Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (JUN 26 – JUL 2)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

26.06.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Kinoblogeri piedāvā “Zaļknābis pie stūres” (Baby Driver)

JUN 28 // 19.10 // Kino Citadele

Kinoblogeri, “ACME Film Latvija” un “Cēsu alus” aicina uz vasaras muzikālāko grāvēju “Zaļknābis pie stūres” jeb “Baby Driver”! Vasara tā pa īstam sāksies tikai 28. jūnijā, kad kopā pirmie skatīsimies Edgara Raita (“Shaun of the Dead”, “The World’s End”, “Scott Pilgrim vs. the World”) jaunāko darbu!

Ticis galā ar “Cornetto”, atdzīvinājis Skotu Pilgrimu un pametis “Ant-Man” likteņa un “Marvel” varā, Raits pārcēlās uz ASV, bet ne uz Holivudu – uz Atlantu! Kur džezs, hiphops un cita brīnišķīga mūzika, kas arī ir pamatā šim pilnībā oriģinālajam (Raits ir arī filmas scenārija autors) kriminālajam grāvējam ar komēdijas elementiem! Bet Ansels Elgorts, Džeimijs Fokss, Džons Hams, Eiza Gonzalesa, Lilija Džeimsa un Kevins Speisijs brīnišķīgi papildina šo mūzikas, auto pakaļdzīšanos un ložu kokteili. Sajaukt un kārtīgi samaisīt.

Biļetes / FB event

Kino // Ai wei wei: The fake case

JUN 28 // 19.00 // KKC

Sadarbībā ar Dānijas kultūras institūtu Latvijā un “Amnesty International Latvia”/

Dokumentālā filma, kas atspoguļo mākslinieka Ai Vei Vei cīņu tiesā pret Ķīnas valdību, kas cenšas viņu apklusināt.

Ieeja – bez maksas / FB event

Okja

“Okja” pirmizrāde “Netflix” straumēšanas platformā

JUN 28 // Netflix

28. jūnijā gaidāma pirmizrāde korejiešu kulta režisora Cžun-ho Bona jaunākajai filmai “Okja”, kas vēl pirms mēneša sacēla milzu ažiotāžu prestižajā Kannu kinofestivālā. Toties jau tagad straumēšanas platformā, kā ierasts, nekavējoties būs pieejama visiem servisa abonentiem.

Šajā filmā iepazīsiet jaunu meiteni vārdā Mija, kura riskēs visu, lai apturētu ietekmīgu, multinacionālu kompāniju, kas vēlas nolaupīt viņas labāko draugu – milzu dzīvnieku vārdā Okdža.

Galvenajās lomās: Tilda Svintone, Džeiks Džilenhols, Seo-Hjuna Ana un citi.

Filma

Kino // Īsfilmas par sociālām tēmām

JUN 29 // 19.00 // KKC

KKC sadarbībā ar RISEBA, Dāņu kultūras institūtu Rīgā un neatkarīgajiem režisoriem piedāvā īsfilmas par sociālām tēmām. Pēcseansa diskusija ar īsfilmu režisoriem Pāvelu Gumennikovu un Jāni Vidovski. Vakara plānā tiks rādītas šādas īsfilmas – “Sarauj, Just!”, “Mīlestības reibumā”, “Berik” un “Gaisma”.

Ieeja – bez maksas / FB event

The Wave, Vilnis

“Spektra” kino vakari Spīķeros: filma “Vilnis” (Bolgen)

JUN 29 // 22.00 // Spīķeri – radošais kvartāls

Spīķeru kvartāls sadarbībā ar kino projektu “Spektrs” izziņo jauno brīvdabas kino vakaru sezonu un otro no sešiem brīvdabas kino vakariem Spīķeros. Šogad kino vakaru tēma “Pasaules kino kaleidoskops”. Un arī šogad ieeja visos kino vakaros bez maksas! Tāpat arī šogad turpinām lielisko tradīciju un katru kino vakaru uzsāksim ar kādu no Latvijas režisoru īsfilmām.

29.jūnijā filma “Vilnis” (Bolgen) – vērienīga katastrofu filma, tā ir balstīta uz patiesiem notikumiem, kad 1934. gadā līdzīgā incidentā tika pilnībā iznīcināts Tafjordas ciemats, kad brūkošu akmeņu izraisīts milzu cunami vilnis burtiski noslaucīja to no zemes virsas. Visi filmas aktieri paši izpildīja visus savus trikus, kas piešķir filmai īpašu realitātes sajūtu. Rezultāts ir likumsakarīgs – populārākā un skatītākā filma Norvēģijā 2015. gadā ar vairāk kā 800 000 pārdoto biļešu!

Ieeja – bez maksas / FB event

Dāmām priekšroka pirmizrāde – “Vīns un vējš”

JUN 29 // 18.30 // Kino Citadele

Pirmizrāžu ciklā “Dāmām priekšroka” 29. jūnijā filmas “Vīns un vējš” pirmizrāde īpaši sievišķīgā gaisotnē

Vasara ir īstais laiks, lai aizceļotu uz skaistajiem Francijas vīna dārziem un izbaudītu emocionālu ģimenes stāstu jaunākajā Sedrika Klapiša filmā “Vīns un vējš”. Aicinām noskatīties filmu pirms tās oficiālās iznākšanas uz Latvijas kino ekrāniem jau 29. jūnijā plkst. 18.30 “Dāmām priekšroka” pirmizrādes pasākumā.

Biļetes & info

Future Shorts Film Festival’s summer program

JUN 30 // 22.30 // Spīķeri – radošais kvartāls

Starptautiskais īsfilmu festivāls “Future Shorts Film Festival” ar vasaras programmu notiks divas dienas laikā zem atklātām debesīm radošajā kvartālā “Spīķeri”

Īsmetrāžu filmu festivāls “FUTURE SHORTS” priecēs ar šīs sezonas vasaras programmu – ar labākajām starptautiskajām īsfilmām. Kinofestivālā skatītājiem būs iespēja noskatīties astoņas labākas filmas vienā seansā – ASV, Lielbritānija, Kolumbija, Somija, Norvēģija, Horvātija. Šīm filmām pirmizrādes notika 2016. un 2017. gadā. Īsmetrāžas kinofestivāls “FUTURE SHORTS” notiks 30. jūnijā un 1.jūlijā no pulksten 22:30 līdz 24:00. Otrā festivāla diena veltīta BAFTA īsfilmām no Lielbritānijas un Latvijas labākajām īsmetrāžas filmām.

Biļetes / FB event

Despicable Me 3, Nejaukais es 3

Bērnu Rīts kinoteātrī “Kino Citadele” – “Nejaukais es 3”

JŪL 1 un 2 // 10.00 // Kino Citadele

Nāc uz pasākumu 1. un 2. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 14.00, piedalies Brain Games spēlēs, iesaisties La Creation radošajās darbnīcās un būvē torņus LEGO spēļu stūrītī. Pēc aktivitātēm būs iespēja noskatīties jauno animācijas filmiņu “Nejaukais es 3”.

Gru un minionu komanda atgriezīsies animācijas filmā “Nejaukais es 3”, jo tikai viņiem (un superslepenajai organizācijai) ir pa spēkam notvert ļaundari Baltazaru Bretu! Un ko domājies – Gru satiks savu dvīņubrāli Dru! Tas tik būs jautri!

Biļetes & info