Treileri

Treileru krātuve – 6. oktobris

Kas pa nedēļu jauns treileru pasaulē? Daudz jaunu filmu (jo īpaši šausmu, jo oktobris ir šausmu mēnesis kā nekā), tāpēc seriāli šoreiz krasā mazākumā.

06.10.2020

Ikdienas skrējienā nav laika izsekot līdzi visiem treileriem, kas tiek izlaisti ik dienas lielos apjomos? Tad šis iknedēļas jauno treileru apkopojums būs tieši laikā – par to, kas tad interesants mūs gaida tuvākajā un reizēm arī ne tik tuvākajā, bet tomēr pārskatāmajā nākotnē.

Filmas

The 355

Režisors: Saimons Kinbergs
Lomās: Džesika Časteina, Lupita Njong’o, Diāna Krīgere, Penelope Krusa, Fana Bingbinga, Sebastians Stans, Edgars Ramirezs

Džesikai Časteinai laikam tā no sirds ir iepaticies slepenās aģentes darbs – vēl šobrīd kinoteātros skatāma filma “Aģente Eva”, bet jau nākamgad viņa sev komandā pasauks citas dāmas (Lupitu Njong’o, Diānu Krīgeri un Penelopi Krusu), lai jau atkal ķertos riebekļiem pie rīkles. Ideju par “Mission: Impossible” vai Džeimsa Bonda stilā ieturētu spiegu filmu, kurā savus spēkus apvienotu dāmas, Saimonam Kinbergam esot pasviedusi pati Časteina (kļūstot arī par filmas producenti), kad abi strādāja pie “X-cilvēku” filmas “Dark Phoenix” (varbūt vismaz kaut kāds labums beigās no šī visnotaļ neveiksmīgā veikuma būs bijis). Tā nu tapa “The 355” komanda, kas pie darba ķersies nākamā gada janvārī – ja nekas nemainīsies relīžu kalendāros.

Uz ekrāniem pie mums: 15.01.2021. (kinoteātros)


Bad Hair

Režisors: Džastins Simiens
Lomās: Ella Lorēna, Vanesa Viljamsa, Džejs Faroa, Līna Veita, Blērs Andervuds, Laverna Koksa, Ašers

Laika gaitā kino industrija mūs ir apgādājusi ar dažādām šausmu filmām, kur centrālais koncepts ir saistīts ar kādas ķermeņa daļas nonākšanu pie jauna īpašnieka, kas, protams, šim jaunajam īpašniekam neko labu nenozīmē (acu transplants liek redzēt dažādas šaušalas utt. utjpr.). Filmā “Bad Hair” vainīgie, kā jau nosaukums pasaka priekšā, būs mati – pēc tam, kad kāda jauna asistente tiek pie jaunas matu rotas, lai labāk iejustos savā darba vidē, sāk likties, ka matiem ir pašiem savs prāts un apkārtējiem neko labu nesološas vēlmes… Filmas režisors Džastins Simiens iepriekš mūs pārsteidza ar savu skarbi asprātīgo debijas filmu “Dear White People”, tā ka no viņa gaidām lielas lietas.

Uz ekrāniem pie mums: tad jau redzēs (TJR)


Billie Eilish: The World’s A Little Blurry

Režisors: R. Dž. Katlers

Ja vien pēdējos gadus neesat dzīvojuši visnocietinātākajā mucā uz pasaules, jūs noteikti būsiet dzirdējuši par jauno mūziķi Billiju Ailišu – pat ja pēc vārda viņu vēl neatpazīstat, viņas dziesmas nešaubīgi kādreiz būs atradušas ceļu arī līdz jūsu bungādiņām. Arī kino faniem ar Billiju ir bijusi darīšana – tieši viņai tika uzticēts jaunās Džeimsa Bonda filmas “No Time to Die” tituldziesma (tai nesen tika arī publicēts videoklips). Nākamgad šīs mūziķes faniem būs jauns iemesls uzgavilēt, jo “Apple TV+” platformā būs gaidāma dokumentālā filma par Ailišu, kas ļaus ieskatīties viņas bērnībā un dzīvē līdz šim. Un, ņemot vērā, ka Ailišai šobrīd ir vien 18 gadi, varam būt diezgan droši, ka viņas karjerā šī nebūs vienīgā dokumentālā filma par viņas piedzīvoto…

Uz ekrāniem pie mums: 2021. gada februārī (“Apple TV+”)


Books of Blood

Režisors: Brenons Braga
Lomās: Brita Robertsone, Anna Frīla, Rafi Gavrons, Juls Vaskezs

Oktobrim gandrīz obligāta prasība ir šausmu kino – jo kad tad vēl, ja ne Viso svēto dienas mēnesī? Tāpēc oktobrī šausmu kino entuziastus priecēs šādi tādi jaunumi šajā žanrā, tostarp filma “Books of Blood”, kas būs Klaiva Bārkera stāstu ekranizācija. Šajā filmā tiks parādīti trīs savstarpēji savīti stāsti ar dažādām briesmām un šaušalām. Filmas režisors un scenārija autors ir Brenons Braga, kurš līdz šim ir bijis vislabāk zināms ar savu darbu pie “Star Trek” franšīzes, un šī būs viņa debija pilnmetrāžas filmas režijā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Bruce Springsteen’s Letter to You

Režisors: Toms Zimnijs

Ja ar tādiem jauniešu elkiem kā iepriekšminētā Billija Ailiša jums nav pa ceļam, tad iespējams, ka jums krietni vairāk pie sirds ies cits drīzumā gaidāms “Apple TV+” piedāvājums – dokumentālā filma par vecmeistara Brūsa Springstīna svaigākā albuma “Letter to You” ierakstu. Pats albums vēl tikai iznāks 23. oktobrī, un tieši šajā pašā datumā Springstīna fanus iepriecinās arī šī filma. Nekādi īpaši papildu komentāri te droši vien nav vajadzīgi – zinātāji sapratīs paši. 

Uz ekrāniem pie mums: 23.10.2020. (“Apple TV+”)


The Craft: Legacy

Režisore: Zoja Listere-Džonsa
Lomās: Keilija Speinija, Gideona Adlona, Lovija Simone, Zoja Luna, Mišela Monahena, Deivids Duhovnijs

Šausmu kino mēnesi paturpinās arī filma “The Craft: Legacy”, kas būs 1996. gada filmas “The Craft” nosacīts turpinājums (nosacīts tāpēc, ka šajā filmā redzēsim patstāvīgu stāstu). Oriģinālā “The Craft”, kas stāsta par četrām jaunietēm, kuras sāk nodarboties ar burvestībām, laika gaitā ir iemantojusi kulta filmas reputāciju, tāpēc nav nekāds brīnums, ka laikā, kad 90. gadu nostalģija turpina sist augstu vilni, Holivuda ir ķērusies arī pie šī stāsta jaunas versijas, pienācīgi “apdeitotas” mūsdienu jaunatnei.

Uz ekrāniem pie mums: 30.10.2020. (kinoteātros)


Echo Boomers

Režisors: Sets Savojs
Lomās: Patriks Švarcenegers, Maikls Šenons, Alekss Petifers, Leslija Anna Vorena

Nepotisms Holivudā plaukst un zeļ – šo frāzi esam teikuši jau vairākkārt, un noteikti to turpināsim lietot arī nākotnē, jo kino arvien redzam jaunas jau labi zināmu aktieru, aktrišu un citu darboņu atvases. Reizēm pret to nav nekādu iebildumu, jo talants ir un paliek talants, bet citreiz… Nu, ir, kā ir. Drīzumā mums būs vēl viena iespēja nostiprināt viedokli par to, pie kuras no kategorijām varam pieskaitīt Patriku “Arnolda dēlu” Švarcenegeru – viņš kopā ar Aleksu Petiferu (atceraties vēl tādu?) un Maiklu Šenonu plosīsies krimināldrāmā “Echo Boomers” (labākos jokus par šo nosaukumu sūtiet mums, lūdzu, uz hello@kinokults.lv).

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Free Guy

Režisors: Šons Līvaijs
Lomās: Raiens Reinoldss, Džodija Komere, Džo Kīrijs, Taika Vaititi

Nu jau teju visi blokbāsteri ir sapakojuši čemodānus un pārvākušies uz nākamo gadu (vai vēl tālāk) – vēl ir palikuši tikai pāris pēdējie bastioni, kurus varbūt, varbūt izdosies redzēt kinoteātros vēl šogad. Viens no tiem ir Šona Līvaija režisētais pirmais no daudziem kopdarbiem ar Raienu Reinoldsu “Free Guy” – filma, kas atgādina “Wreck It-Ralph” un “The Lego Movie” krustojumu, stāstīs par kādu vīru, kurš saprot, ka patiesībā ir tikai nesvarīgs tēls videospēlē, un nolemj kaut ko darīt lietas labā. Ja nu ir kaut kas, no kā šajos drūmajos laikos neatteiksimies, tad tā būs pozitīva humora deva no Raiena Reinoldsa, vai ne?

Uz ekrāniem pie mums: 11.12.2020. (kinoteātros)


His House

Režisors: Remi Vīkss
Lomās: Vunmi Mosaku, Sope Dirisu, Mets Smits, Havjērs Botets, Emīlija Tāfe, Kornels Džons

No šausmu filmu baisajiem tirpuļiem negrasās atteikties arī “Netflix”, kas tieši pirms Halovīna savā straumēšanas platformā piedāvās filmu “His House”, kuras pirmizrāde ar labiem panākumiem notika šī gada Sandēnsas kino festivālā. “His House” stāstīs par jaunu pāri, kuri, bēgot no kara plosītās Dienvidsudānas, ir nonākuši nelielā Anglijas pilsētiņā, kur viņiem tiek piešķirts mājoklis, taču tajā, protams, viss nav īsti kārtībā – aiz sienām, zem grīdām un visur citur slēpjas nezināms ļaunums, kas tā vien gaida savu nākamo upuri… Baisi skati droši vien ir garantēti – par to liecina aktiera Havjēra Boteta klātbūtne šajā filmā, jo viņš jau labu laiku ir viens no Holivudas labākajiem baisuļu iemiesotājiem (esat viņu redzējuši dažādos briesmonīgos veidolos gan “The Conjuring” franšīzē, gan “It”, gan “Mama”, gan daudz kur citur).

Uz ekrāniem pie mums: 30.10.2020. (“Netflix”)


Holidate

Režisors: Džons Vaitsels
Lomās: Emma Robertsa, Lūks Breisijs, Džeiks Menlijs, Džesika Kepšova, Frānsisa Fišere, Kristina Čenoveta

Nu jau labu laiciņu “Netflix” straumēšanas platforma gada nogalē savus lietotājus dāsni apgādā ar vieglām, lielākoties ārkārtīgi dumjām, cukurainām un savos pamatos pavisam vienkāršām romantiskām Ziemassvētku filmām (kuras, būsim godīgi, mēs paši tad arī lielos daudzumos patērējam, ko nu te liegties). Šis gads nebūs nekāds izņēmums, un “Netflix” Ziemassvētku sezona sāksies jau oktobrī ar filmas “Holidate” pirmizrādi – šī romantiskā komēdija stāstīs par diviem paziņām, kas nolemj svētku laikā izlikties par pāri, lai izvairītos no uzbāzīgu radinieku jautājumiem par to, kāpēc vēl nav atrasta otrā pusīte. Varat minēt trīs reizes, ar ko tas viss beigsies.

Uz ekrāniem pie mums: 28.10.2020. (“Netflix”)


Jingle Jangle: A Christmas Journey

Režisors: Deivids E. Talberts
Lomās: Forests Vitakers, Madalēna Milsa, Kīgans-Maikls Kīss, Hjū Bonevils, Anika Noni Rouza, Rikijs Mārtins

Ja Ziemassvētkos gribas kaut ko pasakaināku, ģimeniskāku un brīnumaināku, tad arī par to parūpēsies “Netflix” – muzikālā filma “Jingle Jangle: A Christmas Journey” stāstīs par kādu rotaļlietu meistaru, kurš kopā ar mazmeitu izgudro maģisku iekārtu, kas var mainīt viņu dzīves uz mūžiem. Muzikālais “bekgraunds” te ir visnotaļ pieklājīgs – starp filmas producentiem atradīsiet Džona Ledženda vārdu, savukārt kameras priekšā stājies ir pats Rikijs Mārtins.

P.S. Filmai nav nekādas saistības ar “Riverdale” narkotikām. Cik mums zināms vismaz.

Uz ekrāniem pie mums: 13.11.2020. (“Netflix”)


Minari

Režisors: Lī Aizaks Čangs
Lomās: Stīvens Jans, Hana Je-Ri, Alans Kims, Noela Keita Čo, Juna Ju-Junga, Vils Patons

Janvārī, kad pasaule vēl darbojās pēc normālajiem un ierastajiem likumiem, notikušajā Sandēnsas kinofestivālā par vienu no pasākuma sensācijām kļuva Lī Aizaka Čanga veidotā filma “Minari”, kas tika gan pie galvenā žūrijas, gan skatītāju apbalvojuma. Filma, kas nosaukumu aizņemas no Āzijā bieži sastopama auga, stāsta par kādu korejiešu izcelsmes amerikāņu ģimeni, kas 1969. gadā Amerikas lielā sapņa meklējumos pārvācas uz nelielu fermu Arkanzasā. “Minari” “aizmugurē” stāv divas spēcīgas neatkarīgo filmu kompāijas (“Plan B” un “A24”), kas jau par daudz ko liecina, tā ka šo nosaukumu, ļoti iespējams, nāksies paturēt prātā, “Oskaru” sezonai pieņemoties sparā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Mogul Mowgli

Režisors: Basams Tariks
Lomās: Rizs Ahmeds, Alijs Kāns, Suda Bučara, Aiša Hārta

Rizs Ahmeds laika gaitā ir kļuvis par vienu no interesantākajiem šobrīd strādājošajiem aktieriem kino industrijā – tādu īstu “izrāvienu” piedzīvojis ar filmu “Nightcrawler”, viņš ir turpinājis pārsteigt gan uz lielajiem, gan mazajiem ekrāniem. Viens no nākamajiem aktiera un arī repera (kas šajā gadījumā ir īpaši svarīgi) projektiem būs drāma “Mogul Mowgli”, kurā Ahmeds atveidos pakistāniešu izcelsmes britu reperi, kurš pēc tam, kad tiek diagnosticēts ar kādu slimību, dodas apciemot savu ģimeni Londonā. Ahmeds pats kopā ar filmas režisoru Basamu Tariku ir viens no filmas scenārija autoriem. “Mogul Mowgli” pirmizrādi piedzīvoja šī gada Berlīnes kino festivālā, kur izpelnījās visnotaļ labas atsauksmes.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


My Salinger Year

Režisors: Filips Falardo
Lomās: Margarita Kvelija, Sigurnija Vīvere, Daglass Būts, Kolms Feore

Dž. D. Selindžers iemantoja neprātīgu slavu ar savu romānu “Uz kraujas rudzu laukā” (“The Catcher in the Rye”), taču šī popularitātes nasta viņam pašam pie sirds īsti negāja, tāpēc rakstnieks ar laiku ļoti noslēdzās sevī, publicējot jaunus darbus diezgan reti. Filma “My Salinger Year” būs uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par Džoannu Rakofu, kura 23 gadu vecumā sāka strādā pie literārās aģentes, kuras klientu lokā, kā izrādās, bija arī Selindžers – vēlāk Rakofa pati savā grāmatā “My Salinger Year” aprakstīja savu pieredzi darbā ar šo noslēgto autoru. Starp citu, filma atklāja šī gada Berlīnes kino festivālu.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Show

Režisors: Mičs Dženkinss
Lomās: Toms Bērks, Darels D’Silva, Elija Bambere, Ričards Dileins, Alans Mūrs

Nemēģināsim izskaidrot, kas īsti notiks gaidāmajā filmā “The Show”, jo patiesībā līdz galam paši to vēl nesaprotam – filma stāstīs par kādu vīru, kurš meklē nozagtu artefaktu, kā rezultātā nonāk pilsētā, kuru ir apsēduši dažnedažādi dīvaiņi. Svarīgākais šoreiz ir tas, ka filmas scenārija autors ir neviens cits kā Alans Mūrs! Viņu lieliski zinām kā tādu komiksu kā “Watchmen”, “V for Vendetta”, “Batman: The Kiling Joke” un daudzu citu autoru (un esam tikpat lieliski pazīstami ar šo darbu ekranizācijām). Nu Mūrs ir nolēmis iemēģināt roku pilnmetrāžas kino scenārija rakstīšanā, un mēs nevaram vien sagaidīt, kas no tā sanāks.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Totally Under Control

Režisori: Alekss Gibnijs, Ofļija Harutjunja, Suzanna Hilingere

Ar COVID-19 pandēmiju vēl ne tuvu neesam tikuši galā, bet varam jau tagad sākt pētīt to, kur lietas nogāja greizi un kādas kļūdas ir tikušas pieļautas līdz šim. Alekss Gibnijs, viens no zināmākajiem šobrīd strādājošajiem dokumentālo filmu veidotājiem (“The Armstrong Lie”, “Enron: The Smartest Guys in the Room”, “Going Clear: Scientology and the Prison of Belief”), kopā ar domubiedriem ķērās pie darba un pēdējo piecu mēnešu laikā slepenībā izveidoja dokumentālo filmu par šīs krīzes (ne)menedžēšanu ASV un to, cik smagas sekas šādai bezdarbībai valsts ir piedzīvojusi. Nebūs tā jestrākā skatāmviela, bet tādā pasaulē dzīvojam.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The True Adventures of Wolfboy

Režisors: Martins Krejčijs
Lomās: Džeidens Martels, Hloja Seviņī, Džons Turturo, Kriss Mesina, Īva Hjūsone, Stīvens Makinlijs Hendersons

Katrs tīnis, visticamāk, kaut reizi dzīvē ir piedzīvojis sajūtu, ka viņš vai viņa tā īsti neiederas starp apkārtējiem – filmas “The True Adventures of Wolfboy” galvenajam varonim šī sajūta velkas līdzi ik dienas, jo viņš kopš bērnības ir apveltīts ar pamatīgu sejas apmatojumu, kas, protams, noved pie nežēlīgas ķircināšanas. Filma sekos līdzi šī jaunieša centieniem atrast savu mammu, un galvenajā lomā redzēsim šobrīd ļoti aktuālo jauno aktieri Džeidenu Martelu (“It”, “Defending Jacob”, “Knives Out”). Filma bija gatava vēl pagājušogad, pirmizrādi piedzīvojot Karlovi Vari filmu festivālā, taču pie plašāka skatītāju loka tā nonāks vien šogad.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Witches

Režisors: Roberts Zemekiss
Lomās: Anna Hataveja, Oktāvija Spensere, Stenlijs Tuči, Džazirs Kazīms, Kriss Roks, Kristina Čenoveta

Roalda Dāla grāmatas ir piedzīvojušas daudzas ekranizācijas, turklāt daudzas no tām – pat vairākas. Nu būs pienākusi kārta jaunai viņa baisi savdabīgās grāmatas “Raganas” versijai, ko šoreiz veidos režisors Roberts Zemekiss. Uzdevums gan nav bijis vienkāršs – 1990. gadā tapusī ekranizācija, ko veidoja Nikolass Rogs, daudziem joprojām ir ļoti siltā atmiņā (vai arī joprojām rādās ļaunākajos murgos, jo raganu baiso grimu piemirst nav viegli). Izaicinājums arī gaidīja Annu Hataveju – jau pavisam drīz uzzināsim, vai viņai būs izdevies pietuvināties oriģinālajā ekranizācijā redzamās Andželikas Hjūstones neaizmirstamajam sniegumam.

Uz ekrāniem pie mums: 30.10.2020. (kinoteātros)


The Wolf of Snow Hollow

Režisors: Džims Kamingss
Lomās: Roberts Forsters, Rikija Lindhoma, Džimijs Tatro, Hloja Īsta, Džims Kamingss

Pirms pāris gadiem režisors, scenārija autors un arī aktieris Džims Kamingss sevi spoži un beidzot tā patiešām skaļi pieteica pasaulei ar neparasto filmu “Thunder Road”. Šogad Kamingss būs klāt ar jaunu un, pēc treilera spriežot, tikpat savdabīgu stāstu “The Wolf of Snow Hollow”, kas stāstīs par kādu pilsētiņu, kur varbūt apdraud vilkacis – kā nu tur ir patiesībā, nāksies noskaidrot pilsētiņas šerifam. Filma zīmīgi arī ar to, ka tā sanāks pēdējā kino loma aktierim Robertam Forsteram, kurš pirms gada devās mūžībā 79 gadu vecumā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

Social Distance

Veidotāja: Hilarija Vaismane Greiema
Lomās: Asante Bleks, Ali Āna, Braiens Džordans Alvarezs, Daniela Bruksa, Oskars Nunjezs, Maiks Kolters

Vai esat gatavi COVID-19 pandēmijas laika projektiem? Vai nu esat vai neesat, nav svarīgi, jo tādi mūs drīzumā sagaidīs, vai jūs to gribat vai ne. Viens no šādiem veikumiem, kas pavisam tieši aplūkos pandēmiju un to, kā tā izmainīja mūsu dzīves, būs “Netflix” antoloģijas seriāls “Social Distance”, kas tika distancēti nofilmēts mājās, katrā sērijā rādot to, kā dažādas ģimenes un dažādi cilvēki tika galā ar savām dzīvēm pandēmijas pirmajos mēnešos. Starp seriāla veidotājiem atradīsiet Džendži Koenas vārdu, kuras vislabāk zināmais darbs bija turpat “Netflix” skatāmais seriāls “Orange is the New Black”.

Uz ekrāniem pie mums: 15.10.2020. (“Netflix”)