TV

“Preacher” (pilotsērija)

Mūsdienās, komiksu adaptācijas ir guvušas pavisam jaunu elpu, pateicoties “DC” un “Marvel” supervaroņiem TV ekrānos, kā arī milzīgajiem “The Walking Dead” panākumiem. Tagad sava kārta ir pienākusi arī savulaik ļoti populārajam un kritiķu novērtētajam “Preacher,” kurš joprojām tiek slavēts kā viens no visu laiku labākajiem komiksiem, kādi jebkad ir radīti.

25.05.2016

Mūsdienās, komiksu adaptācijas ir guvušas pavisam jaunu elpu, pateicoties “DC” un “Marvel” supervaroņiem TV ekrānos, kā arī milzīgajiem “The Walking Dead” panākumiem. Tagad sava kārta ir pienākusi arī savulaik ļoti populārajam un kritiķu novērtētajam “Preacher,” kurš joprojām tiek slavēts kā viens no visu laiku labākajiem komiksiem, kādi jebkad ir radīti. Tādēļ, uz seriālu tiek liktas milzīgas cerības.

Seriāla darbība risinās Teksasas štatā, grēku un nekārtību pilnajā Envilas ciematā. Galvenais varonis un mācītājs Džesijs (kuru spēlē neviens cits kā Dominiks Kūpers) cenšas uzturēt kārtību ciematā un glābt tā iedzīvotājus no grēkiem. Viņam līdzās jau ir algotne un Džesija ex – Tulipa (kuru atveido satriecošā aktrise Rūta Nega), bet drīz vien kompāniju papildina Īru izcelsmes vampīrs, vārdā Kesidijs (viņu atveido Džozefs Gilgans, un es vienkārši nespēju iedomāties labāku aktieri šai lomai!). Tieši tā, šajā seriālā ir vampīrs, un viņš ne tuvu nav tāds, kādu jūs viņu varētu iztēloties, balstoties uz visu, kas jebkad kino un televīzijā ir redzēts. Papildus ir vēl citi amizanti un interesanti tēļi, tai skaitā pusaudzis Jūdžinss, kura seja burtiski atgādina to vietu, kurā saule neiespīd… Bet ja runa iet par sižetu, tam lielāku asumu piedod Džesija jauniegūtās spējas, kas viņam ļauj kontrolēt cilvēkus ar “Dieva vārdu.” Ar šo spēju palīdzību, un saviem līdzgaitniekiem blakus, Džesijs dodas pasaulē, lai atrastu pašu Dievu!"Preacher, Mācītājs"

Vismaz šādi risinās stāsta gaita, ja lasa komiksu. Seriāls, toties, ir izvēlējies iet pavisam citu ceļu. Pirms noskatījos pilotsēriju, biju nedaudz sabēdājies par šo faktu, jo baidījos, ka seriāls nespēs “turēt līdzi.” Tomēr, pēc noskatīšanās sapratu, ka satraukumam nebija pamata. Seriāls ir spējis paturēt visas galvenās komiksa sastāvdaļas, kuras ir ļāvušas tam tikšķēt, un no tām ir izveidojies kaut kas pavisam svaigs un brīnišķīgs.

Viena no lielākajām atšķirībām ir stāsta lokācija. Ja komiksā varoņi bieži mēdza ceļot no vienas vietas uz otru, tad seriālā, vismaz pagaidām tā izskatās, varoņi ciematā ir uz palikšanu. Tomēr, es par to neieteiktu pārāk daudz satraukties, jo Envila ir pietiekami interesanta, lai to papētītu dziļāk. Piedevām, tas ir milzīgs pluss tiem, kas jau ir lasījuši komiksu (un ja neesat to vēl izdarījuši, ko jūs vēl gaidāt?), jo seriāls arī lasītājiem ir kā jauna pieredze."Preacher, Mācītājs"

Vēl jāpiemin, ka “Preacher” pieder tam pašam TV kanālam “AMC,” kurš jau ir radījis lielisku komiksu adaptāciju “The Walking Dead,” kā arī vienu no visu laiku labākajiem seriāliem “Breaking Bad.” Bet pie vadības pults arī tā paša “Breaking Bad” viens no galvenajiem producentiem – Sems Ketlins! Vispārsteidzošākais ir fakts, ka starp “Preacher” izpildproducentiem ir Sets Rougens (!) un Evans Goldbergs, kuri kopīgi ir sadarbojušies pie tādām filmām kā “Pineapple Express” un “This Is the End.” Neparasta izvēle, tomēr viņu ieguldījums seriālā ir stipri jūtams, jau sākot ar lielisko humora devu uz katra stūra.

Varu droši apgalvot, ka lolotās cerības tiek attaisnotas jau pilotsērijas laikā! Adaptācija ir ļoti attālinājusies no pirmavota, tomēr šarmantie personāži, melnais humors un ekscentriskais stils paliek. Tas viss kopā rada pavisam jaunu un unikālu skatīšanās pieredzi, kas ne mirkli nebaidās iziet no ierastajiem žanra rāmjiem. Pēc tik lieliskas pilotsērijas nav šaubu, ka šis seriāls ātri vien kļūs par nākošo kulta fenomenu! 9/10