TV

“The Walking Dead” s07e01: “The Day Will Come When You Won’t Be”

Pasaulē populārākais zombijseriāls ir atgriezies nu jau ar septīto sezonu, un šoreiz “Staigājošie miroņi” sev ir pievērsuši visai karstu uzmanību. Kurš (vai kuri) tad beigās dabūja no Nīgana vāles? Atbildes uz šo un vēl citiem jautājumiem droši meklējiet jaunākajā sērijā un šajā apskatā.

24.10.2016

Pasaulē populārākais zombijseriāls ir atgriezies nu jau ar septīto sezonu, un šoreiz “Staigājošie miroņi” sev ir pievērsuši visai karstu uzmanību. Kurš (vai kuri) tad beigās dabūja no Nīgana vāles? Ko vēl riebīgu spēs pastrādāt Nīgans? Vai seriāls spēs attaisnot savu skandalozo klints karēkli? Vai tiks pienācīgi godāti arī komiksa notikumi? Kas notiks tālāk? Un vai vispār ir vērts skatīties turpinājumu? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem droši meklējiet jaunākajā sērijā un šajā apskatā.

Sāksim jau ar pašu karstāko jautājumu – kuru varoni beigu beigās noslaktēja Nīgans? Sērija uzreiz nesteidzās atbildēt uz šo jautājumu, bet gan tā vietā nedaudz vēl paturpināja kņudināt skatītāju nervus. Bet kā gan citādi, jo, ņemot vērā iepriekšējās sērijas aprauto nobeigumu, intrigu tomēr vajadzēja uzburt no jauna. Tad nu Rika pārdzīvojumos tas beidzot tika izdarīts, un atklājās, ka Nīgans nogalināja pat veselus divus (!) personāžus, nevis vienu. Turklāt vāle ir kritusi uz visai interesantām izvēlēm.

The Walking Dead, Staigājošie Miroņi

Viens no kritušajiem izrādījās Ābrahams, un šim tēlam tas arī bija pienācīgs gals. Viņa stāsts nav aprauts, tomēr, ņemot vērā, ka tēlam bija jāaiziet pāris sērijas ātrāk (Olīvijas vietā), šāds nobeigums nekādas lielās emocijas nesniedza. Gluži tāpat kā Glena nāve, ar kuru tik īsā laika periodā sastopamies jau otro reizi. Šoreiz gan neviena atkritumu tvertne palīgā nesteidza, un Glens atrāvās no Lusilles gandrīz tieši tikpat pamatīgi, kā tas notika komiksa lappusēs. Gandrīz vai jāsāk domāt, vai tik’ šova veidotāji necentās pielabināties tieši lielākajiem faniem, nogalinot tos, kuriem, pēc komiksa motīviem, arī bija jānomirst, jo visādi citādi šāda Lusilles cietēju izvēle nedaudz liek vilties.

Pārejot uz apmierinošākiem notikumiem, Rika un Nīgana nelielais izbrauciens bija visai labi nostrādāts. Pateicoties Nīgana dotajai pavēlei atnest cirvi, mēs redzējām nedaudz citādu Riku nekā līdz šim. Tā vietā, lai sāktu dziedēt sāpes par aizgājušajiem draugiem, Rikam nācās cīnīties par savu dzīvību, sagādājot visai neaizmirstamu ainu, kāda seriālā līdz šim vēl nebija redzēta. Un ar to, protams, Nīgana riebeklības vēl nebeidzās, jo uzdevums salauzt Riku pēc sešām tēla attīstības pilnām sezonām tomēr nav no vieglajiem. Beigu beigās pēc sāpju pilnām tēva asarām par knapi izglābto dēlu izrādījās, ka šova veidotāji tomēr nav aizmirsuši, ka komiksā Rikam ir nocirsta roka, – taču paliek skaidrs, ka šo notikumu atkārtot seriālā viņi nevēlas.

The Walking Dead, Staigājošie Miroņi

Jāatzīst, ka Nīgana debija seriālā kopumā ir izrādījusies visai šaušalīgs un sāpīgs notikums, un ir skaidrs, ka Aleksandriešu ģimene vairs nekad nesēdēs pie viena galda tik laimīgi, kā tas tika attēlots sērijas nobeigumā. Tomēr seriāls nestāv uz vietas un jau kaļ plānus turpmākajiem notikumiem. Kamēr Riks ir pilnībā zaudējis cerību stāties pretī Nīganam un viņa armijai, Megija nolemj doties uz Hiltopu, tā ka jau drīzumā varam gaidīt vismaz kādu pretošanās plānu. Bet interesantākais pavērsiens šajā visā ir Nīgana izvēle paņemt pie sevis skarbo džeku Derilu, kas nozīmē, ka Pestītāju mītni noteikti ieraudzīsim jau pavisam drīz.

Bet vai pūles salabot attiecības ar skatītājiem bija tā vērtas? Diemžēl nē, jo, lai arī cik graujošu, šausmīgu un sāpinošu mirkļu pilna nebūtu šī sērija, ar to tik un tā bija par maz, lai atspēkotu iepriekšējās sezonas aprauto nobeigumu. Šo problēmu ir ļoti grūti ignorēt, tādēļ atliek vien cerēt, ka turpmākās sērijas ļaus atstāt šos nepatīkamos notikumus pagātnē. Kā nekā – ja var ticēt producenta Grega Nikotero teiktajam, tad turpmākā stāsta gaita neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju, kur nu vēl tā kvēlākos fanus. 7/10