Kino Kulta seansi

Kinoblogeri un Cēsu alus aicina uz “Pirmie kosmosā”

06.04.2017

Par godu Kosmonautikas dienai šī gada 11. aprīlī 19:30 k/t “Kino Citadele” notiks “Kinoblogeri piedāvā”, “Acme Film Latvia” un “Cēsu alus” īpašais pirmizrādes seanss uz patiesiem notikumiem balstītajai filmai “Pirmie kosmosā”!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/265284/

Pēdējos gados esam gana redzējuši, kā Holivudas superzvaigznes iekaro tuvas un tālas kosmosa āres – no “Interstellar” un “Gravity” līdz “The Martian” un pat “Life”. Šķiet, ka par kosmosa apgūšanas un iekarošanas tēmu ir pateikts tik daudz, ka doties tur vairs nav nekādas nepieciešamības. Bet to, kā tas viss sākās un kas sakāms “Kosmosa sacīkšu” otrai pusei, mums parādīs varenākais Krievijas producents Timurs Bekmambetovs (“Wanted”, “Ben Hur”), kurš jau sen ir savējais Holivudā un ir retais, kuram izdevies pārnest šo vērienu uz savu dzimteni. Cilvēces pirmajam kontaktam ar atklāto kosmosu par godu tapusī filma “Pirmie kosmosā” (“Время первых”) ir pirmais no diviem tēmai veltītajiem projektiem Krievijas kino šogad:

20. gadsimta 60. gadi. Aukstais karš vēršas plašumā. Divas lielvaras ASV un PSRS sacenšas kosmosa izpētes sasniegumos. Kurš pirmais dosies atklātā kosmosā? Pieredzējušais kara lidotājs Pāvels Beļajevs un viņa pārinieks Aleksejs Ļeonovs, dedzīgs sapņotājs, kurš alkst veikt varoņdarbus, ir tie divi cilvēki, kas gatavi spert soli nezināmajā. Taču neviens pat nespēja iedomāties, ar ko viņiem nāksies saskarties lidojuma laikā. Šajā misijā itin viss, kas vien varēja, notika ne tā, kā plānots…

Pirms filmas kopā ar StarSpace.lv uzzināsim par to, kā tad bija “patiesībā”, un meklēsim atbildi uz mūžseno jautājumu: “Vai filma bija reāla?” (Spoilers: tā ir.) Mūs gaida arī videosveiciens no paša Timura, kā arī balvas ar filmas veidotāju autogrāfiem!

Uzmanību – biļešu skaits uz šo seansu ir ierobežots, jo filmu skatīsimies divas nedēļas (!) pirms tās oficiālā starta Latvijā! Tiekamies jau 11. aprīlī 19:30 k/t “Kino Citadele” 3. auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/265284/
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/1370116856382189/

Pēc filmas tiekamies “Vertigo” bārā kinoteātra 6. stāvā uz kādu dzērienu un saturīgu sarunu par nupat redzēto! Filmu skatīsimies oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.