TV

“Game of Thrones” s06e03: “Oathbreaker”

Tas beidzot ir noticis – Džons Snovs ir pamodies no mirušajiem! Neskaitot viņu, šonedēļ atgriežas vēl citas ilgi neredzētas sejas, tai skaitā Sems un pāris personāži, kurus varbūt uzreiz nevajadzētu spoilot. Piedevām, vēl tiek apgāztas dažas no fanu teorijām, bet citas, iespējams, varētu izrādīties patiesas! Par to visu un vēl vairāk, šajā rakstā.

09.05.2016

Tas beidzot ir noticis – Džons Snovs ir pamodies no mirušajiem! Neskaitot viņu, šonedēļ atgriežas vēl citas ilgi neredzētas sejas, tai skaitā Sems un pāris personāži, kurus varbūt uzreiz nevajadzētu spoilot. Piedevām, vēl tiek apgāztas dažas no fanu teorijām, bet citas, iespējams, varētu izrādīties patiesas! Par to visu un vēl vairāk, šajā rakstā.

SPOILER ALERT! No zemāk redzamajiem spoileriem ir iespējams izvairīties tikai un vienīgi, pirms tam noskatoties pašu sēriju.

Kā jau ierasts, sērija iesākas ar notikumiem Melnajā pilī, kurā Džons Snovs pamostas no mirušajiem. Nekāds šoks tas vairs nav, vēl jo vairāk tad, ja atceramies notikumus no 3. sezonas, kurā laupītājs Beriks Danderions izmantoja maģiju, lai sadzītu nāvējošas brūces un pieveiktu savus pretiniekus. Tomēr Snova gadījumā, viņa atdzimšanai ir emocionāli spēcīgāks efekts. Fanu teoriju cienītāji pat saņem atbildi uz jautājumu – kur Džons nonāca, būdams aizsaulē? Izrādās, ka nekur. Tātad, aizsaule “Troņu spēļu” pasaulē neeksistē un arī sava vilka ādā Snovs nebija iemiesojies. Bet, ja atgriežamies realitātē, Snovs tiek sagaidīts atpakaļ ar izbrīnu un pat nelielu bijību. Kā nu ne, Mežonīgajiem viņš šobrīd skaitās Dievs (ja neskaita Tormundu, kurš zina Snova mazo noslēpumu). Eds beigās uzdod ļoti interesantu jautājumu, par kuru ir vērts padomāt – vai tiešām Snovs ir atgriezies pilnībā? Nevar taču būt, ka atdzimšana viņam neko nav maksājusi.

Tālāk seko nu jau aizmirsti varoņi – Sems un Gilija! Abi kopā ar Semu junioru ir ceļā uz Vecpilsētu, kuras Citadelē Sems vēlas izmācīties par nākamo Nakts Sardzes maisteru, lai vēlāk palīdzētu Snovam tikt galā ar briesmām, kuras jau ir pavisam tuvu. Jāatceras, ka Sems iepriekš bija apsolījis Giliju nekad nepamest, jo viņam vairāk par pasauli rūp viņas un dēla drošība. Ir tikai viena problēma, jo Citadelē sievietēm un bērniem ieeja ir aizliegta un šoreiz nebūs Snovs vai Eimons, kurš viņam varētu palīdzēt apiet šo likumu. No otras puses, nebūtu droši, ja Giliju vienu pašu ar bērnu un bez naudas atstātu Vecpilsētā, tādēļ Semam ir plāns abus nogādāt pie viņa ģimenes. Domājams, ka arī šeit abus sagaidīs pāris problēmas, jo nav skaidri zināms, kādas Semam šobrīd ir attiecības ar ģimeni, pietam, Gilija taču ir viena no Mežonīgajiem, un mēs jau ļoti labi zinam, kāda attieksme Vesterosas Ziemeļos valda pret tiem."Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Ja runājam par Sienas otru pusi, tad tajā Brens turpina pētīt savas dzimtas pagātni. Šoreiz viņu sagaida kāds pavisam intriģējošs notikums, īsi pēc karaļa Reigāra nāves. Proti, Neds Stārks kopā ar saviem cīņas biedriem stājas pretī Reigāra bruņiniekiem, kuri sargā Līksmības torni. Spriežot pēc tā, ka Neda plānos ir atrast savu māsu, varam jau nojaust, kas tieši tornī slēpjas (un kādas no tā visa izriet sekas!). Runājot par pašu cīņu, tā noteikti varētu ierindoties seriāla labāko cīņu desmitniekā, ja ne pat pieciniekā. Redzēt, kā Neds stājas pretī diviem vīriem, kuru individuālais spēks acīmredzami ir pārāks par Neda zobencīņu (kur nu vēl ar diviem zobeniem rokās!), tas vien jau ir burvīgi. Bet asumu cīņai piedod tās gaita, kuras laikā Neda biedri ātri vien tiek noslaktēti viens pēc otra, līdz beigās viņš viens pats stājas pretī Artūram Deinam, un pazaudē savu ieroci. Cīņas iznākums (duncis mugurā) bija negaidīts arī Brenam, kurš no tēva esot dzirdējis citādu šīs cīņas nobeigumu. Tāpat kā pirms nedēļas, arī šoreiz Krauklis neļauj Brenam uzturēties pagātnē pārāk ilgi. Tikai šoreiz vēl atklājas, ka Brenam ir lemts apgūt itin visu! Tātad, pretējais Džonam Snovam?

Tagad pārejam uz Autrumiem, kur Denija jau ir nonākusi Dosh Khaleen templī. Par to, kas templī viņu sagaida, varēja iedomāties pilnīgi jebko. Kaut vai to, ka viņa tur tiks ieslodzīta, bet ja runājam par pārējām atraitnēm, tik pat labi viņas templī varētu nemaz nebūt dzīvas, jo tādējādi arī varētu teikt, ka viņas tur pavada mūžību. Izrādās, ka nekas tamlīdzīgs templī nav sastopams. Tajā patiešām ir pilns ar Kālu atraitnēm, kuras mierīgi pavada savu mūžu viena otras klātbūtnē. Denija joprojām nav sapratusi, ka viņas neskaitāmie tituli Dotrakiešiem neko neizsaka, bet mēģināts nav zaudēts. Kāla Savo atraitne noniecina Denijas sākotnējo plānu, (kopā ar Drogo ieņemt pasauli) jo no malas, tā patiešām izklausās pēc naivas iedomas, kuru, tāda jauna meitene kā Denija, varētu ieņemt galvā, esot ar spēcīgu Kālu blakus. Šajā gadījumā tas ir tālu no patiesības, lai gan viņas plāns ieņemt Vesterosu ir sabrucis drumstalās. Šobrīd viņai vairāk vajadzētu satraukties par Dotrakiešu likumiem, jo kā Kāla sievai, pēc Drogo nāves, viņai vajadzēja atgriezties pie Dotrakiešiem, nevis skraidīt pa pasauli. Vismaz labi zināt, ka viņu glābt jau dodas labākie no viņas padotajiem – Dario un Džorass."Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Tikmēr Merīnā, problēmas ar vergturiem sāk risināt Variss, kurš vienai no Harpiju Dēlu atbalstītājām izsaka piedāvājumu, no kura viņa nevar atteikties. Jauki apzināties, ka viņš prot izdabūt informāciju no kāda, neizmantojot vardarbību. Man patika arī viņa komentāri par kareivju ādas bruņām briesmīgajā smeldzē, kā arī par Lielo piramīdu, kura, domājams, nevienam vien skatītājam ir likusi aizdomāties par mokošo ceļu, kas jāveic, lai tiktu līdz piramīdas augstienei. Tikmēr, Tirions cenšas izklaidēt Misandeju un Pelēko Tārpu, reizē smīdinot arī skatītājus. Komentārs par svarīgiem lēmumiem, kurus svarīgi vīri nolemj pie galdiem, bija dikti ģeniāls. Drīz vien ierodas Variss, kurš atklāj, ka Harpiju Dēlu ienākumi ceļo no pilsētām, kuras jau ir ieņēmuši vergturi. Tā kā uzbrukt nebūtu prātīgi, četrotne nolemj uzsākt pārrunas ar vergturiem. Jācer, ka tās nenoies greizi, jo karš šo situāciju tikai padarīs vēl sliktāku.

Karaļa Piestātnē, Sērsija pārņem varu pār Varisa Mazajiem Putniņiem un liek tos nosūtīt teju uz katru Pasaules malu, vismaz uz sev svarīgākajām vietām, tai skaitā Dornu, Augsto Dārzu un pat ziemeļiem. Tātad, Sērsija beidzot sāk īstenot savu atriebības plānu. Diemžēl, problēmas, tur pat Karaļa Piestātnē, joprojām paliek aktuālas. Plāns nožmiegt Zvirbuli jau top, tomēr Lanisteri jau ir paspējuši pazaudēt savus sabiedrotos karaļa padomē. Viņi to, protams, ir vairāk kā nopelnījuši, bet seriālam ir veiksmīgi izdevies mani pārvest Lanisteru pusē. Tādēļ, es klusībā ceru, ka Sērsija pēc iespējas ātrāk dabūs savu pelnīto atriebību. Tomens saņem dūšu un mēģina pārliecināt Zvirbuli, lai viņš atļauj Sērsijai atvadīties no meitas, tomēr situācija izvēršas pilnīgi pretēji, jo Zvirbulim šķietami izdodas Tomenu pārliecināt, ka Dieva padoms ir svarīgāks par jebko citu. Vai tiešām Tomens būs nostādīts pret savu māti?"Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Iepriekšējās sērijas veltīja salīdzinoši maz laika priekš Arjas tēla, tādēļ šoreiz, tas kaut cik tiek izlabots. Šajā sērijā viņai beidzot izdodas par savu vārdu pārliecināt ne tikai skolotājus, bet arī pašai sevi. Apmācības ir ritējušas daudz ilgāk, nekā tas seriālā paātrināti tiek parādīts, tomēr iznākums no tā nemainās. Arjai izdodas pārvarēt šķērsli, kuru viņai priekšā bija nolicis aklums. Piedevām, viņai beidot izdevās Vaifai iebelzt pretī ar nūju! Skats, kā Vaifa neapmierināta kāpj nost no cīņas laukuma, bija nepārspējams. Vēlāk Arjai tiek piedāvāts padzerties no svētavota, kā rezultātā viņa atgūst savu redzi! Tātad, varam aizmirst par viņas vārdu, jo Arja ir kļuvusi par Nevienu. Arjas sižets pēdējā laikā ir bijis diezgan neparedzams, tādēļ būs ļoti grūti iedomāties, kas viņas sižetā sekos tālāk.

Neiztiekot bez pārsteigumiem, Remzijs saņem gūstā ļoti sen neredzēto Rikonu un viņa pavadoni Oušu. Lai radītu briesmīgāku efektu, uz galda tiek nolikta Pinkaiņa galva… Pats sliktākais šajā visā ir fakts, ka Amberi, kuri Remzijam ir sagādājuši iepriekš nosauktās dāvanas, bija tie, pie kuriem Rikonam 3. sezonā bija pavēlēts atrast patvērumu. Tagad vairs nav šaubu, ka šajā sezonā Džons Snovs stāsies pretī Remzijam, lai Stārku dzimtas rokās atgrieztu Vinterfelu. Fakts, ka pēc nodevēju pakāršanas, Snovs atkāpjas no sava Nakts Sardzes komandiera titula, to tikai apstiprina. Eds noteikti nebūs slikts vadonis Nakts Sardzei, bet Snovam nākošais loģiskais solis būs vadīt Mežonīgo armiju, lai uzveiktu Remziju.

Šajā sezonā jau ir tikuši parādīti gandrīz visi svarīgākie un varbūt pat ne tik svarīgie personāži. Atlicis ir vienīgi Mazpirkstis, un jo ilgāk viņš ir pazudis, jo lielāks un ietekmīgāks šķiet plāns, kuru viņš pavisam noteikti drīzumā ir gatavs īstenot. Viņa atgriešanās solās būt jau nākamajā sērijā, tādēļ atliek vien to gaidīt. Bet par šo sēriju runājot, kopumā, viss bija ļoti labi un emocijas sita augstu vilni, tomēr Karaļa Piestātnē prasījās vairāk sižeta kustība uz priekšu, jo tur patreiz viss, šķiet, ka stāv uz vietas, kamēr visur citur varoņi mirst un pat atdzimst. Varbūt Mazpirkstis nākamnedēļ spēs šo situāciju uzlabot? 8/10