Kino Kulta seansi

Kino Kults un Cēsu alus aicina uz “Lolas skrējiens”

19.02.2018

“Kino Kults”, Gētes institūts Rīgā un k/t “Kino Citadele” aicina atgriezties 20 gadus senā pagātnē, kad mēs bijām jaunāki, mūzika bija skaļāka, zāle bija zaļāka (un lētāka), bet kinoteātros tikko kā iznāca tolaik jaunā vācu režisora Toma Tikvera spraigais piedzīvojumu kriminālgrāvējs “Lolas skrējiens”!

Biļetes jau pieejamas: ej.uz/kklola

Jaunai vācu meitenei Lolai ir tikai 20 minūtes laika, lai sagādātu 100 000 vācu marku (aptuveni 51 000 eiro) savam puisim, kurš nonācis nepatikšanās un grasās aplaupīt veikalu… Liela daļa filmas veidota kā Lolas skrējiens, ko papildina režisora komponētais tehno skaņu celiņš.

Vācu režisora Toma Tikvera (“Parfīms”, “Mākoņu atlants”) 90. gadu jauneklīgais grāvējs “Lolas skrējiens” (“Lola rennt”, 1998) piedāvā ne vien kriminālu intrigu, bet arī zinātniskās fantastikas elementus. Savulaik par “vācu Tarantino” gandrīz nodēvētais Toms Tikvers uzspridzināja kārtīgo un dīkstāvē iegrimušo vācu kino ar savu Lolu, kura atnesa pasaules slavu galveno lomu atveidotājiem Frankai Potentei un Moricam Blaubtrojam.

Tolaik vēl jaunais Tikvers ielika filmā visu savu mīlestību pret kino (neskaitāmas atsauces uz Alfrēdu Hičkoku un īpaši “Vertigo”) un simbolismu, kur sarkanā krāsa Lolas ainās ne tikai apzīmē briesmas, bet arī aktrises pašaizliedzību, visas septiņas filmēšanas nedēļas nemazgājot matus un tādejādi saglabājot viendabīgi spilgtu toni.

Spriedze, jaunība, ātrums, laiks, nauda, mīlestība un fantastisks skaņu celiņš neprātīgā ritmā vien 80 minūtēs – un tās ir neaizmirstamas 80 minūtes. Tiekamies ar Lolu un Maniju jau pavisam drīz – uz LIELĀ ekrāna. Piektdiena, 23. februāris, k/t “Kino Citadele” 2. auditorija, biļetes jau pieejamas: ej.uz/kklola