Viedokļi

Bena Vītlija nedēļa: “A Field in England” (2013)

Šonedēļ Latvijas kinoteātros nonāk ilgi gaidītā Bena Vītlija jaunākā filma "Lodes pa gaisu!" ("Free Fire"), un tam par godu mēs visu nedēļu atcerēsimies - un skatīsimies - iepriekšējās Bena Vītlija filmas. Šodien turpinām ar Vītlija īpatnējāko un neparastāko filmu, kuru ir samērā grūti aprakstīt vārdos - tāpat kā labu trip. "A Field in England".

24.04.2017

Šonedēļ Latvijas kinoteātros nonāk ilgi gaidītā Bena Vītlija jaunākā filma “Lodes pa gaisu!” (“Free Fire”), un tam par godu mēs visu nedēļu atcerēsimies – un skatīsimies – iepriekšējās Bena Vītlija filmas, kā arī nedaudz ielūkosimies nākotnē! Šodien turpinām ar Vītlija īpatnējāko filmu, kuru ir samērā grūti aprakstīt vārdos – tāpat kā labu trip. “A Field in England”.

Jau iesāktā spēle ar dažādiem specifiskiem un kopā nesaistītiem kino žanriem turpinās arī Vītlija melnbaltajā lentē “A Field of England”. Šoreiz spēles noteikumi vairs nav tik vienkārši – izsekot līdzi notiekošajam, tā nozīmei, kā arī tēliem un viņu vēlmēm un personībām būs velnišķīgi grūti. Ja šo šķērsli tomēr izdodas pārvarēt (vai vismaz ignorēt), tad pēc izskata un no režijas viedokļa izstarojas viegls un ievelkošs šarms, kas nedaudz pat atgādina par melnbaltā kino laikmeta eksperimentiem. Tātad – filma ieteicama tikai rūdītiem kinomāniem vai vismaz kvēliem Vītlija faniem.

Interesanti fakti par “A Field in England”:

  • Ideja par “A Field in England” Vītlijam radās laikā, kad viņš filmēja dokumentālo filmu par “Sealed Knot” – vēsturisko biedrību, kura Anglijas laukos izspēlēja vēsturiskus notikumus. Pētot tā laika notikumus, Vītlijs sev par pārsteigumu uzzināja, cik ļoti tālaika cilvēki aizrāvās ar halucogēniem un to lietošanu ikdienas dzīvē – visi šie temati atrada atspoguļojumu filmā.
  • Filmas Lielbritānijas relīze bija eksperimentāla un savam laikam ārkārtīgi ambicioza – 2013. gada 5. jūlijā tā iznāca vienlaikus kinoteātros, uz DVD un on-demand platformās, kā arī tās dienas vakarā tika demonstrēta “Film4” sabiedriskajā TV kanālā.
  • Filmā nav redzama neviena sieviete.

Bena Vītlija “Lodes pa gaisu!” Latvijas kinoteātros jau no 28. aprīļa!

Īpaši Kinoblogeri.lv sagatavoja Alvis Gļeba un Sergejs Timoņins.