Saraksti

Iegriežam muzikālu ballīti – 5 tematisko darbu izlase

Mūzika vieno pasauli un mūs visus, un kas var būt labāks par kino, kuram vari dziedāt līdzi? Vasara ir koncertu un mūzikas festivālu laiks. Šovasar mēs vairāk tā kā pa mājām, bet tas nenozīmē, ka mums ir jāpaliek bez koncertiem vai iemīļotajiem mūziķiem – "Latvijas Mobilā Telefona" Viedtelevīzijā atradīsiet gan koncertfilmas, gan muzikālas filmas un pat seriālus. Lai skan un – skatāmies!

31.07.2020

Mūzika vieno pasauli un mūs visus, un kas var būt labāks par kino, kuram vari dziedāt līdzi? Vai arī pat uzzināt vairāk par kādu iemīļotu izpildītāju un atklāt sev jaunas tā šķautnes. 

Vasara ir koncertu un mūzikas festivālu laiks. Šovasar mēs vairāk tā kā pa mājām, bet tas nenozīmē, ka mums ir jāpaliek bez koncertiem vai iemīļotajiem mūziķiem – “Latvijas Mobilā Telefona” Viedtelevīzijā atradīsiet gan koncertfilmas, gan muzikālas filmas un pat seriālus. Lai skan un – skatāmies!

“Avicii: True Stories”

Avicii: True Stories

Zviedru dīdžejs, mūziķis un producents Avicii jeb Tims Berglings mūs pameta pārāk jaunā vecumā, taču paspēja atstāt savas pēdas mūsdienu populārajā mūzikā. Pat ja jums liekas, ka neesat pazīstami ar Avicii daiļradi, mēs varam diezgan droši apgalvot, ka patiesībā jūs noteikti esat pazīstami ar viņa mūziku – mūsdienās tas bieži vien notiek bez mūsu piekrišanas.

Un, pat ja ar Avicii daiļradi vai DJ mūzikas pasauli neesat uz “tu”, noteikti iesakām iepazīties ar dokumentālo filmu “Avicii: True Stories”, kas ir pilnvērtīgs skatījums uz viņa dzīvi un darbiem. Filmas uzņemšanas grupai bija bezprecedenta pieeja Avicii, un tā sekoja mūziķim vairāk nekā četrus gadus, filmējot gan koncertu aizkulises, gan viņa privāto dzīvi, tostarp dēmonus, kas plosīja talantīgo mākslinieku. Filmā redzēsim arī intervijas ar Avicii līdzgaitniekiem Deividu Getu, Vaiklefu Džīnu un Krisu Mārtinu.

Aizraujoša dokumentālā filma, kas atsevišķi nav jāiesaka Avicii faniem, bet kuru noteikti iesakām tiem, kas ar viņa daiļradi nav saskārušies – atklāsiet sev pilnīgi jaunu elektroniskās mūzikas pasauli.


“David Bowie: The Last Five Years”

David Bowie: The Last Five Years

Aktieris, mūziķis, Personība (ar lielo burtu) – Deividu Boviju ir grūti aprakstīt, jo viņš paspēja paveikt tik daudz gan mūzikā, gan mākslā, gan arī kino, ka būtu necienīgi viņu ielikt tikai vienā no šīm kategorijām. Īsta leģenda, par kuru vienmēr ir interesanti uzzināt kaut ko jaunu, aizraujošu un iepriekš nezināmu.

Pilnmetrāžas dokumentālā filma “David Bowie: The Last Five Years” stāstīs par mūziķa pēdējo divu albumu “The Next Day” un “Blackstar, veidošanu, kā arī par darbu pie Brodvejas mūzikla “Lācars” un pārsvarā sastāv no intervijām ar viņa līdzgaitniekiem, kā arī paša mūziķa arhīva video. Pats svarīgākais – tā dod mazu, bet tomēr ieskatu šīs ģeniālās personības ikdienā un darbos, kuriem viņš bija uzticīgs līdz pat pašām beigām.

Un atcerieties – ja kādreiz sastapsiet Kapteini Ameriku, neatgādiniet viņam, ka mēs esam zaudējuši Boviju. Viņš jau tā ir pārcietis daudz.


“West Side Story”

West Side Story, Vestsaidas stāsts

Kā būtu ar vienu no visu laiku skaistākajiem mīlasstāstiem? Turklāt ar krietnu devu mūzikas un dejām.

Kamēr COVID-19 epidēmija ir uzlikusi jautājuma zīmi Stīvena Spīlberga “Vestsaidas stāsta” rīmeikam (tas ir nofilmēts, bet kad mēs to redzēsim? Klusums…), mums vienmēr ir satriecošais Roberta Vaisa oriģināls. Variācija par nemirstīgo “Romeo un Džuljetas” stāstu (oriģināli – Brodvejas mūzikls), kurš pārnests 50. gadu Ņujorkā ar itāļu un puertorikāņu jauniešu bandām, pulsē ar enerģiju tikpat jaudīgi kā pirms 59 gadiem, kad filma piedzīvoja savu pirmizrādi.

Savulaik un pelnīti saņēmis 10 “Oscar” balvas un joprojām ir apbalvotākais mūzikls vēsturē, “Vestsaidas stāsts” ir absolūtā kino klasika – šovasar izbrīvējiet sev divas ar pusi stundas laika, kuras jūs noteikt nenožēlosiet.


“Mēs gribējām izmainīt pasauli”

Mēs gribējām izmainīt pasauli

Par to, kā pašmāju kino aug un izplešas, liecina arī tā piedāvātais repertuārs – beidzot arī mums ir nišas dokumentālās filmas par nišas varoņiem, pie kuriem noteikti varam attiecināt filmas “Mēs gribējām izmainīt pasauli” varoņus. 

Režisores Aijas Bley pilnmetrāžas dokumentālā filma par rokenrolu mūža garumā sākas 1985. gadā, kad tika dibināta grupa “Inokentijs Mārpls” (toreiz tās nosaukums bija “Aklā zarna”), satricinot teju visu Padomju Savienību, un grupas provokatīvais stils saglabājies līdz mūsdienām. Spītējot sabiedrības standartiem, “Inokentija Mārpla” dalībnieki Dambis (Raimonds Lagimovs) un Skrips (Ivo Stankevičs), kā arī mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks paliek uzticīgi saviem jaunības ideāliem, tomēr ārpus skatuves katram savā veidā ir jāsaskaras ar reālās dzīves skarbo pusi. 

Šī trijotne ir draugi jau vairāk nekā 30 gadus, un viņu attiecībās milzīga nozīme ir mūzikai. Filmā sekosim viņu gaitām cauri gadiem un tam, kā tie ietekmējuši pašmājas mūzikas vidi, bet tā – viņus.

Atliek tikai cerēt, ka mūs gaida vēl daudzas citas pašmāju dokumentālās filmas, kas piefiksēs sava laika varoņus un notikumus, atstājot tos kā vēstures liecības nākamajām paaudzēm.


“Vinyl”

Vinyl, Vinils

Vienas sezonas seriāls – jo kādreiz tā bija plānota filma –, kurš turpina labākās HBO seriālu tradīcijas: dārgi, kvalitatīvi, ar neiedomājamu uzmanību pret vissmalkākajām detaļām. 70. gadi, Ņujorka un tās raibā mūzikas scēna, un kādas mazas ierakstu kompānijas vadītājs, kurš izmisīgi cenšas sakārtot gan savu profesionālo darbību un daudzos mūziķus savā paspārnē, gan savu privāto dzīvi – kā jau mēs visi.

Šī muzikālā seriāla izpildproducents ir leģendārais Mārtins Skorsēze – ne tikai labāko gangsterdrāmu režisors, bet arī kaislīgs melomāns, kurš veidojis dokumentālās filmas par “The Rolling Stones” un Bobu Dilanu. Otrs seriāla izpildproducents ir Miks Džegers, par kura kompetenci mūzikā, cerams, nav jāstāsta.

Uzmanību: pēc šī seriāla var rasties mūzikas atkarība un vēlme vēlreiz noklausīties iemīļotāko 70. gadu mākslinieku diskogrāfiju.


Ar muzikālajiem ieteikumiem varat iepazīties arī video!