Līdz “Troņu spēļu” nobeigumam laika vēl ir gana, tomēr jau laicīgi meklēt kulta seriāla aizvietotāju nenāktu par ļaunu. Tā nu beidzot ir pienācis laiks nākamajam HBO grāvējam, uz kuru šogad, pilnīgi nepārspīlējot, ir tikušas liktas vismilzīgākās cerības. Izpildproducentu lomām kanāls ir piemeklējis zinātniskās fantastikas žanra gigantus, tostarp Dž. Dž. Eibramsu un Džonatanu Nolanu. Nemaz nerunājot par lielisko aktieru sastāvu un, protams, arī pašu seriāla ideju, kura noteikti patiks ne tikai zinātniskās fantastikas, bet arī vesternu un mākslīgā intelekta stāstu faniem.
Ideja ir šāda – kaut kad nākotnē (pagaidām) nezināma kompānija ir izveidojusi seriāla vārdā nodēvētu atrakciju parku, kurš jebkuram interesentam piedāvā izjust īstu dzīvi mežonīgajos rietumos. Lai izkonkurētu Disnejlendu (joks, protams) un padarītu šo pieredzi reālistiskāku, Rietumu Pasaule saviem apmeklētājiem piedāvā sastapties ar gandrīz dzīvām būtnēm jeb – mākslīgo intelektu. Lai neradītu liekas problēmas, robotiem nav iespējams nekādā veidā aizskart apmeklētājus, toties viesi ar tiem drīkst darīt pilnīgi visu, ko vien sirds kāro. Rietumu Pasaules normālo (vai nenormālo – spriediet paši) ikdienu izjauc negaidītas kļūdas robotu sistēmās, kuras liek kasīt galvu pat galvenajam atrakcijas programmētājam. Tas un vēl citas topošās problēmas liek domāt, ka parka ikdienu drīzumā sagaida pamatīgas pārmaiņas.
Ko tur daudz par sižetu, jo jums noteikti visvairāk interesē atbilde uz jautājumu – vai šīs tik tiešām būs nākamās “Troņu spēles”? Īsumā – par to vēl ir pāragri spriest, jo pagaidām pastāv ļoti spēcīgi argumenti par un pret. Uzreiz jāsaka, ka šim seriālam jau no paša sākuma piemīt ļoti daudzas “Troņu spēļu” īpašības. Pūķu un pu… ē, bruņinieku vietā šeit ir roboti un kovboji, zem kuriem slēpjas jau topošie “Emmy” laureāti, kuru starpā ir iemaldījies pat Entonijs Hopkinss (!). Tāpat jūs sagaida ticamas dekorācijas un tērpi, kā arī elpu aizraujoši skati un ainavas, kādas bieži negadās redzēt pat “Troņu spēlēs” (vismaz bez specefektiem ne). Vēl no Vesterosas ir atnācis arī Ramīns Džavadī, kura muzikālais pavadījums ātri vien liks jums dungot līdzi seriāla iespaidīgajam skaņu celiņam.
Diemžēl, ja nedaudz parokas aiz treileru radītā satraukuma un seriāla krāšņuma, atklājas, ka kaut kas tomēr līdz galam nav izdevies. Piemēram, jau pēc šīs sērijas (un jo īpaši tad, ja ir noskatīta 1973. gada filma ar tādu pašu nosaukumu) ir vairāk vai mazāk skaidrs, ar ko pirmā sezona beigsies, radot vien bažas par to, cik labi tas seriāla veidotājiem izdosies. Jāpiebilst, ka arī mākslīgā intelekta koncepts liek nedaudz vilties. Proti, robotu nāves tiek spēcīgi dramatizētas, bet seriāls vienlaicīgi skaidri un gaiši paziņo, ka skatītāja izjustās emocijas pret tām ir veltīgas. Diezgan mulsinoši, lai neteiktu vairāk. Labi, ka vismaz baismīgās ielejas (uncanny valley) sajūta kaut nedaudz ir jūtama, jo tā ir viena no tām lietām, kas no šī seriāla tika sagaidīta.
Kopumā seriāls atstāj visai neaizmirstamu iespaidu, pat ja tas pagaidām pārsvarā ir tikai vizuālā formātā. Un, pat neskatoties uz kritiku, seriālam pienākas pamatīgi bonusa punkti par to, ka stāsts virzās krietni citādās nokrāsās un gaitā, nekā tas tika darīts Maikla Kraitona filmā. Tāpat nevajadzētu aizmirst to, ka arī “Troņu spēles” neatstāja nekādu lielo iespaidu līdz brīdim, kad Šons Bīns palika bez galvas. Tā ka pat tad, ja tomēr līdz galam neiepatīkas pirmā sērija, neatmetiet cerības, jo viens noteikti ir skaidrs – “Westworld” lielākos pārsteigumus vēl tikai slēpj savā azotē. Katrā ziņā nekas neliecina par to, ka būtu kāds iemesls laist garām vienu no šīgada televīzijas lielākajiem notikumiem. 8/10