“Netflix” zirgs alkoholiķis ir atgriezies ar jaunu sezonu, jauniem piedzīvojumiem, jauniem personāžiem, jaunām attiecībām un jauniem jokiem, līdzi piekabinot visus vecos dzīves pārdzīvojumus, kurus rada depresija. Un tie šķiet tik ļoti pazīstami, ka nav šaubu – dziļi saknē seriāls stāsta par katru no mums, gribam mēs to atzīt vai ne.
Iepriekšējās sezonas notikumi mūs noveda pie tā, ka beidzās Boudžeka jaunās filmas “Sekretariāts” uzņemšana, kas ne tikai ir kļuvusi par jaunu iespēju vecajam zirgam pacelt augstāk savu karjeru, bet arī pie reizes saņemt “Oskara” balvu! Par to tad arī ir šīs sezonas stāsts, ja vien neskaita Boudžeka centienus salabot ne tikai savu dzīvi, bet arī pagātnes kļūdas. Seriāls, protams, seko līdzi arī visiem apkārtējiem personāžiem, kuri nu jau sevi ir tik ļoti attīstījuši, ka varētu iztikt arī bez visu iemīļotā (bet patiesībā ļoti ienīstā) zirga.
Varbūt šosezon vairs nav tik daudz joku par šovbiznesu (un to kādam laikam arī pietiks), tomēr tā vietā tiek apskatītas dažas no sabiedrības apspriestākajām mūsdienu tēmām, tostarp seksisms (un izskatās, ka par to seriāls vēl runās daudz) un aborti, kas ir it kā riskants temats, tomēr šis seriāls tam velta veselu sēriju un sniedz patiešām labus komentārus. Seriāls šajā sezonā arī nebaidās daudz runāt par personiskām lietām, kuras mēs visi izvairāmies apspriest. Tostarp pagātnes kļūdas, vēlme dzīvē sasniegt ko vairāk, bailes palikt vientulībā un daudzas citas lietas, kuras pārdzīvo seriāla varoņi, radot ciešāku saikni ar skatītājiem. Ģeniālas atbildes gan šeit nemeklējiet, jo tās šķitīs vai nu pārāk pašsaprotamas, vai jau iepriekš dzirdētas.
Varu arī droši apgalvot, ka šajā sezonā jebkurš skatītājs nonāks pie kāda citāta/dzīves atziņas, kas aizķersies sirdī. Tādu šeit ir daudz, un, lai gan dažkārt tie var šķist mazliet depresīvi, nevarētu teikt, ka kāda doma būtu lieki pārspīlēta vai nepatiesa. Par laimi, lai arī cik drūms seriāls dažkārt kļūtu (gluži tāpat kā dzīve), pamirdz arī prieka un cerības stari (atkal – gluži tāpat kā dzīvē). Arī humora šeit netrūkst. Neskaitot jau ierastos muļķīgos jokus, tiek pielietots arī seriālā valdošais antropomorfisms, kas bieži vien izmanto reālās pasaules dzīvnieku īpašības, radot smieklīgus brīžus, varoņus un pat stāsta paņēmienus.
Vēl viena interesanta iezīme šajā sezonā ir šur tur it kā nejauši (bet paši redzēsiet, ka ar nodomu) izmētātie meta joki, kas mēdz paknābāt ceturto sienu. Varoņi it kā paši apzinās, cik daži sižeta pavērsieni mēdz šķist neticami vai pat muļķīgi, tādēļ šajā seriālā par tiem būtu tikai loģiski pasmieties. Un varbūt pat ir iespējams paņemt satīriskos jokus par muļķīgiem sižeta virzītājiem un izmantot tos kā sižeta virzītājus? Wait a minute…
Lielu prieku sagādāja arī tas, cik ģeniāli un inovatīvi tika veidota katra sērija atsevišķi, tādēļ lielākā daļa no tām iespiežas atmiņā kā lieliski piemēri tam, kā ir jāveido stāsti. Vēlos izcelt šo trijnieku – “Brrap Brrap Pew Pew” (iepriekšminētā sērija par abortiem), “Old Acquaintance” (sērija, kurā uzvarēja labie) un “Best Thing That Ever Happened” (“Breaking Bad” S03E10 un “Ratatouille” apvienojums). Toties Grand Prix es piešķirtu “Fish Out of Water” sērijai, kura bija tik unikāla un satriecoša, ka tā ar nelielām priekšzināšanām nostrādātu kā brīnišķīga īsfilma arī tiem, kuri pašu seriālu nav redzējuši vai pat nedomā skatīties!
Kopumā šī sezona šķiet vēl labāka par iepriekšējām, jo šoreiz seriāla veidotāji ir ne tikai vēl vairāk ļāvuši vaļu savai iztēlei (un es pat nebrīnītos, ja viņi lieto to pašu ko Boudžeks), bet arī devušies dziļāk savās idejās un personāžos, turpinot apspriest lietas, par kurām citādi neviens nerunātu. Ņemot arī vērā daudzos neaizmirstamos brīžus un sajūtas, kuras liek izjust seriāla notikumi un personāži, šī sezona bija vienkārši fantastiska, brīžiem pat liekot aizmirst, ka tas ir animācijas seriāls. Kas mēs esam? Ko mēs dzīvē visvairāk vēlamies? Vai vispār ir iespējams būt laimīgam? Ja arī tevi nomāc šādi un tamlīdzīgi jautājumi, tad zini, ka šis seriāls ir domāts tieši tev. 10/10