Kino Kulta seansi

“Kino Kults”, LMT un “Cēsu alus” aicina uz “Projām”!

“Kino Kults”, “Latvijas Mobilais Telefons” un “Cēsu alus” ielūdz doties neparastā, piedzīvojumu pilnā ceļojumā ar pašmāju animācijas filmu “Projām” (“Away”)!

08.11.2019

“Kino Kults”, “Latvijas Mobilais Telefons” un “Cēsu alus” ielūdz doties neparastā, piedzīvojumu pilnā ceļojumā ar pašmāju animācijas filmu “Projām” (“Away”)!

Biļetes jau pieejamas: https//ej.uz/kinokults-projam

Līdz šim “Kino Kulta” seansos vēl nav sanācis skatīties kādu Latvijā tapušu filmu, bet Ginta Zilbaloža veikums “Projām” ir lielisks iemesls, lai šāds seanss beidzot notiktu! Filma ir unikāls viena cilvēka veikums — Gints Zilbalodis ir gan tās režisors, gan animators, gan scenārija un pat mūzikas autors. “Projām” tapa trīsarpus gadu ilgā nerimstošā darbā, bet rezultāts ir tā vērts — filma nu jau ir iekļauta 50 kino festivālu programmās, turklāt varam turēt īkšķus, ka tai izdosies paspēkoties arī par “Oskara” balvu (“long-list” tā jau ir iekļauta). Nu tad beidzot laiks ir to noskatīties arī pie mums!

Pēc lidmašīnas avārijas puisis attopas uz noslēpumainas salas, kur plešas meži, tuksneši un lagūnas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, galvenais varonis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu – mazu putnēnu.

“Projām”, ceļojot pa festivāliem ārzemēs, jau ir izpelnījusies daudz sajūsmas pilnu vārdu, tostarp no kino faniem labi pazīstamā bloga “/Film”, kas Ginta Zilbaloža veikumu nodēvējis par iespaidīgu pilnmetrāžas debiju ar plašu sirdi, kas aizgrābs skatītājus. Bet “The Hollywood Reporter” savā recenzijā raksta, ka “Projām” “atrodas kaut kur starp Hajao Mijadzaki un Terensu Maliku”! Varam būt lepni un priecīgi par šādiem vārdiem, kas veltīti Latvijā tapušai filmai, bet pats galvenais būtu — pašiem to noskatīties uz lielā ekrāna!

Ceļojums kopā ar “Projām” jūs jau gaida — tiekamies īpašajā filmas seansā 14. novembrī plkst. 18.30 k/t “Kino Citadele” 3. auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https:/ej.uz/kinokults-projam
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/1147553122120325/