Kino Kulta seansi

Kinoblogeri un Aldaris aicina uz “Marsieti”!

25.09.2015

PAPILDINĀTS:
Noskaties īpašo pirms-filmas prezentāciju “LMT.Straume” interneta vietnē:

The Martian

1. oktobrī 18:50 k/t “Kino Citadele” notiks “Kinoblogeri piedāvā” īpašais pirmizrādes seanss šī gada kosmiskākajam ceļojumam „Marsietis” (“The Martian”)!

Pirms diviem gadiem uz ekrāna nonākusī filma „Gravity”, šķiet, ir iesākusi kādu neparastu, bet ļoti interesantu tradīciju – katra gada nogalē skatītāji tiek iepriecināti ar kādu nopietnu, tehniski izsmalcinātu un elpu aizraujošu veikumu, kura darbība norisinās bezgalīgajās kosmosa dzīlēs. Pēc „Gravity” triumfa nākamajā gadā mūs sagaidīja Kristofers Nolans ar „Interstellar”, un šogad pienākusi kārta Ridlijam Skotam, kuram „Marsietis”, protams, nav pirmais brauciens Visumā. Šoreiz sers Ridlijs ir ķēries pie lielu popularitāti iemantojušās Endija Veira grāmatas ar tādu pašu nosaukumu ekranizācijas:

Pēc notikušās vētras uz Marsa astronauts Marks Votnijs ir bez vēsts pazudis un oficiāli pasludināts par bojā gājušu, tāpēc viņa komanda dodas atpakaļceļā uz Zemi bez viņa. Taču Marks ir palicis dzīvs un, cīnoties ar izsīkstošajām gaisa un pārtikas rezervēm, viņa galvenais uzdevums ir atrast veidu, kā paziņot Zemei par savu eksistenci un izdzīvot līdz brīdim, kad ieradīsies glābēji… 

Skotam pēdējā laikā ir gājis nedaudz kā pa celmiem („The Counselor”, „Exodus: Gods and Kings”), bet pirmās atsauksmes par „The Martian” pēc filmas pirmizrādes Toronto kino festivālā bija pat ļoti iepriecinošas, ļaujot domāt, ka lielmeistars ir atgriezies savā labākajā formā. To, ka neviens i negrasījās atmest Ridlijam ar roku, apliecina kaut vai filmas aktieru sastāvs: Mets Deimons un Džesika Časteina (kuri abi skafandrus piemērīja jau pieminētajā „Interstellar”), Džefs Danielss („The Newsroom”, „Looper”), Čuvitels Edžiofors („12 Years a Slave”), Keita Mara („House of Cards”), Šons Bīns (vēl var paspēt noslēgt derības par to, vai Bīna varonis arī šajā filmā atstieps pekas), Kristena Viga („Bridesmaids”) un vēl daudzi citi.

Ar kosmosa tēmu saistītu filmu skatīšanās nu jau vairs nav iedomājama bez Kinoblogeru draugiem “StarSpace”, kuri arī uz “Marsieti” būs sagādājuši ko aizraujošu un ļoti interesantu – tā kā filmas centrā, kā jau to var noprast pēc nosaukuma, ir mūsu kaimiņu planēta Marss, tad paskatīsimies, kā mēs, zemieši, esam laika gaitā šo planētu iztēlojušies un kā šīs idejas ir mainījušās. Filmu skatīsimies kopā arī ar mūsu pastāvīgo lieldraugu A/S “Aldaris” un atbalstītājiem Lieliska Dāvana un Coffee Inn, kuri parūpēsies par lieliskām konkursa balvām! Ļoti gaidām jūs šī gada 1. oktobrī 18:50 k/t “Kino Citadele” 12. auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/228159/
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/1637463593192311/

Atsauksmes par filmu pēc 100% izpārdota seansa? Vislabākās: