Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (FEB 13 – FEB 19)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

14.02.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

“Komivojažieris” / “The Salesman”

FEB 15 // Kino Citadele / Splendid Palace / Kino Bize / KSuns

Pēc filmas pirmizrādes pērnā gada Rīgas Starptautiskajā kino festivālā apbalvotā irāņu režisora Asgara Farhadi jaunākais darbs “Komivojažieris” (Forushande) nonāks uz Latvijas kinoteātru ekrāniem 15. februārī. Filma nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai kategorijā “Labākā ārzemju filma”.

Filmas darbība cieši mijas ar amerikāņu dramaturga un Pulicera prēmijas laureāta Artūra Millera lugu “Komivojažiera nāve”, kura tiek uzskatīta par vienu no 20. gadsmita augstākajiem sasniegumiem dramaturģijā. Farhadi filma ir gan kā komentārs, gan atsauce uz Millera stāstu par netveramo “amerikāņu sapni”, kur kāda pavisam mūsdienīga un ikdienišķa Teherānas pāra attiecības sākumā attālināti, bet tad jau visai tieši sāk atgādināt lugas notikumus…

Biļetes un info: KC / SP / KB / KS

Japānas filmu festivāls

FEB 15 – FEB 18 // Splendid Palace

Japānas vēstniecība sadarbībā ar Japānas fondu no 15. līdz 18. februārim kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē (Rīgā, Elizabetes ielā 61) rīko Japānas filmu festivālu. Japānas filmu festivāls notiek kopš 2002. gada. Šogad festivālā tiks demonstrētas četras filmas – “Kāpjot pēc pavasara”, “Pārgājiens uz ūdenskritumu”, “Kā tikt vaļā no naudas”, “Kokus cirst nav joka lieta” -, ar kuru aprakstiem varat iepazīties Japānas vēstniecības mājaslapā.

Ieeja – bez maksas / FB event / Info

Something Ventured, Kaut kas riskants

“Kaut kas riskants” / “Something Ventured”

FEB 15 // 19.00 // Kaņepes Kultūras centrs

“Kaut kas riskants” stāsta par dažiem riskētājiem, kuri līdzās vizionāru uzņēmējiem izveidoja revolucionāras kompānijas. Filma stāsta par tās industrijas izveidi, kura kļuva par lielāko izgudrojumu un ekonomikas izaugsmes dzinēju 20.gadsimtā. Filmā par to stāsta vizionāri-uzņēmēji, kuri uzdrošinājās, lai panāktu savu: Toms Pērkinss, Dons Valentīns, Artūrs Roks, Diks Kramličs un citi. Turklāt filmā daži no labākajiem uzņēmējiem arī dalās ar to, kā viņi strādāja ar riska kapitālistiem, lai uzsāktu pasaules klases kompānijas, piemēram, “Intel”, “Apple Cisco”, “Atari”, “Genentech”, “Tandem” un citas.

Ieeja – bez maksas / FB event / Info

Nāvīgi interesantas sarunas V. Mīlestība un nāve kino

FEB 16 // 17.30 // Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Par godu visu mīlētāju nāvīgajām mīlas mokām skatītāji tiek aicināti uz neparastu kino vakaru, kurā tiem būs iespēja iepazīties ar eksperimentālo kino, kas veidots uz analogas kino filmas, no Ievas Balodes privātā arhīva.

Tiks demonstrētas eksperimentālas īsfilmas par mīlestības un nāves tēmu, kas tapušas pēdējo 10 gadu laikā ASV, Vācijā, Nīderlandē, Francijā un citur. Tās iezīmēs arī plašākus jautājums par mirstošo: kāpēc mūsdienu pasaulē arvien vairāk pieaug interese par mirstošiem medijiem un mirstošām valodām? Aizmirstām atmiņām, vēsturiskām liecībām un arhaiskiem personāžiem? Vai to varētu nodēvēt par sava veida remodernisma kustības iezīmi?

Ieeja – bez maksas / FB event

The Ambassador, Vēstnieks

“Vēstnieks” / “The Ambassador” + diskusija

FEB 16 // 19.00 // Kaņepes Kultūras centrs

Filma “Vēstnieks” ir žanru lauzta traģikomēdija par dīvaino un slepeno Āfrikas diplomātisko pasauli, kurā džins un toniks ir ikdienas ūdens un dimantu krāpnieki un korumpēti politiķi dzīvo brīvībā. Tā pauž atklātu ieskatu tajā, kā arhetipiski korumpētās un izpostītās Āfrikas elite darbojas un funkcionē. Filma atspoguļo rasu spriedzi atsvaidzinošā veidā, kas arī mainīs to, kā Āfrika ir atspoguļota nākotnes filmās. Īsumā – šī ir “līdz šim neredzēta” Āfrika.

Ieeja – bez maksas / FB event / Info

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī kinoprojekta “Spektrs” piedāvāto “Komūnu” (“Kollektivet”).

Info