidu visiem mīlīgajiem un ne tik mīlīgajiem zvēriņiem ieskicēja krietni lielākos burvju pasaules konfliktus, ar kuriem nāksies tikt galā mūsu varoņiem nākotnē. Un filmas turpinājuma apakšnosaukums vien – “Grindelvalda noziegumi” – liecina, ka joki šeit būs mazi. “Fantastic Beasts” otrajā daļā mūs gaida atkaliepazīšanās ar Dumidoru – šoreiz satiksim viņu jaunākos gados, kad viņš acīmredzot izskatījās kā Džūda Lovs. Par Džonija Depa vizāžu šoreiz neko nekomentēsim, jo viss jau, šķiet, ir pateikts.

28. The Favourite

Režisors: Jorgoss Lantimoss
Lomās: Emma Stouna, Olīvija Kolmane, Reičela Vaisa, Nikolass Holts, Džo “Teiloras Sviftas boifrends” Alvins
Uz ekrāniem: TJR

Jorgoss Lantimoss varbūt arī ir meinstrīmā, bet tas nenozīmē, ka meinstrīms ir viņā.  Labi, teikt, ka Lantimoss ir meinstrīmā, varbūt ir nedaudz pārspīlēti, bet nenoliedzams ir fakts, ka pēc filmām “The Lobster” un “The Killing of a Sacred Deer” šī ļoti savdabīgā režisora vārds ir kļuvis zināms krietni plašākām masām. Savā nākamajā darbā viņš pievērsīsies galma intrigām Annas Stjuartes valdīšanas laikā Anglijā, bet, zinot Lantimosa darbus, no klasiskās kostīmdrāmas te nebūs ne smakas (kaut gan – ar viņu nekad neko nevar zināt).

29. First Man

Režisors: Deimiens Čazells
Lomās: Raiens Goslings, Klēra Foja, Korijs Stols, Kails Čendlers, Džeisons Klārks, Džons Berntāls
Uz ekrāniem: 12.10.2018.

Ko darīt pēc tam, kad ir izveidots oriģināls mūzikls, kas aizgrāba skatītāju sirdis visā pasaulē un lika dungot līdzi aizkustinošajām melodijām? Loģiskā atbilde, protams, ir – jādodas kosmosā. Tieši to darīs “La La Land” režisors Deimiens Čazells, kā savu nākamo projektu izvēloties ieskatu astronauta Nīla Ārmstronga dzīvē. Filma pievērsīsies astoņiem Ārmstronga dzīves gadiem, kuru kulminācijā Ārmstrongs kļuva par pirmo cilvēku, kurš spēra kāju uz Mēness virsmas. Galvenajā lomā redzēsim Raienu Goslingu, ar kuru Čazells, šķiet, ir veiksmīgi sadziedājies.

30. Freak Shift

Režisors: Bens Vītlijs
Lomās: Alīsija Vikandere, Ārmijs Hammers, Saša Leina
Uz ekrāniem: TJR

Benu Vītliju, šķiet, īpaši neuztrauc, ko kāds cits (skatītāji, fani) no viņa sagaida. Viņš darīs tieši to, ko pats vēlas darīt, un pārējiem nāksies vienkārši to pieņemt. Laimīgā kārtā tas, ko Vītlijs dara, lielākoties izraisa prieku un interesi, tāpēc, ja viņš vēlas savu nākamo filmu veidot par grupiņu dīvaiņu, kuri pa naktīm medī un nogalina briesmoņus, kas dzīvo pazemē, mēs viņa lēmumu tikai un vienīgi atbalstīsim. Starp citu, filma “Freak Shift” būs jau otrā Vītlija un Ārmija Hammera sadarbība pēc lieliskās “Free Fire”.

 31. The Front Runner

The Front Runner

Režisors: Džeisons Raitmens
Lomās: Hjū Džekmens, Vera Farmiga, Dž.K. Simonss
Uz ekrāniem: TJR

Dažādas dabas politiskie skandāli ir mums visapkārt – tostarp politiķu seksa skandāli. Dokumentālās filmas par to mums jau ir (skat. “Wiener” par Entonija Vīnera nedienām ar savu kājstarpi), un kāpēc lai mums par to nebūtu arī kāda mākslas filma? Par tukšās vietas aizpildīšanu šajā lauciņā parūpēsies Džeisons Raitmena un Hjū Džekmena tandēms, kuri pastāstīs vairāk par amerikāņu senatora Gerija Hārta skandālu, kad atklājās, ka viņš krāpj savu sievu.

32. The Girl in the Spider’s Web

Režisors: Fede Alvarezs
Lomās: Klēra Foja, Sverirs Gudnasons, Silvija Hoksa
Uz ekrāniem: 19.10.2018.

Kā mēs labi zinām, Holivuda mīl franšīzes, un tā mīl arī neskaitāmas reizes atdzīvināt franšīzes, kamēr vien producentiem šķiet, ka pasaulē būs kāds, kam par to būs interese. Tā nu, līdzīgi kā ar Zirnekļcilvēku, mūs mazāk nekā desmit gadu laikā sagaidīs jau trešā Līsbetes Salanderas versija – šoreiz Klēras Fojas izpildījumā, kura mēģinās atrast savu piegājienu šim tēlam pēc Noomi Rapases un Rūnijas Maras veikumiem. Un, lai sākums būtu pavisam svaigs, tiks ekranizēta “Millenium” sērijas ceturtā grāmata “The Girl in the Spider’s Web”, kuras autors gan, kā jau zināms, vairs nav Stīgs Lārsons.

33. Gringo

Režisors: Nešs “Džoela brālis” Edžertons
Lomās: Deivids Ojelovo, Džoels Edžertons, Šarlīze Terona, Amanda Seifrīda, Tendija Ņūtone, Šarlto Koplijs
Uz ekrāniem: 16.03.2018.

Labu, asprātīgu un spraigu action komēdiju nekad nevar būt par daudz, bet nevarētu teikt, ka tiekam pārāk bieži lutināti ar kvalitatīvām filmām šajā žanrā. Tāpēc ar lielām cerībām lūkosimies Neša Edžertona veikuma “Gringo” virzienā, kas sola gan apšaudes, gan amizantu komēdiju, gan bērniem nepiemērotus skatus, gan, protams, Šarlto Kopliju kārtējā savādnieka lomā.

34. Halloween

Halloween

Režisors: Deivids Gordons Grīns
Lomās: Džeimija Lī Kērtisa, Džūdija Grīra, Niks Kāsls
Uz ekrāniem: 26.10.2018.

Vēl viena franšīze, kuru, Holivudasprāt, ir pienācis laiks atdzīvināt – bet šoreiz tas notiks, atgriežoties pie pirmsākumiem, kas visu pasākumu padarīja par to, kas tas ir mūsdienās. Deivida Gordona Grīna un Denija Makbraida (!) sarakstītajā “Halloween” filmā mūs gaida atkalsatikšanās ar Džeimijas Lī Kērtisas atveidoto Loriju, kurai atkal būs jātiek galā ar Maikla Maijersa slepkavnieciskajām tieksmēm. Pozitīvi noteikti ir tas, ka pasākums notiks ar Džona Kārpentera svētību un arī viņa mūziku!

35. Hold the Dark

Režisors: Džeremijs Solnjē
Lomās: Aleksandrs Skarsgards, Railija Kīo, Džefrijs Raits, Meikons Blērs
Uz ekrāniem: TJR

Džeremija Solnjē iepriekšējās divas filmas – neparastie trilleri “Blue Ruin” un “Green Room” – ir viņu nodrošinājuši ar diezgan pamatīgu fanu pulku visā pasaulē, kuri, protams, ar nepacietību gaida viņa nākamo veikumu (jau atkal sadarbībā ar Meikonu Blēru, kurš šoreiz ir arī filmas scenārija autors). “Hold the Dark” ir Viljama Giraldi romāna ar tādu pašu nosaukumu ekranizācija, un tā stāsta par rakstnieku, kuram tiek lūgts palīdzēt atrast pazudušu zēnu Aļaskas mežonīgajās platībās.

36. Holmes and Watson

Režisors: Ītans “Ne tas, kurš Džoela brālis” Koens
Lomās: Vils Ferels, Džons K. Railijs, Rebeka Hola, Reifs Fainss, Hjū Lorijs
Uz ekrāniem: 09.11.2018.

Pēdējās desmitgades laikā esam bijuši apveltīti ar tik daudzām Artūra Konana Doila slavenā detektīva versijām, ka pirmā reakcija, izdzirdot, ka tiek veidota vēl viena, ir vienkārši smaga nopūta. Bet ko jūs teiktu, ja galvenajās lomās mēs redzēsim to pašu duetu, kurš mums sagādāja tik daudz smieklu filmā “Step Brothers”? Runa, protams, ir par Vilu Ferelu un Džonu K. Railiju, kuri detektīvkomēdijā “Holmes and Watson” iejutīsies attiecīgi Šerloka Holmsa un doktora Vatsona lomās.

37. Homo Novus

Homo Novus

Režisore: Anna Viduleja
Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis
Uz ekrāniem: 28.09.2018.

Vēl viens daudzsološs pašmāju projekts ir Annas Vidulejas veidotā Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus” ekranizācija. Šeit ar vieglu smaidu ienirsim pagājušā gadsimta 30. gadu Rīgas mākslinieku bohēmas virpulī līdz ar nabadzīgo mākslinieku Juri Upenāju. Arī šeit sastapsim vairākus lieliskus latviešu aktierus, turklāt filma solās būt īpašs gardums vizuālajā ziņā, atainojot 30. gadu atmosfēru un stilu.

38. Hotel Artemis

Režisors: Drū Pīrss
Lomās: Džodija Fostere, Deivs Bautista, Sofija Butella, Džefs Goldblums, Sterlings K. Brauns, Dženija Sleita
Uz ekrāniem: 12.10.2018.

Patiesībā par “Hotel Artemis” pagaidām nezinām gandrīz neko, izņemot pāris faktus. Pirmkārt, filma esot futūristisks trilleris. Tas arī viss, ko zinām par sižetu. Bet, otrkārt (un galvenokārt), filmas režisors ir Drū Pīrss jeb cilvēks, kurš bija viens no scenārija autoriem filmām “Iron Man 3” un “Mission: Impossible – Rogue Nation”. Tas vien kombinācijā ar lielisko aktieru sastāvu jau nodrošina, ka brīdī, kad “Hotel Artemis” nonāks uz lielajiem ekrāniem, mēs jau sēdēsim kinozālēs gatavībā baudīt viņa piedāvāto nākotnes vīziju.

39. The House That Jack Built

The House That Jack Built

Režisors: Larss fon Trīrs
Lomās: Mets Dilons, Uma Tūrmane, Railija Kīo, Bruno Gancs
Uz ekrāniem: TJR

Ar Larsu fon Trīru lietas nekad nav vienkārši. Režisors sevi pats ir ievilcis neskaitāmos skandālos (viņa vārds arī pagājušā gada nogalē izskanēja starp tiem kino industrijas varoņiem, kuri tika apsūdzēti par uzmākšanos), no kuriem viens par otru skaļāks. Bet, neskatoties uz to, interese par viņa nākamo darbu – “The House That Jack Built” – ir liela. Filma stāstīs par ārkārtīgi inteliģentu sērijveida slepkavu un viņa pastrādātajiem noziegumiem 12 gadu laikā.

40. I, Tonya

Režisors: Kregs Džilespijs
Lomās: Margo Robija, Sebastians Stans, Bobijs Kanavale, Alisona Dženija
Uz ekrāniem: 02.02.2018.

Pirmajā acu uzmetienā varētu šķist, ka daiļslidošana jau nu gan ir disciplīna, kur viss notiek skaisti, eleganti un virtuozi. Bet patiesībā arī aiz šīs fasādes slēpjas neskaitāmi daudz skandālu un gandrīz neticamu notikumu, un tieši par vienu no skaļākajiem tračiem šī sporta veida vēsturē stāsta filma “I, Tonya”. Tās centrā ir bēdīgi slavenā daiļslidotāja Tonija Hārdinga un incidents, kurā viņas bijušais vīrs izdomāja sarīkot uzbrukumu Hārdingas sīvākajai konkurentei Nensijai Kerigenai. Galvenajā lomā – gandrīz nepazīstama Margo Robija.

41. Incredibles 2

Režisors: Breds Bērds
Lomās: Hollija Hantere, Kregs T. Nelsons, Semjuels L. Džeksons, Bobs Odenkirks, Ketrīna Kīnere
Uz ekrāniem: 03.08.2018.

Diezgan ilgu laiku animācijas studija “Pixar” bija slavena ar to, ka pārāk neaizrāvās ar sīkvelošanos. Tie laiki nu jau sen ir pagātnē, un šobrīd “Pixar” regulāri veido turpinājumus skatītāju iemīļotākajām filmām. Un jau kopš pirmās filmas iznākšanas brīža viens no “Pixar” veikumiem, kam fani ir pieprasījuši turpinājumu, ir bijusi filma “Incredibles”. 2018. gadā beidzot šis prieka mirklis beidzot būs klāt – mūs gaida atkalredzēšanās ar lielisko supervaroņu ģimenīti, kurai nāksies stāties pretī jaunām briesmām.

42. The Irishman

Režisors: Martins Skorsēze
Lomās: Roberts de Niro, Als Pačīno, Džo Peši, Bobijs Kanavale, Hārvijs Kaitels
Uz ekrāniem: TJR

“Netflix” ambīciju netrūkst, tāpēc brīdī, kad Martina Skorsēzes nākamais projekts “The Irishman” nonāca sprukās pārāk apjomīgā budžeta dēļ, kā rezultātā iepriekšējie finansētāji un izplatītāji zaudēja dūšu, tieši “Netflix” bija tie, kas ar lielu prieku izvilka ārā savu biezo maku un tika pie līdz šim, iespējams, prestižākā darba. Ar “The Irishman” Skorsēze atgriežas pie sev tik tuvās gangsteru tēmas, turklāt papildu uzmanību šim veikumam noteikti piesaista fakts, ka atkal uz ekrāniem redzēsim Džo Peši, kurš pēdējā laikā ir bijis diezgan izvairīgs no kamerām.

43. Isle of Dogs

Režisors: Vess Andersons
Lomās: Braiens Krenstons, Edvards Nortons, Bils Murejs, Džefs Goldblums, Grēta Gerviga, Skārleta Johansone, Tilda Svintone, Kens Vatanabe
Uz ekrāniem: 23.03.2018.

Tie, kam dzīvē pietrūkst nedaudz simetrijas, noteikti ar nepacietību lūkojas režisora Vesa Andersona jaunās animācijas filmas “Isle of Dogs” virzienā. Šī, protams, nav pirmā reize, kad Andersons ir ķēries pie lellīšu animēšanas – visiem noteikti labā atmiņā ir palicis viņa iepriekšējais un ļoti veiksmīgais eksperiments ar “Fantastic Mr. Fox”. Arī “Isle of Dogs” gadījumā Andersons ir nolēmis ienirt dzīvnieku pasaulē, šeit pa vidu gan iejaucot arī pa kādam cilvēkam. Turklāt balsis gan suņiem, gan cilvēkiem aizlienēs vesela plejāde aktieru, ar kuriem Andersons sadarbojas regulāri.

44. Jay and Silent Bob Get a Reboot

Režisors: Kevins Smits
Lomās: Kevins Smits, Džeisons Mjūzs, Braiens O’Hallorans
Uz ekrāniem: TJR

Mums visiem jau drusku līdz kaklam ir nebeidzami rebūti un franšīzu restarti, vai ne? Kevins Smits ir vienisprātis un ir nolēmis par to visu paironizēt tikai sev raksturīgajā stilā – ar vēl vienu filmu par Džeju un Kluso Bobu. Šoreiz abi čomi dosies uz Holivudu ar mērķi apturēt centienus rebūtot “Bluntman and Chronic” filmu. No Smita gaidīsim jau ierasti fantastiskus dialogus un kaudzi ar lieliski gīkiskām atsaucēm uz komiksu pasauli un ne tikai.

45. Jurassic World: Fallen Kingdom

Režisors: H.A. Bajona
Lomās: Kriss Prats, Braisa Dallasa Hovarda, Tobijs Džonss, Džefs Goldblums, Reifs Spols
Uz ekrāniem: 08.06.2018.

Par spīti tam, ka filma nopelnīja kādus trilmilmiljardus dolārus, reti kurš “Jurassic World” dēvētu par vienu no savām mīļākajām filmām. Bet ir gana daudz iemeslu, lai ar interesi lūkotos “Juras laikmeta parka” franšīzes jaunākā pienesuma virzienā. Iemesls numur viens, protams, ir tas, ka šeit mūs sagaidīs atkalsatikšanās ar fanu mīluli, Džefa Goldbluma atveidoto doktoru Īanu Malkolmu. Iemesls numur divi – filma solās būt vienkārši aizraujošs, pamatīgs, vērienīgs vasaras blokbāsters, kas diez vai liks garlaikoties.

46. The Kid Who Would Be King

Režisors: Džo Kornišs
Lomās: Luijs Sērkiss, Patriks Stjuarts, Rebeka Fērgusone
Uz ekrāniem: 28.09.2018.

Pēc lieliskās un neordinārās citplanētiešu filmas “Attack the Block” mums ir nācies nepieklājīgi ilgi gaidīt līdz brīdim, kad Džo Kornišs atkal sēdīsies režisora krēslā. Nav jau, protams, tā, ka šos septiņus gadus viņš ir svilpodams blenzis griestos, bet tāpat – viņa nākamo režijas projektu gaidījām ar lielu nepacietību. Un tad jau redzēsim, vai Kornišs būs tas, kurš spēs likt karaļa Artūra leģendai no jauna iemirdzēt spožā gaismā (kā labi zinām, Gajam Ričijam tas tā īsti neizdevās) – Korniša jaunā veikuma centrā būs skolēns Alekss, kurš kādu dienu atrod slaveno zobenu Ekskaliburu ar visām no tā izrietošajām sekām.

47. Kriminālās ekselences fonds

Režisors: Oskars Rupenheits
Lomās: Lauris Kļaviņš, Andris Daugaviņš, Jana Rubīna, Juris Riekstiņš, Māris Mičerevskis
Uz ekrāniem: 02.02.2018.

Smieklu dzīvē nekad nevar būt daudz, un par kārtējo jautrības devu šajā gadā parūpēsies latviešu kriminālkomēdija “Kriminālās ekselences fonds”. Tās veidotāji mūs jau vairākus gadus ir priecējuši ar amizantajām “Piena” īsfilmām, kuras noteikti esat redzējuši (un, ja ne, tad ko jūs vēl gaidāt?). Tā nu bija pienācis laiks arī pilnmetrāžas piedzīvojumam, kurā vērosim, kā scenāriju autors Imants Veide, pārāk iejuties sava topošā kriminālseriāla scenārija atmosfērā, pats kļūst par kriminālo autoritāti.

48. Kursk

Režisors: Tomass Vinterbergs
Lomās: Matiass Šonarts, Kolins Fērts, Lea Seidū, Makss fon Sidovs
Uz ekrāniem: 26.10.2018.

Dāņu režisors Tomass Vinterbergs, šķiet, nebaidās ne no vienas tēmas apspriešanas uz lielā ekrāna, tāpēc fakts, ka tieši viņš ir tas, kuram beigu beigās tika uzticēts atainot 2000. gada “Kursk” zemūdenes traģēdijas notikumus filmā, nav pārāk pārsteidzoši. Filma būs balstīta uz Roberta Mūra grāmatas “A Time to Die” un pievērsīsies gan zemūdenes nogrimšanai, gan nesekmīgajiem mēģinājumiem to glābt.

49. Lady Bird

Režisore: Grēta Gerviga
Lomās: Sērša Ronana, Lorija Metkalfa, Treisijs Letss, Lūkass Hedžess, Timotijs Šalamē
Uz ekrāniem: 30.03.2018.

Vēl viena filma, kuras nosaukumu dzirdēsim izskanam “Oskaru” sezonas “karstākajā” laikā, noteikti būs Grētas Gervigas pilnmetrāžas debija režijā “Lady Bird”. Patiesa, asprātīga un aizkustinoša filma par pieaugšanu, kas noteikti aizskars nostalģijas stīgas katra skatītāja sirdī, kurš kādreiz ir piedzīvojis sarežģītos tīņu gadus. Turklāt vienmēr ir prieks uz lielā ekrāna redzēt sirsnīgus stāstus par mātēm un meitām, kuru patiesībā nav nemaz tik daudz, kā varbūt varētu likties.

50. The Little Stranger

The Little Stranger

Režisors: Lenijs Eibrahamsons
Lomās: Donols Glīsons, Ruta Vilsone, Vils Polters, Šarlote Remplinga
Uz ekrāniem: 31.08.2018.

Ir vismaz trīs iemesli, lai ar interesi lūkoties “The Little Stranger” virzienā. Pirmkārt, tā ir režisora Lenija Eibrahamsona nākamā filma, un viņa iepriekšējās divas filmas – “Room” un “Frank” – ir sagādājušas ļoti neparastus piedzīvojumus un sagādājušas daudz pārdzīvojumu. Otrkārt, “The Little Stranger” ir Sāras Votersas romāna ekranizācija, un, ja Eibrahamsona veikums būs kaut uz pusi tikpat labs kā Parka Čana-Vuka “The Handmaiden” (kas ir Votersas darba “Fingersmith” ekranizācija), mūs gaida kas patiešām īpašs. Un, treškārt, filma solās būt spokaini šaušalīgi noslēpumaina, un tās notikumu kamolu šķetināt vaļā vajadzētu būt ļoti aizraujoši.

 51. Loro

Režisors: Paolo Sorentino
Lomās: Tonijs Servillo, Rikardo Skamarkio, Elēna Sofija Riči, Rikijs Memfiss
Uz ekrāniem: TJR

Satricinājis mazos ekrānus ar fantastisko seriālu “The Young Pope”, šogad Paolo Sorentino būs atpakaļ kino un tikpat nešpetns, drosmīgs un interesants kā iepriekš. Atkal sadarbojoties ar aktieri Toniju Servillo, Sorentino savā jaunajā darbā metīsies pētīt skandalozā itāliešu politiķa Silvio Berluskoni dzīvi. Pats Berluskoni par to, visticamāk, sajūsmā nebūs, bet tas nekas – sajūsmā, visticamāk, būs skatītāji visā pārējā pasaulē, jo diez vai no Sorentino mēs sagaidīsim tradicionālu un garlaicīgu biopiku.

52. Mamma Mia! Here We Go Again

Režisors: Ols Pārkers
Lomās: Lilija Džeimsa, Amanda Seifrīda, Kolins Fērts, Pīrss Brosnans, Stellans Skarsgards, Dominiks Kūpers, Šēra
Uz ekrāniem: 20.07.2018.

2008. gada kino versiju slavenajam mūziklam “Mamma Mia!”, kurā biezā slānī varam dzirdēt ABBA labākos hitus, diez vai kāds uzdrošināsies dēvēt par ārkārtīgi kvalitatīvu filmu. Bet, lai gan filma varbūt uz “Oskariem” gluži nepretendēja, tās šarms un pozitīvais lādiņš lika smaidīt gandrīz ikvienam, kurš bija ar mieru mesties tās melodijās un baltiem diegiem šūtajā scenārijā. Šogad mūs gaida filmas turpinājums, kur varēsim dziedāt līdzi vēl citām ABBA dziesmām un vienkārši labi pavadīt laiku.

53. The Man Who Killed Don Quixote

Režisors: Terijs Giljams
Lomās: Džonatans Praiss, Ādams Draivers, Stellans Skarsgards, Olga Kuriļenko
Uz ekrāniem: TJR

Nē, jūsu acis jūs neviļ – Terija Giljama šķietami visām pasaules neveiksmēm nolemtais projekts “The Man Who Killed Don Quixote” beidzot ir tapis un šogad nonāks uz ekrāniem (kaut gan, zinot Giljama veiksmi ar šo darbu, vēl tagad drošības pēc būtu jāpārmet krusti un jānospļaujas pār kreiso plecu, lai nepiesauktu kārtējo nelaimi). 20 gadu laikā, kad Giljams mēģināja izveidot šo filmu, ir bijis tik daudz tā iespējamo versiju, ka gandrīz vai ir grūti pateikt, kas tad mūs galu galā sagaidīs, kad filma iznāks, bet pārsteiguma efekts šādam darbam, kuru visi jau ir aprunājuši desmitgadēm ilgi, noteikti nāks tikai par labu.

54. Mary Magdalene

Režisors: Gārts Deiviss
Lomās: Rūnija Mara, Vokins Fīnikss, Čuvitels Edžiofors
Uz ekrāniem: 23.03.2018.

Bībele ir kalpojusi kā iedvesmas avots ne vienai vien filmai, un tā tas būs arī turpmāk, jo stāstu tajā ir gana daudz, lai mēs vēl ne tuvu nebūtu izsmēluši visas piedāvātās iespējas. Viens no intriģējošākajiem projektiem šajā žanrā ir Gārta Deivisa gaidāmā filma, kuras uzmanības centrā būs sieviete – Marija Magdalēna, viena no Jēzus māceklēm. Viņu atveidos Rūnija Mara, kura bija redzama arī Deivisa iepriekšējā filmā “Lion”, bet pašā Jēzus lomā redzēsim nevienu citu kā Vokinu Fīniksu.

55. Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

Režisors: Robs Māršals
Lomās: Emīlija Blanta, Lins Manuels Miranda, Bens Višovs, Emīlija Mortimere, Merila Strīpa, Kolins Fērts, Džūlija Voltersa, Diks van Daiks
Uz ekrāniem: 25.12.2018.

Pateicoties nesenajiem darījumiem, “Disney” konglomerātam nu pieder, šķiet, puspasaule, bet neaizmirsīsim, ka arī viņu pašu katalogs ir gana plašs, lai tajā būtu vēl miljoniem iespēju veidot jaunas versijas jau iemīļotiem tēliem. Viens no tiem ir arī Mērija Popinsa, kuru 1964. gada filmā neaizmirstami atveidoja leģendārā un lieliskā Džūlija Endrjūsa. “Disney” prātīgi ir nolēmuši nevis rebūtot tēlu, bet gan pastrinkšķināt nostalģijas stīgas spēcīgākā veidā, izvēloties veidot tās filmas turpinājumu, šoreiz gan ar citu, bet tikpat apburošu Mēriju – Emīliju Blantu.

56. Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

Režisore: Džozija Rurka
Lomās: Sērša Ronana, Margo Robija, Deivids Tenants, Gajs Pīrss
Uz ekrāniem: 14.09.2018.

Stāstu par Elizabeti I, viņas kāpšanu tronī un galma intrigām mēs jau reiz redzējām divās lieliskās filmās – “Elizabeth” un “Elizabeth: The Golden Age” – ar fantastisku Keitu Blanšetu galvenajā lomā. Džozijas Rurkas filma “Mary Queen of Scots” pievērsīsies šiem pašiem notikumiem, bet stāstu šoreiz stāstīs no Marijas I Stjuartes perspektīvas. Šeit galvenajās lomās redzēsim divas dāmas, kuras, ļoti iespējams, abas cīnīsies par šī gada labākās aktrises “Oskara” balvu, – Sēršu Ronanu Marijas I Stjuartes lomā un Margo Robiju, kura iejutīsies Elizabetes I tēlā.

57. Mid ’90s

Režisors: Džona Hils
Lomās: Sanijs Suldžiks, Ketrīna Voterstone, Lūkass Hedžess
Uz ekrāniem: TJR

Vēl pirms mēs esam redzējuši kaut kadru no filmas “Mid ’90s”, tā jau tiek pielīdzināta viena no šī gada “Oskaru” sezonas favorītfilmām. Pirmkārt, abas filmas ir pazīstamu aktieru debijas pilnmetrāžas filmas režisora krēslā – šajā gadījumā tas ir Džona Hils. Abas filmas arī ir stāsti par bērnību, pieaugšanu un visiem ar to saistītajiem pārdzīvojumiem (šeit gan filmas centrā ir puisis, nevis meitene). Turklāt abu filmu darbība norisinās nevis tieši mūsdienās, bet salīdzinoši nesenā pagātnē, kura mums visiem vēl ir ļoti labā atmiņā. Atliek tikai cerēt, ka Hila filma izdosies tikpat veiksmīga kā Gervigas veikums.

58. The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

Režisore: Dezirē Akhavana
Lomās: Hloja Greisa Moreca, Saša Leina, Dženifera Īlija, Forests Gudlaks
Uz ekrāniem: TJR

Šī filma un iepriekšminētā Džoela Edžertona “Boy Erased” iet roku rokā, un no abām sanāktu lielisks kino dubultvakars. Tas tāpēc, ka abas filmas ir būtībā par vienu un to pašu tēmu – par kāda jaunieša piespiedu dalību geju konversijas terapijā. Atšķirība gan tāda, ka, ja Edžertona filmas centrā ir puiša pārdzīvojumi, “The Miseducation of Cameron Post” stāstīs par meiteni, kuri ir jāpiedzīvo līdzīga trauma.

59. Mission: Impossible 6

Režisors: Kristofers Makverijs
Lomās: Toms Krūzs, Rebeka Fērgusone, Vanesa Kirbija, Henrijs Kavils, Vings Reimss, Saimons Pegs, Mišela Monahena, Aleks Boldvins
Uz ekrāniem: 03.08.2018.

Nākamgad mūs gaidīs jau sestā tikšanās ar superspiegu Ītanu Hantu un viņa komandu – par pašu sižetu vēl nekas konkrēts nav zināms, bet varam droši paredzēt, ka būs daudz skriešanas, pakaļdzīšanās un visādu citādu izklaižu. Turklāt filma jau tagad ir iegājusi vēstures annāles kā projekts, kura dēļ Henrijs Kavils nedrīkstēja nodzīt uzaudzētā ūsas, kā rezultātā filmā “Justice League” mūs priecēja pa pusei datorizētā Kavila seja, radot baisāku efektu nekā filmas galvenais ļaundaris. Mums visiem par lielu prieku un uzjautrinājumu sīkmanība Holivudā sit augstu vilni.

60. Molly’s Game

Režisors: Ārons Sorkins
Lomās: Džesika Časteina, Idriss Elba, Kevins Kostners, Maikls Sera
Uz ekrāniem: 05.01.2018.

Meistarīgais scenāriju autors Ārons Sorkins, gadiem ilgi mācījies no labākajiem režisoriem uz pasaules, kuri uz ekrāniem iedzīvināja viņa stāstus, nu pats ir beidzot sadūšojies ķerties pie režijas grožiem. Savam pirmajam veikumam šādā lomā viņš izvēlējās izstāstīt patieso stāstu par jaunu sievieti vārdā Mollija Blūma, kura gandrīz desmit gadu garumā organizēja ekskluzīvas pokera spēles slavenībām un citiem izmeklētiem viesiem, darot to, protams, nelegāli. Galvenajā lomā – vienmēr lieliskā Džesika Časteina.

61. Mortal Engines

Režisors: Kristians Riverss
Lomās: Hugo Vīvings, Hēra Hilmara, Roberts Šīhans, Stīvens Lengs
Uz ekrāniem: 14.12.2018.

Uzdevums – nosauciet pirmās 10 lieliskas “steampunk” žanra filmas, kas jums ienāk prātā! Uzdevums patiesībā ir ļoti āķīgs, jo diez vai daudziem izdosies sakasīt kopā tik daudz “steampunk” filmu – kur nu vēl tādas, kuras varētu dēvēt par lieliskām. Jācer, ka situāciju šajā jomā mainīs Kristiana Riversa režisētā un Pītera Džeksona producētā filma “Mortal Engines”, kuras pasaulē redzēsim veselas pilsētas pārvietojamies uz milzu riteņiem un uzbrūkam citām.

62. Mowgli

Režisors: Endijs Sērkiss
Lomās: Rohans Čands, Frīda Pinto, Endijs Sērkiss, Kristians Beils, Benedikts Kamberbačs, Keita Blanšeta, Naomi Herisa, Toms Holanders
Uz ekrāniem: 19.10.2018.

Holivudā ir bijuši vairāki atgadījumi, kad vienlaicīgi tiek veidoti divi dažādi projekti par vienu un to pašu tēmu. Līdzīgi gadījās arī ar Radjarda Kiplinga slavenās grāmatas “The Jungle Book” ekranizācijām. Pirmā šoreiz pasteidzās “Disney” studija ar Džona Favro versiju, kurā, protams, dzirdējām arī slavenās dziesmas no iemīļotās animācijas filmas. Tikmēr Endija Sērkisa stāsta versija tā rezultātā tika pabīdīta kalendārā arvien vēlāk, bet 2018. gadā beidzot redzēsim arī to. Un, tā kā šī filma top studijas “Warner Bros.” paspārnē un nav “piesieta” dažādām “Disney” regulācijām un standartiem, ļoti iespējams, ka šoreiz mūs sagaidīs krietni skarbāks stāsts par džungļu zēnu Maugli.

63. Mute

Mute

Režisors: Dankans Džonss
Lomās: Aleksandrs Skarsgards, Pols Rads, Džastins Tero
Uz ekrāniem: TJR

Dankana Džonsa ambiciozais zinātniskās fantastikas veikums “Mute” arī ir atradis mājvietu “Netflix” platformā, kur režisors ir varējis izpausties pēc sirds patikas. Džonss, protams, nav pirmo reizi ar zinātniskās fantastikas pīpi uz jumta, un, lai intrigu padarītu vēl lielāku, viņš savu jauno filmu intervijās ir raksturojis kā viņa citas filmas “Moon” “spirituālo sīkvelu”, turklāt Džonss filmas veidošanā iedvesmu ir smēlies Ridlija Skota meistardarbā “Blade Runner”.

64. Nameja gredzens

Režisors: Aigars Grauba
Lomās: Edvīns Endre, Džeimss Blūrs, Andris Kreišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Elīna Vāne
Uz ekrāniem: 19.01.2018.

2018. gadā pirmizrādi piedzīvos arī viens no vērienīgākajiem un gaidītākajiem vietējiem projektiem – vēsturiskā filma “Nameja gredzens”. Daudz jau ir runāts par to, ka galvenajās lomās redzēsim ārzemju, nevis pašmāju aktierus, tāpēc lieki mutes par šo tēmu vairs nedzesēsim un tā vietā labāk vienkārši ar prieku gaidīsim, kas tad Graubam un viņa komandai būs sanācis. Filma uz ekrāniem nonāks jau janvāra vidū!

65. The New Mutants

Režisors: Džošs Būns
Lomās: Anja Teilore-Džoja, Meizija Viljamsa, Čārlijs “Stranger Things” Hītons, Alise Braga
Uz ekrāniem: 13.04.2018.

Ej nu sazini, kas turpmāk notiks ar X-cilvēkiem pēc tam, kad tie ir nonākuši “Disney” un tātad arī “Marvel Studios” ķetnās. Bet, kamēr gaidām jaunus paziņojumus par to, vai un kā “eksīši” tiks inkorporēti plašajā “Marvel” kino pasaulē, varam papriecāties par gaidāmo Džoša Būna mutantfilmu, kas sola kaut ko pilnīgi jaunu un vēl neredzētu X-cilvēku kino stāstos – kārtīgu šausmeni. To, ka mutantiskās spējas var būt arī lāsts, nevis dāvana, mums jau bija parādījušas iepriekšējās filmas, bet neviena no tām vēl nav tik pārliecinoši devusies īstu šaušalu virzienā.

66. Ocean’s 8

Režisors: Gerijs Ross
Lomās: Sandra Bulloka, Keita Blanšeta, Anna Hataveja, Mindija Keilinga, Sāra Polsone, Rianna, Helēna Bonema Kārtere, Akvafina, Deimiens Lūiss, Ričards Ārmitadžs
Uz ekrāniem: 15.06.2018.

Pirms pāris gadiem internets būtībā “noraka” Pola Fīga veidoto “Ghostbusters” versiju, kur galvenajās lomās bija četras dāmas, pat īsti nedodot filmai iespēju. Tāpēc jātur īkšķi, ka līdzīgi skumjš liktenis nepiemeklēs Gerija Rosa “Ocean’s 8” filmu, kas ir spinofs mums visiem tik pazīstamajai “Oušena bandas” franšīzei, kurā līdz šim lielākoties bija plosījušies tikai puiši. Nu vārds ir dots dāmām ar Sandru Bulloku priekšgalā, kura filmā atveidos Džordža Klūnija varoņa Denija Oušena māsu.

67. The Old Man and the Gun

Režisors: Deivids Lauerijs
Lomās: Roberts Redfords, Sisija Speisika, Keisijs Afleks, Denijs Glovers, Elizabete Mosa
Uz ekrāniem: TJR

Pēdējo pāris gadu laikā klusām un reizēm šķietami nemanāmi režisors Deivids Lauerijs ir vairākas lieliskas filmas, kuras skatītājiem ir dziļi, dziļi iekritušas sirdīs – viņa iepriekšējam veikumam “A Ghost Story” arī atradās vieta mūsu gada filmu topā. Laureija nākamais projekts ir tikpat intriģējošs – tas stāstīs par kādu vīru gados, kurš nolemj vēl pēdējo reizi sarīkot bankas aplaupīšanu. Zīmīgi, ka Roberts Redfords ir paziņojis, ka tieši šī būs viņa pēdējā loma aktiera karjerā.

68. On the Basis of Sex

Režisore: Mimi Ledere
Lomās: Felisitija Džonsa, Ārmijs Hammers, Džastins Tero, Ketija Beitsa, Sems Voterstons
Uz ekrāniem: 18.01.2019.

Pasaulē nekad nevar būt par daudz iedvesmojošu stāstu par spēcīgām, gudrām un lieliskām sievietēm, kuru stāsti var ikvienam kalpot par lieliskiem iedvesmas avotiem. Un kur nu vēl iedvesmojošāk par ASV Augstākās tiesas tiesnesi Rutu Bāderi Ginsburgu, kura dzīvē ir pārvarējusi gan grūtības, gan aizspriedumus, lai izcīnītu savu augsto un svarīgo amatu. Galvenajā lomā šoreiz redzēsim burvīgo Felisitiju Džonsu, kurai šī būs pirmā lielā ekrāna loma pēc dalības “Rogue One: A Star Wars Story”.

69. The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

Režisors: Orsons Velss
Lomās: Džons Hjūstons, Pīters Bogdanovičs, Bobs Randoms
Uz ekrāniem: TJR

 Nē, jūs nepārskatījāties – šogad tiešām ir gaidāma jauna filma no leģendārā, lai gan jau mūžībā aizgājušā Orsona Velsa. “The Other Side of the Wind” ir Velsa nepabeigts darbs, kas tika filmēts sešu gadu laikā, bet līdz galam kopā salikts netika. Pēc ilgām un sarežģītām juridiskām cīņām un kašķiem beigu beigās tika panākta vienošanās, ka Velsa darbs tomēr tiks pabeigts, un jau šogad ir paredzēts šo satīrisko filmu par Holivudu izplatīt straumēšanas platformā “Netflix”.

70. Outlaw King

Outlaw King

Režisors: Deivids Makenzijs
Lomās: Kriss Pains, Ārons Teilors-Džonsons, Florence Pjū
Uz ekrāniem: TJR

Vēl viena filma, ko savam arvien augošajam katalogam šogad pievienos “Netflix”, būs Deivida Makenzija jaunais veikums “Outlaw King”. Filma stāstīs par 14. gadsimta skotu karotāju, kurš ar viltību un drosmi uzveica krietnā pārspēkā esošo angļu armiju. Cerams, ka Makenzijam izdosies turpināt ļoti veiksmīgo posmu savā karjerā – viņa iepriekšējās filmas “Starred Up” un “Hell or High Water” izpelnījās ļoti daudz atzinības visā pasaulē. Filmā “Outlaw King” galvenajā lomā redzēsim Krisu Painu, kurš nesen parādīja jaunas aktierprasmes šķautnes tieši Makenzija filmā “Hell or High Water”.

71. Pacific Rim Uprising

Režisors: Stīvens S. Denaits
Lomās: Džons Bojega, Skots Īstvuds, Čārlijs Dejs, Rinko Kikuči
Uz ekrāniem: 23.03.2018. (“Kino Kulta” / “Cēsu alus” seanss šeit)

Pirms pāris gadiem Giljermo del Toro sagādāja vienu no savdabīgākajiem, bet arī jautrākajiem kino piedzīvojumiem ar “Pacific Rim” – redzot, kā milzu roboti cīnās ar tikpat milzīgiem mošķiem, pārņēma vienkārši bērnišķīgs prieks. Atliek tikai cerēt, ka filmas turpinājumam, kuru gan vairs neveido del Toro, izdosies saglabāt neparasto atmosfēru, vērienu un vienkārši aizrautību. Galvenajā lomā – Džons Bojega, kurš atveidos pirmajā filmā sastaptā Stakera Pentekosta dēlu.

72. The Post

Režisors: Stīvens Spīlbergs
Lomās: Merila Strīpa, Toms Henkss, Sāra Polsone, Bobs Odenkirks, Bredlijs Vitfords, Kerija Kūna, Elisona Brī
Uz ekrāniem: 26.01.2018.

Apstākļu sakritības dēļ mūs šogad sagaida veselas divas filmas no režijas lielmeistara Stīvena Spīlberga. Pirmā no tām, ko jau pavisam drīz redzēsim uz lielajiem ekrāniem, ir patiesais stāsts par cīņu starp “The Washington Post” izdevējiem, žurnālistiem un politiķiem, par taisnības uzvaru pār meliem un centieniem apslēpt patiesību. Filma, protams, ir īpaši aktuāla šībrīža politiskajā laikmetā, kad frāzi “fake news” dzirdam skanam visapkārt. “The Post” jau arī tiek piesolīta kaudze nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai, bet ar to vēl nedaudz jāpagaida, protams.

73. The Predator

The Predator

Režisors: Šeins Bleks
Lomās: Boids Holbruks, Olīvija Manna, Trevante Roudss, Kīgans Maikls Kejs, Džeikobs Tremblejs, Tomass Džeins
Uz ekrāniem: 10.08.2018.

Cerams, ka visi, kuri bija uz īpašo “Plēsoņas” Ziemassvētku seansu decembra nogalē, tagad ir gana sahaipojušies par “Predator” franšīzi, jo šogad mūs gaida pilnīgi jauna filma no savdabīgā režisora Šeina Bleka, kuru pašu, protams, redzējām uz ekrāna pirmajā filmā. Jaunās filmas darbība norisināsies starp “Predator 2” un 2010. gada filmas “Predators” notikumiem. Cerams, ka Blekam un viņa komandai būs pa spēkam iepūst jaunu elpu šajā franšīzē.

74. Phantom Thread

Režisors: Pols Tomass Andersons
Lomās: Daniels Dejs-Lūiss, Vikija Krīpsa, Leslija Manvilla
Uz ekrāniem: 02.03.2018.

Ar vārdu salikumu “Pols Tomass Andersons + Daniels Dejs-Lūiss” vien vajadzētu būt gana, lai skatītāji pa galvu un pa kaklu mestos uz kinoteātriem – mēs visi vēl joprojām ļoti labi atceramies, kas notika, kad šie meistari sastrādājās iepriekšējoreiz (“There Will Be Blood” lika pilnīgi citādi skatīties uz piena kokteiļiem). Šoreiz režisors un aktieris ir pārcēlušies uz Londonu, lai izķidātu Deja-Lūisa atveidotā modes mākslinieka kaprīzes un untumus. Papildu interesi šoreiz nodrošina arī fakts, ka Dejs-Lūiss ir paziņojis, ka aktiera karjeru met pie malas, tāpēc šī sanāk viņa pēdējā loma kino.

75. A Quiet Place

Režisors: Džons Krasinskis
Lomās: Džons Krasinskis, Emīlija Blanta
Uz ekrāniem: 13.04.2018.

Šausmu un spriedzes kino žanrā viens no intriģējošākajiem šogad gaidāmajiem veikumiem ir Džona “Džima” Krasinska spriedzes trilleris “A Quiet Place”. Kā jau nosaukums pasaka priekšā, galvenie notikumi šoreiz norisināsies absolūtā klusumā – filma stāstīs par ģimeni, kura slēpjas no briesmoņiem, kuri medī pēc skaņas, tāpēc ģimene ir iemācījusies dzīvot absolūtā klusumā, kas, protams, ne vienmēr veiksmīgi izdodas. Galvenajās lomās – pāris arī ārpus ekrāna Krasinskis un Emīlija Blanta.

76. Radegund

Radegund

Režisors: Terenss Maliks
Lomās: Augusts Dīls, Matiass Šonarts, Mihaels Naikvists, Bruno Gancs
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan vēl pirms desmit gadiem tas būtu licies ļoti savādi un gandrīz vai neiespējami, pēdējā laikā jau esam sākuši pierast pie tā, ka jaunas Terensa Malika filmas mūs sagaida gandrīz ik gadu. Maliks pats ir teicis, ka šoreiz filma, kura stāstīs par austriešu vīru, kurš atsakās piebiedroties nacistiem un par to tiek nogalināts, nebūs tik abstrakti plūstoša kā viņa iepriekšējie darbi, vairāk turoties pie konkrētas struktūras un scenārija.

77. A Rainy Day in New York

Režisors: Vudijs Allens
Lomās: Timotijs Šalamē, Selēna Gomeza, Ella Faninga, Džūda Lovs, Djego Luna, Rebeka Hola
Uz ekrāniem: 14.12.2018.

Pārsteidzot tieši nevienu, Vudijs Allens būs sagatavojis jaunu filmu arī šogad. Šo rindu autore vairāk entuziasma par Allena projektu no sevis izspiest nevar, bet viņam fanu pasaulē vēl ir daudz.

78. Ready Player One

Režisors: Stīvens Spīlbergs
Lomās: Tajs Šeridans, Olīvija Kuka, Bens Mendelsons, Marks Railenss, Saimons Pegs
Uz ekrāniem: 30.03.2018. (“Kino Kulta” / “Cēsu alus” seanss šeit)

Ja Spīlberga pirmā filma šogad ir nopietna politiskā drāma, tad viņa otrs šogad gaidāmais veikums sagādās vienkārši aizraujošu, gīkisku un ne tikai izklaidi. “Ready Player One” ir tāda paša nosaukuma grāmatas ekranizācija, un filmas darbība norisinās ne pārāk tālā nākotnē, kur cilvēki, lai aizbēgtu no drūmās ikdienas, ļoti lielu daļu laika pavada virtuālajā realitātē. Tajs Šeridans atveidos jaunu puisi, kurš cenšas spēlē atrast noslēpto “Lieldienu olu”, kas ļaus tās atradējam pārņemt virtuālās realitātes sistēmas kontroli un visas bagātības, ko tā nes, savā īpašumā. Sagaidām neskaitāmi daudz atsauču uz iemīļotām filmām, spēlēm un ko tik vēl ne.

79. Red Sparrow

Režisors: Frānsiss Lorenss
Lomās: Dženifera Lorensa, Džoels Edžertons, Matiass Šonarts, Šarlote Remplinga, Džeremijs Aironss
Uz ekrāniem: 02.03.2018.

Vēl viena ilgai gaidīta grāmatas ekranizācija. Lai gan kādu brīdi tika runāts, ka šo spiegu romānu varētu ekranizēt Deivids Finčers, beigu beigās filma nonāca Frānsisa Lorensa rokās, kurš ar galvenās lomas atveidotāju Dženiferu Lorensu a) nav rados un b) ir veiksmīgi sastrādājies jau iepriekš “Bada spēļu” franšīzē. Grāmata un filma stāsta par krievu spiedzēm, kuras izmanto visvisādus trikus, lai panāktu savu, un, lai gan varbūt stāsts ļoti atgādina “Marvel” Melnās atraitnes izcelsmi, romānam un filmai esot gana daudz savu pārsteigumu, lai par šādiem salīdzinājumiem liktu aizmirst.

80. Revenge

Revenge

Režisore: Korālija Faržē
Lomās: Matilda Luca, Kevins Jansens, Vinsents Kolombs, Gijoms Bušeds
Uz ekrāniem: 13.04.2018.

Ja palaidāt garām vienīgo šīs filmas seansu kinofestivālā “Spektrs”, tad uzmanīgi sekojiet līdzi kinoteātru piedāvājumam šajā gadā, lai vēlreiz nepieļautu tādu pašu kļūdu ar šo fantastisko, asiņaino un savdabīgo filmu. Korālijas Faržē veidotais kādas sievietes atriebības stāsts par viņai nodarīto ir jo īpaši aktuāls tagad, kad vēl joprojām bieži runājam par uzmākšanās skandāliem Holivudā un ne tikai. Bet filma ir jāredz ne tikai tāpēc vien – tā vienkārši ir lielisks, unikāls veikums, kurš turpmāk liks ar lielu vērību sekot līdzi Faržē turpmākajai karjerai.

81. Robin Hood

Robin Hood

Režisore: Otto Bathursts
Lomās: Tarons Edžertons, Džeimijs Fokss, Īva Hjūsone, Džeimijs Dornans, Bens Mendelsons
Uz ekrāniem: 21.09.2018.

Nevarētu teikt, ka 2010. gada Ridlija Skota veikums “Robin Hood” satricināja visu pasauli – filma būtībā bija un izbija. Tie, kas to noskatījās, visticamāk, to pēc pāris dienām arī aizmirsa. Taču tā jau nebūs Holivuda, ja nemēģinās atdzīvināt stāstus, kam vienmēr veiksmes gadījumā ir potenciāls kļūt par franšīzēm, un Robins Huds šajā ziņā nav nekāds izņēmums. Bathursta versija gan solās būt nedaudz jestrāka nekā Skota diezgan drūmais piegājiens šim tēlam – mums tiek solīti kārtīgi piedzīvojumi.

82. Roma

Režisors: Alfonso Kuarons
Lomās: Marina de Tavira, Daniela Demesa, Marko Grafs, Jalica Aparisio
Uz ekrāniem: TJR

Pieci gadi ir pārāk ilgs laiks, lai iztiktu bez nevienas Alfonso Kuarona filmas, bet kaut kā mēs šo periodu tomēr būsim pārdzīvojuši. 2018. gads mūs atkal lutinās ar šī meksikāņu lielmeistara filmu, ar kuru šoreiz Kuarons atgriezīsies dzimtenē – “Roma” stāstīs par kādu vidusšķiras ģimenes dzīvi Mehiko 1970. gados. Neko daudz vairāk šobrīd arī nezinām, bet patiesībā jau neko citu arī nevajag, lai mēs degtu nepacietībā ieraudzīt Kuarona jauno darbu. Kamēr gaidām, varam vēlreiz izbaudīt viņa iepriekšējo veikumu un pazust kosmosa dzīlēs ar “Gravity”.

83. The Shape of Water

Režisors: Giljermo del Toro
Lomās: Sallija Hokinsa, Dags Džonss, Maikls Šenons, Ričards Dženkinss, Maikls Stulbargs, Olīvija Spensere
Uz ekrāniem: 16.02.2018. (“Kino Kulta” / “Cēsu alus” seanss šeit)

Ja kāds režisors, kurš nav Giljermo del Toro, paziņotu, ka viņa nākamā filma būs mīlasstāsts starp mēmu sievieti un zivjcilvēku, visticamāk, ne viens vien izbrīnā sarauktu uzacis. Turpretī, ja tas ir Giljermo del Toro, kurš to paziņo, būtībā jautājumu nevienam vairs īsti nav, jo no viņa tas izklausās pilnīgi loģiski un normāli. Nav daudz režisoru un stāstnieku, kas spētu likt mums noticēt un līdzpārdzīvot šādam stāstam, bet del Toro noteikti ir viens no tiem. Galvenajās lomās – šķietami bieži nenovērtētā Sallija Hokinsa un bieži nenovērtētais Dags Džonss.

84. Sicario 2: Soldado

Režisors: Stefano Sollima
Lomās: Benisio del Toro, Džošs Brolins, Izabella Monera, Metjū Modins, Ketrīna Kīnere
Uz ekrāniem: 29.06.2018.

Jāsaka godīgi – ideja par sīkvelu Denī Vilnēva fantastiskajai filmai “Sicario” nešķita kā vislabākā doma uz pasaules, jo kino industrijas biežā vēlme sīkvelizēt visu, kam kaut nedaudz ir izdevies gūt panākumus, bieži vien nogurdina. Bet, kad tika publicēts filmas pirmais treileris, domas mainījās, jo, lai gan atšķirīgs no pirmās filmas, “Sicario 2” sola tikpat daudz spriedzes un drāmas. Režisora krēslā šoreiz iesēdies Stefano Sollima, kura līdz šim zināmākais veikums ir TV seriāls “Gomora”. Papildu drošības sajūtu rada arī tas, ka arī šīs filmas scenāriju ir sarakstījis Teilors Šeridans.

85. The Sisters Brothers

Režisors: Žaks Odijārs
Lomās: Džons K. Railijs, Vokins Fīnikss, Džeiks Džilenhols, Rizs Ahmeds
Uz ekrāniem: TJR

Kopš 2009. gada franču režisors Žaks Odijārs ir sagatavojis jaunu filmu ik pēc katriem trim gadiem. Tā kā šis ir 2018. gads, tas nozīmē, ka pienācis laiks vēl vienam viņa veikumam. Šoreiz Odijārs ir nolēmis ķerties klāt kam pavisam pārsteidzošam – Patrika Devita romāna ar tādu pašu nosaukumu ekranizācijai, un neparastais tajā ir fakts, ka gan grāmata, gan filma ir melna humora caurvīts vesterns. Stāsta centrā ir divi brāļi Sisteri, kuri ir algoti slepkavnieki un dzenas pa pēdām kādam zelta meklētājam, kurš ir apzadzis viņu bosu. Brāļus atveidos, iespējams, interesantākais lielā ekrāna duets šogad – Džons K. Railijs un Vokins Fīnikss.

86. Solo: A Star Wars Story

Režisors: Fils Lords, Kristofers Millers, Rons Hovards
Lomās: Aldens Ērenraihs, Vudijs Harelsons, Emīlija Klārka, Donalds Glovers, Tendija Ņūtone, Pols Betanijs
Uz ekrāniem: 25.05.2018.

Nu jau kārtējās jaunās “Zvaigžņu karu” filmas veidošana līdz šim ir bijusi vairāk nekā sarežģīta un ķēpīga – neieslīgstot sīkumos, pietiks tikai atgādināt, ka filmas sākotnējie režisori Fils Lords un Kristofers Millers (kuri līdz šim nebija ne reizi nošāvuši garām ar saviem režijas projektiem) tika vienkārši atlaisti trīs nedēļas pirms filmēšanas beigām (par visu sīkāk varat palasīt šeit). Visa trača rezultātā uz filmu fani šobrīd skatās ar diezgan lielu piesardzību, bet jācer, ka Ronam Hovardam izdosies visu saglābt un ka beigu beigās brīnišķīgākais kosmosa bezkauņa Hans Solo tiks pie solofilmas, kādu viņš ir pelnījis.

87. The Souvenir: Part 1

Režisore: Džoanna Hoga
Lomās: Roberts Patinsons, Ričards Ajoade, Ariana Labeda
Uz ekrāniem: TJR

Britu režisores Džoannas Hogas vārds, visticamāk, nav pārāk plaši pazīstams, bet, iespējams, ka situācija mainīsies šogad, kad iznāks viņas jaunā filma ar Robertu Patinsonu galvenajā lomā. Filma, kurai gaidāma arī otrā daļa, stāstīs par filmu studentu, kurš iemīlas sarežģītas dabas vīrietī. Starp citu, jāpiemin, ka Džoanna Hoga būtībā bija tā, kura visai pasaulei atklāja Tomu “Lokiju” Hidlstonu, jo tieši viņas 2007. gada filmā “Unrelated” Hildstons tika pie savas pirmās lielā ekrāna lomas.

88. Super Troopers 2

Režisors: Džejs Čandrasekars
Lomās: Džejs Čandrasekars, Braiens Kokss, Linda Kārtere, Robs Lovs
Uz ekrāniem: TJR

Šogad svētki gaidāmi 2001. gada filmas “Super Troopers” faniem, jo uz lielajiem ekrāniem nonāks filmas turpinājums, kurā atkal būs iespēja sastapties ar pieciem ne tiem uzcītīgākajiem likumsargiem, kuri arī šoreiz liks skatītājiem smieties skaļā balsī. Interesanti, ka filmas sīkvelam budžets tika savākts veiksmīgā “Indiegogo” pūļa finansēšanas projektā – fani un citi entuziasti kopā savāca 4,4 miljonus ASV dolāru.

89. Suspiria

Režisors: Luka Gvadanino
Lomās: Dakota Džonsone, Hloja Greisa Moreca, Tilda Svintone, Mia Gota
Uz ekrāniem: TJR

Lielākoties, kad tiek paziņots, ka tiks veidots kādas klasiskas un daudzu iemīļotas šausmu filmas rīmeiks, šīs ziņas tiek sagaidītas ar mērenu vienaldzību (labākajā gadījumā) vai pat atklātu naidu (ekstremālākos gadījumos). Visticamāk, to pašu mēs varētu attiecināt arī uz Dario Ardžento veikuma “Suspiria” rīmeiku, ja vien pie jaunās versijas stūres nesēdētu visu cienītais un apbrīnotais Luka Gvadanino, kurš mēģinās atrast jaunas un baisas nokrāsas stāstā par balerīnu, kura atklāj, ka jaunajā deju akadēmijā viss nav gluži tā, kā izskatās no ārpuses…

90. Tomb Raider

Režisors: Roars Uthaugs
Lomās: Alīsija Vikandere, Dominiks Vests, Volters Goginss, Daniels Vu, Niks Frosts, Kristīna Skota Tomasa
Uz ekrāniem: 16.03.2018. (“Kino Kulta” / “Cēsu alus” seanss šeit)

Videospēļu un kino fani vēl joprojām gaida, kad vienreiz Holivudai izdosies izveidot kādu patiešām veiksmīgu videospēles ekranizāciju. Pagājušogad vienīgais kandidāts bija kārtējais “Resident Evil” franšīzes papildinājums, no kura neviens jau sen vairs neko negaida, bet arī 2016. gads bija sagādājis vilšanos ar “Assassin’s Creed” un “Warcraft” neveiksmēm (lai gan ir arī fani, kas ir gatavi aizstāvēt “Warcraft”). Kas to lai zina, kas būs sanācis jaunās Laras Kroftas filmas veidotājiem, bet cerams, ka Alīsijas Vikanderes filma būs veiksmīgāka nekā viņas vīriņa Fasbendera mēģinājums šajā žanrā.

91. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Režisors: Martins Makdona
Lomās: Frānsisa Makdormanda, Vudijs Harelsons, Sems Rokvels, Džons Hokss, Pīters Dinkledžs
Uz ekrāniem: TJR

Tieši pirms desmit gadiem Martins Makdona sevi ļoti skaļi pieteica kino pasaulē ar lieliski melno komēdiju “In Bruges”, kas ne tikai nodrošināja ekstra tūristu plūsmu Brigei, bet arī lika kino entuziastiem ar lielu interesi gaidīt, ko viņš sastrādās vēlāk. Makdonas otrā filma “Seven Psychopaths” gluži tādu mīlestību kā “In Bruges” neizpelnījās, bet tas nemazina interesi par Martina jaunāko veikumu “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”, kas noteikti izpelnītos topa savdabīgākā filmas nosaukuma titulu, ja vien šeit nebūtu iekļauta arī “Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot”. Jau tagad varam būt diezgan droši, ka “Three Billboards” nosaukumu dzirdēsim arī starp “Oskara” balvu nominantiem.

92. Under the Silver Lake

Režisors: Deivids Roberts Mičels
Lomās: Endrjū Garfīlds, Railija Kjū, Tofers Greiss
Uz ekrāniem: TJR

Pagaidām par filmu “Under the Silver Lake” ir zināms ļoti maz – tā būšot “neo-noir” stila krimināls trilleris, un galvenajā lomā redzēsim Endrū Garfīldu. Bet pats galvenais ir tas, ka filmas režisors un scenārija autors ir Deivids Roberts Mičels – kungs, kurš pirms četriem gadiem sagādāja vienu no šaušalīgākajiem un interesantākajiem šausmu kino pārdzīvojumiem ar patiešām lielisko “It Follows”. Pēc tāda veikuma arī mēs esam gatavi sekot Mičelam, lai kur arī viņš izdomātu doties.

93. Unsane

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Klēra Foja, Džošua Leonards, Džejs Farao, Džūno Templa
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan Stīvens Soderbergs it kā bija aizgājis no kino, viņa vārdu tāpat bieži vien dzirdējām pazibam gan šur, gan tur, bet ar pagājušā gada lielisko filmu par neaptēstajiem (bet vai tiešām?) zagļiem “Logan Lucky” Soderbergs pilntiesīgi atgriezās uz lielajiem ekrāniem, un mēs visi no tā bijām tikai ieguvēji. Arī šogad Soderbergs, kurš, kā jau esam pieraduši, strādā rekordtempos mums piedāvās jaunu filmu – stāstu par sievieti, kura tiek ievietota psihiatriskajā klīnikā pret pašas gribu. Interesanti, ka filma esot tikusi filmēta ar “iPhone” telefonu kamerām (Soderbergs gan nav pirmais, kurš ir izdomājis šādu triku – atceramies kaut vai pirms pāris gadiem iznākušo “Tangerine”).

94. Venom

Režisors: Rūbens Fleišers
Lomās: Toms Hārdijs, Mišela Viljamsa
Uz ekrāniem: 05.10.2018.

Tofera Greisa versija par Zirnekļcilvēka fanu iemīļoto ļaundari “Venom” lielākajai daļai izraisīja vieglu riebumu (lai neteiktu vairāk), tāpēc tas, ka Holivuda piedāvās mums jaunu šī tēla versiju uz lielā ekrāna, nav nekāds pārsteigums. Redzēsim, kā šis tēls padosies Tomam Hārdijam, kurš, protams, ne pirmo reizi iemiesos kādu komiksu ļaundari (iepriekš viņu redzējām “The Dark Knight Rises” Beina lomā). To, vai studijai “Sony” ar šo filmu izdosies “startēt” pašiem savu “Marvel” komiksu pasauli, rādīs laiks – bet “Venom” nebūs saistīta ne ar jauno Toma Holanda Zirnekļcilvēku, ne arī tātad ar jau eksistējošo “Marvel” pasauli.

95. Where’d You Go, Bernadette?

Režisors: Ričards Linkleiters
Lomās: Keita Blanšeta, Billijs Krudups, Kristena Viga, Džūdija Grīra, Lorenss Fišbērns
Uz ekrāniem: TJR

Ričards Linkleiters pirms dažiem gadiem mūs visus dziļi aizkustināja ar stāstu par kāda puiša dzīvi. Šoreiz viņš pievērsīsies stāstam par kādu meiteni un viņas ekscentrisko mammu, kura kādu dienu vienkārši pazūd. Nosaukumā minētās Bernadetas lomā redzēsim nevienu citu kā aktiermākslas granddāmu Keitu Blanšetu. Nepacietīgākie var jau tagad sameklēt Marijas Semplas grāmatu, uz kuras filma ir balstīta un ar kuru tā dala vienu nosaukumu.

96. White Boy Rick

Režisors: Jans Demānžs
Lomās: Ričijs Merits, Metjū Makonahijs, Bela Paulija, Brūss Derns, Dženifera Džeisone Lī, Paipere Lorija
Uz ekrāniem: 07.09.2018.

“McConaughssance” pēdējā laikā kaut kā nedaudz ir pieklususi, bet Metjū Makonahija karjerai trešo elpu varētu piešķirt šī Jana Demānža (lieliskās filmas “’71” režisora) jaunais veikums “White Boy Rick”. Tas ne tikai dos iespēju Makonahijam uzmērīt kārtējo absurdo matu rotu, bet arī sagādās viņam kārtīgu lomu, kurā iecirst savus zobus, – filma stāstīs par pusaudzi Ričardu Verši junioru, kurš 14 gadu vecumā kļuva par FIB informantu, bet 17 gadu vecumā sāka pārdot kokaīnu un beigu beigās tika pie mūža ieslodzījuma. Makonahijam filmā tikusi Ričarda tēva loma.

97. The Widow

Režisors: Nīls Džordans
Lomās: Hloja Greisa Moreca, Maika Monro, Izabella Ipēra
Uz ekrāniem: 07.12.2018.

No režisora Nīla Džordana režijas ziņā neko jaunu nebijām redzējuši jau kādu laiciņu – viņa iepriekšējais lielā ekrāna veikums bija 2012. gada neparastā vampīrfilma “Byzantium”, un pēc tam viņš iepriecināja TV seriāla “The Borgias” cienītājus, režisējot vairākas sērijas. Bet kopš 2013. gada viņš nebija sēdies režisora krēslā, tāpēc ir liels prieks dzirdēt, ka šogad mūs priecēs jauna viņa filma “The Widow”. Par sižetu neko daudz pagaidām nezinām – tikai to, ka kāda jauna dāma sadraudzējas ar vientuļu atraitni un… kaut kas noteikti notiek. Kas tieši? To mums pastāstīs pats Džordans.

98. Widows

Režisors: Stīvs Makvīns
Lomās: Viola Deivisa, Elizabete Debiki, Mišela Rodrigeza, Kolins Farels, Andrē Holands, Liams Nīsons, Džons Berntāls
Uz ekrāniem: 16.11.2018.

Šogad pēc ilgākas pauzes uz lielajiem ekrāniem būs atpakaļ arī Stīvs Makvīns, kuram azotē kārtējo reizi ir paslēpies kaut kas jauns un intriģējošs. “Widows” stāstīs par četrām atraitnēm, kuru vīri ir gājuši bojā neveiksmīgā mēģinājumā aplaupīt banku, un dāmas nolemj apvienot spēkus un nodrošināt savu nākotni pašu spēkiem. Makvīnam talkā nāks spožs aktieru ansamblis ar vienmēr lielisko Violu Deivisu priekšgalā, un visus pārējos pat nav spēka uzskaitīt.

99. Wildlife

Wildlife

Režisors: Pols Deino
Lomās: Džeiks Džilenhols, Kerija Maligana, Eds Oksenbolds
Uz ekrāniem: TJR

Džouna Hils nav vienīgais aktieris, kurš šogad iemēģinās roku režijā, – līdzīga doma ir ienākusi prātā arī Polam Deino. Turklāt sakritības ar to vēl nebeidzas – arī Deino filmas centrā ir kāda zēna stāsts, un abas filmas norisinās ne mūsdienās (Deino filmas darbība notiek 1960. gados). Bet, protams, ar interesi gaidīsim gan Hila, gan Deino veikumus. Deino talkā ir nākuši pat vēl zināmāki aktieri – galvenā varoņa vecāku lomās redzēsim Džeiku Džilenholu un Keriju Maliganu.

100. A Wrinkle in Time

Režisore: Eiva Duverneja
Lomās: Opra Vinfrija, Rīza Viterspūna, Mindija Keilinga, Kriss Pains, Andrē Holands, Storma Rīda
Uz ekrāniem: 09.03.2018.

“Disney” studijas pēdējo gadu filmas var klasificēt četrās kategorijās: 1) “Marvel” filmas, 2) “Star Wars” filmas, 3) “Pixar” un paša “Disney” animācijas filmas, 4) “Disney” animācijas filmu “live action” versijas. Tāpēc būs interesanti pavērot, kāda būs šī “Disney” filma, jo “uz papīra” tā neietilpst nevienā no iepriekšminētajām kategorijām. Pilnīgi oriģināls gan stāsts šoreiz arī nav, jo filma ir balstīta uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Bet, spriežot pēc treileriem, Eiva Duverneja mums sagādās patiešām krāšņu un aizraujošu piedzīvojumu.

101. X-Men: Dark Phoenix

X-Men: Dark Phoenix

Režisors: Saimons Kinbergs
Lomās: Džeimss Makavojs, Maikls Fasbenders, Dženifera Lorensa, Nikolass Holts, Tajs Šeridans, Sofija Tērnere, Aleksandra Šipa, Kodijs Smits-Makfī, Evans Pīterss, Džesika Časteina
Uz ekrāniem: TJR

Komiksfilmai “X-Men: Dark Phoenix” priekšā stāv vismaz trīs ne visai viegli uzdevumi, un būs interesanti redzēt, kā filma ar tiem tiks galā. Pirmkārt, “Dark Phoenix” nāksies tikt vaļā no ne visai patīkamās pēcgaršas, ko atstāja diezgan vājais franšīzes papildinājums “X-Men: Apocalypse”. Otrkārt, filmai būs jācenšas mums visiem likt aizmirst, cik ļoti Braiena Singera vārds līdz šim ir bijis ar to saistīts. Un, treškārt, filmai obligāti būs jāspēj “Dark Phoenix” komiksu stāstu izstāstīt uz lielā ekrāna labāk, nekā to bija izdarījusi Breta Ratnera lielākoties nīstā un nievātā “X-Men: The Last Stand”. Vēlam Kinbergam un viņa komandai veiksmi!