Ziņas

Džeiks Džillenhols, Eminems un kreisais āķis filmā “Southpaw”

Džeiks Džillenhols patiesi ir apņēmies kļūt par jaunāko aktieri, kurš lomas dēļ krasi maina savu svaru. Skatoties uz bildi, tas viņam ir izdevies - Holivudas “svara vērotāju” klubiņā (Kristians Beils, Metjū Makonahejs u.c.) jaunpienācējs!

23.02.2015

Salīdzinošā neveiksme šī gada “Oskaros” (aktieris pat netika nominēts) galīgi neapturēs aktieri Džeiku Džillenholu no interesantiem eksperimentiem, un pirmais attēls no aktiera nākamā projekta, boksa drāmas “Southpaw”, uzrunā – gan tapēc, ka boksa filma (un kad tad tās ir bijušas sliktas? Pat ar visu Mikiju Rurku), gan tapēc, ka Džeiks Džillenhols patiesi ir apņēmies kļūt par jaunāko aktieri, kurš lomas dēļ krasi maina savu svaru. Skatoties uz bildi, tas viņam ir izdevies – Holivudas “svara vērotāju” klubiņa biedri Kristians Beils un Kriss Prats (un Metjū Makonahejs, un Roberts Deniro) ar ovācijām sagaida jaunpienācēju!

Šādas iespaidīgas fiziskas metamorfozes (trenniņi sešas stundas dienā, sešas dienas nedēļā, sešus mēnešus) Džeikam bija nepieciešamas, lai realistiski notēlotu boksa čempionu Billy “The Great” Hope, kurš, kā jau tas līdzīga žanra filmās ierasts, dzīvē zaudējis visu, un ir spiests augšāmcelties, kā fēnikss no pelniem, uzvarot boksa čempionātā.

Kā izrādās, tad galvenā varoņa prototips bija… Eminems, uz kura dzīvesstāsta tā ir balstīta, un kuram sākotnēji bija paredzēta arī galvenā lomā. Filmas scenārija autors, leģendārais Kurts Satters (seriāla “Sons of Anarchy” veidotājs), vairāk kā septiņus gadus tikās ar mūziķi un uzklausīja viņa sāpes, gan personīgi, gan ierakstos (albumos), un nonāca pie boksa tēmas kā mūziķa dzīves ceļa labākās metaforas. Tomēr beigu beigās projekts tapa bez Eminema kātbūtnes, taču ar tā svētību.

Bet kopā ar režisoru Antuānu Fukuā (“Training Day”, “The Equalizer”) filmā nonāca aktieri Forests Vitakers, Tairīzs Gibsons un pārējie aktieri (ieskaitot mūziķi Ritu Oru), kuru sniegumu mēs varēsim redzēt jau pavisam drīz – filmas pirmizrāde ASV paredzēta jau 31. jūlijā!