Ziņas

Īsfilmu festivāls Future Shorts atklāj vasaras sezonas programmu

30. jūnijā īsmetrāžu filmu festivāls FUTURE SHORTS Jūs priecēs ar šīs sezonas vasaras programmu - labākajām straptautiskajām īsfilmām. Kinofestivāla laikā skatītājiem būs iespēja noskatīties astoņas labākās filmas vienā seansā. Izrādīšanas vieta - Rīga, Maskavas ielā 6, "Spīķeros". Skatītājiem būs iespēja iegūt vērtīgas balvas no festivāla partneriem.

20.06.2016

30. jūnijā īsmetrāžu filmu festivāls FUTURE SHORTS jūs priecēs ar šīs sezonas vasaras programmu – labākajām starptautiskajām īsfilmām. Kinofestivāla laikā skatītājiem būs iespēja noskatīties astoņas labākās filmas vienā seansā. Šīm filmām pirmizrādes notika 2015. gadā, un tās ir no šādām valstīm: Gruzija, Rumānija, Palestīna, Beļģija, Lielbritānija, Kanāda un pat Saūda Arābija. Īsmetrāžas kinofestivāls FUTURE SHORTS notiks 30. jūnijā no pulksten 22:30 līdz 24:00. Izrādīšanas vieta – Rīga, Maskavas ielā 6, “Spīķeros” (industriāli radošajā kvartālā), ar apburošu skatu uz vecpilsētu. Skatītājiem būs iespēja iegūt vērtīgas balvas no festivāla partneriem. Tradicionāli balsošana par labāko sezonas filmu notiks uzreiz pēc kino seansa un festivālā sociālajos tīklos!

Future Shorts

Future Shorts Film Festival 2016 vasaras programma:

– OGASAVARA, režisors Vakhtang Tato Kotetishvilli, Gruzija/ 2015/ 8 min/ Drāma
– THE  REFLECTION OF POWER,  režisors Mihai Gricu, Rumānija/ 2015/ 9 min
– ANIMAL COLLECTION, FloriDada, režisors PFFR, / 2015/4 min/ Mūzikas video
– PARTNER, ( Replique), režisors Antoine Giorgini, Beļģija/ 2015/ 4 min/ Drāma
– THINGS USED TO BE HIDDEN, režisors T.M. Wood, Lielbritānija/ 2015/ 4 min/ Animācija
– AVE MARIA, režisors Basil Khalil, Palestīna, Lielbritānija/ 2015/ 14 min/ Komēdija
– HOTEL 22, režisore Elizabeth Lo, ASV/ 2014/ 8 min/ Dokumentālistika
– OUSTAZ,  režisors Bentley Brown, Kanāda, Čada, Saūda Arābija/ 2015/ 22 min/ Dokumentālistika

*Festivāla filmas tiks demonstrēta oriģinālvalodā

Šajā vakarā mūsu skatītājus un filmu veidotājus no visas pasaules vienos mīlestība pret visdažādāko žanru „īsmetrāžu”. 21. gadsimtā īsmetrāžas kino kļuvis par plaši pieprasītu žanru, kas, gluži tāpat kā literārā novele, aizrauj skatītājus ar savu metaforiskumu un izteiksmes lakonismu. Future Shorts rīkotāji mums atlasījuši pasaules lielāko starptautisko kinofestivālu labākās īsmetrāžas filmas, kuras tiks piedāvātas pusotru stundu garā programmā.

Šis pasākums prezentē sevi kā alternatīvu tradicionālo kinofestivālu modeli.  Future Shorts mērķis ir dzīvas, skatītājus vienojošas atmosfēras radīšana. „Tas, ka jauno talantu filmu demonstrēšanai mēs izvēlamies alternatīvas platības ar ierobežotu vietu skaitu, nepavisam nav nejaušība, jo atmosfēra taču ir tikpat svarīga kā pati filmu skatīšanās, pat vēl vairāk – tā ir festivāla neatņemama sastāvdaļa. Tas, kur un AR KO jūs skatāties kino, ir tikpat svarīgi kā tas, KO jūs skatāties,” stāsta kinofestivāla rīkotāja Latvijā un SIA “CREA Promotion” valdes locekle Olga Meļņikova.

Par festivālu FUTURE SHORTSwww.futureshorts.com

Biļešu pārdošana: http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/festivals/visi/future-shorts-film-festival-summer-program-189156/

*Future Shorts ir pasaulē lielākais īsmetrāžas mākslas festivāls, vadošais īsmetrāžas kino un animācijas izplatītājs TV un mobilajos tīklos, kā arī īsmetrāžas darbu DVD zīmols. Rīgā festivāls sevi pieteicis kā ikgadējs sezonas kino pasākums, un mūsu pilsēta ieņem goda vietu Future Shorts pasaules demonstrāciju kartē.