Ziņas

“Kino Bize” jubilejas nedēļa ar Stenlija Kubrika filmu retrospekciju

Atzīmējot kinoteātra "Kino Bize" 4 gadu jubilejas nedēļu un gadu jaunajās telpās Elizabetes ielā 37, no 6. līdz 11. decembrim norisināsies amerikāņu režisora Stenlija Kubrika filmu retrospekcija. Programmā iekļautas septiņas Stenlija Kubrika filmas, kas retrospekcijas ietvaros tiks izrādītas 14 seansos!

06.12.2016

Atzīmējot kinoteātra “Kino Bize” 4 gadu jubilejas nedēļu un gadu jaunajās telpās Elizabetes ielā 37 (nevis Kaņepes Kultūras Centrā), no 6. līdz 11. decembrim norisināsies amerikāņu režisora Stenlija Kubrika filmu retrospekcija. Programmā iekļautas septiņas Stenlija Kubrika filmas, kas retrospekcijas ietvaros tiks izrādītas 14 seansos!

Stenlijs Kubriks ir atzīts par vienu no visu laiku ietekmīgākajiem režisoriem kino vēsturē, un viņa filmas guvušas gan augstu kritiķu vērtējumu, gan plašus publiskus panākumus. Kubriks strādājis ar dažādiem filmu žanriem, bet viņa darbu kopumā raksturo izteikts perfekcionisms un mākslinieciskais vēriens, specefekti, īpašais mūzikas pielietojums un melnais humors. Viņa filmas ir vizuāli spēcīgas, simboliem bagātas un nereti pievēršas cilvēces tumšajai pusei. Lai arī savā laikā sabiedrībā raisījušas kontroversālas reakcijas, piemēram, attēlotās vardarbības dēļ, Kubrika filmas ir ierindojušās teju kulta statusā.

Retrospekciju ar lekciju 6. decembrī plkst. 17.30 ievadīs kino zinātnieks Viktors Freibergs. Pēc tam programmā līdz svētdienai paredzētas: satīra par auksto karu un atombumbas draudiem “Doktors Streindžlavs” (1964), viena no lieliskākajām Kubrika filmām, episkā “2001: Kosmosa Odiseja” (1968), slavenā distopija “Mehāniskais apelsīns” (1971), vēsturiskā drāma “Berijs Lindons” (1975), psiholoģiskā šausmu filma “Mirdzums” (1980), filma par Vjetnamas karu “Pilns bruņojums” (1987), kā arī Stenlija Kubrika pēdējā filma, erotiskā drāma ar Tomu Krūzu un Nikolu Kidmenu – “Acis plaši aizvērtas” (1999).

Ar seansu datumiem un laikiem varat iepazīties te! Retrospekcija tiek organizēta sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā. Ieeja uz retrospekcijas seansiem bez maksas. Vietas iespējams rezervēt iepriekš, rakstot uz rezervet@kinobize.lv