TV

“Preacher” 1. sezona

Pirms pāris mēnešiem sākās viens no televīzijas gaidītākajiem seriāliem “Preacher”, kurš Seta Rogena un Evana Goldberga pavadībā ir solījis ne tikai adaptēt vienu no visu laiku labākajām "grafiskajām novelēm", bet arī sagādāt skatītājiem kaut ko pavisam jaunu un līdz šim nebijušu. Pirmā sērija jau rādīja milzīgu potenciālu. Bet kā ar atlikušo sezonu?

01.08.2016

Pirms pāris mēnešiem sākās viens no televīzijas gaidītākajiem seriāliem “Preacher”, kurš Seta Rogena un Evana Goldberga pavadībā ir solījis ne tikai adaptēt vienu no visu laiku labākajām grafiskajām novelēm, bet arī sagādāt skatītājiem kaut ko pavisam jaunu un līdz šim nebijušu. Pirmā sērija jau rādīja milzīgu potenciālu. Bet kā ar atlikušo sezonu?

Atgādināšu, ka “Preacher” stāsta par trīs draugiem – Džesiju (mācītājs ar spējām kontrolēt cilvēku prātus), Tulpi (algotne un Džesija bijusī) un Kesidiju (īru vampīrs, ‘nuff said!), kuri kopā ceļo pa Ameriku, lai atrastu nevienu citu kā pašu Dievu un liktu tam atbildēt par visām cilvēku ciešanām. Vismaz šādi var aprakstīt komiksā notiekošo, jo seriāls uzreiz neķeras “vērsim pie ragiem”, tā vietā tiek izmainīts gandrīz viss, atstājot tikai daļu no tā, kas komiksu padarīja tik vienreizēju. Šeit Džesijs cenšas būt labs mācītājs un izpestīt Envilas pilsētas iedzīvotājus no grēkiem, bet Tulpe un Kesidijs tikmēr cenšas tikt galā ar savām problēmām. To, vai viņiem izdevās un vai seriāls kādreiz domā sekot komiksa stāstam, skatieties un vērtējiet paši.

Preacher

Ja salīdzina ar spraigo pirmo sēriju, nākamās sērijas nav nemaz tik notikumiem bagātas, un dažkārt seriāls norimst pavisam, atstājot vien dialogus un varoņdrāmu. Tas gan uzreiz nav jāuztver negatīvi, jo drāma ir lieliska, mazliet spriedzes tomēr arī paliek, un papildus seriāls ir paslēpis vēl dažus pārsteigumus, kuri ne tikai iepriecinās komiksa fanus, bet patiks arī pārējiem skatītājiem. Turklāt tie, kas ir lasījuši, noteikti zina, ka arī komiksā runas bija biežākas nekā darbības, tātad tas viss tā arī bija domāts. Arī fakts, ka kaut kā taču kanāla īpašniekiem vajadzēja parādīt, ka šis ir tas seriāls, kuru viņi vēlas rādīt, un kā gan citādi to izdarīt, ja ne ar graujošu pirmo sēriju?

Vēl jāpiemin, ka, tuvojoties beigām, seriāls atkal uzņem apgriezienus un sniedz ļoti pamatīgu un efektīvu sezonas noslēgumu, bliežot uz gandrīz visiem simts. Goda vārds, neko TĀDU jūs nebūsiet redzējuši! Sezonas un gandrīz katra personāža stāsti tiek izspēlēti līdz galam, tādējādi dodot starta signālu nākamajai sezonai.

Noteikti nedrīkst nepieminēt arī lielisko aktieru sastāvu, kuri perfekti nospēlē gan zināmo, gan arī jauno personāžu lomas. Atmiņā paliek visi, tomēr vislielāko uzslavu ir pelnījusi Rūta Nega, kura Tulpi attēlo vēl stilīgāku par komiksa versiju. Tāpat satriecošs bija arī Džosefs Gilgans, jo nevienu citu aktieri Kesidijam piemeklēt nav iespējams. Iespaidu atstāja arī galvenās lomas atveidotājs Dominiks Kūpers, kā arī Džekijs Ērls Heilijs, kurš spēlēja nedaudz citādu ļaundara Oudina Kinkanona versiju.

Preacher

Jāatzīst, ka dažkārt seriāls mēdza paklupt pats aiz sava nelīdzenuma, jo dažviet vai nu pietrūka kāpuma, vai arī tika jauktas kopā pārāk daudzas sižeta līnijas. Visvairāk tas bija pamanāms seriāla sākumā, jo spēles laukumā pārāk strauji parādījās pārāk daudzi spēlētāji pat komiksa faniem. No vienas, puses var jautāt “bet kādēļ gan ne?”, tomēr tādā gadījumā visiem personāžiem vajag pēc iespējas ātrāk atrast savu vietu un nozīmi stāsta gaitā, un tieši tas šeit netika līdz galam izdarīts. Labākais piemērs noteikti bija Stāra kungs, kurš komiksā bija milzīgs personāžs, bet seriālā parādījās tikai vienu reizi 3. sērijas sākumā  un uz īsu brīdi. Komiksa fani sev var jautāt, kādēļ tas vispār tika darīts, bet pārējie varēja vien nodomāt trīs vārdus angļu valodā, kurus var saīsināt kā WTF.

Neskatoties uz kļūdām, “Preacher” tik un tā ir lielisks seriāls, jo tas ne tikai izstāstīja savu stāstāmo līdz galam, bet arī uzdrošinājās parādīt skatītājiem kaut ko jaunu par spīti iedomām, ka nostrādā tikai pārbaudītas vērtības. Diez vai seriāls kādreiz mēģinās darīt to pašu, ko komikss (revolucionizēt industriju, izvairoties no jebkādas cenzūras), jo kanāls to gluži vienkārši neļaus, tomēr ir skaidrs, ka tiks atrasti arvien jauni veidi, kā likt šim seriālam izcelties pārējo vidū. Protams, pagaidām nav arī izslēgts, ka “Preacher” ar laiku varētu kļūt par vienu no visu laiku labākajiem seriāliem, jo šis ceļš vēl ir tikai priekšā. 8,5/10