Saraksti

101 filma, ko gaidīt 2020. gadā

Arī 2020. gads solās būt ražīgs ar veselu lērumu dažnedažādu interesantu, pārsteidzošu, ilgi gaidītu un intriģējošu filmu – tad nu šajā lielsarakstā palūkosimies uz 101 filmu, kas no šī gada piedāvājuma raisa īpašu interesi. Kā allaž, jāpiebilst, ka pilnīgi visus darbus sarakstā nekad nevaram iekļaut, tā ka, ja kāda no jūsu topošajām mīļfilmām šeit nav, neņemiet ļaunā.

03.01.2020

Ziņa no nākotnes (24.11.2020.): daudzas no šīm filmām zināmu iemeslu dēļ tika pārnestas uz 2021. vai pat 2022. gadu. Tikmēr mēs Kino Kultā salikām kopā daudzus sarakstus, kuros atradīsiet labākās filmas un seriālus, ko noskatīties jau tagad:


Arī 2020. gads solās būt ražīgs ar veselu lērumu dažnedažādu interesantu, pārsteidzošu, ilgi gaidītu un intriģējošu filmu – tad nu šajā lielsarakstā palūkosimies uz 101 filmu, kas no šī gada piedāvājuma raisa īpašu interesi. Kā allaž, jāpiebilst, ka pilnīgi visus darbus sarakstā nekad nevaram iekļaut, tā ka, ja kāda no jūsu topošajām mīļfilmām šeit nav, neņemiet ļaunā. Kā arī – šogad gaidāmās pašmāju filmas apskatīsim atsevišķā sarakstā, kas būs gaidāms nedaudz vēlāk.

Bet nu ķeramies kino vērsim pie ragiem! Vēl tikai ašā piebilde, ka, kā citkārt, saraksts ērtai pieglabāšanai pieejams arī “Letterboxd” platformā!

1. 1917

Režisors: Sems Mendess
Lomās: Džordžs Makejs, Dīns-Čārlzs Čepmens, Marks Strongs, Endrjū Skots, Ričards Madens, Kolins Fērts, Benedikts Kamberbačs
Uz ekrāniem: 10.01.2020.

Pēc tam, kad Sems Mendess mūs iepriecināja ar vienu no visu laiku labākajām Bonda filmām (“Skyfall”) un vienu… nu, vairs ne tik ļoti labu Bonda filmu (“Spectre”), viņam aģenta 007 piedzīvojumu bija gana, un Mendess nolēma, ka ir laiks atkal ķerties klāt kādam personīgākajm projektam. Tā rezultātā tapa Pirmā pasaules kara drāma “1917”, kurai iedvesmu Mendess smēlās stāstā, ko viņam par savu pieredzi kara laikā pastāstīja vectēvs. Filma ir veidota, radot ilūziju, ka visi atainotie notikumi norisinās vienā nepārtrauktā kadrā – šeit savu plašo pieredzi lietā varēja likt leģendārais operators Rodžers Dīkinss. “1917” jau saņēmusi neskaitāmus kritiķu slavas vārdus, un šīs filmas nosaukumu noteikti dzirdēsim, arī tuvojoties “Oskaru” ceremonijai.

Jau 8. janvārī “1917” skatīsimies īpašajā Kino Kulta pirmizrādē – biļetes uz seansu jau ir pieejamas!

2. After Yang

Režisors: Kogonada
Lomās: Kolins Farels, Džodija Tērnere-Smita, Džastins Mins, Heilija Lū Ričardsone
Uz ekrāniem: TJR (tad jau redzēs)

Kino, literatūra un citas kultūras nozares jau labu laiku ir gaidījušas un mēģinājušas, kā tas varētu būt, kad roboti sāks arvien vairāk pārņemt mūsu dzīves un visu pasauli. Šī tēma – roboti un cilvēku mijiedarbība ar tiem – būs arī režisora Kogonadas (“Columbus”) gaidāmajā filmā “After Yang”, kas stāstīs par kāda tēva un meitas centieniem glābt kāda cita ģimenes locekļa dzīvību – un šis ģimenes loceklis ir robots. Kolina Farela renesanse (kas nu jau norisinās vairākus gadus, ja kāds vēl nebija pamanījis) arī nākamgad turpināsies pilnā sparā, un “After Yang” par labu runā arī tas, ka filmai jau ir “uzspiests” kvalitātes zīmogs – tā ir nonākusi studijas “A24” paspārnē, kas mūs regulāri priecē ar patiešām neparastiem stāstiem.

3. Ammonite

Ammonite

Režisors: Frānsiss Lī
Lomās: Keita Vinsleta, Sērša Ronana, Fiona Šova
Uz ekrāniem: TJR

Filmas par dinozauriem ir bijušas pamatīgā cieņā jau izsenis, bet izskatās, ka arī filmas par paleontologiem varētu būt gana interesantas. Vismaz Frānsisa Lī gaidāmā filma “Ammonite” izraisa gana daudz ziņkārības – tā stāstīs par fosiliju kolekcionāri Mēriju Eningu, kura iepazīstas ar kādu jaunu sievieti, un abu starpā sāk rasties nopietnākas jūtas. Ja kāds gaidīs “Juras laikmeta parku”, tad stāsts varbūt arī var likt vilties, bet aizgrābjošu, izjustu drāmu cienītāji gan jau var sākt spicēt ausis – Frānsisa Lī iepriekšējā filma bija augsti novērtētā “God’s Own Country”, tā ka ar nepacietību gaidām, ko viņš būs izveidojis savā otrajā pilnmetrāžas filmā. Turklāt galvenajās lomās redzamo aktrišu duets vien liek sirdij priekā notrīsēt.

4. Annette

Režisors: Leoss Karakss
Lomās: Ādams Draivers, Mariona Kotijāra, Saimons Helbergs
Uz ekrāniem: TJR

Gan Ādams Draivers, gan Mariona Kotijāra ar muzikāliem stāstiem abi ir uz “tu” – Draivers savas dziedātprasmes jau ir nodemonstrējis filmās “Inside Llewyn Davis” un pavisam svaigajā “Marriage Story”, bet Kotijāra, protams, izpelnījās pat “Oskaru” par savu sniegumu Edītes Piafas lomā filmā “La Vie En Rose” (lai gan viņa pati neizpildīja filmā dzirdamās dziesmas). Nu abi varēs rādīt, ko māk, franču režisora Leosa Karaksa jaunajā mūziklā “Annette”, kas stāstīs par kādu pāri – komiķi un operas soprānu –, kuru meitai vārdā Anete piemītot neparastas spējas… Kādas tās ir, to rādīs laiks un pati filma, bet jau šobrīd zinām, ka muzikālā ziņā šim piedzīvojumam vajadzētu būt gana krāšņam un savdabīgam, jo scenāriju un dziesmas filmai sarakstīja grupas “Sparks” dalībnieki, brāļi Rons un Rasels Maeli.

5. Antlers

Režisors: Skots Kūpers
Lomās: Kerija Rasela, Džesijs Plemonss, Džeremijs T. Tomass, Rorijs Kohreins
Uz ekrāniem: 17.04.2020.

Arī 2020. gadā nekur nepazudīs šausmu kino, un viens no tiem, kas mēģinās mums kino zālēs likt tā kārtīgi sabīties, būs Skots Kūpers ar savu jauno filmu “Antlers”, kuras producents ir neviens cits kā pats pasaules nesaprasto un apbižoto monstru eksperts Giljermo del Toro. Kūpers līdz šim vēl nav izmēģinājis spēkus šausmu žanrā (viņa kontā ir tādas filmas kā “Crazy Heart” un “Black Mass”), bet pagaidām redzētais no “Antlers” liek domāt, ka arī šāda tipa stāsts viņam būs pa spēkam. Vienā no galvenajām lomām redzēsim Keriju Raselu, kurai pēc ilggadējā darba seriālā “The Americans” nu ir laiks pievērsties arī kino, – šeit viņa atveidos skolotāju, kuras uzmanību piesaista kāds mazs zēns viņas klasē, kurš glabā ļoti aizdomīgus noslēpumus par savu ģimeni…

6. Army of the Dead

Army of the Dead

Režisors: Zeks Snaiders
Lomās: Deivs Bautista, Ella Purnela, Ana de la Regera, Garets Dilahants
Uz ekrāniem: TJR (bet orientējoši jālūkojas ziemas virzienā)

Izrādās, ka pa vidu DC filmu pasaules fanu kacināšanai ar savu “Justice League” versiju (#ReleaseTheSnyderCut atstāsim pagājušajā gadā vai ņemsim līdzi arī uz šo?), Zekam Snaideram tomēr ir arī laiks filmu veidošanai. No DC pasaules viņš, kā izskatās, ir tā droši prom, tāpēc laiks atgriezties pie kaut kā jau labi zināma un iemēģināta – zombijiem! 2004. gadā Snaiders sevi pieteica pasaulei ar visnotaļ atzīstamo “Dawn of the Dead” rīmeiku, kas bija viņa pilnmetrāžas debijas filma, un sākotnēji, pirms projekts pārgāja pie Snaidera, “Army of the Dead” bija plānota kā šīs filmas turpinājums. Šī ideja, cik var noprast, ir pačibējusi, bet pati filma un zombiji gan ne – turklāt interesantāku visu padara tas, ka šī nebūs vienkārši cilvēces cīņa pret staigājošajiem miroņiem. Stāsta centrā būs bariņš algotņu, kuri zombiju apokalipses laikā grasās veikt ievērojamu zādzību Lasvegasā.

7. Bad Boys for Life

Režisori: Adils El Arbi, Bilals Fallahs
Lomās: Vils Smits, Martins Lorenss, Vanesa Hadžensa, Aleksandrs Ludvigs, Džo Pantoliano
Uz ekrāniem: 17.01.2020.

Un visi reizē: “Bad boys, bad boys, whatcha gonna do, whatcha gonna do, when they come for you…” Pēc 17 (!) gadu pauzes šogad uz lielajiem ekrāniem atgriezīsies sliktie puiši (bet arī policisti) Maiks Lorijs un Markuss Bērnets, lai atkal ieviestu kārtību Maiami ielās, bet vecums, protams, nenāk viens, līdzi ņemot dažādas likstas un jaunus un kaitinošus censoņus. Pirmo divu filmu režisors Maikls Bejs šoreiz bija aizņemts ar citām lietām (viņa vietā sēdās beļģu duets Adils El Arbi un Bilals Fallahs, kuri, starp citu, pēc tālāk ķersies pie “Beverly Hills Cop 4” režisēšanas), bet “vecās skolas” stila blokbāsteru producents Džerijs Brukhaimers gan ir savā vietā, tā ka par eksploziju un izklaides trūkumu diez vai varēsim sūdzēties.

16. janvārī “Bad Boys for Life” skatīsimies īpašajā Kino Kulta pirmizrādē – biļetes uz seansu jau ir pieejamas!

8. Bill and Ted Face the Music

Bill and Ted Face the Music

Režisors: Dīns Parisots
Lomās: Kianu Rīvss, Alekss Vinters, Viljams Seidlers, Džiliana Bella, Kristena Šāla
Uz ekrāniem: 28.08.2020.

Kianu Rīvsa pēdējo gadu “renesanse” ir bijis īsts baudījums ikvienam kino fanam – viņš ir izārdījies vistrakākajos veidos “Džona Vika” franšīzē (kurā ārdīsies vēl arī nākotnē), paviesojies romantiskās komēdijās, eksperimentālās “indie” filmās un vienmēr saglabājis savu vienkārši forša džeka auru. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka viena no lomām, pie kuras Kianu ir nolēmis atgriezties (par Neo parunāsim nākamgad), ir “Bill & Ted” franšīze, kuras trešā filma “Bill & Ted Face the Music” ļaus mums vēlreiz doties noteikti savādos, bet ļoti izklaidējošos piedzīvojumus ar zinātniskās fantastikas piesitienu. Kopā ar Kianu atgriezīsies arī Alekss Vinters Bila lomā, un mūsu iemīļotajiem dīkdieņiem un mūzikas entuziastiem nāksies uzrakstīt dziesmu, lai glābtu dzīvību uz pasaules un pat visu Visumu!

9. Bios

Režisors: Migels Sapočniks
Lomās: Toms Henkss, Keilebs Landrijs Džonss, Samīra Vailija, Lora Heriera
Uz ekrāniem: 09.10.2020.

Vēl neesam tikuši pat līdz 10. filmai sarakstā, bet jau otrais stāsts par robotiem – bet “Bios” skats uz nākotni izskatās vēl drūmāks nekā “After Yang” gadījumā, jo šeit mūs gaidīs jauns postapokaliptisks stāsts. Taču viss nav tik traki, kā varbūt izklausās, jo arī šeit vīd cerības stars (vismaz robotiem) – Toms Henkss atveidos zinātnieku, kurš, tuvojoties nāvei, uzbūvē īpašu robotu, kura uzdevums pēc izgudrotāja nāves būs parūpēties par viņa suni un kurš laika gaitā uzzinās daudz jauna par cilvēkiem, dzīvi, draudzību un daudz ko citu. Filmas režisora Migela Sapočnika vārds nebūs svešs nevienam “Game of Thrones” fanam – viņš kontā ir tādas sērijas kā “Hardhome”, “Battle of the Bastards”, kā arī pēdējās sezonas “The Long Night” un “The Bells”, kuras, lai ko arī mēs beigās domātu par noslēdzošo sezonu un stāstu kopumā, vismaz vizuāli bija visnotaļ iespaidīgas.

10. Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Režisore: Ketija Jena
Lomās: Margo Robija, Mērija Elizabete Vinsteda, Džurnija Smoleta-Bella, Rozija Peresa, Kriss Mesina, Ali Vongs, Jūens Makgregors
Uz ekrāniem: 07.02.2020.

2016. gadā iznākusī “Suicide Squad” tika uzņemta visnotaļ remdeni (tāpat gan pamanoties nopelnīt milzu kaudzi naudas), bet kā sausais atlikums mums palika vismaz viena īsta zvaigzne – Margo Robijas atveidotā Arle Kīna (“Harley Quinn”), kura šogad kopā ar citām domubiedrenēm tiks pie sava “spinofa” “Birds of Prey” veidolā. Džareda Leto atveidoto Džokeru šeit (un vispār vairs), visticamāk, neredzēsim, bet Robijai & co pretiniekos šoreiz stāsies Jūens Makgregors kā Gotemas kriminālās pasaules boss Melnā Maska. Kā papildu āķis šoreiz lūpā ir tas, ka pēc “Joker” sensacionālajiem panākumiem DC ir gatavi riskēt ar tumšākām un provokatīvākām filmām – “Birds of Prey” ir saņēmusi R reitingu (t.i., skatītāji līdz 17 gadu vecumam uz filmu drīkst nākt tikai pieaugušo pavadībā), kas jau nodrošina vismaz vienu pamatīgu atšķirību no “Suicide Squad” (šīs filmas pilntiesīgs turpinājums mūs gaidīs 2021. gadā).

11. Black Widow

Režisore: Keita Šortlanda
Lomās: Skārleta Johansone, Deivids Hārbors, Florence Pjū, Reičela Vaisa, Viljams Hērts
Uz ekrāniem: 01.05.2020.

Lai gan “Avengers: Endgame” pielika treknu punktu dažu mūsu iemīļoto “Marvel Cinematic Universe” tēlu gaitām, šīs pasaules rats turpina velties uz priekšu. Bet, pirms ķeramies klāt jauniem un interesantiem varoņiem, mums vēl ir palikuši līdz galam nenokārtoti rēķini ar vienu no oriģinālās Atriebēju komandas locekļiem – Natašu Romanovu jeb Melno Atraitni. Natašas liktenis “Endgame” daudziem lika nedaudz sapīkt, bet cerēsim, ka gandarījumu sniegs viņas ilgi gaidītā un jau sen pelnītā solofilma. Tās darbība, kā runā, norisināšoties laika posmā starp “Civil War” un “Infinity War” notikumiem, bet to, kā būs patiesībā un vai tiešām Melnās Atraitnes stafetes kociņš, iespējams, tiks nodots Florences Pjū rokās, noskaidrosim jau pavasarī.

12. Blonde

Režisors: Endrjū Dominiks
Lomās: Ana de Armasa, Adrians Brodijs, Bobijs Kanavale, Džuliana Nikolsone, Skūts Maknērijs
Uz ekrāniem: TJR

Merilina Monro un viņas traģiskais liktenis pašu Holivudu ir fascinējis jau sen, tāpēc diez vai tas ir liels pārsteigums, ka mūs gaida jauna viņas dzīvesstāsta versija, šoreiz no režisora un scenārista Endrjū Dominika (“The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford”, “Killing Them Softly”). Filma, kas ir balstīta uz tāda paša nosaukuma romāna (bet ne patiesas, kārtīgas biogrāfijas – pati grāmatas autore Džoisa Kerola Outsa uzstāj, ka tā nav jāuztver kā patiess stāsts) Dominika plānos ir nu jau veselu desmitgadi, ja ne vairāk – sākotnēji Monro loma bija uzticēta Naomi Votsai, vēlāk viņu nomainīja Džesika Časteina, bet arī no šīs idejas nekas beigās nesanāca. Taču nu Dominiks beidzot ir atradis savu Merilinu – Anas de Armasas izskatā, kura pēc “Blade Runner 2049” un šobrīd kino vēl skatāmās “Knives Out” sevi ir kārtīgi pierādījusi. Pagaidām vēl nav zināms precīzs filmas iznākšanas laiks, bet tā ir nonākusi straumēšanas platformas “Netflix” paspārnē, kas, visticamāk, uz filmu liek “oskarotas” cerības.

13. Bloodshot

Režisors: Deivids Vilsons
Lomās: Vins Dīzels, Eiza Gonzalesa, Sems Hjūans, Tobijs Kebels, Gajs Pīrss
Uz ekrāniem: 13.03.2020.

Kā jau citus gadus, DC un “Marvel” komiksu ekranizāciju duelim pa vidu šur tur iespraudīsies arī kāda cita komiksa ekranizācija – piemēram, “Bloodshot” no “Valiant Comics”. Filma stāstīs par kādu jūras kājnieku, kurš tiek pamatīgi uzlabots ar tehnoloģiju, kas viņam ļauj pārtapt par neievainojamu nogalināšanas mašīnu, bet, protams, viņa pagātne no viņa tiek slēpta… Rubaks noteikti te būs pamatīgs, Vinam Dīzelam vēl pirms jaunās “Ātrs un bez žēlastības” filmas (skat. tālāk) būs dota iespēja pamurmināt tekstus par ģimeni, bet cerams, ka beigu beigās viss būs izdevies gana jestri un interesanti, kā rezultātā varēsim iepazīties ar kādu jaunu, pagaidām vēl līdz apnikumam nenodrillētu tēlu.

14. Bombshell

Režisors: Džejs Roučs
Lomās: Šarlīze Terona, Nikola Kidmena, Margo Robija, Džons Litgovs, Konija Britona, Robs Dileinijs, Marks Duplass, Elisona Dženija, Malkolms Makdauels, Keita Makinona
Uz ekrāniem: 17.01.2020.

Ziņu kanālā “Fox News” dibinātāja Rodžera Eilsa skandāls par uzmākšanos ziņu dienesta darbiniecēm, lai gan vēl visnotaļ “svaigs” (viņš no amata atkāpās 2016. gadā, aptuveni gadu pirms savas nāves), jau reiz ir atveidots – seriālā “The Loudest Voice”, kas gan lielu mīlestību neizpelnījās. Tāpēc būs interesanti palūkoties, kā tas būs izdevies filmai “Bombshell“, kas pievērsīsies tiem pašiem notikumiem. Filma šur tur jau ir pakritizēta par maigo pieeju “Fox News” darbinieku paradumam izplatīt melīgas ziņas, bet seksuāla uzmākšanās paliek seksuāla uzmākšanās. Bet, ja nu ir kaut kas, par ko šeit varam būt pilnīgi droši, tad tas ir aktierdarbs – šī aktieru buķete ar gandrīz neatpazīstamu Šarlīzi Teronu priekšgalā ziņu diktores Meganas Kellijas lomā diez vai liks vilties.

15. Candyman

Režisore: Nia DaKosta
Lomās: Jaja Abduls-Matīns II, Tejona Perisa, Neitans Stjuarts-Džarets, Kolmans Domingo
Uz ekrāniem: 12.06.2020.

Lai gan “Candyman” šausmu filma (vai tās divi turpinājumi) mūsu platuma grādos nav pārāk pazīstama, šogad gaidāmais stāsta papildinājums ar tādu pašu nosaukumu izskatās kā gana intriģējošs iemesls, lai uzmeklētu oriģinālo filmu. Nias DaKostas filma būs turpinājums oriģinālajai 1992. gada “Candyman”, kas stāsta par kādu studenti, kura, rakstot darbu par urbānajām leģendām, uzzina par spoku “Candyman” – bijušu mākslinieku un kāda verga, kurš tika nogalināts 19. gadsimtā, dēlu. Īpašu interesi par šo filmu rada arī tas, ka tās producents ir neviens cits kā viens no jaunajiem šausmu kino meistariem Džordans Pīls (“Get Out”, “Us”).

16. The Card Counter

Režisors: Pols Šreiders
Lomās: Oskars Aizeks
Uz ekrāniem: TJR

Pēc ilgstošāka, khm, ne tā veiksmīgākā perioda leģendārais režisors un scenāriju autors Pols Šreiders 2017. gadā kino pasauli pamatīgi pārsteidza ar vienu no tā gada lieliskākajām, pārdomas raisošākajām filmām “First Reformed”, pa ceļam pamanoties sagādāt fantastisku lomu Ītanam Hokam. Līdz ar to pēc šāda veikuma Šreidera nākamo filmu “The Card Counter” gaidām ar ievērojami lielākām cerībām – filma stāstīs par kāršu spēlmani, kurš sapinas ar kādu jaunu vīrieti, kurš alkst atriebties armijas pulkvedim. Gribot palīdzēt jaunietim novērsties no atriebes ceļa, pats spēlmanis beigu beigās iepinas kārtīgās nepatikšanās. Galvenajā lomā redzēsim Oskaru Aizeku, kas intrigu padara vēl lielāku.

17. Coming 2 America

Režisors: Kregs Brūers
Lomās: Edijs Mērfijs, Arsenio Hols, Džermeins Faulers, Leslija Džonsa, Treisijs Morgans, Veslijs Snaipss, Džeimss Ērls Džonss
Uz ekrāniem: 18.12.2020.

2019. gadā mēs piedzīvojām vienu kārtīgu un ilgi gaidītu atgriešanos – it kā jau Edijs Mērfijs nekur šausmīgi tālu nebija aizklīdis, bet “Dolemite Is My Name” tomēr bija īsti triumfāla atkalsatikšanās ar aktieri, kuram beidzot bija iespēja atkal parādīt, uz ko viņš patiesībā ir spējīgs. To viņam palīdzēja sasniegt režisors Kregs Brūers, ar kuru Mērfijs uz vienu roku metīsies jau pavisam drīz turpinājumā vienai no Mērfija fanu iemīļotākajām filmām “Coming to America”. Pēc pirmās filmas notikumiem nu būs pagājis krietns laiciņš, princis Akīms Džofers grasās kļūt par Zamundas karali, bet pēkšņi uzzina, ka viņam Amerikā ir dēls, par kura eksistenci viņš līdz šim nezināja. Tā nu Akīms un Semijs (atgriežamies redzēsim arī Arsenio Holu) vēlreiz dodas uz ASV…

18. The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Režisors: Maikls Čeivss
Lomās: Vera Farmiga, Patriks Vilsons, Sterlinga Džerinsa, Ruairijs O’Konors
Uz ekrāniem: 11.09.2020.

2020. gadā mēs atgriezīsimies arī “The Conjuring” pasaulē – tā gan, protams, kopš otrās daļas nav stāvējusi uz vietas (pa vidu esam baidījušies “Annabelle: Creation”, “Annabelle Comes Home”, “The Nun” un “The Curse of La Llorona” laikā), bet tāpat esam noilgojušies pēc kārtīgās atkalsatikšanās ar Edu un Lorēnu Voreniem. Trešā filma pievērsīsies skandalozam stāstam par to, kā pirmo reizi ASV tiesu vēsturē kāds izmantoja dēmonisku apsēstību kā aizstāvību tiesas prāvā. Vienīgais fakts, kas pirmo divu faniem var likt kļūt nedaudz piesardzīgiem, ir tas, ka režisora krēslā vairs neredzēsim Džeimsu Vanu, kurš gan ir pielicis savu pirkstu kā producents un viens no stāsta autoriem. Taču Maikls Čeivss “The Conjuring” pasaulē arī nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta – viņš režisēja pavisam neseno “The Curse of La Llorona”.

19. Da 5 Bloods

Režisors: Spaiks Lī
Lomās: Džankarlo Esposito, Čadviks Bouzmens, Žans Reno, Pols Volters Hauzers, Melānija Terī
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan “Netflix” pēc tikai divām sezonām atcēla Spaika Lī veidoto seriālu “She’s Gotta Have It”, lielmeistars pārāk apvainojies uz straumēšanas platformu laikam tomēr nav, jo viņa nākamā filma pēc triumfālās un “oskarotās” “BlacKkKlansmen” ir nonākusi tieši “Netflix” gādīgajās rokās (un ķešās). Lī, kurš nekad nav baidījies no neērtiem un provokatīviem tematiem, savā jaunajā darbā pievērsīsies vēl vienai ASV sāpīgai tēmai – Vjetnamas karam un tā uzplēstajām brūcēm, kuras nesadzija vēl ilgi pēc tam. “Da 5 Bloods” stāstīs par četriem Vjetnamas kara veterāniem, kuri vēlāk atgriežas Vjetnamas džungļos, kur, protams, nāksies stāties pretī baisajiem pārdzīvojumiem. Cerēsim, ka jau sen pelnītais “Oskars” Lī būs devis vēl papildu sparu, un gaidīsim viņa jauno veikumu ar nepacietību!

20. Death on the Nile

Režisors: Kenets Brana
Lomās: Kenets Brana, Toms Beitmens, Anete Beninga, Rasels Brands, Gala Gadota, Ārmijs Hammers, Roza Leslija, Sofija Okonedo, Dženifera Sondersa, Letīcija Raita
Uz ekrāniem: 09.10.2020.

Ja šogad mūs priecēja Raiena Džonsona versija par Erkilu Puaro filmā “Knives Out”, tad nākamgad būs atpakaļ pats Puaro visā savā godībā un Keneta Branas veidolā. Kā jau tika “ietīzots” “The Murder on the Orient Express” beigās, kā nākamo no Puaro plašo piedzīvojumu kataloga Brana ir izveidojies romāna “Death on the Nile” ekranizāciju – šoreiz vecais labais Erkils nonāks Ēģiptē, kur iepīsies slepkavnieciskā mīlas trīsstūrī. Aktieru birums, kā jau šāda tipa filmai pienāktos, ir vairāk nekā pieklājīgs, bet pats Brana turpina būt multimākslinieks, arī šīs filmas gadījumā atrodoties abās kameras pusēs, joprojām pildot arī režisora pienākumus. Cerams, ka Erkila ūsas sīkvelā būs vēl jo kuplākas!

21. The Devil All the Time

Režisors: Antonio Kamposs
Lomās: Toms Holands, Sebastians Stans, Roberts Patinsons, Bils Skarsgārds, Mija Vašikovska, Elaiza Skanlena, Džeisons Klārks, Railija Kīo, Heilija Beneta
Uz ekrāniem: 09.10.2020.

Kā jau minēts iepriekš, kara uzplēstās brūces viegli nedzīst – šai tēmai, bet šoreiz no Otrā pasaules kara seku skatupunkta pievērsīsies psiholoģiskais trilleris “The Devil All the Time”, kas balstīts uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Un, lai nu par ko, bet par fascinējošu tēlu trūkumu šajā gadījumā nevarēsim sūdzēties, jo filmā mūs gaidīs iepazīšanās ar kara veterānu, kuru nomoka cīņu laikā pieredzētais, vīru un sievu, kuri abi ir sērijveida slepkavas, viltus mācītāju un daudziem citiem unikāliem personāžiem. Līdz ar to arī aktieru sastāvs savākts vairāk nekā pieklājīgs ar pašu Zirnekļcilvēku un Bakiju Bārnsu jeb Tomu Holandu un Sebastianu Stanu priekšgalā. Bet toties producenta krēslā – pats Misterio jeb Džeiks Džilehols (Tomam Holandam tas tātad neko labu nesola).

22. Dolittle

Režisors: Stīvens Geigens
Lomās: Roberts Daunijs juniors, Antonio Banderass, Maikls Šīns, Džesija Baklija, Džims Broudbents, Emma Tompsone, Rami Maleks, Džons Sīna, Kumails Nandžiani, Oktāvija Spensere, Toms Holands, Kregs Robinsons, Reifs Fainss, Selēna Gomesa, Mariona Kotijāra, Karmeja Edžogo
Uz ekrāniem: 17.01.2020.

Jāatzīst, ka “Dolittle” treileris diez ko pārliecinoši neizskatījās (tas viss jau neskaitāmas reizes ir redzēts), bet interese par šo filmu tomēr saglabājas vismaz divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, jāpalūkojas taču, ko pēc tam, kad gaitām “Marvel” kino pasaulē ir pielikts tāds trekns punkts, tagad iesāks Roberts Daunijs juniors (ja kādam radās jautājumi, kas tas ir par akcentu, kādā aktieris runā filmā, tad tas esot… Velsas). Un, otrkārt, ja tie neprātīgie stāsti, kas vienubrīd klīda apkārt par filmas uzņemšanas trakajām aizkulisēm, ir patiesi, tad būs arī jāredz, kas no tā visa beigu beigās ir palicis pāri. Un kas to lai zina – varbūt galu galā mūs tomēr gaidīs patīkams pārsteigums! Jo doktora Dūlitla piedzīvojumi mums visiem noteikti ir palikuši labā atmiņā kopš bērnības laikiem, un zināmu nostalģiju pret tiem jūtam joprojām.

23. Downhill

Režisori: Nats Faksons, Džims Rašs
Lomās: Džūlija Luī-Dreifusa, Vils Ferels, Miranda Oto, Zoja Čao, Zaks Vuds, Kristofers Hivju
Uz ekrāniem: TJR

Par amerikāņu veidotiem ārzemju filmu rīmeikeim parasti jau diezgan pamatoti vīpsnājam (nu, draugi, nav jau grūti tos subtitrus taču izlasīt), bet reizi pa reizei tomēr uzrodas arī pa kādam gadījumam, kad interesi par rīmeikoto versiju apslāpēt ir grūti. Tā ir arī “Downhill” gadījumā, kas ir jauna versija Rūbena Ostlunda 2014. gada melni komiskajai filmai “Force Majeure”. Atliek vien cerēt, ka “Downhill” izdosies izlaust pašai savu ceļu – cerības lolot liek fakts, ka filma nāk no “Fox Searchlight” studijas, kas ar prastām jēlībām parasti nenodarbojas, turklāt tās pirmizrāde pavisam drīz gaidāma Sandēnsas kino festivālā. Bet, ja nu nekas cits nepalīdz, tad jāpietiek ar to vien, ka filmā galvenajā lomā redzama Džūlija Luī-Dreifusa, un katra iespēja viņu redzēt uz ekrāniem ir jāizmanto obligāti.

24. Dune

Režisors: Denī Vilnēvs
Lomās: Timotijs Šalamē, Rebeka Fērgusone, Oskars Aizeks, Džošs Brolins, Stellans Skarsgārds, Deivs Bautista, Zendaja, Šarlote Remplinga, Džeisons Momoa, Havjers Bardems
Uz ekrāniem: 18.12.2020.

Viens no šī gada megaprojektiem, kas attiecīgi tiek arī gaidīts ar megainteresi, ir Denī Vilnēva “Dune”, kas ilgu laiku esot bijis paša režisora sapņu darbs. Frenka Herberta 1965. gada romāns ir sarežģīts materiāls, ar kuru savulaik tā īsti galā netika pat cienījamais Deivids Linčs, tāpēc redzēsim, vai tas būs pa spēkam Vilnēvam. Palīgā sev Vilnēvs ir sasaucis veselu plejādi šobrīd aktuālo zvaigžņu, tostarp šībrīža top jaunos stārus Timotiju Šalamē un Zendaju, kā arī Deivu Bautistu, ar kuru Vilnēvs jau sastrādājās pie “Blade Runner 2049”. Šogad gaidāmajā filmā esot ietilpināta aptuveni puse Herberta romāna, tā ka tālākos plānos esot arī stāsta turpinājums, bet tikmēr jau norisinās darbs arī pie TV seriāla “Dune: The Sisterhood”, kura darbība norisināšoties pirms filmas notikumiem un kuram pats Vilnēvs režisēšot seriāla pirmo sēriju. Tā ka par “Dune”, visticamāk, runāsim vēl ilgi un dikti.

25. Emma

Režisore: Otumna de Vailda
Lomās: Anja Teilore-Džoja, Džonijs Flinns, Bils Naijs, Mija Gota, Miranda Hārta, Džošs O’Konors
Uz ekrāniem: 28.02.2020.

Ik pa laikam mēs taču esam pelnījuši pa kādai jaunai un foršai Džeinas Ostinas romāna ekranizācijai, vai ne? Pēdējais ievērības cienīgais lielā ekrāna veikums šajā ziņā bija 2016. gadā tapusī Vita Stillmana “Love and Friendship”, bet šogad būs pienākusi kārta jaunai “Emmas” versijai. Galvenajā, manipulatīvās, bet labu vēlošās Emmas lomā redzēsim vienu no šībrīža aktuālākajām jaunajām zvaigznēm Anju Teilori-Džoju, bet, kamēr gaidām filmas iznākšanu uz ekrāniem, šis ir lielisks iegansts vēlreiz (vai kādam pirmoreiz) noskatīties veco labo “Clueless”, kas ir iedvesmojusies no šī paša Ostinas romāna.

26. The Eternals

Režisore: Hloja Žao
Lomās: Andželīna Džolija, Ričards Madens, Kumails Nandžiani, Lorēna Ridlofa, Braiens Tairijs Henrijs, Selma Hajeka, Berijs Kīgans, Džemma Čana, Kits Haringtons
Uz ekrāniem: 06.11.2020.

Esam jau pieraduši, ka katru gadu mūs gaida vismaz divas “Marvel Cinematic Universe” filmas, un 2020. gads šajā ziņā nebūs nekāds izņēmums. Bet, ja jau minētā “Black Widow” vēl atskatīsies atpakaļ uz jau piedzīvotajiem laikiem, tad “The Eternals” gan plaši atspers durvis vaļā uz pilnīgi jauniem bezgalīgā “Marvel” kosmosa nostūriem, iepazīstinot mūs ar pilnīgi jauniem tēliem, nemirstīgajiem citplanētiešiem “Eternals”. Kā jau ierasts, Kevins Faigi noslēpumus glabāt māk, tā ka neko ļoti daudz par gaidāmo filmu pagaidām nezinām, bet par “Marvel” stāstiem uztraukuma jau sen vairs nav – mašinērija ir ieeļļota tik labi, ka pilnīgas izgāšanās variantu, visticamāk, nepieļauj pilnīgi neviens. Un labas ziņas “Game of Thrones” faniem – te jūs gaida Džona Snova un Roba Stārka atkalsatikšanās!

27. The Eyes of Tammy Faye

Režisors: Maikls Šovolters
Lomās: Džesika Časteina, Endrjū Garfīlds, Čerija Džonsa, Vincents D’Onofrio
Uz ekrāniem: 06.11.2020.

Kultu vadītāji, reliģiski fanātiķi un tamlīdzīgas personas un viņu vara pār cilvēkiem ir fascinējošs materiāls, ko dziļāk papētīt filmās. Šogad gaidāmās uz patiesiem notikumiem balstītās filmas “The Eyes of Tammy Faye” centrā būs tā saucamo televanģelistu pāris Tamija Feja un Džims Bakeri, kuri 80. gadu beigās nonācā īpašā uzmanības centrā pēc tam, kad Džims Bakers tika notiesāts par krāpniecību un sazvērestībām. Galvenajās lomās redzēsim Džesiku Časteinu un Endrjū Garfīldu, bet, ja vēlaties vēl pirms filmas ar stāstu iepazīties sīkāk, tad uzmeklējiet 2000. gadā tapušo dokumentālo filmu ar tādu pašu nosaukumu.

28. Fast and Furious 9

Režisors: Džastins Lins
Lomās: Vins Dīzels, Mišela Rodrigesa, Džordana Brūstere, Tairīss Gibsons, Ludacris, Helēna Mirena, Šarlīze Terona, Maikls Rukers, Džons Sīna, Natālija Emanuela
Uz ekrāniem: 22.05.2020.

Pēc kašķiem “famiglia” starpā “Fast and Furious” ģimene nu ir sašķēlusies divās nometnēs. Pagājušogad tikāmies ar vienu pusi no tās filmā “Hobbs & Shaw”, bet šogad kārta atkal pienākusi Dominikam Toreto un viņa pāri palikušajiem biedriem. Jautājums, par ko tieši šoreiz būs stāsts, domājams, ir diezgan lieks, jo mēs jau labi zinām, ko patiesībā tagad gaidām no šīs franšīzes – arvien neprātīgākus trikus ar mašīnām, kur gravitācijai atliek vien pasēdēt maliņā. Pie stūres joprojām sēž Džastins Lins, un, ja nu kāds uztraucas par “Fast and Furious” adrenalīna devu nākotnē, varat atviegloti uzelpot, jo plānā esot vēl vismaz viena “Ātrs un bez žēlastības” filma. Bet, ja nevarat sagaidīt šo filmu, laika īsināšanai jūs “Netflix” platformā gaida animācijas seriāls “Fast and Furious Spy Racers”, kura centrā ir Tonijs Toreto, Dominika brālēns, kurš tiek savervēts slepenam valdības darbam!

29. Fonzo

Fonzo

Režisors: Džošs Tranks
Lomās: Toms Hārdijs, Linda Kardelīni, Džeks Loudens, Mets Dilons, Kails Maklahlans
Uz ekrāniem: 03.04.2020.

Ar atkārtotu parādīšanos arī šī gada sarakstā sveicam gaidāmo Ala Kapones biogrāfisko filmu “Fonzo”, kuras iznākšanu gaidām, šķiet, jau mūžību, un nav nekādas garantijas, ka vispār to kādreiz sagaidīsim. Bet šogad cerības ir lielākas – nu jau esam redzējuši vairākus kadrus ar Tomu Hārdiju bēdīgi slavenā gangstera veidolā (no treilera gan pagaidām vēl nav ne vēsts). Kāpēc filma iekavējusies, nezinām, bet varbūt tas ir tāpēc, ka Džošs Tranks pārāk daudz laika pavada “Letterboxd” platformā, kur raksta recenzijas pats savām filmām, tā vietā, lai strādātu pie jaunās. Lai nu kā – “Fonzo” ir gana fascinējošs projekts, lai mēs tā dēļ paciestos vēl nedaudz!

30. Free Guy

Režisors: Šons Līvaijs
Lomās: Raiens Reinoldss, Džodija Komere, Džo Kīrijs, Taika Vaititi
Uz ekrāniem: 03.07.2020.

Ar faktu par “Fox” un “Disney” apvienošanos nu jau esam apraduši, tā ka nu tad arī abas studijas var sākt pašas plēst par to jociņus, kā tas ir redzams gaidāmās filmas “Free Guy” treilerī. “Free Guy” dos kārtējo iespēju Raienam Reinoldsam būt superreinoldsīgā formā, šoreiz spēlējot galveno lomu stāstā par kādu vīru, kurš saprot, ka patiesībā ir tikai nesvarīgs tēls videospēlē, un nolemj kaut ko darīt lietas labā. Stāsts izskatās kā “Wreck-It Ralph” un “The Lego Movie” krustojums, Reinoldsam raksturīgie jociņi te noteikti būs biezā slānī, bet arī izklaidei vajadzētu būt gana pieklājīgai – kā nekā filmas režisors Šons Līvaijs ir bijis atbildīgs par “Night at the Museum” franšīzi, kā arī pielika savu roku “Stranger Things” fenomena radīšanā.

31. The French Dispatch

Režisors: Vess Andersons
Lomās: Frānsisa Makdormanda, Bils Marejs, Timotijs Šalamē, Džefrijs Raits, Benīsio del Toro, Lea Seidū, Tilda Svintone, Sērša Ronana, Keita Vinsleta, Elizabete Mosa, Vilems Defo, Kristofs Valcs, Ouens Vilsons, Adrians Brodijs, Džeisons Švarcmans, Bobs Balabans, Henrijs Vinklers, Ruperts Frends
Uz ekrāniem: TJR

Šī gada absolūti gaidītāko filmu topa augšgalā ne viens vien kino fans noteikti novietotu Vesa Andersona jauno projektu “The French Dispatch”. Sākotnējās baumas, ka filma būšot mūzikls, neapstiprinājās – tā būšot mīlestības vēstule žurnālistiem, kuri strādā kā korespondenti ASV avīzei “The French Dispatch” kādā izdomātā Francijas pilsētā 20. gadsimtā. Jaunajai filmai Andersons ir sapulcinājis vai pusi Holivudas, tostarp daudzus savus ierastos domubiedrus, bet fakts, ka darbība norisinās pagātnē, nozīmē, ka, līdzīgi kā “The Grand Budapest Hotel”, “Moonrise Kingdom” (un patiesībā jau te varētu minēt visas viņa filmas), Andersons noteikti ļaus vaļu visiem saviem uz sīkākajām, smalkākajām un glītākajām detaļām orientētajiem instinktiem, sagādājot mums vēl vienu neaizmirstami krāšņu piedzīvojumu.

32. The Gentlemen

Režisors: Gajs Ričijs
Lomās: Metjū Makonahijs, Čārlijs Hanems, Henrijs Goldings, Mišela Dokerija, Džeremijs Strongs, Edijs Mārsans, Kolins Farels, Hjū Grānts
Uz ekrāniem: 31.01.2020.

Gajam Ričijam pēdējos pāris gados ir gājis kā pa kalniem un pa lejām – sāpīgas finansiālas neveiksmes (“King Arthur: Legend of the Sword”) ir mijušās ar grandioziem panākumiem (“Aladdin”), tāpēc laikam tik tiešām visprātīgākais, ko tagad iesākt, bija atgriezties pie vecajām, labajām, sirdij tuvajām un lieliski pazīstamajām britu gangsteru štellēm. Skatoties “The Gentlemen” treileri, pārņem patīkami pazīstamas sajūtas, bet ar svaigu piegaršu un Ričija filmām jaunām sejām, tostarp Metjū Makonahiju un Henriju Goldingu. Vienīgais uzreiz atzīmējamais un smagais mīnuss – šis joprojām nav Ričija savulaik piesolītais “Rocknrolla” sīkvels… Fani neaizmirst, Gaj!

33. Ghostbusters: Afterlife

Režisors: Džeisons Raitmens
Lomās: Makenna Greisa, Finns Volfhards, Kerija Kūna, Pols Rads, Bils Marejs, Dans Akroids, Ērnijs Hadsons, Sigurnija Vīvere
Uz ekrāniem: 10.07.2020.

Ja viens rebūts neizdevās, Holivudai ir atbilde – jāķeras pie nākamā! 2016. gadā iznākušo Pola Fīga “Ghostbusters” versiju interneta neglaimojošākā daļa nolīdzināja līdz ar zemi, filmu pat neredzējusi. Bet potenciāli pelnošai franšīzei ilgi dusēt neļaus neviens, tāpēc jau šogad jaunu stāsta nodaļu piedāvās pirmo divu daļu režisora Ivana Raitmena dēls Džeisons Raitmens, kura veidotā filma būs tiešs turpinājums viņa tēva filmām. Arī šeit redzēsim parādāmies oriģinālo “Spoku mednieku” komandu gandrīz pilnā sastāvā – kā jau allaž, izpaliks Rika Moranisa parādīšanās, kurš kino nav filmējies kopš 1997. gada, un, protams, arī Harolda Reimisa, kurš pirms sešiem gadiem devās mūžībā.

34. Godzilla vs. Kong

Režisors: Ādams Vingards
Lomās: Aleksandrs Skarsgārds, Millija Bobija Brauna, Rebeka Hola, Braiens Tairijs Henrijs, Eiza Gonzalesa, Kails Čendlers, Demians Bičirs
Uz ekrāniem: 20.11.2020.

Pēc visnotaļ pieklājīgā starta ar “Godzilla” un “Kong: Skull Island” studijas “Legendary” būvētajam “MonsterVerse” sanāca pamatīgs klupiens, kas kārtīgi apdauzīja snuķi, ar “Godzilla: King of the Monsters”. Diezgan ievērojamā neveiksme ar otro mūsu iemīļotās ķirzakas filmu lika tā bažīgāk sākt lūkoties arī nepacietīgi gaidītā monstru rubaka “Godzilla vs. Kong” virzienā. Bet varbūt pārlieku lielam satraukumam vēl nav pamata – režisors šai filmai ir cits (Ādams Vingards), studija nu ļoti labi zina, ko fani, kritiķi un vienkārši skatītāji negrib redzēt šādos stāstos, un katrai franšīzei gadās arī pa kādām neveiksmīgam solim, bet tas nenozīmē, ka no tā nav iespējams atgūties. Tajā pašā laikā, protams, jāpieļauj arī iespēja, ka viss var palikt vēl sliktāk, bet jebkurā gadījumā – skatam, kā Godzilla un Karalis Kongs viens otru klopē, jābūt gana jestram.

35. Good Morning, Midnight

Režisors: Džordžs Klūnijs
Lomās: Džordžs Klūnijs, Felisitija Džonsa, Kails Čendlers, Deivids Ojelovo, Demians Bičirs
Uz ekrāniem: TJR

Pēc darba pie seriāla “Catch-22” Džordžs Klūnijs nu atkal ir gatavs ķerties pie kādas filmas – un laimīgā loze ir izkritusi postapokaliptiskajam zinātniskās fantastikas stāstam “Good Morning, Midnight”, kas ir balstīts uz romāna ar tādu pašu nosaukumu. Tā centrā ir Klūnija atveidotais zinātnieks, kurš strādā Arktikā un darīs visu, kas ir viņa spēkos, lai apturētu astronautu komandu no atgriešanās uz Zemes, kas ir pārcietusi kādu noslēpumainu katastrofu. Kā režisors Klūnijs vēl līdz šim nav iemēģinājis roku zinātniskās fantastikas žanrā, tā ka būs interesanti redzēt, kādi būs rezultāti, viņam nostājoties arī kameras otrā pusē. Bet to, kā ir lidināties kosmosa plašajās ārēs, Klūnijs pēc “Gravity” un “Solaris” zina ļoti labi.

36. Green Knight

Režisors: Deivids Lauerijs
Lomās: Devs Patels, Berijs Kīgans, Ralfs Ainesons, Alīsija Vikandere, Šons Heriss
Uz ekrāniem: TJR

Deivids Lauerijs pēdējo gadu laikā tā klusi ir pamanījies kļūt par vienu no šībrīža interesantākajiem režisoriem Holivudā – viņa kontā līdz šim ir tādas tik dažādas, bet katra savā unikālā veidā iespaidīgas filmas kā “Ain’t Them Bodies Saints”, “Pete’s Dragon”, “A Ghost Story” un “The Old Man and the Gun”. Arī ar savu nākamo filmu “Green Knight” Lauerijs apgūs iepriekš vēl neiemēģinātu lauciņu – filma būs balstīta uz 14. gadsmita stāstu par seru Geveinu, kurš bija viens no karaļa Artūra Apaļā galda bruņiniekiem. Galvenajā lomā redzēsim Devu Patelu, bet paša karaļa Artūra loma uzticēta Šonam Herisam.

37. Greyhound

Režisors: Ārons Šnaiders
Lomās: Toms Henkss, Elizabete Šū, Manuels Garsija-Rulfo, Stīvens Greiems
Uz ekrāniem: 08.05.2020.

Vēl viena filma, kuras iznākšanu pagājušajā gadā tomēr nesagaidījām un kas atceļo arī uz šī gada saraksta, ir Otrā pasaules kara trilleris “Greyhound”. Filma ir balstīta uz romāna “The Good Shepherd” (kam nav saistības ar Roberta De Niro režisēto 2006. gada spiegu filmu) un stāsta par to, kā Otrā pasaules kara laikā 37 kuģu liela grupa šķērso Atlantijas okeānu, kamēr tai dzenas pakaļ vācu zemūdenes. Tomam Henksam ar kuģiem un to vadīšanu jau ir bijusi pieredze (domājams, ka “Captain Phillips” vēl daudziem ir ļoti labā atmiņā), atliek tikai cerēt, ka Āronam Šnaideram izdosies radīt vismaz tikpat neaizmirstamu spriedzi, kā to savā kuģa un Toma Henksa filmā savulaik izdarīja Pols Grīngrāss.

38. The Grudge

Režisors: Nikolass Peše
Lomās: Andrea Raisboro, Demians Bičirs, Džons Čo, Betija Gilpina, Džekija Vīvere, Viljams Seidlers
Uz ekrāniem: 03.01.2020.

Pašā gada sākumā varēsim pašausmināties kopā ar jau reiz iepazītu, bet nu jaunās krāsās, formās un šaušalās ietērptu parādību – ļauno atriebi alkstošo dēmonu, kam patīk iegrābties ar savu rociņu cilvēkiem matos, kad viņi stāv dušā un mazgājas… Jauni rebūti vecām franšīzēm, kas pašas ir balstītas uz japāņu šausmu filmām, it kā parasti pārāk neiejūsmina, bet “The Grudge” jaunā versija izskatās gana biedējoša, lai patiešām liktu satrūkties, sēžot kinoteātra krēslā. Bet papildu drošības sajūtu rada fakts, ka starp filmas producentiem lasāms Sema Reimi vārds – lai nu kurš, bet viņš ļoti labi pazīst šausmu filmu drēbi.

39. Halloween Kills

Režisors: Deivids Gordons Grīns
Lomās: Džeimija Lī Kērtisa, Džūdija Grīra, Endija Matičaka, Entonijs Maikls Hols, Kaila Ričardsa
Uz ekrāniem: 16.10.2020.

Kad 2018. gadā iznāca “Halloween”, kas bija tiešs turpinājums Džona Kārpentera oriģinālajai filmai, ignorējot visu, kas bija sastrādāts pa vidu, viens no scenāria autoriem Denijs Makbraids (tas pats, kas aktieris) teica, ka sākotnēji viņa un Deivida Gordona Grīna plānos esot bijušas divas filmas, bet beigu beigās viņi esot nosprieduši, ka visprms prātīgāk būtu tikt galā ar vienu un tad skatīties, kāda būs fanu reakcija. Kā izrādījās, tā bija gana laba, lai mūs tad tiešām šogad gaidītu vēl viens raunds Lorijas Strodas cīņā pret Maiklu Maiersu. Naži un durtīšanās šīs filmas gadījumā ir garantēti, bet oriģinālā stāsta faniem īpašu interesi izraisīs tas, ka “Halloween Kills” redzēsim atgriežamies vēl pāris jau iepazītus tēlus – Tomiju Doilu (šoreiz Entonija Maikla Hola izpildījumā) un Lindsiju Vollesu, kuru atveidos lomas oriģinālā izpildītāja Kaila Ričardsa.

40. Happiest Season

Režisore: Klea DuVola
Lomās: Kristena Stjuarte, Makenzija Deivisa
Uz ekrāniem: 27.11.2020.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, sirds allaž tomēr ilgojas arī pēc kādas romantiskas filmas. Šogad šo nišu centīsies aizpildīt aktrises un arī režisores Kleas DuVolas veidotā romantiskā komēdija “Happiest Season”. Tā stāstīs par kādu jaunu sievieti, kuras plāns bildināt savu draudzeni svētku ballītes ģimenes lokā laikā izgāžas, kad izrādās, ka viņas iemīļotā saviem konservatīvajiem vecākiem nemaz nav izstāstījusi, ka ir kopā ar sievieti. Galvenajās lomās – divas šobrīd (un noteikti arī turpmāk) ļoti aktuālas aktrises, Kristena Stjuarte, kura turpina veidot ārkārtīgi interesantu “pēckrēslas” karjeru, un Makenzija Deivisa, kuru vēl nesen redzējām svaigākajā “Terminatora” filmā.

41. Hillbilly Elegy

Režisors: Rons Hovards
Lomās: Eimija Adamsa, Glena Klouza, Gabriels Basso, Heilija Beneta, Frīda Pinto
Uz ekrāniem: TJR

Saglābis, ko nu varējis, ar filmu “Solo: A Star Wars Story” un pagājušogad vēl izveidojis dokumentālo filmu par Lučāno Pavaroti, Rons Hovards nu ir ķēries pie jauna stāsta – amerikāņu autora un riska investora Dž. D. Vānsa biogrāfijas “Hillbilly Elegy” ekranizācijas. Vānsa biogrāfija, kas iznāca 2017. gadā un ātri vien kļuva populāra, stāsta par viņa pieredzi, uzaugot Apalaču kalnu apkaimē, vietējo tradīciju un uzskatu ieskautam. Kā jau tas ar šāda tipa stāstiem mēdz notikt, tā, protams, izpelnījās arī pretrunīgas atsauksmes par reālās situācijas atspoguļojumu (daži Apalaču iedzīvotāji sapīka, norādot, ka Vānss pats jau nemaz nav nekāds “hillbillijs”), bet tas tikai liecina, ka Hovardam būs sulīga augsne, pa kuru rakņāties.

42. I’m Thinking of Ending Things

Režisors: Čārlijs Kaufmans
Lomās: Džesijs Plemonss, Džesija Baklija, Tonija Kolete, Deivids Tjuliss
Uz ekrāniem: TJR

Čārlijs Kaufmans un viņa stāsti ne vienmēr ir tādi, kas iet pie sirds plašām ļaužu masām, bet viņa pielūdzējiem (un tādu tomēr gan arī ir ne mazums) ziņas par to, ka nākamgad ir gaidāma jauna viņa filma, noteikti ir īsti svētki. Kaufmana jaunā filma “I’m Thinking of Ending Things” ir balstīta uz Īana Rīda romāna, psiholoģiska šausmu trillera ar tādu pašu nosaukumu un stāsta par vīru, kurš grasās iepazīstināt draudzeni ar saviem vecākiem, bet pa ceļam abiem sanāk nomaldīties. Tā kā tas ir Kaufmans, tad klasiskas šausmas te diez vai ir gaidāmas, bet baisi eksistenciāls terors gan varētu tikt piegādāts pamatīgās devās. Filma iznāks “Netflix” platformā, un it kā pārāk ilgi līdz tai nevajadzēs ciesties – tās iznākšana tiek solīta šī gada pirmajos trīs mēnešos.

43. In the Heights

Režisors: Džons M. Ču
Lomās: Entonijs Ramoss, Korijs Hokinss, Leslija Greisa, Melisa Barrera, Stefānija Beatrise, Daša Polanko, Marks Entonijs, Lins-Manuels Miranda
Uz ekrāniem: 26.06.2020.

Pie mums Lina-Manuela Mirandas vārds vēl nav tik plaši pazīstams un visu izsakošs, kāds tas ir ASV, – kā nekā mums viņa fenomenālus panākumus guvušais mūzikls “Hamilton” ir gājis secen, bet domājams, ka pilnīgi svešs ne Miranda, ne arī viņa darbi nu jau vairs nav. Vēl pirms “Hamilton” Miranda guva ārkārtīgi plašu atzinību ar citu paša sarakstītu mūziklu “In the Heights”, kam ilgi tika plānota ekranizācija, un šogad tā būs arī klāt. Dziesmas līdz filmas iznākšanai noteikti varat paspēt noklausīties Brodvejas ierakstos, bet šis mājasdarbs nemaz nav obligāts – Mirandas melodijas un teksti ir tik lipīgi, ka tie prātā un sirdī iekritīs un vaļā nelaidīs arī tad, ja pirmoreiz tos dzirdēsiet filmā.

44. Infinite

Režisors: Antuāns Fukua
Lomās: Marks Volbergs, Dilans O’Braiens, Čuvitels Edžiofors, Sofija Kuksone, Džeisons Mancukas, Ruperts Frends
Uz ekrāniem: 07.08.2020.

Antuāns Fukua un Denzels Vašingtons “The Equalizer” franšīzi (vismaz pagaidām) ir likuši mierā, bet Fukua nebūt netaisās sēdēt, rokas klēpī salicis – tapšanas stadijā jau ir viņa nākamais projekts, zinātniskās fantastiskas stāsts “Infinite”. Arī šī filma ir balstīta uz romāna – D. Ērika Maikranca “The Reincarnationist Papers” – un stāsta par vīru, kurš uzzina, ka halucinācijas, ko viņš redz, patiesībā ir atmiņas no viņa iepriekšējām dzīvēm. Galvenajā lomā sākotnēji tika izziņots neviens cits kā Kapteinis Amerika jeb Kriss Evanss, bet vēlāk viņu nomainīja cits bostonietis Marks Vālbergs. Par to, vai tas ir “upgrade” vai “downgrade”, ļausim spriest katram individuāli, bet to, ka stāstam ir potenciāls būt spraigi aizraujošam, gan diez vai kāds apstrīdēs.

45. The Invisible Man

Režisors: Lī Vanels
Lomās: Elizabete Mosa, Olivers Džeksons-Koens, Aldiss Hodžs, Storma Rīda
Uz ekrāniem: 06.03.2020.

Ar lielu pompu savulaik izziņotais “Dark Universe”, kas sastāvētu no vairākiem klasiskiem, šaušalas izraisošiem personāžiem, beigu beigās pačibēja, gandrīz kā nebijis, pēc tam, kad smagi izgāzās jaunā “Mūmijas” versija. Bet varbūt beigās tas viss tomēr būs bijis uz labu, jo iesāktie projekti nu sāk pieņemt jaunas un interesantākas formas, vairs neesot piesieti viens otram. Viens no šādiem transformētiem stāstiem būs jauna “The Invisible Man” versija, kas tapa šausmu ekspertu “Blumhouse” gādīgajās rokās un ar citu aktieru sastāvu (neaizmirsīsim, ka “Dark Universe” versijā Neredzamā cilvēka lomu bija paredzēts uzticēt Džonijam Depam). Papildu plusiņi par to, ka galvenajā lomā redzēsim vienu no šībrīža top aktrisēm Elizabeti Mosu!

46. Jojo Rabbit

Režisors: Taika Vaititi
Lomās: Romāns Grifins Deiviss, Tomasīna Makenzija, Taika Vaititi, Rebela Vilsone, Stīvens Merčants, Alfijs Alens, Sems Rokvels, Skārleta Johansone, Ārčijs Jeitss
Uz ekrāniem: 03.01.2020.

Stāsts par zēnu, kura iedomu draugs ir Ādolfs Hitlers, nav kas tāds, kas būtu pa spēkam kuram katram, bet Taikas Vaititi rokās šī ideja izklausās īsti savā vietā. Nav nekāds brīnums arī, ka studija “Fox Searchlight” uzstāja, ka pašam Vaititi jāstājas kameras priekšā Hitlera lomā – ar šādu slidenu tēmu un lomu tikt galā nav viegli, tāpēc tur ir vajadzīgs kāds bezbailīgs un labā nozīmē traks, uz dažādām ēverģēlībām gatavs cilvēks. Pats Vaititi filmu dēvē par “pretnaida satīru”, un tā jau ir izpelnījusies daudz labu vārdu gan no kritiķiem, gan skatītājiem. Turklāt izskatās, ka, iespējams, par filmu vēl dzirdēsim, tuvāk nākot “Oskaru” ceremonijai, ko diez vai varētu iedomāties, izlasot pliku stāsta aprakstu vien. Bet, lūk, tieši tur slēpjas Vaititi unikālā maģija!

47. Jungle Cruise

Režisors: Žaume Kolets-Serra
Lomās: Dveins Džonsons, Emīlija Blanta, Edgars Ramirezs, Džeks Vaithols, Džesijs Plemonss, Pols Džiamati
Uz ekrāniem: 24.07.2020.

Tādu ekrāna maģiju, kāda valdīja Rika O’Donela un Īvijas starpā filmā “The Mummy”, vairāk nekā 20 gadu laikā nevienam tā arī īsti nav izdevies atkārtot, bet tas nenozīmē, ka mēģinājumu nav bijis, un tāds mūs gaidīs arī šogad filmā “Jungle Cruise”. Galveno censoņu lomās šoreiz redzēsim Dveinu Džonsonu un Emīliju Blantu, kuriem šarma katram individuāli ir atliku likām, tā ka jācer, ka, esot abiem vienā filmā, efekts tikai palielināsies. Jebkurā gadījumā – ik pa laikam tomēr gribas arī redzēt kādu varbūt pat nedaudz vecmodīgu, bet aizraujošu piedzīvojumu filmu labākajās “Pirates of the Caribbean” un tamlīdzīgu stāstu tradīcijās.

48. King of Staten Island

Režisors: Džads Apatovs
Lomās: Pīts Deividsons, Bela Paulija, Marisa Tomei, Stīvs Bušemi
Uz ekrāniem: TJR

Tiem, kas skatās amerikāņu skeču šovu “Saturday Night Live” (SNL) un/vai seko līdzi slavenību privātajām dzīvēm, komiķa Pīta Deividsona vārds nebūs svešs – viņš ir viens no SNL dalībniekiem un pēdējā laikā ir pamanījies īpašu ievērību izcelties savas privātās dzīves peripetiju dēļ. Deividsona dzīve ir bijusi dažādu pavērsienu pilna (Deividsons zaudēja savu tēvu 11. septembra teroraktā – viņš bija ugunsdzēsējs), un nu viņš kopā ar Džadu Apatovu ir nolēmuši, ka tā ir veselas filmas vērta. Rezultāti varētu būt gana interesanti – iespējams, Deividsonam izdosies kaut kas līdzīgs tam, ko pavisam nesen paveica Šaia Lebafs ar daļēji autobiogrāfisko “Honey Boy“, kas izpelnījās ļoti labas atsauksmes.

49. King Richard

Režisors: Reinaldo Markuss Grīns
Lomās: Vils Smits
Uz ekrāniem: 04.12.2020.

Ja, izlasot nosaukumu, gaidāt kaut ko no vecā labā Viljama Šekspīra vai vismaz pamatīgas vēstures arhīviem, tad šoreiz kļūdāties – nosaukumā minētais Karalis Ričards šoreiz ir domāts Ričards Viljamss, tenisistu Serēnas un Vīnusas Viljamsas tēvs. Tieši Viljamss ir bijis ilggadējs abu māsu treneris un, protams, pielicis savu artavu abu māsu un jo īpaši Serēnas fenomenālajos panākumos. Gadu gaitā, saprotams, ir bijis arī gana daudz skandālu un traču, tā ka biogrāfiskai filmai materiāla Viljamsa dzīves gajumā noteikti pietiks atliektiem galiem. Pagaidām zinām tikai to, ka galvenajā loā redzēsim Vilu Smitu, bet citi aktieri vēl nav izziņoti – visi ar interesi gaida, kam tiks uzticētas māsu loms.

50. The King’s Man

Režisors: Metjū Vons
Lomās: Reifs Fainss, Hariss Dikinsons, Džemma Artertone, Rīss Ivanss, Metjū Guds, Toms Holanders, Daniels Brūls, Džimons Honsū, Čārlzs Denss, Ārons Teilors-Džonsons, Stenlijs Tuči
Uz ekrāniem: 18.09.2020.

Pēc ļoti iespaidīgā sākuma “The Kingsman” franšīzes otrā filma “The Golden Circle” tika uzņemta jau krietni remdenāk, tāpēc pagaidām (bet ne pavisam) Egzijs un Harijs ir aizsūtīti nelielā atpūtā, lai varētu stāstā iepludināt jaunas asinis – bet nosacīti, jo “The King’s Man” būs prīvkels, kas izpētīs “Kingsman” specdienesta izcelsmes stāstu 20. gadsimta sākumā. Šeit līdz ar to redzēsim šai franšīzei pilnīgi jaunas sejas, bet gan jau gadžetu, joku un spraigas darbības ainu līmenis tiks saglabāts iepriekšējais. Interesanti, ka arī šīs filmas režisors joprojām ir Metjū Vons – izskatās, ka šo “mazulīti” viņš negrasās uzticēt nevienam svešiniekam.

51. The Last Duel

Režisors: Ridlijs Skots
Lomās: Ādams Draivers, Džodija Komere, Bens Afleks, Mets Deimons
Uz ekrāniem: TJR

“The Last Duel” savu ceļu uz ekrāniem sāka ar mērenu skandālu – pie vainas šoreiz bija pats fakts, ka filma vispār tiek veidota. “The Last Duel” būs balstīta uz grāmatas par pēdējo oficiālo dueli Francijā, kurā divi vīri grasījās noskaidrot taisnību pēc tam, kad viena vīra sieva apsūdzēja otru vīru izvarošanā. Šūmēšanās par projektu notika tādēļ, ka stāsti par, iespējams, nepatiesām apsūdzībām izvarošanām mūsdienās varbūt nebūtu īsti vajadzīgi, turklāt šādu delikātu stāstu grasās ekranizēt galvenokārt pamatīgs bariņš vīriešu – scenāriju rakstīs Bens Afleks un Mets Deimons, bet, tā kā šim duetam pievienosies arī Nikola Holofnesere, tad prāts ir nedaudz mierīgāks. Jebkurā gadījumā – katra Ridlija Skota jaunā filma ir uzmanības vērta un, ņemot vērā, cik daudz uzmanības projektam jau ir pievērsts, filmas veidotāji noteikti vēlēsies parūpēties, lai lieku traču vairāk nebūtu.

52. Last Night in Soho

Last Night in Soho

Režisors: Edgars Raits
Lomās: Tomasīna Makenzija, Anja Teilore-Džoja, Mets Smits, Diāna Riga, Terenss Stamps
Uz ekrāniem: 02.10.2020.

Izbraukājies pa Atlantas ielām ar “Baby Driver”, režisors Edgars Raits ar savu nākamo filmu “Last Night in Soho” nu atgriezīsies atpakaļ Britu salās. Filma tiek raksturota kā psiholoģiska šausmu filma, un kā iedvesmas avotus Raits ir minējis tādas filmas kā “Don’t Look Now” un “Repulsion”. “Last Night in Soho” turklāt apspēlēs arī ceļošanu laikā – tā stāstīs par kādu jaunu modes dizaineri, kura var aizceļot uz 60. gadiem, kur sastop savu elku, jaunu dziedātāju. Bet šādas pastaigas laikā ne pie kā laba nevar novest… Edgara Raita vārds komentārus neprasa jau sen, tā ka šī filma būtu viena no gaidītākajām šogad, pat ja mēs zinātu tikai tās nosaukumu vien. Gatavojamies arī jaunam muzikālam piedzīvojumam – Raits nešaubīgi atkal būs atradis interesantas pērles no attiecīgā laika perioda, ko vēlāk klausīties līdz absolūtam apnikumam.

53. The Last Planet

Režisors: Terenss Maliks
Lomās: Geza Rorigs, Marks Railenss, Matiass Šonarts, Bens Kingslijs, Džozefs Fainss, Duglass Būts, Eidans Tērners
Uz ekrāniem: TJR

Pagājušogad Terenss Maliks, šķiet, ar savu svaigāko filmu “A Hidden Life” atguva savu “mojo” pēc tam, kad bija sācis nedaudz zaudēt skatītāju uzticību ar vairākām pārlieku brīvi plūstošām filmām. Uzņēmis apgriezienus, Maliks ķersies klāt projektam, kas viņa stilam un debešķīgi skaistajiem un vijīgajiem kadriem šķiet nevainojami piemērots, – “The Last Planet” stāstīs par dažādiem Jēzus Kristus dzīves posmiem. Galvenajā – Jēzus – lomā redzēsim Gezu Rorigu (“Son of Saul”), Matiass Šonarts atveidos Svēto Pēteri, bet Marks Railenss ticis pie paša Sātana lomas. Ar Maliku un viņa darba tempiem, protams, nekad neko nevar zināt, bet cerēsim, ka “The Last Planet” nebūs jāgaida pārāk ilgi.

54. The Last Thing He Wanted

Režisore: Dī Rīsa
Lomās: Anna Hataveja, Vilems Defo, Bens Afleks, Tobijs Džonss, Rozija Peresa
Uz ekrāniem: TJR

Pēc filmas “Mudbound” ļoti teicamajiem panākumiem nav nekāds brīnums, ka “Netflix” bija naski paturēt režisori Dī Rīsu pie sevis, dodot mājas arī viņas nākamajai filmai “The Last Thing He Wanted”. Filma ir balstīta uz Džoannas Didionas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu (liriska atkāpe – vai zinājāt, ka Didiona ir viena no scenārija autorēm 1976. gada “A Star is Born” versijai?), kas stāsta par kādu žurnālisti (Anna Hataveja), kura met savu darbu pie malas, lai parūpētos par savu mirstošo tēvu, un tiek ierauta sarežģītu notikumu virknē. Filmas pirmizrāde gaidāma pavisam drīz notiekošajā Sandēnsas kino festivālā, pēc kura tad arī gaidīsim filmas parādīšanos “Netflix” vietnē.

55. Let Them All Talk

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Merila Strīpa, Džemma Čana, Kendisa Bergena, Daiena Vīsta, Lūkass Hedžess
Uz ekrāniem: TJR

Arī šogad turpinās uzdarboties mierā nekad nesēdošais Stīvens Soderbergs – bet, ja 2019. gadā viņš pamanījās izlaist veselas divas filmas (“High Flying Bird” un “The Laundromat”), tad šogad Stīvens nedaudz piebremzēs, aprobežojoties tikai ar vienu. “Let Them All Talk” turpinās viņa sadarbību ar pašu aktiermākslas granddāmu Merilu Strīpu (viņa ir redzama arī “The Laundromat”), bet šoreiz viņa atveidos kādu autori, kura dodas ceļojumā kopā ar draugiem un krustbērnu. Bet Soderbergs pēc divām “Netflix” filmām nu ir devies citas straumēšanas platformas sirsnīgajos apkampienos – “Let Them All Talk” būs atrodama topošajā “HBO Max” platformā (vai un kā tās saturs būs pieejams pie mums, rādīs laiks).

56. Little Women

Režisore: Grēta Gerviga
Lomās: Sērša Ronana, Emma Vatsone, Florence Pjū, Elaiza Skanlena, Lora Derna, Timotijs Šalamē, Merila Strīpa, Treisijs Letss, Bobs Odenkirks, Kriss Kūpers
Uz ekrāniem: 24.01.2020.

Kā jau tas allaž notiek, vairākas no pagājušā gada “Oskaru” cierētājām, kas iznākušas gada beigās, pie mums nonāk jaunā gada sākumā, bet tam ir arī sava pozitīvā puse, jo tas nozīmē, ka gadu varam sākt ar patiešām lielisku kino. Šādi ir noticis arī ar Grētas Gervigas filmu, Luīzas Mejas Alkotas grāmatas “Little Women” ekranizāciju. Filma, kas stāsta par četrām māsām un viņu dzīvju līkločiem, jau ir izpelnījusies ļoti skaļus kritiķu sajūsmas vārdus, un daži pat uzskata, ka ar šo veikumu Gerviga ir pamanījusies pārspēt “Ladybird” sasniegto. Vai tā tiešām ir, noskaidrosim jau pavisam drīz – “Little Women” pie mums būs skatāma janvāra beigās.

57. Louis Wain

Louis Wain

Režisors: Vils Šārps
Lomās: Benedikts Kamberbačs, Klēra Foja, Andrea Raisboro, Tobijs Džonss, Steisija Mārtina, minkas
Uz ekrāniem: TJR

Kā tad nu bez biogrāfijām – arī tās nekur nepazudīs šogad. Viens no interesantākajiem šogad gaidāmajiem stāstiem solās būt gleznotāja Luisa Veina biogrāfija – vismaz visiem kaķumīļiem noteikti, jo Veins ir plaši pazīstams tieši ar savām neparastajām peļu junkuru gleznām. Bet, lai cik forši arī būtu minkas, Veina dzīve nebija gluži rozēm kaisīta vien – dzīves nogalē viņš cieta no garīgām problēmām (iespējams, no šizofrēnijas, bet eksperti par precīzu diagnozi vēl strīdas). To, cik lielu dzīves posmu atainos gaidāmā biogrāfija, pagaidām vēl nezinām, bet par to, ka bez kaķiem te neiztiksim, gan varam būt droši.

58. The Lovebirds

Režisors: Maikls Šovolters
Lomās: Kumails Nandžiani, Issa Reja, Anna Kampa, Pols Spārkss
Uz ekrāniem: 24.04.2020.

Režisoram Maiklam Šovolteram 2020. gads solās būt ļoti darbīgs – īstā Stīvena Soderberga stilā (kurš pats šoreiz savam piemēram neseko) šī gada sarakstā parādās veselas divas Šovoltera režisētas filmas. Ja “The Eyes of Tammy Faye” mums vēl nāksies pagaidīt ilgāk, “The Lovebirds” gan vairs nav aiz tālēm. Filma stāstīs par kādu pāri, kuri trāpās nepareizajā vietā nepareizajā laikā un tiek nejauši apsūdzēti slepkavībā, ko viņi nav paveikuši. Šajā filmā Šovolters turpinās veiksmīgo sadarbību ar komiķi Kumailu Nandžiani – tieši Šovolters bija tas, kurš pirms pāris gadiem režisēja lielu atzinību guvušo “The Big Sick”, kurā galvenajā lomā arī bija redzams Nandžiani (neaizmirsīsim, ka “The Big Sick” pamatā bija paša Nandžiani un viņa sievas piedzīvotais).

59. Ma Rainey’s Black Bottom

Režisors: Džordžs K. Vulfs
Lomās: Viola Deivisa, Čadviks Bouzmens, Glins Tērmans, Kolmans Domingo, Maikls Potss
Uz ekrāniem: TJR

Pirms pāris gadiem Denzels Vašingtons ar visnotaļ ievērojamiem panākumiem no skatuves dēļiem uz ekrānu pārcēla Augusta Vilsona lugu “Fences”, ar filmu beidzot sagādājot Violai Deivisai jau sen pelnīto “Oskara” balvu. Pēc šādiem sasniegumiem Vašingtons bija gatavs ķerties pie vēl citām Vilsona lugām, un sākotnēji šim projektam piekrita HBO. Šī sadarbība gan pajuka, bet projekts gan nekur nepazuda – tas pārgāja pie “Netflix”, kas ir ar mieru producēt veselas deviņas Vilsona lugu ekranizācijas kopā ar Vašingtonu. Pirmajai no tām vajadzētu nonākt pie skatītājiem jau šogad – “Ma Rainey’s Black Bottom”, kas ir balstīta uz patiesiem notikumiem, stāstīs par dziedātāju Mā Reiniju (Viola Deivisa) un to, kā viņa kopā ar grupu 1927. gadā ierakstīja albumu. Atliek vien cerēt, ka arī pārēji Vilsona lugu ekranizējumi izdosies tikpat veiksmīgi kā “Fences”.

60. Macbeth

Režisors: Džoels Koens
Lomās: Denzels Vašingtons, Korijs Hokinss, Brendans Glīsons, Frānsisa Makdormanda
Uz ekrāniem: TJR

Diez vai kādreiz būs tāds brīdis, kad Viljama Šekspīra darbi vairs nebūs iecienīti – tajos ir bezgalīgi daudz, ko rakt un pētīt. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka šogad mūs gaidīs jau kurā “Makbeta” versija. Bet garlaicīgas nopūtas šeit būs nevietā, jo, lai gan salīdzinoši nesen (2015. gadā) jau redzējām ļoti interesantu šīs lugas versiju Džastina Kurcela izpildījumā, arī 2020. gada “Makbets” nāk ar vairākiem āķiem, kuriem ieķerties lūpā. Pirmkārt jau, šīs filmas režisors būs Džoels Koens – bet “Makbets” būs viņa pirmais solo numurs režisora krēslā, bez brāļa Ītana. Redzēsim, kā Džoelam veiksies bez ierastā pārinieka, bet talkā viņam nāks vērā ņemami palīgi, kas arī ir vēl viens interesi raisošs faktors, – Denzels Vašingtons galvenajā lomā un Frānsisa Makdormanda lēdijas Makbetas lomā.

61. Mank

Režisors: Deivids Finčers
Lomās: Gerijs Oldmens, Amanda Seifrīda, Lilija Kolinsa, Tupensa Midltona, Čārlzs Denss, Toms Bērks
Uz ekrāniem: TJR

Ir pagājis nepieklājīgi ilgs laiks (seši gadi), kopš esam redzējuši kādu filmu Deivida Finčera izpildījumā – nav jau, protams, gluži tā, ka pēc “Gone Girl” režisors būtu sēdējis, rokas klēpī salicis (“Mindhunter” ir viens no fascinējošākajiem “Netflix” seriālu piedāvājumiem). Bet tomēr viņa balss filmu pasaulē nedaudz pietrūkst. Viss tiks labots šogad, jo Finčers ir ķēries klāt pie savas jaunās filmas “Mank”, kas stāstīs par scenāristu Hermanu Mankeviču un to, kā tapa filmas “Citizen Kane” scenārijs. Interesanti, ka filma tiks veidota melnbalta, bet tās scenāriju sarakstīja Deivida Finčera tēvs Džeks Finčers, kurš 2003. gadā devās mūžībā. Un nu jau neiztrūkstoši Finčera filmām par muzikālo noformējumu parūpēsies Trents Reznors un Atikuss Ross.

62. The Many Saints of Newark

Režisors: Alans Teilors
Lomās: Alesandro Nivola, Džons Berntāls, Vera Farmiga, Korijs Stols, Billijs Magnusens, Maikls Gandolfīni, Rejs Liota, Leslijs Odoms juniors
Uz ekrāniem: 25.09.2020.

Joprojām ar nepacietību gaidām arī seriālā “The Sopranos” prīkvelu “The Many Saints of Newark” – aktieru sastāvs novākts labu labais, režisora krēslā sēž Alans Teilors, kurš, lai gan pēdējā laikā ar filmām ir nedaudz paklupis (“Thor: The Dark World”, “Terminator: Genysis”), tomēr ir ar ļoti pieklājīgu pieredzi tieši “The Sopranos” pasaulē (viņš režisēja kopumā deviņas seriāla sērijas). Nedaudz saldsērīgu piegaršu filmai noteikti piešķirs fakts, ka gados jauna Tonija Soprano loma ir uzticēta Maiklam GandolfīniDžeimsa Gandolfīni dēlam (Džeimss devās mūžībā 2013. gadā). Vinsam Giliganam pagājušogad ar “El Camino: A Breaking Bad Movie” izdevās ne tikai nesarūgtināt seriāla “Breaking Bad” fanus, tāpēc cerams, ka Alanam Teiloram izdosies tas pats.

63. Minions: The Rise of Gru

Režisori: Kails Balda, Breds Eiblsons
Lomās: Stīvs Karels, Pjērs Kofins
Uz ekrāniem: 03.07.2020.

“Some men just want to watch the world burn,” pie sevis nočukstēja šī raksta autore un pievienoja “Minionu” turpinājumu sarakstam.

64. Morbius

Režisors: Daniels Espinosa
Lomās: Džareds Leto, Adria Arhona, Mets Smits, Džareds Heriss, Tairīss Gibsons
Uz ekrāniem: 31.07.2020.

Arvien augošajam sarakstam ar aktieriem, kuri būs pamanījušies paviesoties gan uz “Marvel”, gan DC komiksu tēliem balstītās filmās, šogad varēsim piepulcēt arī Džaredu Leto. Džokera lomā aktieri diez vai kādreiz vēl redzēsim, bet no komiksu stāstiem kā tādiem Leto vēl nav atteicies, tagad izmēģinot savu roku vampīra Morbiusa lomā. Studiju “Sony” kārtīgi iedrošināja nu jau aizpagājušā gada “Venom” iespaidīgie finansiālie panākumi (kritiķu atzinība gan filmai gāja secen, bet, nu, bez tās jau var arī iztikt, ja naudiņa tāpat ienākas), kas nozīmēja, ka ar nu jau drošāku sirdi varēja dot zaļo gaismu arī citiem projektiem, kas grozīsies par un ap dažādiem Zirnekļcilvēka regulāriem pretiniekiem (visticamāk gan, vēl joprojām bez paša Spaidija dalības).

65. Mulan

Režisore: Niki Karo
Lomās: Liu Jifei, Donijs Jens, Džeisons Skots Lī, Gonga Lī, Džets Lī
Uz ekrāniem: 03.04.2020.

2020. gadā neiztiksim arī bez jaunām iecienītu “Disney” animācijas filmu “live-action” versijām. Šoreiz kārta būs pienākusi jaunai “Disney” princesei – Mulanai. Bet, lai viss būtu nedaudz interesantāk nekā citām kārtām, šajā gadījumā būs veiktas diezgan būtiskas izmaiņas salīdzinājumā ar animācijas versiju – jaunajā filmā nebūs nekādas dziedāšanas, kā arī (par sarūgtinājumu daudziem) te neredzēsim arī Mulanas sarkano čomu, pūķi Mušu, kuru animācijas filmā visnotaļ neaizmirstami bija ierunājis Edijs Mērfijs. Taču domājams, ka daudzi piekritīs, ka, ja nu šīm jaunajām “Disney” filmām ir kaut kas vajadzīgs, tad tās ir svaigas idejas, kas tās atšķirtu no animētajiem pirmavotiem – jo citādi jau vienkārši vēlreiz varam ieslēgt veco labo animācijas filmu un vienkārši likties mierā.

66. The Nest

The Nest

Režisors: Šons Durkins
Lomās: Džūda Lovs, Kerija Kūna, Anna Rīda
Uz ekrāniem: TJR

Kad 2011. gadā režisors Šons Durkins izlaida savu pilnmetrāžas debijas filmu “Martha Marcy May Marlene”, likās, ka, uh, nu tik būs – klāt ir jauns režisors, kurš ir gatavs veidot neparastas, ievelkošas un sarežģītas filmas. Bet kaut kā tā nu ir sagadījies, ka līdz Durkina otrajai pilnmetrāžas filmai mums būs nācies gaidīt teju desmitgadi. Taču fakts, ka viņa atgriešanās kino liek pamatīgi spicēt ausis, kā arī tas, ka galvenajām lomām ir izdevies nocopēt lieliskos aktierus Džūdu Lovu un Keriju Kūnu, tikai kalpo kā vēl pāris atgādinājumu par to, cik iespaidīga bija viņa debijas filma. Durkina jaunais veikums “The Nest”, kas drīzumā piedzīvos pirmizrādi Sandēnsas kino festivālā, stāstīs par kādu ģimeni, kuras nākotne sašķobās pēc pārvākšanās no Amerikas uz Angliju.

67. Next Goal Wins

Režisors: Taika Vaititi
Lomās: Maikls Fasbenders, Elizabete Mosa, Kaimana, Oskars Kaitlijs, Reičela Hausa, Ārmijs Hammers
Uz ekrāniem: TJR

Lai nu par ko, bet par slinkumu Taiku Vaititi nevarētu apsūdzēt – tikko tautās palaidis “Jojo Rabbit” (kas arī atrodama šajā sarakstā), viņš jau ir ķēries pie savas nākamās filmas, ko režisors izveidos vēl pirms atgriešanās Tora pasaulē ar “Thor: Love and Thunder” (par to, ka viņš vēl pa vidu visam paspēj nofilmēties citu veidotās filmās, režisēt un filmēties “The Mandalorian” un paveikt vēl miljons citu darbu, labāk nemaz nerunāsim). Kā savu nākamo projektu Vaititi ir izvēlējies stāstu, kas viņa asprātīgi sirsnīgajam stilam derēs kā uzliets – “Next Goal Wins” ir balstīta uz burvīgas dokumentālās filmas ar tādu pašu nosaukumu, kas stāsta par ASV Samoas futbola komandu, kas savulaik, skatoties pēc FIFA reitingiem, bija sliktākā izlase pasaulē, līdz nolīga holandiešu-amerikāņu treneri Tomasu Rongenu kaut ko darīt lietas labā.

68. The New Mutants

Režisors: Džošs Būns
Lomās: Anja Teilore-Džoja, Meizija Viljamsa, Čārlijs Hītons, Henrijs Zaga, Blū Hanta, Alise Braga
Uz ekrāniem: 03.04.2020.

Ja godīgi, tad faktam, ka “The New Mutants” (kuru sveicam ar parādīšanos šajā sarakstā jau trešo gadu pēc kārtas) tiešām iznāks, tā pa īstam ticēsim tikai tad, kad jau sēdēsim kinoteātru krēslos, lai skatītos šo ļoti ilgi aizkavēto X-cilvēku filmu. Režisors Džošs Būns tikko ir apstiprinājis, ka tā filma, ko redzēsim (ja redzēsim – goda vārds, ar šiem mutantiem nu jau vairs neko nevar zināt), būs viņa oriģinālā filmas versija, nevis vēlāk pārveidots, pārfilmēts un pārgraizīts produkts. Ja jau tā, tad iepriekš izlaistajam treilerim patiesībā joprojām vajadzētu būt aktuālam – bet visu patiesību, cerams, noskaidrosim jau pavisam drīz.

69. Nightmare Alley

Režisors: Giljermo del Toro
Lomās: Tonija Kolete, Keita Blānšeta, Vilems Defo, Bredlijs Kūpers, Rūnija Mara, Deivids Stretērns, Holts Makalanijs
Uz ekrāniem: TJR

Katru gadu sarakstā patrāpās arī pa kādai filmai, par kuras iznākšanu vēl šajā gadā nevaram būt absolūti droši, bet nedaudz labticības nevienam nekad nav traucējis. Jo kā gan varam ar nepacietību negaidīt jaunu veikumu no Giljermo del Toro? “Nightmare Alley” režisora filmogrāfijā sola ieviest jaunas vēsmas – šoreiz monstri paies maliņā, pagaidot savu kārtu, jo del Toro jaunā filma būs 1947. gada “film noir” rīmeiks, kas stāstīs par kādu krāpnieku, kurš metas uz vienu roku ar psihiatri, lai izkrāptu no cilvēkiem naudu. Kā jau to varētu sagaidīt, fantastiski aktieri stājas rindā, lai pastrādātu kopā ar del Toro, līdz ar ko interese par filmu aug augumā ar katru brīdi.

70. No Time to Die

Režisors: Kerijs Džodži Fukunaga
Lomās: Daniels Kregs, Rami Maleks, Lea Seidū, Lašana Linča, Bens Višovs, Naomi Herisa, Ana de Armasa, Džefrijs Raits, Kristofs Valcs, Reifs Fainss
Uz ekrāniem: 10.04.2020.

Lai gan pēc “Spectre” iznākšanas Daniels Kregs intervijās braši apgalvoja, ka labprātāk pārgrieztu sev vēnas, nekā vēlreiz atgrieztos pie aģenta 007 lomas, kaut kas tomēr (iespējams, $$) pierunāja viņu atgriezties uz vēl vienu, šoreiz gan, visticamāk, tiešām pēdējo raundu. Sems Mendess no franšīzes ir prom, viņa krēslā ir sēdies Kerijs Džodži Fukunaga (“True Detective”, “Maniac”), kurš sev turklāt ir nodrošinājis spēcīgu “aizmuguri”, ierastajai Nīla Pērvisa un Roberta Veida Bonda scenāristu komandai piesaistot klāt arī Fībiju Volleri-Bridžu (“Fleabag”). Intriga solās būt liela – vai varētu būt tā, ka ar šo filmu Bonda un 007 tituls tiks nodots kādās jaunās rokās? Vai arī mūs atkal gaidīs franšīzes rebūts, vienkārši nomainot aktieri?

71. Nomadland

Nomadland

Režisore: Hloja Žao
Lomās: Frānsisa Makdormanda, Deivids Stretērns
Uz ekrāniem: TJR

Šajā sarakstā ir vairāk režisori, kuri ir tik darbīgi un ražīgi, ka viena gada laikā pamanīsies mums piedāvāt pat vairākas filmas. Viena no šādiem enerģijas pilniem filmu veidotājiem ir arī Hloja Žao (“The Rider”), kura iemēģinās gan roku “Marvel” kino pasaules mehānikā ar “The Eternals”, gan dosies nomadiskā ceļojumā pa Amerikas rietumiem kopā ar Frānsisu Makdormandu. Pēc sava otrā “Oskara” iegūšanas par sniegumu filmā “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” Makdormanda ieturēja nelielu pauzi ar projektiem, tāpēc ir liels prieks, ka viņas vārdu šajā sarakstā varam redzēt vairākas reizes.

72. The Old Guard

Režisore: Džīna Prinsa-Baitvuda
Lomās: Šarlīze Terona, Kiki Leina, Marvans Kenzari, Matiass Šonarts, Čuvitels Edžiofors, Harijs Melings
Uz ekrāniem: TJR

Neierastāku komiksu ekranizāciju sarakstam varam pievienot arī gaidāmo “The Old Guard” – stāsta centrā ir grupiņa kareivju, kas darbojas kā algotņi, bet dara to (un šis, protams, ir galvenais āķis) dažādos vēstures periodos. Šefību pār šo grupu kameras priekšā uzņemsies Šarlīze Terona (un pamēģiniet tikai kāds viņai neklausīt), bet kameras otrā pusē saimniekos Džīna Prinsa-Baitvuda, kuras iepriekšējā filma, muzikālā “Beyond the Lights” izpelnījās daudz labu vārdu. Bet nākotnē Prinsas-Baitvudas plānos, starp citu, ir darbs pie vēl vienas komiksu filmas – ilgi gaidītā Zirnekļcilvēka stāstu varones “Black Cat” solofilma.

73. On the Rocks

Režisore: Sofija Kopola
Lomās: Rašida Džonsa, Bils Marejs, Marlons Veijenss, Džesika Henvika, Dženija Sleita
Uz ekrāniem: TJR

Šogad mūs priecēs arī jauns veikums no režisores un scenāristes Sofijas Kopolas, kura savā jaunajā filmā “On the Rocks” atkal sadarbosies ar Bilu Mareju – abu kopdarbs “Lost in Translation” daudziem vēl ir ļoti siltās atmiņās. “On the Rocks” vēstīs par kādu sievieti, kura kāda traka piedzīvojuma laikā Ņujorkā atjanos zudušās attiecības ar savu tēvu. Interesanti, ka Kopolas filma ir pirmā filma, kas taps vēl diezgan jaunās “Apple TV+” straumēšanas platformas paspārnē – kā redzam, “Apple” ir pamatīgas ambīcijas izrādīt konkurenci ne tikai seriālu, bet arī filmu pasaulē.

74. Onward

Režisors: Dens Skanlons
Lomās: Toms Holands, Kriss Prats, Džūlija Luī-Dreifusa, Oktāvija Spensere, Ali Vongs, Līna Veita, Mels Rodrigezs
Uz ekrāniem: 06.03.2020.

2020. gadā negrasās snaust arī “Pixar” animācijas studija, priecējot savus fanus ar diviem jauniem, turklāt abiem oriģināliem veikumiem. Pirmais no tiem būs klāt jau martā – “Onward” darbība norisināsies pasaulē, kas aptuveni atgādina filmas “Bright” versiju, kas būtu piemērota bērniem. Te vienuviet sadzīvo gan troļļi, gan elfi, gan vienradži, gan dažnedažādas citas radības. Īsta maģija šajā pasaulē gan jau sen ir izsīkusi, tāpēc, kad divi elfu brāļi iegūst savā īpašumā zizli, kas ļaus 24 stundas pavadīt kopā ar tēvu, kurš nomira pirms laba laiciņa, un zizlis nenostrādā tā, kā vajadzētu, abi bračkas dosies piedzīvojumā, lai atrastu gana daudz maģijas, kas ļautu tēvu tomēr satikt, pirms vēl noliktās 24 stundas ir beigušās…

75. The Organ Donor (baumotais nosaukums)

Režisors: Darens Linns Bousmens
Lomās: Kriss Roks, Semjuels L. Džeksons, Makss Mingela, Marisola Nikolsa
Uz ekrāniem: 15.05.2020.

“Saw” franšīze sevi un pirmās filmas fascinējošās idejas konceptu bija izsmēlusi jau sen, tāpēc diez vai bija daudz tādu, kas ļoti ilgojās pēc jauna šī stāsta papildinājuma. Bet daži fani tomēr visu šo lietu tomēr vēl ņēma nopietni – un izrādās, ka viens no šiem faniem ir komiķis Kriss Roks, kuram esot bijusi lieliska ideja, kā stāstu turpināt. Jaunā filma, kas būs devītā “Zāģa” franšīzē, nebūšot rebūts, bet gan iekļaušoties iepriekšējo filmu stāstā. Līdz ar jauno ideju ir izdevies arī piepludināt jaunas asinis kameras priekšā – jaunajā filmā redzēsim pašu Krisu Roku, kuram piebiedrosies Semjuels L. Džeksons un Makss Mingela.

76. The Personal History of David Copperfield

Režisors: Armando Januči
Lomās: Devs Patels, Tilda Svintone, Hjū Lorijs, Pīters Kapaldi, Bens Višovs, Benedikts Vongs, Gvendolīna Kristija
Uz ekrāniem: 17.04.2020.

Vēl viens 2019. gada “parāds”, ko ļoti labprāt gribēsim uz lielajiem ekrāniem redzēt šogad, būs Armando Januči (“The Thick of It”, “Veep”, “The Death of Stalin”) jaunākā filma “The Personal History of David Copperfield”, kas ir balstīta uz Čārlza Dikensa romāna. Januči tik raksturīgais humors spīd cauri jau treileros vien, turklāt priecē arī tas, ka režisoram pēc seriāla “Veep” ir izveidojusies tik lieliska sadarbība ar Hjū Loriju, kuru redzēsim gan “David Copperfield” ekranizācijā, gan arī Januči jaunajā HBO komēdijseriālā “Avenue 5”, kas pirmizrādi piedzīvos jau janvāra otrajā pusē.

77. Pieces of a Woman

Režisors: Kornels Mundručo
Lomās: Vanesa Kirbija, Šaia Lebafs, Džimmijs Folss, Elena Bērstina, Mollija Pārkere
Uz ekrāniem: TJR

Pēc ne tik spoža dzīves posma Šaia Lebafs, šķiet, ir atpakaļ zirgā – vismaz 2019. gads filmu ziņā viņam sagādāja gana daudz iemeslu priecāties, jo pozitīvi tika novērtēta gan viņa daļēji autobiogrāfiskā filma “Honey Boy”, gan arī sirsnīgais stāsts “Peanut Butter Falcon”. Lebafs veiksmīgo sēriju noteikti cerēs turpināt arī nākamgad, un lai gan smagu, tomēr interesantu lomu solās sagādāt filma “Pieces of a Woman” – turklāt ne tikai Lebafam, bet arī nu jau par īstenu zvaigzni kļuvušajai Vanesai Kirbijai. Filma stāstīs par traģisku gadījumu, kad mājas dzemdībās kaut kas noiet greizi, un pārim pēc pārdzīvotā ir jācenšas dzīvot tālāk ar skaudro zaudējuma sajūtu.

78. The Prom

Režisors: Raiens Mērfijs
Lomās: Merila Strīpa, Džeimss Kordens, Endrjū Ranells, Nikola Kidmena, Akvafina, Kīgans-Maikls Kejs, Kerija Vašingtone
Uz ekrāniem: TJR

Režisors, scenārists un producents Raiens Mērfijs galvenokārt darbojas seriālu lauciņā (bet viņam ir arī pieredze ar filmām – viņš režisēja 2010. gada superhitu “Eat, Pray Love”), bet šogad viņš pievērsīsies arī īsākai stāstniecības metodei, veidojot Brodvejas mūzikla “The Prom” filmas versiju. Tā kā mūzikla dziesmu ieraksti ir pieejami jau tagad, sagatavoties filmai un līdzdziedāšanai ir iespējams jau laikus (“The Prom” ir diezgan jauns mūzikls – tas pirmizrādi piedzīvoja 2016. gadā, līdz ar to tā dziesmas vēl nav kļuvušas par tik neatņemamu popkultūras sastāvdaļu, kā tas ir ar daudziem citiem Brodvejas dziesmotajiem stāstiem), bet papildu interesi noteikti raisa tas, ka Mērfijam ir izdevies savai filmai nocopēt pašu Merilu Strīpu un Nikolu Kidmenu!

79. Promising Young Woman

Režisore: Emeralda Fenela
Lomās: Kerija Maligana, Bo Bērnhams, Alisona Brī, Konija Britone, Ādams Brodijs, Dženifera Kūlidža, Laverne Koksa, Kristofers Mincs-Plasse, Mollija Šenone, Klensijs Brauns, Alfrēds Molina
Uz ekrāniem: 24.04.2020.

Keriju Maliganu lielākoties esam pieraduši redzēt vai nu drāmās, kuru darbība norisinās kādā jau aizgājušā laikā (“Wildlife”, “An Education”, “Far From the Madding Crowd”), vai vienkārši drāmās (“Shame”, “Never Let Me Go”). Tāpēc būs interesanti pavērot, ko viņai izdosies paveikt nešpetnā trillerī “Promising Young Woman”, kas stāstīs par kādu jaunu sievieti, kura naksnīgās stundas izmanto, lai izķertu un sodītu vīriešus, kas uzmācas bezpalīdzīgām sievietēm. Pat ja filma uz sevi liktās cerības neattaisnos, tās treilerī izmantotā Britnijas Spīrsas dziesmas “Toxic” kaverversija vien būs bijusi ko vērta.

80. A Quiet Place Part II

Režisors: Džons Krasinskis
Lomās: Emīlija Blanta, Milisenta Simondsa, Noa Džūps, Kilians Mērfijs, Džimons Honsū
Uz ekrāniem: 20.03.2020.

2018. gadā iznākusī “A Quiet Place” bija viens no simpātiskākajiem pārsteigumiem šausmu kino žanrā, tāpēc likumsakarīgi, ka filmai tapa arī turpinājums, kuru arī beigu beigās tomēr režisē pirmās daļas veidotājs Džons Krasinskis. Kameras priekšā viņu šoreiz saprotamu iemeslu dēļ neredzēsim – kaut gan to tā absolūti 100% arī vēl tomēr nevaram zināt, jo, kā saka priekšā otrās daļas treileris, šajā filmā mums tiks dota iespēja vairāk uzzināt arī par monstru iebrukuma pirmsākumiem. Bet Krasinska ģimenes klapatas pasaulē, kurā nedrīkst izdot ne skaņas, turpināsies un pletīsies arvien plašumā, ģimenītei esot spiestai doties prom no mājām ārpasulē, kur asinskārās radības nav vienīgās briesmas, kas uzglūn…

81. Raya and the Last Dragon

Režisori: Pols Brigss, Dīns Velinss
Lomās: Kesija Stīla, Akvafina
Uz ekrāniem: 27.11.2020.

Kā jau allaž, par animācijas priekiem gan lieliem, gan maziem arī šogad rūpēsies ne tikai “Disney” paspārnē esošā “Pixar” studija, bet arī paši “Disney”. Viens no stāstiem, kas mūs šogad gaidīs, būs krāšņus piedzīvojumus sološā filma “Raya and the Last Dragon”, kas stāstīs par drosmīgu varoni vārdā Raija, kura dosies meklēt pēdējo pūķi, kas vēl ir atlicis noslēpumainajā Kumandras pasaulē, kurā norisināsies filmas darbība. Ja jau konkurentu “Dreamworks” studijai tik labi gāja ar pūķīgiem stāstiem “How to Train Your Dragon” triloģijā (kura pagājušogad noslēdzās ar “The Hidden World” filmu), tad kāpēc gan to pašu nevarētu izdarīt arī “Disney”?

82. Rebecca

Režisors: Bens Vītlijs
Lomās: Lilija Džeimsa, Ārmijs Hammers, Kristīne Skota-Tomasa, Anna Dauda
Uz ekrāniem: TJR

Bens Vītlijs pēdējo pāris gadu laikā ir izziņojis vairākus projektus, kurus visus vienlaikus izveidot nevarētu nu nekādi, tāpēc viņa faniem atliek vien zīlēt, kurš tad no piesolītajiem stāstiem izvilks laimīgo lozi (lasīt – tiks pie finansējuma) un nonāks pie skatītājiem pirmais. Un izskatās, ka šoreiz paveicies būs jaunai Dafnes di Morjē romāna “Rebeka” ekranizācijai, kas pie mums nonāks šogad “Netflix” platformā. “Rebecca”, kā kinomīļi labi zinās, ir ekranizēta jau vairākkārt, tostarp to darīja arī pats Alfrēds Hičkoks, bet Vītlijs ir uzsvēris, ka viņa veidotā filma, kas stāstīs par sievieti, kura jūt sava jaunā vīra iepriekšējās, nelaiķa sievas garu, būšot jauna grāmatas ekranizācija – Hiču kopēt viņš netaisoties, pasarg’ dies’.

83. Respect

Režisore: Līsla Tomija
Lomās: Dženifera Hadsone, Forests Vitakers, Marlons Veijenss, Odra Makdonalda, Mērija Dž. Blaidža, Marks Marons
Uz ekrāniem: 09.10.2020.

Kā pierādīja “Bohemian Rhapsody” un “Rocketman”, muzikālas biogrāfijas šobrīd iet uz urrā, tāpēc tādas, visticamāk, mūs nākotnē gaidīs vēl biezā slānī. Nākamais rindā ir Aretas Frenklinas dzīvesstāsts “Respect” (un, jā, protams, ka slavenā dziesma jau ir dzirdama filmas pirmajā tīzerī – kā gan citādi?), kas, cerams, darīs godu ievērojamajai dziedātājai, kura pirms diviem gadiem devās mūžībā. Galvenajā lomā redzēsim Dženiferu Hadsoni, kura, gluži tāpat kā mēs, ir pelnījusi kaut ko muzikāli krāšņu pēc tam, kad ir pārdzīvojusi “Cats”

84. Shirley

Shirley

Režisore: Džozefīne Dekere
Lomās: Elizabete Mosa, Maikls Stūlbargs, Logans Lērmans, Odesa Janga
Uz ekrāniem: TJR

Amerikāņu autore Šērlija Džeksone pēdējā laikā ir nonākusi īpašā uzmanības centrā – galvenokārt pateicoties seriāla “The Haunting of Hill House”, kas ir balstīts uz viņas grāmatas, fenomenālajiem panākumiem. Bet arī pati Džeksone dzīvoja, lai gan noslēgtu, tomēr interesantu dzīvi, kas tad arī būs gaidāmas biogrāfiskās filmas “Shirley” uzmanības centrā. Arī par šo filmu pirmās atsauksmes no ārzemju kritiķiem dzirdēsim jau pavisam drīz, jo tās pirmizrāde gaidāma Sandēnsas kino festivālā. Bet par vienu gan varam būt droši – ar Elizabetes Mosas izvēli galvenajai lomai ir trāpīts simtniekā.

85. Snake Eyes

Režisors: Roberts Šventke
Lomās: Henrijs Goldings, Endrjū Kodži, Iko Uvaiss, Urzula Korbero, Samāra Vīvinga
Uz ekrāniem: 16.10.2020.

Vai kāds vēl atceras “G.I. Joe” filmas ar Čaningu Teitumu un Dveinu Džonsonu? Diez vai tās atceras pat viņi paši, kas nozīmē, ka trešajai filmai franšīzē “Snake Eyes” būtībā ir absolūta brīvība darīt jebko, kas vien ienāk prātā, jo ir maz ticas, ka kāds pamanīs kādas izmaiņas vai neatbilstības iepriekš stāstītajam. Tas arī nozīmē to, ka jaunajai filmai, kas būs izcelsmes stāsts vienam no populārākajiem “G.I. Joe” tēliem “Snake Eyes”, ir iespējas pamainīt arī lomu atveidotājus. Iepriekšējās filmās “Snake Eyes” atveidoja Rejs Pārks, bet nu stafeti pārņems Henrijs Goldings, kurš pēc “Crazy Rich Asians” ir uz īsta Holivudas viļņa. Cerams, ka rubaks sanāks kārtīgs – kā nekā filmā redzēsim arī “The Raid” un “The Raid 2” zvaigzni Iko Uvaisu.

86. Sonic the Hedgehog

Režisors: Džefs Faulers
Lomās: Bens Švarcs, Džims Kerijs, Džeimss Mārsdens, Tika Sumptere
Uz ekrāniem: 21.02.2020.

Ja nu kādam vēl bija šaubas par to, ka internetā ir spēks, tad atliek tikai paraudzīties uz filmas “Sonic the Hedgehog” gadījumu. Kad pirms vairākiem mēnešiem klāja nāca filmas pirmais treileris, tas saņēma vispārēju nicinājumu visnotaļ savādā Sonika dizaina dēļ. Sūdzības bija tik skaļas, ka beigu beigās tika pieņemts lēmums Soniku pārdizainēt, kā rezultātā filmas iznākšanas datums arī pabīdījās. Bet izskatās, ka tas būs bijis tā vērts, jo pret jauno versiju skatītāji, šķiet, ir gatavi izturēties krietni labvēlīgāk. Nu vairs atliek tikai jautājums par to, kādas sekas Holivudai nākotnē radīs šāds precedents ar interneta neapmierinātību un izdābāšanu tamlīdzīgām sūdzībām…

87. Soul

Režisors: Pīts Dokters
Lomās: Džeimijs Fokss, Tīna Feja, Kvestlovs, Filīsija Rašada, Davīds Digss
Uz ekrāniem: 07.08.2020.

Pirms pieciem gadiem Pīts Dokters un “Pixar” studija aizveda mūs pilnīgi negaidītā, pārsteidzošā, aizkustinošā un emocionālā ceļojumā kādas meitenes galvā. Fakts, ka “Inside Out” vairāk nekā izdevās, iedrošināja Dokteru rakties cilvēkos vēl tālāk – viņa jaunā filma ņems pie dziesmas pašu dvēseli! Izklausās ļoti ambiciozi, bet ticam, ka lai nu kam, bet Dokteram un “Pixar” arī šāds izaicinājums būs pa spēkam, un mūs sagaidīs vēl viens neparasts stāsts, kas iepriecinās gan lielus, gan mazus skatītājus labākajās šīs animācijas studijas tradīcijās.

88. The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

Režisors: Tims Hils
Lomās: Toms Kenijs, Klensijs Brauns, Kianu Rīvss, Akvafina, Snoop Dogg
Uz ekrāniem: 12.06.2020.

Jaunā Sūkļa Boba filma stabili iekļūst sarakstā, pateicoties treilerī redzamajai ainai, kurā Kianu Rīvsa galva peld salmu un zaru murskulī un saka viedas lietas.

89. Stillwater

Režisors: Toms Makārtijs
Lomās: Mets Deimons, Abigaila Breslina, Kamilla Kotina
Uz ekrāniem: TJR

Mums ir bijusi vesela čupa filmu, kurās kāds steidz glābt Metu Deimonu (“Saving Private Ryan”, “The Martian”, “Interstellar”), tāpēc pienācis laiks nedaudz pamainīt lomas. Gaidāmajā kriminālajā drāmā “Stillwater” tieši Meta Deimona atveidotais varonis būs tas, kurš steigs palīgā savai meitai, lai palīdzētu viņu attaisnot no apsūdzībām par slepkavību. No Toma Makārtija gaidām vienu kārtīgu, grodu drāmu – kā nekā viņa pēdējā režisētā filma bija “Spotlight”, kas ieguva “Oskaru” kā sava gada labākā filma. Jācer tikai, ka “Stillwater” režisora krēslā sēdēs tas Makārtijs, kurš izveidoja “Spotlight”, nevis tas, kurš izveidoja “The Cobbler”, kas ir darbs, ko mēs un arī pats Makārtijs droši vien vislabāk vienkārši aizmirstu.

90. Tenet

Režisors: Kristofers Nolans
Lomās: Džons Deivids Vašingtons, Roberts Patinsons, Elizabete Debiki, Dimpla Kapadija, Ārons Teilors-Džonsons, Klemensa Poezī, Maikls Keins, Kenets Brana, Himešs Patels
Uz ekrāniem: 17.07.2020.

Nu ko gan te daudz vispār vajag piebilst – šogad gaidāma jauna Kristofera Nolana filma, tas ir arī viss, kas jāzina. Nolanam tipiskā stilā par filmu, protams, ir zināms ļoti maz, un arī pirmais treileris neko ļoti daudz nepateica priekšā, bet ieintriģēt pamanījās kārtīgi – izskatās, ka varam gaidīt šādas tādas manipulācijas ar laiku, bet, ko tas viss patiesībā nozīmēs, uzzināsim jūlijā. Un varam nedaudz balti apskaust brāļus igauņus, pie kuriem Nolans daļēji filmēja savu jauno trilleri. Vienīgais, ko laikam cerēsim, ir, ka šoreiz varēsim iztikt bez mirušām sievām.

91. Top Gun: Maverick

Režisors: Džozefs Kosinski
Lomās: Toms Krūzs, Mailzs Tellers, Dženifera Konelija, Džons Hamms, Eds Hariss, Vals Kilmers
Uz ekrāniem: 26.06.2020.

Lai gan Toms Krūzs nu jau ir sasniedzis ļoti pieklājīgo 57 gadu vecumu, viņš joprojām “feels the need, the need for speed”. Kamēr Kristofers Makverijs vēl tikai gatavo jauno ārprātīgo triku kopumu, ko vecajam labajam Kukurūzam izpildīt nākamajā “Neiespējamās misijas” filmā, Toms savu kārtējo adrenalīna devu gūs no kādas citas savas senas, bet skatītāju iemīļotas filmas turpinājuma – “Top Gun: Maverick”. Jaunās filmas režija uzticēta Džozefam Kosinski, ar kuru Krūzs jau reiz sadarbojās pie filmas “Oblivion”, bet par patīkami “oldskūlīgām” sajūtām noteikti parūpēsies producents Džerijs Brukhaimers. Laižam mākoņos!

92. The Trial of the Chicago 7

Režisors: Ārons Sorkins
Lomās: Saša Barons Koens, Edijs Redmeins, Jaja Abduls-Matīns II, Džeremijs Strongs, Džozefs Gordons-Levits, Frenks Landžella, Marks Railenss, Maikls Kītons, Viljams Hērts
Uz ekrāniem: 02.10.2020.

Izskatās, ka pēc filmas “Molly’s Game” Āronam Sorkinam režijas āķis nu ir lūpā un savus daiļrunīgos scenārijus viņš citiem režisoriem vairs tik vēlīgi vis nevēlas dot, tā vietā tos labprātāk režisējot pats. Vismaz tā notiks ar “The Trial of the Chicago 7”, kas būs balstīta uz patiesa stāsta pr to, kā septiņi cilvēki tika apsūdzēti par sazvērestībām, kūdīšanu uz vardarbību un citiem pārkāpumiem, kas bija saistīti ar protestiem pret Vjetnamas karu 1968. gadā. Tiesas drāmas, kā labi zinām, Sorkins māk rakstīt nevainojami (ja nepiekrītat, jūs vienkārši “can’t handle the truth”!), jautājums tikai atliek par to, vai viņš pats varēs “pacelt” sevis sarakstīto materiālu tādā līmenī, kādu tas nešaubīgi ir pelnījis.

93. True History of the Kelly Gang

Režisors: Džastins Kurcels
Lomās: Džordžs Makejs, Rasels Krovs, Nikolass Holts, Esija Deivisa, Tomasīna Makenzija, Čārlijs Hanems
Uz ekrāniem: 07.02.2020.

Pēc, nu, būsim godīgi, visnotaļ smagās izgāšanās ar “Assassin’s Creed” filmu režisors Džastis Kurcels devās laizīt brūces uz dzimto Austrāliju, kur dzimtene viņam jau iepriekš bija pasviedusi ļoti labu ideju nākamajai filmai. Katrai valstij un tautai ir savs leģendārais laupītājs, slepkavnieks un neģēlis, kurš tajā pašā laikā ir fascinējošas un harizmātiskas auras ieskauts – Austrālijai tas ir Neds Kellijs, kura dzīvesstāsts kino jau ir stāstīts arī iepriekš. Bet Kurcels filmai piešķils savu īpašo uguntiņu un stilu, kas pēc pirmizrādes pagājušā gada Toronto kino festivālā jau izpelnījās visnotaļ atzinīgus vārdus.

94. The Turning

Režisore: Florija Sigismundi
Lomās: Makenzija Deivisa, Finns Vulfhards, Bruklina Prinsa, Džolija Ričardsone
Uz ekrāniem: 31.01.2020.

Baisas, tumšas un vientulīgas mājas kombinācijā ar baisiem bērneļiem un viņu auklīti filmu varoņiem nekad nesola neko labu, bet šausmu filmu cienītājiem gan jestri piedzīvojumi līdz ar to ir garantēti. “The Turning”, kas sākotnēji esot bijis paša Stīvena Spīlberga sapņu projekts, ir balstīta uz Henrija Džeimsa šausmu stāsta “The Turn of the Screw”, kas ir viens no slavenākajiem briesmu stāstiem visā literatūras vēsturē un joprojām tiek regulāri apspriests dažādās literārās diskusijās. Skatīsimies, kādas briesmas slēpsies šīs noslēpumainās villas sienās!

95. Underwater

Režisors: Viljams Jūbenks
Lomās: Kristena Stjuarte, Vinsents Kasels, T. Dž. Millers, Džesika Henvika
Uz ekrāniem: 31.01.2020.

Kristenai Stjuartei ar komerciālākas dabas projektiem “pēckrēslas” periodā nav veicies tik labi kā ar “indie” projektiem – “Sniegbaltītes” franšīze pēc pirmās filmas tālāk devās bez savas Sniegbaltītes (nevarētu gan teikt, ka ar lieliem panākumiem), bet pagājušā gada “Čārlija eņģeļi” bija un ātri vien arī izbija. Situāciju, cerams, labos gaidāmais zinātniskās fantastikas trilleris “Underwater”, kas stāstīs par zemūdens izpētes centra komandu, kas centīsies nonākt drošībā un izbēgt no baisu ūdens dzīļu briesmoņu ķetnām pēc tam, kad zemestrīce izdara nopietnus bojājumus viņu laboratorijai.

96. Venom 2

Režisors: Endijs Sērkiss
Lomās: Toms Hārdijs, Vudijs Harelsons, Mišela Viljamsa, Rīds Skots, Naomi Herisa
Uz ekrāniem: 02.10.2020.

Kā jau minēts iepriekš šajā rakstā, lai gan “Venom” neiejūsmināja kritiķus, ar skatītājiem visā pasaulē šim simbiotam gan izdevās nodibināt labākas attiecības, kas nozīmēja, ka pirmās filmas starptitru ainā ietīzotajam turpinājuma būs būt. Pirmās filmas režisors Rūberns Fleišers bija pārāk aizņemts ar “Zombieland: Double Tap” veidošanu, tāpēc “Venom 2” vadības groži tika uzticēti kādam citam – Endijam Sērkisam, kura plašā pieredze ar “motion-capture” un citām specefektu tehnoloģijām lieti noderēs, arī strādājot pie šīs filmas. Kā galveno ļaundari šeit redzēsim Vudija Harelsona “Carnage”, kuru pirmoreiz sastapām jau minētajā pirmās filmas starptitru ainā. Atliek tikai minēt, kādas dīvainas lietas šoreiz varēs darīt Toms Hārdijs, kas būtu vismaz tikpat neaizmirstamas kā viņa iesēšanās omāru akvārijā pirmajā filmā.

97. Wendy

Režisors: Bēns Zeitlins
Lomās: Devina Frānsa, Jašua Maks
Uz ekrāniem: 28.02.2020.

Līdzīgi kā vēl dažiem šajā sarakstā minētajiem režisoriem, arī Bēnam Zeitlinam pēc ļoti spožas debijas ar “Beasts of the Southern Wild” vajadzēja visnotaļ daudzus gadus, lai tikt līdz nākamajai režisētajai filmai. Bet nu beidzot pēc astoņu gadu pauzes Zeitlins būs atpakaļ, un izskatās, ka gaidīšana būs bijusi tā vērta, jo viņa jaunā filma “Wendy” sola tikpat maģiskus, krāšņus un aizkustinošus piedzīvojumus kā “Beasts of the Southern Wild”. Filmas scenārijs, kuru Zeitlins sarakstīja kopā ar savu jaunāko māsu Elaizu Zeitlinu, iedvesmu ir smēlies Džeimsa Metjū Berija “Pīterā Penā” – kā jau nosaukums pasaka priekšā.

98. West Side Story

West Side Story, Vestsaidas stāsts

Režisors: Stīvens Spīlbergs
Lomās: Ansels Elgorts, Reičela Zīglere, Ariana DeBose, Deivids Alvaress, Korijs Stols, Braiens d’Ārsijs Džeimss, Rita Moreno, Medija Zīglere
Uz ekrāniem: 18.12.2020.

Vispār jau nav tā, ka kādam būtu baigi prasījies pēc jaunas lielā ekrāna versijas leģendārajam mūziklam “West Side Story” – jo īpaši ņemot vērā, cik ikoniska ir Roberta Vaiza un Džeroma Robinsa 1961. gadā tapusī filma. Bet, ja pašam Stīvenam Spīlbergam tomēr gribas taisīt jaunu versiju, kas tad mēs tādi esam, lai viņam to liegtu? Un, protams, ka steigsim uz kino skatīties, kas tad viņam būs sanācis. Par Vaiza un Robinsa filmas rīmeiku šo gan nevajadzētu dēvēt – Spīlberga filma ciešāk pieturēšoties Brodvejas mūzikla oriģinālajam stāstam, nevis mums visiem tik labi zināmajai filmai. Līdz “West Side Story” pirmizrādei vēl nāksies diezgan ilgi paciesties (tā iznāks pašā gada nogalē pirms Ziemassvētkiem), bet labās ziņas ir, ka dziesmas varam sākt dungot jau tagad!

99. The Witches

Režisors: Roberts Zemekiss
Lomās: Anna Hataveja, Oktāvija Spensere, Stenlijs Tuči, Kriss Roks
Uz ekrāniem: 16.10.2020.

Roalda Dāla romāna “Raganas” 1990. gadā iznākusī ekranizācija ar Andželiku Hjūstoni galvenajā lomā gadu gaitā ir sabiedējusi ne vienu vien bērnu. Pēc 30 gadiem ir pienācis laiks no jauna sākt biedēt jaunākās paaudzes ar svaigu šīs filmas versiju, pie kuras veidošanas klāt ir ķēries Roberts Zemekiss. Roalda Dāla grāmatās allaž ir daudz patiešām baisu elementu, kas filmu veidotājiem ļauj izpausties dažādos radošos veidos, ko Zemekiss arī grasoties darīt – viņa filma būšot tuvāka Dāla rakstītajam nekā 1990. gada fimlma. Annai Hatavejai galvenās virsraganas lomā būs ko pacensties, lai varētu pārvarēt Hjūstones uzstādīto latiņu, bet mēs taču ticam, ka viņai tas būs pa spēkam, vai ne?

100. The Woman in the Window

Režisors: Džo Raits
Lomās: Eimija Adamsa, Gerijs Oldmans, Entonijs Makijs, Vaiats Rasels, Braiens Tairijs Henrijs, Dženifera Džeisone Lī, Džuliana Mūra, Treisijs Letss
Uz ekrāniem: 15.05.2020.

Psiholoģiskais trilleris “The Woman in the Window” sākotnēji bija paredzēts iznākšanai vēl pagājušajā gadā, bet vēlāk tā tika pārbīdīta uz šo gadu. Bieži vien šādas datuma maiņas neko ļoti labu nesola, bet ticam, ka Džo Raitam tomēr būs izdevies radīt aizraujošu trilleru labākajās “Gone Girl”, “The Woman on the Train” un tamlīdzīgu stāstu tradīcijās. Bet, ja Raits vēl nav izvēlējies savu nākamo projektu, tad viņam derētu apsvērt domu izveidot filmu par grāmatas “The Woman in the Window”, uz kuras ir balstīta šī filma, autoru A. Dž. Finnu (īstajā vārdā – Denu Maloriju), kura dzīvesstāsts ir vēl trakāks, dīvaināks, aizdomīgāks un negaidītāku pagriezienu pilns nekā liels vairums psiholoģisko trilleru. Ja šo stāstu vēl nezināt, tad veltiet kādu brīvu brīdi šim “The New Yorker” rakstam, nenožēlosiet.

101. Wonder Woman 1984

Režisore: Petija Dženkinsa
Lomās: Gala Gadota, Kriss Pains, Kristena Viga, Pedro Paskāls, Robina Raita, Konija Nīlsena
Uz ekrāniem: 05.06.2020.

Pārskatot šo sarakstu, pārņem kluss prieks, redzot, ka visas četras lielās DC un “Marvel Cinematic Universe” šogad gaidāmās filmas režisēs sievietes – par to lielā mērā varam teikt paldies Petijai Dženkinsai, kura ar paveikto pirmajā “Brīnumsievietes” filmā pierādīja, ka arī dāmas var spēlēties šajā smilšukastē un darīt to ne par matu ne sliktāk kā džeki. Šogad tad arī būs klāt ilgi gaidītais “Wonder Woman” turpinājums – no Pirmā pasaules kara pārlēksim krietnu gabalu uz priekšu uz 1984. gadu (kas nešaubīgi nozīmē, ka varēsim sagaidīt jestras un interesantas stila izvēles – filmas neonkrāsās spoži spīdošais plakāts par to jau liecināja), bet, skat, skat, atpakaļ ir arī Krisa Paina atveidotais Stīvs Trevors… Kā tas ir iespējams, uzzināsim tikai pašā filmā – un to nevaram vien sagaidīt.

P.S. Ja kāds pamanās kaut kur atrast šajā treilerī dzirdamo “Blue Monday” versiju, padodiet ziņu!

Lai krāšņš un kino piedzīvojumiem bagāts 2020. gads!