TV

“The Walking Dead” s06e14: “Twice As Far”

“The Walking Dead” jaunā sezona nežēlo ne savus varoņus, ne arī skatītājus. Un šī sērija tam ir lielisks piemērs. Denīsa un Jūdžinss centās pierādīt sev un pārējiem, ka viņi ir izauguši no savām bailēm un nedrošības. Kā jau varēja nojaust, viņi saņēma daudz vairāk, nekā varēja vēlēties.

21.03.2016

“The Walking Dead” jaunā sezona nežēlo ne savus varoņus, ne arī skatītājus. Un šī sērija tam ir lielisks piemērs. Denīsa un Jūdžinss centās pierādīt sev un pārējiem, ka viņi ir izauguši no savām bailēm un nedrošības. Kā jau varēja nojaust, viņi saņēma daudz vairāk, nekā varēja vēlēties.

SPOILER ALERT! Tā kā šis ir ļoti populārs seriāls, pieņemu, ka pirms dodaties zemāk, jaunāko sēriju esat jau noskatījušies. Ļoti aicinu arī izteikt viedokli par sēriju komentāros. 

Pēc iepriekšējās sērijas notikumiem, varētu domāt, ka seriāla personāži ir pelnījuši kaut nedaudz atvilkt elpu, atgūties no briesmām un varbūt pat mierīgi dzīvot tālāk, jo Nīgans taču ir pieveikts! Protams, tas ir tālu no patiesības, bet varoņi tāpat jūtas pietiekami droši, lai ne par ko neuztrauktos. Šādā veidā arī tiek attēlots sērijas sākums, kurā Aleksandrijas iedzīvotāji ir iedzīvojušies idillē, un katrs no varoņiem ir atgriezies pie savas rutīnas. Kerola mierīgi dzīvo kopā ar Tobinu un izbauda dzīvi, smēķējot uz terases. Tikmēr, Morgans ir uzbūvējis cietuma kameru, kura, kā pats atzīst, ir domāta tam, lai Riks turpmāk varētu izvēlēties – vai tiešām ir vērts nogalināt. Šis ļoti izskatās pēc tāda kā attāla priekš-ēnojuma, jo ļoti ticams, ka Rikam agri vai vēlu būs jāizvēlas – nogalināt Nīganu, vai atstāt viņu dzīvu.

Tā kā varoņi jūtas ļoti droši savās mājās, ir laiks doties ārpus Aleksandrijas sienām, lai papildinātu esošos krājumus. Jūdžinss dodas kopā ar Ābrahamu, kas nav nekāds pārsteigums. Bet Denīsa sev kā kompanjonus izvēlas Derilu un Rositu, kas varbūt no sākuma var likties nejauši. Ideja, ka Denīsai un Jūdžinsam sevi ir jāpierāda grupas priekšā ir tieši laikā, jo tuvojoties neizbēgamām briesmām, grupai ir jābūt pietiekami spēcīgai, un jāuzlabo pat visvājākie ķēdes posmi. Lieki piebilst, ka Ābrahama un Jūdžinsa kopīgā došanās ārpus nometnes, man jau no paša sākuma radīja nepatīkamu priekšnojautu, par cik komiksā šāds gājiens beidzās diezgan slikti. Un man tik tiešām izrādījās taisnība."The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Abi censoņi ir pārliecināti, ka ir gatavi briesmām, kas viņus sagaida ārpus Aleksandrijas, un katram no viņiem ir savas metodes, lai to pierādītu. Jūdžinsam neizdodas pārliecināt Ābrahamu par savu sagatavotības līmeni ar vienkāršu zombiju nogalināšanu, tādēļ ir jāizdomā jaunas metodes kā to izdarīt. Atteikšanās no Ābrahama aizsardzības ir ļoti liels solis uz priekšu, ņemot vērā, ka viņi visu savu ceļu, līdz pat šim brīdim seriālā, ir mērojuši kopā. Varbūt Jūdžinsam jau sen bija laiks pašam pastāvēt par sevi? Ābrahamam gan bija sava daļa taisnības par Jūdžinsa ieguldījumu grupā, jo kā nekā, ideja par ložu ražošanu ir apbrīnojama!

Toties Denīsai ir citas motivācijas. Viņas tēls bija nedrošības iemiesojums jau no brīža, kad viņa pirmo reizi parādījās seriālā. Denīsai bija jāsaņem sevi rokās, lai pildītu ļoti svarīgu lomu kā Aleksandrijas vienīgā daktere. Tas viņai izdevās ļoti labi, bet drīz vien pienāca smagāks pārbaudījums – atzīties mīlestībā Tarai, ko viņa līdz šim vēl nav spējusi izdarīt un tā arī nespēs. Aptiekā Denīsa sastopas ar kādu patiešām šausminošu skatu, kādi seriālā ir retums – istaba, kurā zombijs ir apēdis mazu bērnu. Jebkurš no personāžiem šajā situācijā būtu padevies, bet par laimi Derils ar Rositu viņai sniedz atbalstu. Lai gan šajā brīdī trijotnei jau ir izdevies satuvināties, Denīsa savas spējas vēl nav pierādījusi, tādēļ izmanto izdevību iegūt ledus somu, kuru sargā zombijs.

Denīsai gandrīz izdodas ņemt galu, piedevām viņai kārtīgi izdodas sadusmot Derilu un Rositu. Šeit sākas svarīgākais brīdīs visā serijā – Denīsa beidzot atklāj savus nolūkus. Izrādās, ka Derila un Rositas kompānija patiešām nebija nemaz tik nejauša, jo Derils viņai liek justies droši, un atgādina viņas dvīņu brāli. Rosita arī šķiet loģiska izvēle, jo viņai bija vajadzīga atpūta no vientulības, pietam, Denīsu iedvesmo Rositas iekšējais spēks. Diemžēl, kā tas bieži notiek ar personāžiem, kuri šajā seriālā sasniedz ievērojamu izaugsmi, Denīsu visai negaidīti nogalina Pestītāji. Ja salīdzinam šo ikonisko brīdi ar komiksu, tad bultu galvā vajadzēja saņemt Ābrahamam, tomēr, Denīsas tēls šajā gadījumā šķita daudz loģiskāka izvēle.

Šajā, īpaši saspringtajā sadursmē ar Pestītājiem, sevi pierāda sagūstītais Jūdžinss un izdara to pamatīgā veidā. Vispirms viņš nodod Ābrahama slēpni, kas lieliski parāda, ka viņu savstarpējās attiecības ir stipri mainījušās, un jau nākošajā brīdī, kad Pestītāju uzmanība ir novērsta, Jūdžinss atdarina vēl vienu ikonisku mirkli no komiksiem, un iekožas Dvaita kājstarpē! Šī bija patiešām graujoša un spriedzes pilna aina, kas lieliski parādīja personāžu patieso būtību, jo kā vēlāk izrādījās, Jūdžinss viss nenodeva Ābrahamu, bet gan izmantoja, lai izglābtu grupu no briesmām. Jūdžinsa “lēcienam otrajā posmā” savu svētību, ar visu savu cieņu, deva arī Ābrahams, kurš atzina, ka Jūdžinss tik tiešām prot nokost locekli!"The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Uz Jūdžinsa un Denīsas fona palika vēl citi personāži, piemēram Derils, kuram vairākkārt nācās atzīt, ka labāk būtu nogalinājis Dvaitu, kuru iepriekš satika mežā. Saruna ar Denīsu gan Derilam, gan arī skatītājiem lika atcerēties par Merlu, kurš pirms pāris sezonām bija patiešām interesants personāžs. Vēl, kas man šķita interesanti, ka Derils no sākuma nevēlējās doties pa sliedēm, lai gan tādējādi galapunktā grupa būtu nonākusi divreiz ātrāk. Visticamāk, bijību no sliedēm radīja iepriekšējās sezonas notikumi, kuros sliedes izdzīvotājus noveda pie nāves briesmām. Varbūt arī šoreiz nevajadzēja staigāt gar tām?

Šajā sērijā bija redzami arī daudzi pāru attiecību risinājumi. Piemēram, neliels pārsteigums bija Rositas un Spencera vienas nakts sakari. Spencers, acīmredzami vēlas doties arī tālāk un Rosita tam ir ar mieru. Interesanti, ka komiksā Rosita sagāja kopā ar Jūdžinsu, tādēļ būs interesanti vērot, kā šīs attiecības izvērtīsies arī turpmāk. Tikmēr, Ābrahams nepadodas un diezgan uzstājīgi parāda Sašai savu romantisko pusi. Jauki, ka Saša viņam beidzot dod jāvārdu. Diemžēl, Kerolas un Tobina attiecības neizvēršas tik romantiskas un Kerola atkal izvēlas palikt viena. Iepriekšējo sēriju notikumu rezultātā, Kerola ir sapratusi, ka nevēlas nogalināt tikai mīļoto cilvēku dēļ. Šāds lēmums viņai ir ļoti saprotams, par cik viņa ir nopietni sākusi pārdomāt savu rīcību.

Man ļoti patīk arī seriāla veidotāju izdoma, veidojot oriģinālus zombijus. Ir bijis sūnu zombijs, ir bijis zombijs aizsargtērpā, bet šajā sērijā bija redzams zombijs, apliets ar svinu, kurš man nedaudz atgādināja ļoti zīmīgu ainu no “Game of Thrones” pirmās sezonas.

Būtībā, šī bija Jūdžinsa un Denīsas sērija, kas parādīja, cik ļoti visu kopējo struktūru spēj ietekmēt grupas vājākie locekļi. Rezultātā, gluži kā atmodušies no sapņa par labāku dzīvi, Aleksandrieši stājas pretī realitātei, un sāk gatavoties gaidāmajai cīņai pret Pestītājiem, kuri pēc tik biežas sakāves noteikti gatavojas parādīt savu pilno spēku. Šo ļoti labi saprot arī Morgans, kurš pamanot, ka Kerola ir atstājusi terasi tukšu, saprot, ka miers Aleksandrijā ir beidzies. 8/10