Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAI 1 – MAI 7)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

01.05.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Kinoblogeri piedāvā “Svešo” (“Aliens”) dubultseansu

MAI 3 // 19.00 // Kino Citadele

“In space, no one can hear you scream”
– Alien (1979)

Bet kinoteātrī gan varēs, turklāt kā vēl – sajūsmas pilni kliedzieni uz spiedzieni pavadīs mūsu visu tik sen gaidīto “Alien” un “Aliens” dubultseansu (jo citus “Svešos” mums būtībā arī nevajag). Viena no visu laiku spilgtākajām un iemīļotākajām kosmosa/šausmu sāgām ir izturējusi ne vienu vien mutāciju (un pat “Alien vs. Predator: Requiem”), taču tāpat ir dzīvāka par dzīvu – gaidot šī gada “Alien: Covenant”, aicinām “Svešo” fanu lokā izbaudīt divas labākās daļas tā, kā tās to ir pelnījušas, – uz LIELĀ ekrāna! Abas filmas, protams, skatīsimies to režisoru versijās – kā sers Ridlijs un fīrers Kamerons to bija iecerējuši:

“Alien: Director’s Cut”, filmas garums 116 min
“Aliens: Extended Edition”, filmas garums 154 min

Pirms filmām Kinoblogeri izstāstīs par interesantākajām “Svešo” sāgas detaļām, bet “Cēsu alus” pacienās ar ko stiprāku – šīs ir “16+” filmas un bezalkoholiskie varianti šoreiz paliek mājās. Pēc filmas tiekamies jumta bārā “Vertigo” (kinoteātra 6. stāvā) uz saturīgu kino diskusiju! Variantu nav, ir jānāk, citādi – “Game over, man, game over!”

Biļetes / FB Event

Sangarid, Ātrie igauņu puiši

Pirmizrāde: Ātrie igauņu puiši

MAI 3 // 19.00 // Splendid Palace

Filmas oficiālā pirmizrāde Latvijā 3.maijā kinoteātrī”Splendid Palace” 18.30 ar aktieru un radošās grupas piedalīšanos!

Asprātīga, spraiga un gaumīga komēdija- būs interesanta visiem! Īpaši tiem, kas atceras 80. gadus un PSRS laikus, kad visi jūsmoja par Rietumu importa precēm.

Filmas veidošanā iesaistīti latviešu kino spēki: producents Jānis Kalējs, operators Aigars Sērmukšs, aktieri Jūlija Berngardte un Dmitrijs Pales, krāsu korekcija Andrejs Rudzāts un Māris Zommers un vēl citi.

Biļetes / FB Event

Kino // Vai mēs varam paši?

MAI 3 // 19.00 // KKC

Mūsdienu dzīvē pastāv paradokss: mēs svinam demokrātiju kā politisko sistēmu, bet ne kā ekonomisko sistēmu, neskatoties uz to, ka mūsu darbam ir daudz lielāka ietekme uz mūsu ikdienas dzīvi. Ir godīgi teikt, ka lielākā daļa kapitālisma sistēmas darbavietu ir organizētas autoritārā veidā, bet par šo reti kad kāds aizdomājas vai izaicina. Kādēļ autoritārisma atgrūšana valdībā ir kļuvusi par normu, bet tas, cikos mēs ierodamies darbā, ir pieņemams?

Demonstrējot uzņēmumus, kuri spēj saglabāt demokrātiskas vērtības kapitālisma sistēmā, filma “Vai mēs varam paši?’ jautā, vai ir pienācis laiks virzīt uz priekšu demokrātisku, kooperatīvu biznesa modeli.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kino, filozofija & runas

MAI 4 // 19.00 // KKC

Šajās sērijās tiek izrādītas filozofu un dažādu ekspertu video konferences, runas un apaļo galdu sarunas par mūsdienu sabiedrību. Skatītāji tiek aicināti pievienoties video seansiem un papildināt šīs idejas ar saviem komentāriem, idejām un viedokļiem. Šajā sērijā: “Michael Hardt on the Poors, the Multitude, and the Commons”

Maiks Harts ir politiskais filozofs un literārais teorētiķis, vislabāk pazīstams ar trim grāmatām, kuras sarakstījis ar līdzautoru politisko filozofu Antonio Negri, – “Empire” (2000), “Multitude: War and Democracy in the Age of Empire” (2004), un “Commonwealth” (2009). Šī triloģija, it īpaši pirmā grāmata “Empire”, bieži tiek saukta par “21. gadsimta komunistu manifesto”.

Ieeja – bez maksas / FB Event

4. maija Latvijas filmu maratons

MAI 4 // 11.00 – 23.00 // Splendid Palace

Nacionālā kino centra 4. maija LATVIJAS FILMU MARATONS kinoteātrī “Splendid Palace”.

Bezmaksas seansi visas dienas garumā

Ieeja – bez maksas / Info/ Programma

Animācijas īsfilmas “Oāze” pirmizrāde k/t “Splendid Palace”

MAI 4 // 16.00 // Splendid Palace

Animācijas īsfilmas “Oāze” pirmizrāde.

Oāzē ir droši, taču vientulība nomoka, un zēns kopā ar pamestu putniņu, kam iemācījis lidot, dodas pasaulē.

Ieeja – bez maksas / FB event

Knutifikācija

Dokumentālās filmas “Knutifikācija ” pirmizrāde k/t “Splendid Palace”

MAI 4 // 18.00 // Splendid Palace

Filma “Knutifikācija” runā par mācīšanās un apzināšanās procesu, par to, kā cēloņu seku noteiktā sistēma mēģina pakļaut indivīda garu, tomēr ne vienmēr cilvēka dabai piemīt spēja samierināties.

Filma seko jaunam dzejniekam Knutam Skujeniekam, kurš, atgriežoties no studijām metropolē, sastopas ar stagnāciju provincē. Nepamatoti notiesāts uz septiņiem gadiem ieslodzījumā, atgriezies viņš kļūst vēl neērtāks pastāvošajai varai. Knuts nav revolucionārs masām, Knuts māca būt revolucionāram sevī. Mācība ir īsa: Dzīve ir grūta, patiesība – dārga.

Ieeja – bez maksas / FB event

Velo un kino festivāls Kino Pedālis 2017

MAI 5 – MAI 7 // Koncertzāle “Valmiera”

Jau otro gadu kino un velo mīļi aicināti uz Valmieru, kur tiks ieskandināta Latvijas festivālu vasara, ļaujot neparastā saderības dejā iegriezties velo, kino un mūzikai. Unikālo formu festivālam piešķir kino baudīšana “pop-up” kino teātros, kuros dalībniekiem iespējams nokļūt ar velosipēdiem.

Ņemot vērā dalībnieku ieteikumus, paplašināta festivāla kino programma un dienu plāns izkārtots tā, lai festivāls kļūtu par jaudīgu nedēļas nogales pasākumu, ļaujot festivāla gaisotni nobaudīt viesiem no visas Latvijas.

Ieeja – bez maksas / FB event/Programma

Love Steaks

KINO BIZE pirmizrāde: Mīlas steiki / Love Steaks

MAI 5 // 20.15 // Kino Bize

Luksusa viesnīca. Uz pannām cepi steiki, uz spa galdiem masētas sievietes. Drīz vien pēc tam, kad neveiklais Klemenss sāk strādāt par masieri, viņš satuvinās ar neparedzamo, dumpiniecisko pavāri Laru. Klemenss un Lara varētu iemīlēties, bet tikpat labi viņu attiecības varētu palikt mīlas steiku “jēlajā” fāzē.

Boids van Hoijs izdevuma “Hollywood Reporter” recenzijā raksta: “[..] “Mīlas steiki” apvieno improvizāciju epizodēs ar noteiktu kopējo naratīva struktūru; filmā divi profesionāli aktieri tiek iesūtīti reālā viesnīcā ar iestādes reālo personālu kā otrā plāna aktieriem. Plānošanas un paļaušanās uz pieredzi apvienojums ar provocētu spontanitāti iedveš kopējā filmā neticamu enerģiju [..], kā rezultātā galveno varoņu dīvainās, neizskaidrojamās, abpusējās simpātijas šķiet pilnībā dabiskas.”

Biļetes / FB event

KINO BIZE bērnu rīti: Degunradzis Otto

MAI 7 // 12.00 // Kino Bize

Trešajā bērnu rītā, kā jau katru reizi, mazākie skatītāj kopā ar vecākiem tiek aicināti noskatīties filmu un pirms seansa piedalīties radošajā darbnīcā.

Seansi sākas laikā, kad mazie ķipari jau modušies, bet vecāki jau padarījuši pirmos rīta darbus, jeb plkst. 12:00. Filmas un seansi paredzēti bērniem, lai uzburtu aizraujošo kino pasauli un brīvdienu padarītu krāsaināku!

Šajā reizē būs iespēja redzēt Dānijas animācijas filmu “Degunradzis Otto”. Tā vēsta par iztēles pilnu puisēnu, viņa draugiem un maģiski uzradušos degunradzi.

Biļetes / FB event