Kino Kulta seansi

Kinoblogeri un Aldaris piedāvā “Kreilis”!

12.08.2015

Šī gada 14. augustā k/t “Kino Citadele” notiks “Kinoblogeri piedāvā” īpašais pirmizrādes gada kauslīgākajai filmai “Kreilis” (“Southpaw”)!

Filmas par boksu jau izsenis ir ieņēmušas īpašu vietu kino pasaulē un skatītāju sirdīs, visbiežāk kalpojot kā lielisks iegansts ne tikai paskatīties kā divi kungi (vai reizēm pat arī dāmas) sasit viens otru lupatu lupatās, bet arī lai parunātu par dažādām drūmākām un sociāli nozīmīgākām tēmām. Izņēmums nav arī “Southpaw”, kas ļaus palūkoties gan uz to, cik spēcīgs ir Džeika Gilenhāla kreisais un labais āķis, gan arī to, cik spēcīgas cīņas jāaizvada, lai būtu kopā ar saviem vismīļākajiem…

Billija Houpa dzīvē viss bija nevainojami – čempiona tituls, skaista sieva un mīļotā meitiņa. Taču vienā brīdī viss apgriežas ar kājām gaisā – traģiskos apstākļos iet bojā viņa sieva, diskvalifikācija ringā, pēc kuras viņu pamet menedžeris, nekādu ienākumu un viņam tiek atņemtas vecāka tiesības. Lai atgūtu visu, kas Billijam ir bijis dārgs, viņam ir jāatrod spēki uzvarēt sava mūža grūtākajā cīņā…

“Southpaw” režisors ir neviens cits kā grodu trilleru/drāmu/asa sižeta neprātu meistars Antuāns Fukuā (“Training Day”, “The Equalizer”), kuram boksa pasaule, šķiet, piederas kā uzlieta. Galvenā loma, kura sākotnēji bija paredzēta Eminemam (!), beigu beigās nonāca pie viena no šībrīža aktuālākajiem aktieriem Gilenhāla, kurš nu var sevi ierindot to aktieru sarakstā, kuri ir bijuši ar mieru piedalīties Svaru Cīņās, spēlējoties ar sava ķermeņa masu un muskuļu apmēru kā ar tādu yo-yo rotaļlietu – Gilenhāls no ģindeņa cienīgas ārienes filmā “Nightcrawler” ātri vien nonāca pie muskuļu kalna šīs filmas vajadzībām. Kā īpaša odziņa nāk fakts, ka filmas scenāriju sarakstīja rūdītais seriālu “Sons of Anarchy” un “The Shield” autors, tetovētais Kurts Satters.

Pirms filmas nedaudz parunāsim par ievērojamākajām boksa filmām, kas jau ir bijušas redzamas uz kino ekrāniem, kā arī par to, ko šis žanrs sola nākotnē. Filmu skatīsimies kopā ar mūsu pastāvīgo lieldraugu A/S “Aldaris”, kā arī atbalstītājiem Lieliska Dāvana un Coffee Inn, kuri parūpēsies par lieliskām konkursa balvām!

Ļoti gaidām jūs šī gada 14. augustā 20:30 k/t “Kino Citadele” 2. auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/225228/
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/882041818537722/

Un te arī atsauksmes: