Ziņas

“Marvel” filmu kalendārs 2015-2019

Pienācis laiks nu jau ikgadējai rubrikai "Marvel" filmu jaunumi, kurā visiem nu jau labi zināmā studija ar sarkanbaltkomiksīgo logotipu izziņo jaunas filmas, bet mēs - minam, ko gan tas viss varētu nozīmēt. Paskrienot notikumiem pa priekšu - interesantas diskusijas, atjautīgus minējumus, karstasinīgus kino strīdus un ļoti, ļoti daudz "Marvel" komiksfilmu tuvākajos gados!

31.07.2014

Pienācis laiks nu jau ikgadējai rubrikai who is your daddy and what does he do “Marvel” filmu jaunumi, kurā visiem nu jau labi zināmā studija ar sarkanbaltkomiksīgo logotipu izziņo jaunas filmas (bet pēdējā laikā – vienkārši to iznākšanas datumus), bet mēs – minam, ko gan tas viss varētu nozīmēt. Paskrienot notikumiem pa priekšu – interesantas diskusijas, atjautīgus minējumus, karstasinīgus kino strīdus un ļoti, ļoti daudz “Marvel” komiksfilmu tuvākajos gados!

Vispirms oficiālie, sausie fakti – naktī pirms “Comic-Con” (šis ir svarīgs moments) “Marvel” it kā “starp citu” izziņoja savu line-up nākamajiem pieciem gadiem, kur gan tikai daļai datumu ir (šobrīd) piesaistītas klāt konkrētas filmas, bet lielākais pārsteigums bija trīs (!) “Marvel” filmas 2017. gadā. Bet brīdī, kad “Sony” negaidīti pārcēla “The Amazing Spider-Man 3” pirmizrādi, “Marvel” acumirklī ieņēma tās vietu 2018. gadā. Bet jau pašā “Comic-Con” nosacīti galvenais (jo dienu ātrāk nospoilots) studijas paziņojums bija “Guardians of the Galaxy 2” iznākšana 2017. gadā. Kopumā šobrīd line-up izskatās šādi:

2015. gada 2. maijs: “The Avengers: Age of Ultron”
2015. gada 17. jūlijs: “Ant-Man”
2016. gada 6. maijs: “Captain America 3” (pret Betmenu/Supermenu!)
2016. gada 8. jūlijs: Untitled film (“Doctor Strange”?)
2017. gada 5. maijs: Untitled film
2017. gada 28. jūlijs: “Guardians of the Galaxy 2”
2017. gada 3. novembris: Untitled film (“Thor 3”?)
2018. gada 4. maijs: Untitled film (“The Avengers 3”, v1?)
2018. gada 6. jūlijs: Untitled film
2018. gada 2. novembris: Untitled film
2019. gada 3. maijs: Untitled film (“The Avengers 3”, v2?)

Un tagad nedaudz spekulāciju un subjektīvu pārdomu par to, kas tad mūs varētu gaidīt šajos datumos – sākot jau ar jautājumu, vai studija (un mēs!) varēs pavilkt 3 “Marvel” filmas gadā (un “Fox”/”Sony” jau arī nesnauž)? Manuprāt – “Marvel” supervaroņu kino lokomotīve ir tā ieskrējusies, ka to neapturēs pat relatīva neveiksme (“Ant-Man”?), un skatītāju mīlestības rezerves ir tik lielas, ka būtu nepieciešamas 2-3 totāli neveiksmīgas filmas pēc kārtas, lai tās sašūpotos (un tad vienmēr var pa dārgo nopirkt Robertu Dauniju Jr. neizbēgamajam “Iron Man 4”, un viss ir atpakaļ vecajās sliedēs). Es gan neesmu tik drošs par “Disney”/”Marvel” investoriem, kuri var sākt psihot pie pirmajiem ienākumu kritumiem…

Par šo visu “Marvel” filmu izpildproducents un studijas galva Kevins Faigi ir oficiāli apstiprinājis, ka no divām filmām gadā viena noteikti būs sīkvels, otra – jauna varoņa/u origin story, attiecīgi gadā, kad ir trīs filmas, mūs gaida divi sīkveli (tak ne jau otrādi).

Avengers: Age of Ultron, Atriebēji: Ultrona laikmets

Ja par “The Avengers: Age of Ultron” (orgasmējošas ovācijas “Comic-Con” par atrādīto materiālu) un “Ant-Man” (aktieri birst ārā no filmas kā skudras), tāpat kā “Captain America 3” (tie paši vēži…) un pat “Guardians of the Galaxy 2” (Džeimss Gans un banda būs atpakaļ, baumo par Nova un Adam Warlock) viss ir nosacīti skaidrs, tad tālāk sākas pats interesantākais! Šobrīd vienīgā oficiāli izziņotā filma, kura nav sīkvels un kurai ir atrasts režisors, ir “Doctor Strange”, kuru uzņems Skots Deriksons (“Sinister”, “Deliver Us From Evil”) un kura, visticamāk, iznāks 2016. gadā – kur tai pietaupīta brīva vieta.

Nesen intervijā Kriss Hemsvorts atzinās, ka līdz “Thor 3” uzņemšanai ir vēl kāds laiks, kas automātiski ierindo šo filmu vismaz 2017. gadā, visticamāk – novembrī, jo tieši tad iznāca par oriģinālu daudz vairāk nopelnījušais sīkvels. Bet interesantākie datumi, bez šaubām, ir 2017. gada 5. maijs un 2018. gada 6. jūlijs, kuri ir klaji paredzēti jauniem varoņiem! Kas tie varētu būt, varam tikai minēt – studija jau sen sola “Black Panther” (ir bijis kastings) un “Captain Marvel” filmas. Sliktākajā gadījumā – vēl viena Halka (Raffalo Halka) solo filma? Minēšu, ka pat pati “Marvel” studija vēl līdz galam nezina, kas būs šajos datumos, un nogaida, kā izkritīs zvaigznes, kārtis un gaidāmo filmu ienākumi.

Kas noved mūs pie neizbēgamajiem “Atriebējiem 3”, kuriem būs jāsatriec pasaule un box office tādās lupatās, kā pirmajiem “Atriebējiem” (vai Titānikavatariem) pat sapņos nav rādījies. Ņemot vērā Feigi teikto, ka starp “The Avengers” filmām jāgaida vismaz trīs gadu pauze, un paziņotos relīžu datumus, es minēšu, ka… mūs gaida daudz ilgāks build-up līdz lielajam finālam, nekā liekas, un trešos “Atriebējus” mēs sagaidīsim tikai 2019. gada 3. maijā. Gan lai paspētu iepazīstināt mūs (un “Marvel” kino pasauli) ar vēl vairāk jauniem varoņiem, gan lai paspilgtinātu fināla nozīmīgumu!

Un tad mēs beidzot varēsim ar labi padarīta darba sajūtu slēgt filmas ārā un pilnvērtīgi pievērsties epizodiskajam storytelling (tobiš TV), kur jau sen notiek visas interesantās lietas. Un arī MARVEL tur būs!