Ziņas

Dankans Džounss, “Mute” un Netflix

Ieradušies fantastiski jaunumi par Dankana Džounsa nākamo projektu "Mute", kurš jau tiek aktīvi filmēts un kuru kopā ar visu pasauli redzēsim mūsu iemīļotajā straumēšanas servisā Netflix! Un tas nebūt nav viss - šajā rakstā esam apkopojuši visas ziņas par šo daudzsološo projektu.

04.10.2016

Ieradušies fantastiski jaunumi par Dankana Džounsa nākamo projektu “Mute”, kurš jau tiek aktīvi filmēts – un kuru kopā ar visu pasauli redzēsim mūsu iemīļotajā straumēšanas servisā Netflix! Un tas nebūt nav viss – šajā rakstā esam apkopojuši visas ziņas par šo daudzsološo projektu.

Saka, ka uz ģēniju bērniem daba atpūšas, bet tā pilnīgi noteikti nav ar Dankanu Džounsu, nesen mūžībā aizgājušā Deivida Bovija dēlu, kurš jau sen sevi ir pierādījis kā talantīgs, neordinārs režisors ar tādām filmām kā “Moon” un “Source Code” (mūsu recenzija), kuras apliecināja viņa spēju panākt izcilu līdzpārdzīvojumu ar minimāliem līdzekļiem, kā arī “Warcraft” (mūsu recenzija), kura pierādīja viņa spēju vadīt mazas valsts armijas lieluma projektus. Taču beidzot Dankans ķersies (jau ir ķēries) klāt savam ilgi lolotajam sapņu projektam, reālistiskajam sci-fi trillerim “Blade Runner” noskaņās – “Mute”.

Sarakstīta vēl pirms “Moon”, filma stāstīs par kādu mēmu (nosaukums, doh!) bārmeni Leo Beileru nākotnes Berlīnē, kuram gangsteri nolaupa viņa draudzeni – lielo dzīves mīlestību. Bārmenis iziet uz kara takas, un, kā var noprast, žēlastību lūdzošo gangsteru kliedzieni viņu nekādi neietekmēs – viņš tos vienkārši nedzirdēs… Bārmeņa lomā būs redzams Tarzāns un vampīrs Aleksandrs Sarsgārds, citās lomās – Pols Rads un citi aktieri, kurus vēl tikai izziņos.

Mute, Duncan Jones, Dankans Džounss

Nekādu citplanētiešu, fantāzijas vai citu dimensiju – galvenais orientieris ir tas pats “Blade Runner” (kuram nākamgad top sīkvels) ar savu drūmo, nomācošo, bezizejas nākotnes atmosfēru futūristiskajā, bet tik ļoti reālajā Berlīnē (pats režisors sauc to par “Eiropas Kasablanku”). Atbildot uz jūsu jautājumu – jā, “Mute” darbība norisinās filmas “Moon” pasaulē un Sema Rokvela varoņa cameo ir vairāk nekā iespējams. Vēl jo vairāk – tās ir pirmās divas Dankana sci-fi triloģijas daļas, kuru tas plāno noslēgt ar kaut ko pavisam grandiozu!

Ņemot vērā faktu, ka filmas uzņemšana (būsim godīgi – finansēšana) pamatīgi ievilkās, Dankans plānoja ņemt paraugu no Darena Aranofska un citiem autoriem un vispirms izlaist filmu kā grafisko noveli izdevniecībā “Dark Horse” (no turienes arī raksta ilustrācijas), bet šobrīd šī ideja pagaidīs līdz filmas iznākšanai – palīdzība nav nepieciešama, viss notiek tāpat.

Un tagad – enter the Netflix! Straumēšanas serviss audzē muskuļus ne tikai seriālu, bet arī kino lauciņā, un šī ir vēl viena gaidīta lielbudžeta filma, kura savu pirmizrādi straumēšanas servisā piedzīvos vienlaikus (!) ar izrādīšanu kinoteātros, kura paredzēta pēc “Beasts of No Nation” shēmas (minētais gadījums gan kinoteātriem finansiāli galīgi nebija veiksmīgs, bet, būsim godīgi – Netflix ir pilnīgi vienalga). Briest interesants gads – bez “Mute” mūs gaida arī jaunās Breda Pita filmas “War Machine” (citās lomās Tilda Svintone un Bens Kingslijs) un Deivida Eijera / Vila Smita grāvēja “Bright” Netflix pirmizrādes.

Bet tikmēr “Mute” filmēšana Berlīnē sākās Sergeju (kā arī Svetlanu un Lanu) dienā, 28. septembrī, – gaidām ar nepacietību!