Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (APR 24 – APR 30)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

24.04.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Velosipēdi pret mašīnām. “Kino pedāļa” filmu vakars

APR 25 // 19.00 // Cafe Film Noir

Velo kino festivāls “Kino pedālis” sadarbībā “Cafe Film Noir” Rīgas velo nedēļā piedāvā kino vakaru, kurā tiks izrādīta Frederika Gertena veidotā filma “Velosipēdi pret automašīnām” Daudzi to sauc par globālo krīzi, par kuru ir par maz runāts. Klimats, zemes resursi, pilsētas – to visu bojā un deldē viena no cilvēka primārajām nepieciešamībām – automašīna. Velosipēds ir lielisks izgudrojums, taču autobiznesa nozare katru gadu investē miljardiem dolāru, lai lobētu un reklamētu savas intereses.

Šī filma uzņemta 2015.gadā ASV, Kanādā, Brazīlijā, Kolumbijā un Eiropā, kur satiktie cilvēki cīnās par labākām pilsētām, kuru galvenā mēraukla ir cilvēks un draudzīgākais transportlīdzeklis ir velosipēds.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Free Fire

Kinoblogeri piedāvā “Lodes pa gaisu” (“Free Fire”)

APR 25 // 19.10 // Kino Citadele

Kinoblogeri, “Uz Kino” un “Cēsu alus” piedāvā – mūsu mīļākais britu kino huligāns (nē, tas vairs nav Gajs Ričijs…) Bens Vītlijs atgriežas ar jaunu, eksplozīvu un mēreni šokējošu kino! “Kill List”, “Sightseers” un “High-Rise” pa pēdām seko “Lodes pa gaisu” (“Free Fire”)!

Smiekli, asinis, stils un lodes pa gaisu pusotras stundas garumā – ja iedomājāties neprātīgu “Shoot’em Up” un “Hard Boiled” krustojumu no britu kino huligāna Bena Vītlija, tad mēs varam tikai apsveikt jūs ar izcilu kino ožu! Pēc “Kill List”, “Sightseers” un mūsu iemīļotās “High-Rise” Vītlijs nolēma nedaudz atvilkt elpu, bet tikai sev raksturīgā stilā – uzfilmējot pusotru stundu garu apšaudi starp kolorītiem, Holivudas superzvaigžņu atveidotiem varoņiem, to visu spēcīgi papildinot ar piķa melnu humoru, 70. gadu gangsterfilmu atsaucēm (Vītlijs ir tāds pats kinomāns kā mēs) un pilnīgi neparedzamiem sižeta pavērsieniem!

Rezultātā iegūstam “Lodes pa gaisu” – brutālu, atraktīvu un britiski šarmantu konfekti citāda, bet 100% “kinomāniska” kino cienītājiem! Seansā filmu papildinās ievadstāsts par galveno vaininieku Benu Vītliju, kā arī jau ierastais komplekts ar Harija Grundmaņa īpašo plakātu, konkursu un “Cēsu alus” dzērieniem nervu nomierināšanai.

Biļetes / FB Event

Kino // Īsfilmas. Iezemiešu teritorijas

APR 26 // 19.00 // KKC

Sadarbībā ar “Amnesty International Latvija” – īsfilmas. Iezemiešu teritorijas organizācijas “If not us then who?” īsfilmas (“Ja ne mēs, tad kurš?”). Seanss aptuveni 50 min., pēc kura sekos “Amnesty International” vēstuļu rakstīšanas sesija “Raksti par tiesībām”.

“Ja ne mēs, tad kurš?” ir organizācija, kas pēta vienu no klimata krīzes galvenajiem elementiem un uzdod ļoti vienkāršu jautājumu: “Kas aizsargā mūsu mežus?” Kā mūsdienu patēriņa kultūra ietekmē vietējās kopienas? Noskaties iezemiešu īsfilmas, kurās viņi pastāsta savus stāstus tā, kā vēlas to pateikt.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Juste la fin du monde, Tas ir tikai pasaules gals

Teātris uz ekrāna: Tas ir tikai pasaules gals?

APR 26 // 18.00 // Splendid Palace

Ksavjēra Dolana (Xavier Dolan) filmas “Tas ir tikai pasaules gals” (“Juste la fin du monde”) seanss, pēc tā – diskusija par teātra lugu adaptāciju kino.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties: ej.uz/lagarastavokli

Ieeja – bez maksas / FB Event

Vācu kino klubs – “Trīs dzīves – Kaut kas labāks nekā nāve”

APR 27 // 19.00 // Splendid Palace

2017. gada pavasarī Vācu kino klubā tiks piedāvātas kādā neparastā filmu projektā tapušas trīs filmas. “Trīs dzīves“ ir savstarpēji nesaistītu televīzijas filmu triloģija, ko veidojuši režisori Dominiks Grāfs, Kristians Pecolds un Kristofs Hohheislers. Martā jau bija skatāma Dominika Grāfa filmu “Trīs dzīves – Neseko man“.

Divus gadu pēc kinorežisoru Grāfa, Pecolda un Hohheislera 2006. gada vasaras elektroniskās sarakstes par tēmu “Berlīnes skola” dzima ideja par šīs teorētiskās diskusijas turpināšanu kopīgā filmu projektā. Filmas savā starpā saistītu vieta, tēli, laiks un notikumi, bet visā citā tie būtu savstarpēji pilnīgi nesaistīti trīs režisoru veidoti darbi. Režisori vienojās par konkrētu ietvaru: viena gada vasara, fiktīva notikumu norises vieta, krimināllieta, kas vienā gadījumā ir priekšplānā, divos – fonā.

Biļetes / FB Event

Best of BFM film screening in Riga

APR 27 // 18.00 // K-Suns

Skatītāji tiek aicināti uz Tallinas Universitātes “Best of BFM” īsfilmu skati 27. aprīlī Rīgā!

Pasākumā apmeklētājus sagaidīs Tallinas Universitātes pārstāvji, kuri nelielā ievadsesijā iepazīstinās ar augstskolas piedāvātajām iespējām. Prezentācija notiks angļu valodā. Pēc tam būs iespējams izbaudīt lielisko īsfilmu skati. Šīs īsfilmas ir universitātes studentu veikums. Pasākums ir bez maksas un atvērts visiem! Visām īsfilmām būs subtitri angļu valodā. Pasākuma programma un reģistrēšanās šeit: www.tlu.ee/screening!

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kino & sarunas // Ted Spread

APR 27 // 19.00 // KKC

Aprīļa tēma: “Par veselības problēmām”

Kaņepes Kultūras centa Cilvēktiesību KINO ir uzsācis sēriju programmu TED SPREAD.

Tā ir TED runu atlasīta kolekcija ar spilgtākajiem tēliem, domātājiem un aktīvistiem, apkopojot dažādus tematus, tostarp pasaules un vietējo politiku un sabiedrības praksi, zinātniskos vai poētiskos stāstus par to, kā mūsu sabiedrība darbojas un kā tā var mainīties uz labo pusi.

Pēc seansa skatītāji tiek aicināti pievienoties sarunām un izteikt savu viedokli.

Ieeja – bez maksas / FB Event

A Syrian Love Story

RPFF: Rīgas Pasaules filmu festivāls ’17

APR 27 – 30 // Kino Bize

Ceturtais Rīgas Pasaules filmu festivāls kinoteātrī “Kino Bize”. Ar iespaidiem un audiovizuāliem pētījumiem no visas pasaules, 14 filmu programmu un sarunām ar filmu veidotājiem.

2017. gada festivāla tematiskais vadmotīvs ir “Atklājot neparedzamo” – programmā apkopotas dokumentālās-etnogrāfiskās pilnmetrāžas filmas un īsfilmas, kuru veidošanā un saturā dominē neparedzami pagriezieni un atklājumi; filmas, kas pieprasa improvizēt un ļauties notikumiem un kuru darbību virza ziņkārība un intuīcija, nevis strikts, iepriekš noteikts virziens un galamērķis.

Festivāla goda viesis šogad ir dokumentālo filmu veidotājs Šons Makalisters (Sean McAllister), kura režijas rokraksts spilgti iemieso festivāla tematiku. Viņš ir pazīstams ar neparasto tiešumu un intimitāti, ar kādu savās filmās ataino vienkāršu cilvēku dzīves, kas, iekļuvuši politisku un personīgu konfliktu varā, izdzīvo sarežģītos apstākļos. Festivālā notiks RPFF: Šona Makalistera filmu retrospekcija, un viņš ieradīsies festivālā, lai tiktos ar skatītājiem un 29. aprīlī pasniegtu meistarklasi par dokumentālo filmu veidošanu.

Biļetes / FB Event / Info

RPFF: Atklāšana. Bez nosaukuma / Opening. Untitled

APR 27 // 19.00 // Kino Bize

Šī gada RPFF – Rīgas Pasaules filmu festivālu – atklās austriešu režisora Mihaela Glavogera iesāktā un viņa ilggadējās montāžas režisores Monikas Villi pabeigtā dokumentālā filma “Bez nosaukuma” (Untitled, 2017, 108′) – kaleidoskopiska odiseja ar neparedzamām beigām.

2014. gada aprīlī filmas režisors Glavogers nomira no malārijas, ar ko bija saslimis piecus mēnešus iepriekš sava ceļojuma laikā Balkānos, Itālijā un Ziemeļāfrikā. Divus gadus pēc viņa nāves filmas montāžas režisore Villi pārņēma viņa darbu un filmu pabeidza, izmantojot viņa četros mēnešos un deviņpadsmit dienās safilmētos materiālus. “Bez nosaukuma” ir ceļojums pasaulē, lai to novērotu, tajā ieklausītos un izdzīvotu ar drosmīgu un patiesi vērīgu aci. Filmas koncepts gan filmējot, gan montējot ir bijis notikumu rašanās un attīstības nejaušība.

Biļetes / FB Event

Galaktikas sargi 2

Kinoblogeri piedāvā “Guardians of the Galaxy Vol.2”

APR 27 // 18.30 // Kino Citadele

WHAT A BUNCH OF A*HOLES!

Kinoblogeri, “Labs Kino” un “Cēsu alus” piedāvā iemīļotās “Marvel” supervaroņu/superneliešu komandas atgriešanos pavisam jaunā piedzīvojumā – galaktikai atkal draud briesmas, bet kur tad tām, ja ceļā dodas Sta Lord, Gamora, Drax, Rocket Raccoon un I Am Groot!

Šoreiz ar Kurta Rasela dalību!

Biļetes / FB Event

Kino teorijas vakarskola. Kino semiotika IV

APR 27 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Otrais cikls Kino teorijas vakarskolā – kino semiotika ar Viktoru Freibergu!

Ceturtā, noslēdzošā tikšanās reize norisināsies 27. aprīlī, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plks. 18.30. Tikšanās, tāpat kā iepriekšējās reizēs, tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem, un, tāpat kā iepriekš, arī šoreiz būs “mājasdarbs” – teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai gatavotos tikšanās reizei!

Materiāls lasīšanai tiks izplatīts vēlākais iepriekšējā nedēļā !

Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, rakstiet agnese.logina@kinomuzejs.lv

Ieeja – bez maksas / FB Event

Septiņas neveikla seksa reizes

Kino klubs Kokons // Jauno režisoru filmu seanss un diskusija

APR 28 // 18.00 // KKC

Piektdien, 28. aprīlī, plkst. 18.00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, kino klubā KOKONS aicinām visus interesentus uz filmu “Septiņas neveikla seksa reizes” un “Silts klusums” seansu un diskusiju ar jaunajiem režisoriem – Lieni Lind un Rinaldu Zeltu. Diskusiju vadīs kino kritiķe un recenzente Alise Zariņa.

SEPTIŅAS NEVEIKLAS SEKSA REIZES
Īsfilma “Septiņas neveiklas seksa reizes” veidota, izmantojot metodi “filma filmā”: stāsta centrā ir jaunas režisores mēģinājumi uzņemt savu pirmo filmu, par pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. “Jā, šī filma ir par izģērbšanos, taču galvenokārt par izģērbšanos pārnestā nozīmē, kad autors skatītāja priekšā cenšas būt maksimāli atklāts un šīs atklātības dēļ atteicies no izdzīvošanas instinkta diktētas piesardzības.”

SILTS KLUSUMS
Rinalda Zelta filmas “Silts klusums” puisis izvēlas būt antisociāls un mūk uz kādu lauku māju kopā ar savu suni Tumsa. Suns pazūd, un, meklējot to, viņš atrod sevī bailes no vientulības.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Rīgas Pasaules filmu festivāls: Afterparty + sauna

APR 28 // 22.00 // Fukušima, Ķīpsala

Piektdien pēc RPFF – Rīgas Pasaules filmu festivāls otrās dienas izbrauksim zaļumos uz Ķīpsalas diy pirti / bibliotēku / pasākumu vietu Fukušima Ķīpsalā pie Zunda kanāla. Būs ugunskurs, uzkodas, mūzika, sarunas, iespēja iet pirtī. Droši var ņemt līdzi savu cienastu un dzērienu krājumus, kā arī aicinām atbalstīt saunu ar simbolisku ziedojumu. Ballīte iekšā un ārā, jāģērbjas silti!

Rīgas Pasaules filmu festivāls norisinās kinoteātrī Kino Bize no 27. līdz 30. aprīlim. Ar audiovizuāliem iespaidiem no visas pasaules, atlasītu 13 filmu programmu, dokumentālo filmu režisora Šona Makalistera retrospekciju un sarunām ar filmu veidotājiem.

Ieeja – ar simbolisku ziedojumu / FB Event

Baahubali 2: The Conclusion

Baahubali 2: The Conclusion, Hindi Show

APR 28 // 20.30 // Kino Citadele

Viena no ilgi gaidītākajām indiešu kino filmām ekskluzīvi k/t “Citadele” hindu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Biļetes/FB Event

RPFF: Šona Makalistera meistarklase

APR 29 // 13.00 // Kino Bize

29. aprīlī plkst. 13.00 kinoteātrī “Kino Bize” Rīgas Pasaules filmu festivālā notiks godalgotā britu dokumentālo filmu režisora Šona Makalistera meistarklase. Tajā tiks apskatīta Makalistera režijas pieeja dokumentālajā kino, vēršot īpašu uzmanību improvizācijai filmu veidošanā, kas ir Makalisteram īpaši raksturīga.

Meistarklase būs saistoša filmu veidotājiem, producentiem un studentiem ar interesi uzzināt vairāk par improvizāciju dokumentālajā kino un šādu filmu pārdošanu televīzijai un izrādīšanai kinoteātros. Tā pievērsīsies Šona Makalistera pieejai naratīva veidošanā, sadarbībā, līdzekļu vākšanā, izplatīšanā un prezentācijā.

Ieeja – bez maksas, ar iepriekšēju pieteikšanos kino@kinobize.lv / FB Event

Rīgas Pasaules filmu festivāla afterparty

APR 29 // 22.00 // Aleponija

No 27. līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Kino Bize” norisinās Rīgas Pasaules filmu festivāls ar audiovizuāliem iespaidiem no visas pasaules, atlasītu 13 filmu programmu, dokumentālo filmu režisora Šona Makalistera retrospekciju un sarunām ar filmu veidotājiem.

Pēc filmām piesātinātas festivāla trešās dienas skatītāji tiek aicināti pievienoties uz ballīti bārā “Aleponija”. Par pasaules mūziku gādās DJ Nomadi+

Ieeja – bez maksas / FB Event

Velo Kino // Īsfilmu izlase

APR 30 // 17.00 // KKC

Arī šogad Rīgas Velo Nedēļas ietvaros rādīsim dažādu garumu un stilu filmas par un ap velosipēdu. Velosipēds kā instruments, kā sabiedrotais, kā brīvības iemiesojums un kā dzīves stils. Vietējās un ārzemju filmās ritenis atradīsies, gan kameras vienā, gan arī otrā pusē, iedzīvinot tā daudzpusīgo un mobilo dabu.

Ieeja – bez maksas / FB Event