Ziņas

Jau sestais kinofestivāls “Spektrs” no 7. līdz 13. novembrim!

Latvijas rudens kinofestivālu birumā īpaši izceļas kinoprojekta “Spektrs” organizētais tāda paša nosaukuma kinofestivāls. Pagaidām (bet tikai pagaidām) bez žūrijas un balvām, bet ar demokrātisku un ļoti, ļoti entuziastisku pieeju kino — festivālā ierasti ir tikai 8-12 filmas, un katra no tām ir skatītāju uzmanības vērta!

14.10.2016

No 7. līdz 13. novembrim jau sesto reizi norisināsies kinofestivāls “Spektrs” un piedāvās līdz šim spēcīgāko programmu!

Latvijas rudens kinofestivālu birumā īpaši izceļas kinoprojekta “Spektrs” organizētais tāda paša nosaukuma kinofestivāls. Pagaidām (bet tikai pagaidām) bez žūrijas un balvām, bet ar demokrātisku un ļoti, ļoti entuziastisku pieeju kino — festivālā ierasti ir tikai 8-12 filmas, un katra no tām ir skatītāju uzmanības vērta! “Spektrs” zināms ar tradicionāli gaidītāko filmu pirmizrādēm, kā arī īpašiem un kinomīļu iecienītiem pasākumiem — Holivudas un pašmāju filmu prezentācijām, izglītojošām lekcijām un dažādiem pārsteigumiem!

Arrival

Šoruden festivāls norisināsies jau sesto reizi un piedāvās savu līdz šim izcilāko programmu — lielisku filmu koncentrācijas ziņā nu pietuvojoties spilgtākajiem ārvalstu analogiem. Festivāla seja šoreiz ir talantīgā aktrise un pieckārtējā “Oscar” balvas nominante Eimija Adamsa — viņas filma “Atnācēji” (“Arrival”), kuru jau tagad dēvē par šī gada “Interstellar”, talantīgā kanādieša Denī Vilnēva (“Ienaidnieks”/“Enemy”, “Gūstekņi”/“Prisoners”) režijā atklās festivālu, bet to noslēgs dizainera un režisora Toma Forda intriģējošais un ļoti gaidītais darbs “Nakts dzīvnieki” (“Nocturnal Animals”), kur Eimijas partneris būs Džeiks Džilenhols.

Nocturnal Animals, Nakts dzīvnieki

Esiet gatavi arī ekscentriskajai komēdijai “Mežakuilis un ūdenskrese” (“Hunt for the Wilderpeople”) no filmas “Kas notiek krēslā” režisora Taikas Vaititi, katastrofu filmai “Vilnis” (“Bølgen”) un skarbajam mūsdienu vesternam “Par katru cenu” (“Hell or High Water”). Kā īpašs gardums kino baudītājiem — pavisam svaiga dokumentālā filma “Vernera Hercoga sapņi par savienoto pasauli” (“Lo and Behold, Reveries of the Connected World”), kurā mūsdienu klasiķis sados pamatīgu sutu atkarīgajiem no mūsdienu tehnoloģijām, viedtālruņiem un virtuālās vides (neaizmirstot arī par pokemonu ķērājiem)!

Hunt for the Wilderpeople

Festivāla apmeklētājus gaida daudzpusīga, intriģējoša un aizraujoša kino programma no visas pasaules — šogad festivālā būs redzamas filmas no Norvēģijas, Lielbritānijas, Kanādas, Francijas un pat Jaunzēlandes! Ar pilnu festivāla programmu tuvāko nedēļu laikā būs iespējams iepazīties vietnēs www.kinospektrs.lv sadaļā FESTIVĀLS, kā arī www.facebook.com/kinospektrs!

Sekojiet arī festivāla oficiālajam Facebook Event, kurā tuvāko dienu laikā atklāsim arī pilnu festivāla line-up!

Kinofestivāls “Spektrs” no 7. līdz 13. novembrim norisināsies k/t “Kino Citadele”.