Kino Kulta seansi

Kinoblogeri piedāvā “71. gads: Pēdējais kareivis”!

19.01.2015

PAPILDINĀTS:
Noskaties īpašo pirms-filmas prezentāciju “LMT.Straume” interneta vietnē:

71

Gatavojot filmas iznākšanu uz Latvijas kino ekrāniem, nedaudz piemirsām par patiesi svarīgāko — to vienu seansu, kurā varēsim noskatīties filmu kopā… Bet nekas taču vēl nav zaudēts! Pat ja filma jau ir redzēta (*wink wink*), tas galīgi nav iemesls nesapulcēties visiem kopā, lai to (vēlreiz) noskatītos – Harijs ir sagatavojis lielisku plakātu, pirms filmas īsi pastāstīsim par notikumiem, kas noveda pie filmas satura, būs arī citi pārsteigumi un satraucoši jaunumi no mums pašiem un mūsu pastāvīgajiem un arī pavisam jauniem atbalstītājiem. Vārdu sakot – vēl viens lielisks “Kinoblogeri piedāvā” seanss vienai lieliskai filmai!

Viena no aizgājušā gada labākajām filmām ir spilgta britu režisora Jana Demānža (Yann Demange) debija “71: pēdējais kareivis” (‘71), kura stāsta par dramatiskiem notikumiem Belfāstā, Ziemeļīrijā. Filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas valsts brīvību:

1971. gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies protestantos un katoļos, situācijas regulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilna odiseja.

Filma uzņemta Lielbritānijā, piedaloties galvenokārt britu un īru aktieriem, un nominēta “European Film Awards” kategorijā “Eiropas kino gada atklājums” (European Discovery of the Year). Filmu jau atzinīgi novērtēja Berlīnes, Ņujorkas, Toronto un Karlovi Vari kinofestivālu publika un žūrija – tagad ir jūsu kārta.

Galvenajā lomā filmā redzams jaunais un daudzsološais britu aktieris Džeks O’Konels (“Starred Up”, “300: Rise of an Empire”), kuram loma tieši šajā filmā pavēra ceļu uz lielo Holivudu – viņu pamanīja pati Andželīna Džolija, un jau janvārī viņš būs redzams galvenajā lomā aktrises otrajā režijas darbā, vēsturiskajā drāmā “Nesalauztais” (“Unbroken”). Kino eksperti paredz Džekam O’Konelam spožu kino karjeru, un filma “71: Pēdējais kareivis” ir lieliska izdevība sekot tai līdzi jau no pašiem pirmsākumiem.

Gaidam ciemos Otrdien, 20. janvārī, 19:00, k/t Kino Citadele 10. auditorijā! Biļetes jau pieejamas!