TV

“Game of Thrones” s06e06: “Blood of My Blood”

Turpinoties “Troņu spēļu” jaunajai sezonai, Brenam izdodas rast atbildi uz vēl kādu no seriāla lielākajiem jautājumiem, bet Sems un Gillija beidzot nonāk pie Tarliju ģimenes. Tā ir tikai daļa no šīs sērijas interesantākajiem notikumiem, tādēļ par to un visu pārējo sīkāk lasiet šajā apskatā.

30.05.2016

Turpinoties “Troņu spēļu” jaunajai sezonai, Brenam izdodas rast atbildi uz vēl kādu no seriāla lielākajiem jautājumiem, bet Sems un Gillija beidzot nonāk pie Tarliju ģimenes. Tā ir tikai daļa no šīs sērijas interesantākajiem notikumiem, tādēļ par to un visu pārējo sīkāk lasiet šajā apskatā.

SPOILER ALERT! Tālāk sekos kaudze ar spoileriem, tādēļ pirms došanās lejā iesaku noskatīties pašu sēriju.

Lai pārāk daudz nesatrauktu skatītājus, sērija sākas turpat, kur iepriekš tā beidzās, proti, ar Brena un Mīras bēgšanu no Baltajiem gājējiem. Šajā ainā seriāls jau kuro reizi izmanto vienu no saviem efektīvākajiem trikiem, izglābjot varoņus brīdī, kad cerība skatītājiem ir tikusi atņemta pilnībā. Varētu gan pastrīdēties, vai šis triks gadījumā jau nav novecojis, bet manas sajūtas tika veiksmīgi piemānītas. Vēlāk sērijā atklājas, ka noslēpumainais glābējs ir Bendžens Stārks! Patiesībā neviens cits aiz maskas nemaz nevarēja būt, bet šā vai tā – ļoti iespaidīgs atklājums. Kaut vai tādēļ vien, ka jau kopš seriāla pašas pirmās sērijas viņu uzskatījām par mirušu. Ar nieka badassery viņa pienesums seriālam nebeidzas, jo šobrīd viņš zina ļoti daudz par Brena nozīmi visā šajā Balto gājēju jezgā. Ja Brens patiešām ir atslēga tam, lai uzveiktu Nakts karali, varbūt Hodora upurēšanās pat nebūs bijusi veltīga.

Ja runājam par Brena vīzijām, tad bija patīkami beidzot redzēt Jukušo karali (un viņš patiešām izskatījās jucis!), tomēr neko vairāk pārsteidzošu tajās nemanīju. Varētu padomāt, ka Brena vīzijas liecina par to, ka viņš ir uzņēmis sevī kaudzi informācijas par visiem svarīgākajiem seriāla notikumiem (vismaz Vesterosā), tomēr viņa paša apgalvojums, ka viņš vēl nav kļuvis par Kraukli, to vismaz daļēji noliedz.

"Game Of Thrones, Troņu Spēles"

“Jukušais karalis”

Ierašanās Tarliju namā jau no paša sākuma šķita aizdomīgi vienkārša. Nevienu mirkli mani nepameta sajūta, ka kaut kas tomēr nav kārtībā. Tāda kā “elephant in the room” sajūta. Iepriekš nebija nekāds noslēpums, ka Sema tēvs neieredz savu pirmdzimto, tomēr redzēt šo naidu bija ļoti nepatīkami un sirdi plosoši. Jāatceras, ka Sems nevienu vien reizi ir saņēmis dūšu rokās, lai aizsargātu savu mīļoto Gilliju. Viņš pat bija pats pirmais, kurš šajā seriālā vispār ir nogalinājis kādu no Baltajiem gājējiem! Diemžēl viņa tēvs tik un tā Semā redz tikai vilšanos. Velns, viņš Semu neieredz tik ļoti, ka viņa vietā pat ir gatavs mājās uzņemt Mežonīgo!

Viena lieta, kas šeit līdz galam nenostrādāja, bija brīdis, kurā Sems pārdomāja savas skumjās atvadas. It kā, no vienas puses, smieklīgi, tomēr tas man lika sajusties nedaudz muļķīgi, jo pārdzīvojuma sajūta, ko tajā brīdī sajutu pret tēliem, izrādījās veltīga. Neskatoties uz to, bija ļoti pacilājoši redzēt, kā Sems noceļ sev pienācīgo dzimtas zobenu, pēc tam vēl nospļaujoties, ka viņam ir vienalga, ko viņa tēvs iesāks. Un tā viņa tēvam arī vajag! Kas zina, varbūt pat Sems dosies palīgā Džonam un sacirtīs gabalos vēl kādu no Baltajiem gājējiem?

"Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Šajā sērijā bija divi notikumi, kas savā ziņā lika vilties. Viens no tiem risinājās Karaļa piestātnē. Tur karalis Tomens beidzot satika Mārdžoriju, un atklājās, ka Zvirbulim pat ir izdevies viņu pārliecināt nostāties Dieva pusē. Izrādās, ka pat aiz labā slēpjas kas slikts, t.i., iepriekšējās sezonās redzamā labestība pret nabagiem ir bijis tikai savtīgs veids, kā Mārdžorija sevi varētu padarīt labāku citu acīs. Tas viss pat liek nedaudz aizdomāties par Augstā Zvirbuļa lomu seriālā. Viņš mēģina vest varoņus nost no tā ceļa, uz kura vēlamies viņus redzēt, bet, no otras puses, Zvirbulis liek pievērst uzmanību tēlu sliktajām īpašībām, lai tiktu ar tām galā.

Neskatoties uz večuka labajiem nodomiem, es tik un tā labprātāk redzētu, kā Sērsija un Džeimijs īsteno savu atriebības plānu. Diemžēl starp abām pusēm cīņa tā arī nesākas, un tas tikai novilcina konfliktu starp Lanisteriem un Zvirbuļiem. Atļaušos piebilst, ka Džeimijs reiz jau ir uzurpējis karali, bet Sērsijas pareģojums paredz arī Tomena nāvi. Ļaušu jums pašiem izdarīt secinājumus… Pagaidām Džeimijs tiek nosūtīts palīgā Valderam Freijam, lai palīdzētu viņam atgūt varu pār Upteci. Šobrīd šis šķiet ne no kurienes izrauts konflikts, bet ir zināms, ka tajā, gribot vai negribot, iesaistīsies arī Brienna un Tormunds. Tātad Džeimijs beidzot atkal satiksies ar Briennu!"Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Nākamā vilšanās bija sastopama Arjas sižeta līnijā. Par spīti iepriekšējās sērijas ultimātam viņa tomēr nespēja nostāties ļaundaru pusē un nodarīt labam cilvēkam ko sliktu. Tas ir labi Arjas tēlam, bet tā vietā, lai meitene kļūtu par stilīgu algotni, viņai tagad nāksies bēguļot no slepkavām. Nemaz nerunājot par viņas nākotni – tā pašlaik ir ļoti neskaidra. Vismaz bija uzjautrinoši redzēt Arjas smieklus brīdī, kad visi pārējie skatītāji šausminājās par Džofrija nāvi uz skatuves.

Sērijas nobeigums bija labs. Esmu jau pārstājis skaitīt Denijas episkās runas, kurās viņa uzmundrina savus kareivjus, bet tik un tā – pūķus seriālā vienmēr ir patīkami redzēt. Tas gan neattaisno darbību trūkumu no karalienes puses. Jo ātrāk Denija tiks galā ar Harpiju Dēliem, jo labāk.

Sema ģimenes drāma un Bendžena neticamā atgriešanās bija šīs sērijas lielākie plusi. Diemžēl pārējie notikumi sēriju nedaudz pavilka uz leju, jo tiem neizdevās sasniegt to, uz ko seriāla veidotāji, visticamāk, bija cerējuši. Tādēļ atliek vien gaidīt nākamās sērijas un cerēt, ka Lanisteru un Arjas sižeti sevi spēs attaisnot. 7,5/10