Saraksti

Atmiņu laiks – 5 stāsti par gaitām skolas solā

Lai gan katram no mums skolas pieredze ir bijusi citāda, tas, ka visi to esam piedzīvojuši, mūs tomēr vieno. Filmās šis laiks ir atspoguļots dažnedažādos veidos (gan dramatiskos, gan komiskos), tā ka katrs var atrast kādu darbu, kas rezonēs tieši ar jums. Šoreiz piedāvājam 5 darbu izlasi, ar ko iesakām sākt.

12.11.2020

Daudziem no mums skolas gaitas jau ir aiz muguras, daudziem citiem skolas gadi vēl ir tikai procesā, bet kaut kāda pieredze ar šo dzīves aspektu ir būtībā ikvienam, vai ne? Tāpēc šoreiz kopā ar “Latvijas Mobilā Telefona” Viedtelevīziju piedāvājam jums tematisku izlasi ar 5 filmām par to, kādēļ atgriezties skolā, augstskolā vai vienkārši iemācīties kaut ko jaunu ir ne tikai noderīgi, bet arī ļoti aizraujoši!

Visas filmas skatāmas LMT Viedtelevīzijā ar tulkojumu latviešu un krievu valodā!

“Džampstrīta 21/22” (“21/22 Jump Street”)

22 Jump Street, Džampstrīta 22

Mēs visi noteikti esam domājuši – kā būtu atgriezties skolā vai citā mācību iestādē ar šībrīža zināšanām un pieredzi, lai būtu spicākie klasē, kursā un līdzīgi. Iespējams, ka esam redzējuši arī filmas par to. “Džampstrītas” diloģijas filmas sniedz mums vēl vienu iespēju, bet ar kriminālu piesitienu – abi galvenie varoņi-policisti iefiltrējas savā bijušajā skolā, protams, lai atklātu kādu humoristisku noziegumu, jo šīs tomēr ir komēdijas.

Īpaši tās iesakām kinomāniem, jo tur netrūkst citātu un atsauču uz populārām filmām, taču tās tur nav galvenais – galvenais ir galveno varoņu atveidotāju Čeninga Teituma un Džonas Hila saspēle. Atpakaļ uz skolu ar “Džampstrītas” filmām – “Kino Kults” iesaka!


“Gudrā blondīne” (“Legally Blonde”)

Legally Blonde, Gudrā blondīne

Ja joks ir paslēpts jau filmas nosaukumā, tās žanrs ir skaidrs, bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu – filma “Gudrā blondīne” (“Legally Blonde”) nebūt nav tik vienkārša. “Oscar” balvas ieguvējas Rīzas Viterspūnas producētā komēdija ar viņu pašu galvenajā lomā caur sirsnīgu humoru stāsta par lietām, kuras ir svarīgas mums visiem.

Filmas galvenā varone – gudrā blondīne – seko savam bijušajam draugam uz univesitāti, lai pierādītu sevi. Pēc dažādiem komiskiem atgadījumiem viņa pārsteidz visus ar savu apķērību un arī atrod savu īsto sūtību dzīvē. Kāds teiks, ka varbūt pārāk rožaini pusotrai stundai, bet šis tomēr ir kino – lai gan filmu un tās pamatā esošo grāmatu ir iedvesmojušas patiesas pieredzes.


“Kapteinis Fantastika” (“Captain Fantastic”)

Captain Fantastic, Kapteinis Fantastika

Vēl viena filma par skološanu, šoreiz – mājskološanu, un arī tas, kā izrādās, var būt gan aizraujoši, gan dramatiski. Filmā sekosim mājās vai, precīzāk, mežā skoloto bērnu pulkam, kuri apstākļu sakritības dēļ ir spiesti pārvākties uz pilsētu kopā ar tēvu – pirmoreiz dzīvē. Vigo Mortensens, viens no mūslaiku dižākajiem aktieriem, kurš vienmēr skrupulozi izvēlas lomas, šajā emocionālajā, aizkustinošajā un pacilājošajā traģikomēdijā atrāda visas savas aktierspēles šķautnes!

Būs par ko pasmieties un arī par ko paraudāt. Ja Vigo jūs nepārliecina, iespējams, pārliecinās balvas – filma saņēmusi balvu par labāko režiju 2016. gada Kannu kinofestivālā.


“Jelgava ’94”

Jelgava '94

Visticamāk, viena no zināmākajām pašmāju grāmatu ekranizācijām, kas nav “Dvēseļu putenis”, “Jelgava’94” mums ļaus atgriezties pavisam citā skolā pavisam citos laikos. Pēc Jāņa Joņeva nu jau kulta romāna motīviem uzņemtās filmas varoņi ar tādām iesaukām kā Zombis un Nāve dzīvo, tusē un klausās metālu deviņdesmito gadu Jelgavā, bet viņu ikdiena un problēmas būs saprotamas pilnīgi visu paaudžu skatītājiem.

Būšu drosmīgs un apgalvošu, ka neatkarīgi no tā, vai skolas laikos klausījāties metālu, repu vai klasisko mūziku, filma uzsitīs spēcīgu nostalģiju un varbūt pat kādu asariņu par laikiem, kuri, iespējams, bija drūmi, bet ir tik ļoti saldi mūsu atmiņās. Kā saka filmas varoņi – “stay brutal”!


“Eiforija” (“Euphoria”)

Euphoria, Eiforija

Atpakaļ uz skolu vai to, kāda tā izskatās 2020. gadā, – nešaubāmies, ka HBO seriāla “Eiforija” notikumi un darbības vide pārsteigs un pat šokēs, jo maz atgādina mūsu jaunības dienu mācību iestādes. Tāds arī bija autoru mērķis – parādīt, kā dzīvo un elpo mūsdienu jaunatne, un darīt to ar HBO jaudu, piesaistot jauno dziedātāju Zendeju galvenajai lomai, bet reperi Dreiku – par seriāla producentu. Un, ja jums liekas, ka “gan jau tur amerikāņi nez ko sadomājuši”, atceramies, ka šis ir Izraēlas TV seriāla rīmeiks.

Seriāls noteikti nav domāts skolas vecuma skatītājiem, bet tos, kuri ir pilngadīgi un gatavi sev atklāt mūsdienu jauniešu vidi un paradumus, es aicinu pie ekrāniem – droši skatāmies, jo drīzumā seriālam ir gaidāma otrā sezona.