Viedokļi

Bena Vītlija nedēļa: “Down Terrace” (2009)

Šonedēļ Latvijas kinoteātros nonāk ilgi gaidītā Bena Vītlija jaunākā filma "Lodes pa gaisu!" ("Free Fire"), un tam par godu mēs visu nedēļu atcerēsimies - un skatīsimies - iepriekšējās Bena Vītlija filmas, kā arī nedaudz ielūkosimies nākotnē! Bet sāksim ar viņa pilnmetrāžas kino debiju, melno komēdiju "Down Terrace"!

24.04.2017

Šonedēļ Latvijas kinoteātros nonāk ilgi gaidītā Bena Vītlija jaunākā filma “Lodes pa gaisu!” (“Free Fire”), un tam par godu mēs visu nedēļu atcerēsimies – un skatīsimies – iepriekšējās Bena Vītlija filmas, kā arī nedaudz ielūkosimies nākotnē! Bet sāksim ar viņa pilnmetrāžas kino debiju, melno komēdiju “Down Terrace”.

Tā stāsta par kādu angļu mafiozu ģimeni, kas cenšas atrast nodevēju, reizē risinot savas iekšējās nesaskaņas. Gandrīz jebkura režisora debijas filmās ir acīmredzami neliels budžets un vispārējs, līdz galam neapstrādāta produkta raupjums, un Vītlija “Down Terrace” nav nekāds izņēmums, kaut gan visādi citādi režija ir jūtami spēcīga. To pašu droši var teikt par tēliem un spriedzi, kas, ņemot vērā notikumu vietu (kaut kur Anglijas laukos), nav gluži tas savienojums, ko filmās gadās redzēt pārāk bieži. Ātri vien kļūst skaidrs, ka dialogiem ir (un būs arī turpmāk) jāpievērš stingrāka uzmanība. Pretējā gadījumā svarīgi stāsta pavedieni un tēlu personības izpausmes turpat, zem neierasti viedajiem dialogiem arī paliks.

Interesanti fakti par “Down Terrace”:

  • Filmas galveno varoņu atveidotāji, Robins Hils un Roberts Hils, arī dzīvē ir tēvs un dēls.
  • Filmas sižets un notikumi lielā mērā pakļāvās filmēšanas noteikumiem – pieejamā lokācija, aktieru pieejamība un astoņas filmēšanas dienas bija tas, uz kā bāzes Vītlijs uzbūvēja stāstu, un ne otrādi.
  • Džūlija Dīkina (Megija) un Maikls Smailijs (Pringlss) piedalījās seriālā “Spaced”, kura autors bija režisors Edgars Raits un kur tos pamanīja Vītlijs. Smailijs kļuva par Vītlija aktieri-talismanu, bet Raits producēja Vītlija trešo darbu “Sightseers”.
  • Filma savu pirmizrādi piedzīvoja ASV kinofestivālā “Fantastic Fest”.

Bena Vītlija “Lodes pa gaisu!” Latvijas kinoteātros jau no 28. aprīļa, bet īpašajā Kinoblogeru seansā – jau 25. aprīlī!

Īpaši Kinoblogeri.lv sagatavoja Alvis Gļeba un Sergejs Timoņins.