TV

“Daredevil” 2. sezona

Grūti noticēt, ka tikai pirms gada iznāca “Daredevil” pirmā sezona, kas mūs visus tik ļoti pārsteidza ar tādu vardarbību un nopietnību, kāda tolaik supervaroņu seriālos nebija redzama. Tagad, beidzot ir iespēja izbaudīt seriāla jauno, otro sezonu, kura sola skatītājus iepazīstināt ar tādiem Marvel personāžiem kā Elektra un Sodītājs!

20.03.2016

Grūti noticēt, ka tikai pirms gada iznāca “Daredevil” pirmā sezona, kas mūs visus tik ļoti pārsteidza ar tādu vardarbību un nopietnību, kāda tolaik supervaroņu seriālos nebija redzama. Tagad, beidzot ir iespēja izbaudīt seriāla jauno, otro sezonu, kura sola skatītājus iepazīstināt ar tādiem Marvel personāžiem kā Elektra un Sodītājs! Piezīme. Es ļoti ceru, ka manis radītie supervaroņu latviskojumi un pāris spoileri nevienam neradīs galvas sāpes.

Šīs sezonas stāsts krietni atšķiras no ierastajiem Marvel supervaroņu seriāliem un filmām. Šoreiz nav neviens izteikts centrālais personāžs vai ļaundaris. Tā vietā, seriāls pievērš uzmanību veseliem trim varoņiem, bet tādi ļaundari kā Fisks vai Kilgreivs šeit neparādās. Šajā sezonā Pārgalvim pretī stājas ļauns, aizvēsturisks grupējums ar nosaukumu “Roka”, kā arī citi, mazāki personāži un noziedzīgi grupējumi. Lielāks uzsvars tiek likts uz varoņu savstarpējām attiecībām un iekšējiem dēmoniem."Daredevil, Pārgalvis"

Protams, vislielākā uzmanība tiek pievērsta Pārgalvim, kurš šajā sezonā saskaras ar ļoti daudzām problēmām. Galvenā no tām ir viņa cīņa ar noziedzību, kas diezgan pamatīgi sāk ietekmēt ne tikai viņa advokāta karjeru, bet arī attiecības ar Kārenu un Fogiju. To visu vēl vairāk sarežģī Elektras un Stika atgriešanās, kas apgriež Meta dzīvi kājām gaisā. Un protams, arī Sodītājs, kura sadursmes ar Pārgalvi ir fantastiskas un tieši tik labas, kā varēja gaidīt. Sodītājs pat lika Pārgalvim nopietni pārdomāt savu filozofiju attiecībā pret noziedzības apkarošanu.

Sodītājs un Elektra ir lieliski jaunpievedumi jau tā brutālam un asiņainam seriālam. Vispirms skatītāji tiek iepazīstināti ar Frenku Kāstlu – izbijušu kareivi, kurš cenšas atriebt savas ģimenes nāvi, nogalinot visus noziedziniekus, kuri stājas viņa ceļā. Episkas ir ne tikai ainas, kurās viņš burtiski iznīcina organizēto noziedzību, bet arī ainas, kurās viņš tikai runā. Jo īpaši tiesas sēde, kurā Frenks aizsvilstas un parāda visiem, cik iespaidīgs ir viņa tēls. Atliek cerēt, ka Marvel izlems par labu atsevišķam “Punisher” seriālam, jo no Jon Bernthal atveidotā Sodītāja, uj, kā gribētos redzēt daudz vairāk."Daredevil, Pārgalvis"

Vēl viens patīkams papildinājums bija Elodie Young tēlotā Elektra, kura atklāja kaut ko vairāk ne tikai par sevi, bet arī par Pārgalvi un viņu abu kopīgo pagātni. Izrādījās, ka Stiks ir uzaudzinājis arī viņu, un pati Elektra ir milzīga daļa no galvenā sižeta. Viņas tēla realizācija nostrādāja pilnībā, apmierinot komiksu fanus, kā arī sniedzot ļoti spēcīgu sezonas nobeigumu. Diemžēl, pateicoties Elektrai, izjuka Nelson & Murdock advokātu birojs un, nu jau bijušie draugi, devās katrs savu ceļu. Kārena saprata, ka advokātes profesija nav viņai piemērota, tādēļ izvēlējās iet nelaiķa Bena Ūrika pēdās, un kļūt par žurnālisti/izmeklētāju. Tikmēr Fogijs saņēma uzaicinājumu strādāt pie Džerijas Hogartas! Kas zina, varbūt Fogijam pat palaimēsies satikt Džesiku.

Citi atbalsta personāži gan ne pārāk labi iepriecināja. Piemēram, Samanta Rejesa, kura bija tik viendimensionāla ļaundare, ka viņas negaidītā nāve pat sagādāja atvieglojumu. Līdzīgi bija ar Gruto, kurš pēc savas nozīmes stāsta gaitai, pārāk stingri atgādināja Houpu no “Jessica Jones”. Seržants Mahounijs (izklausās kaut kur dzirdēts uzvārds…), arī bija tāds nekāds. Toties, labu pārsteigumu sagādāja Fiska nelielā atgriešanās seriālā. Liela nozīme stāstam no viņa nebija, tomēr bija interesanti uzzināt, kā viņam klājas cietumā. Piedevām, viņam izdevās pārliecināt Pārgalvi, ka abu cīņa vēl nebūt nav beigusies. Norādes liecina, ka viņš drīz varētu atklāt Pārgalvja patieso identitāti, un ļoti ticams, ka redzēsim viņu jau nākošajā sezonā (tas vēl nav oficiāli, bet c’mon, būsim reāli!)."Daredevil, Pārgalvis"

Kā jau to varēja sagaidīt, cīņu ainas bija vienkārši satriecošas, pārsteidzot ar tādu horeogrāfiju un precizitāti, kādu var droši salīdzināt nevis ar supervaroņu seriāliem, bet gan filmām! Ļoti līdzīgi 1. sezonai, arī šeit lieliski izcēlās viena konkrēta cīņas aina, kas risinājās kādā mājas gaitenī, tika filmēta gandrīz vienā piegājienā, un kuras laikā Pārgalvis knapi tika galā ar vairākiem uzbrucējiem. Toties citās ainās, ja viņi savā starpā necīnījās, tad Elektra un Sodītājs sastādīja lieliskus sabiedrotos Pārgalvim.

Ļoti lielu gandarījumu sagādāja daudzie mazie ikoniskie elementi, kas tika aizgūti no komiksiem. Tai skaitā: Sodītāja ieroču glabātuve, Elektras Sai ieroči un brīdis, kurā Melvins Porters (a.k.a. Gladiators) paņēma rokās ripzāģa asmeni! Kas vēl ir interesanti, iepriekšējā sezonā Pārgalvis savu sarkano tērpu uzvilka tikai pašās sezonas beigās. Arī šoreiz, Sodītājs galvaskausu uz bruņu vestes uzkrāsoja tikai tuvojoties nobeigumam. Tam visam bonusā – Pārgalvis beidzot, beidzot ieguva īpašumā savu multifunkcionālo steku, kuru var izmantot arī kā kāpelēšanas virvi. Tiem, kas nesaprot lietas būtību, iedomājieties, ja Kapteinis Amerika savu vairogu būtu saņēmis tikai “Winter Soldier” beigās!"Daredevil, Pārgalvis"

Vienīgā nožēla nāca par to, ka seriāls nav neko daudz mainījis attiecībā pret 1. sezonā pieļautajām kļūdām. Lielākoties, seriāls bieži mēdza paklupt ar diezgan neveiksmīgi strukturētām sērijām, kuras ļoti atgādināja par nesen redzētām filmām – “The Matrix: Reloaded” un “The Matrix: Revolutions”. Proti, “Daredevil” joprojām nespēj rast balansu starp aizraujošām cīņas ainām un lieliskiem dialogiem. Rezultātā, nedz dialogi, nedz arī spriedzes ainas nespēj sasniegt savu pilno potenciālu. Šķiet, ka spilgtākais piemērs bija 10. sērijā redzamā Elektras cīņa pret Francūzi, kuras starpā tika ievietotas sarunas starp dažādiem citiem personāžiem, kas ilga aptuveni desmit minūtes! Diemžēl, šādu piemēru ir ne mazums.

Neskatoties uz nepilnībām, seriāls savu misiju ir paveicis lieliski, sniedzot pelnīti graujošu debiju ne tikai Sodītājam, bet arī Elektrai. Aizraujošs stāsts, lieliski personāži, neaizmirstami varoņ-momenti, iespaidīgas cīņas un lieliski pārsteigumi. Tas viss šo padarīja par lielisku turpinājumu “Daredevil” sāgai, kas ļoti cerams, vēl ilgi nebeigsies. Atliek vēl turēt īkšķus, ka nākamreiz seriāla veidotāji pacentīsies šo to arī salabot, jo tik vien uz priekšu var tikt ar cauru laivu. 8,5/10