Ziņas

10 interesanti fakti, ko nezināji par filmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

Neparasta draudzība un ticība brīnumiem, slepens plāns un pakaļdzīšanās, mazo drosme, kad lielajiem vienalga – to visu skatītāji var piedzīvot Edmunda Jansona animācijas filmā "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi". Filmas veidotāji aicina iepazīties ar 10 interesantiem faktiem par filmas tapšanu, tās varoņiem un iedvesmas avotiem.

15.02.2019

Neparasta draudzība un ticība brīnumiem, slepens plāns un pakaļdzīšanās, mazo drosme, kad lielajiem vienalga – to visu skatītāji var piedzīvot Edmunda Jansona animācijas filmā “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Filmas veidotāji aicina iepazīties ar 10 interesantiem faktiem par filmas tapšanu, tās varoņiem un iedvesmas avotiem.

Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

1. Filmā dzirdamo skanīgo sveicienu “ČAU VAU!” izdomāja aktieris Andris Keišs balss ieraksta laikā.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

2. Filmas statisti “nozīmēti” no reāliem cilvēkiem – tipāžiem, kurus māksliniece Elīna Brasliņa pamanījusi, pētot Maskavas forštati “Google Streetview”.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

3. Režisors Edmunds Jansons filmā iekļāvis mīmus kā atsauci uz romantiskajiem Kultūras akadēmijas studentiem, kā arī Kustību teātri, kas ilgu laiku atradās Maskavas ielā.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

4. Filmas māksliniece Elīna Brasliņa filmā iedzīvinājusi rakstnieci Luīzi Pastori, grāmatas “Maskačkas stāsts” autori, kuras izdomātajos notikumos balstīta filma. Luīze Pastore filmā dzer kafiju Runājošo suņu kafejnīcā.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

5. Režisors Edmunds Jansons un aktieris Andris Keišs, kas ierunājis suņa Bosa lomu, parādās Rauša telefona kontaktu sarakstā.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

6. Sākotnējā filmas versijā Jēkabs ar tēti ceļu uz Maskačku mēroja pa citādu maršrutu, kadrā parādoties citām Rīgas vietām, piemēram, Latvijas Nacionālajai operai.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

7. Latvijā pavisam ir 194 Sniedzes. Viena no tām – mūziķe Sniedze Prauliņa – animācijas filmā ”Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” iedziedājusi runājošā suņa Sniedzes lomu.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

8. Filmā redzamas vairākas reālas Maskavas forštates vietas: Daugavpils ielas 7. tramvaja pietura, Maskavas dārzs, Miera dārzs, Mimmi mājas ieeja Maskavas ielā 137, Salu tilta pazemes pāreja, Rīgas Svētā Erceņģeļa Mihaila baznīca un Zinātņu akadēmija.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

9. Mimmi balsi ieskaņojusi Nora Džumā, kura ierunājusi arī Bizi studijas “Atom Art” filmā “Bize un Neguļa” un Zeķīti īsfilmu ciklā “Lupatiņi”.


Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

10. Jēkaba pazudusī zeķe, ko Mimmi atrod sava tēta Ērgļa pirātu zupā, ir patiess notikums no Luīzes Pastores tēta dzīves.

Edmunda Jansona animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” turpina priecēt skatītājus Rīgā un teju 100 kinoteātros un kino izrādīšanas punktos visā Latvijā. No 8. februāra filma pieejama arī dublētā versijā krievu valodā. Vairāk informācijas par filmu un seansiem, kā arī treileris un “Runājošo suņu dziesma” meklējami filmas mājaslapā runajosiesuni.lv.