Ziņas

Muzikālā kino klasika “Lielajā dzintarā”

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” un kinoprojekts “Spektrs” piedāvā piecus svētdienu vakarus pavadīt, skatoties uz lielā ekrāna izcilas filmas un klausoties erudītu speciālistu ievadlekcijas - programmā paredzētas pasaules muzikālā kino klasika "Atsitiens", "Viss šis džezs", "Kabarē", "Vestsaidas stāsts" un "Amadejs"!

13.05.2016

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” un kinoprojekts “Spektrs” piedāvā piecus svētdienu vakarus pavadīt, skatoties uz lielā ekrāna izcilas filmas un klausoties erudītu speciālistu ievadlekcijas.

Muzikālo filmu programma ir iespēja īpašā atmosfērā izbaudīt pasaules kino klasiku uz lielā ekrāna – pieci neaizmirstami vakari fantastiskā atmosfērā, ar izcilām filmām un zinošu lektoru kompānijā! Programma – no visiem zināmiem, klasiskiem un apbalvotiem darbiem līdz pat jaunāko laiku muzikālajiem šedevriem. Piecus svētdienu vakarus pavadīsim kopā ar talantīgo bundzinieku Endrjū (“Atsitiens”), ģeniālo horeogrāfu Džo Gidonu (“Viss šis džezs”), pirmskara Berlīnes bohēmas (“Kabarē”) un pagājušā gadsimta Ņujorkas ielu bandu (“Vestsaidas stāsts”) kompānijās, bet noslēgumā – intīma iepazīšanās ar pašu Volfgangu Amadeju Mocartu (“Amadejs”).

Lai padarītu šīs tikšanās vēl neaizmirstamākas, ar filmām iepazīstinās atzīti Latvijas kinokritiķi un teorētiķi – Dita Rietuma, Daira Āboliņa un Dāvis Sīmanis, kuru ievadlekcijas ir unikāla pievienotā vērtība! Biļetes meklējiet koncertzāles kasēs vai BiļešuParadīze.lv.

Whiplash-movie

“Atsitiens” (“Whiplash”)
Svētdiena, 24. aprīlis, 16:00

ASV, 2014. gads, 107 min.
Endrjū vēlme kļūt par labāko bundzinieku drīz pārvēršas apsēstībā, un despotiskā pasniedzēja Terensa nežēlīgās mācību metodes noved viņu līdz fizisko spēju un saprāta robežām. Kinoprojekta “Spektrs” līdzdibinātāja Sergeja Timoņina ievadllekcija.
Vairāk par filmu: http://kinospektrs.lv/whiplash/

All That Jazz, Viss šis džezs

“Viss šis džezs” (“All that Jazz”)
Svētdiena, 1. maijs, 16:00

ASV, 1979. gads, 123 min.
Režisora un horeogrāfa Boba Fosa gandrīz autobiogrāfiskais stāsts par viņa bohēmisko, narkotiku un uzdzīves pārpildīto dzīvi Ņujorkas skatuves dejotāju aprindās. Kinokritiķes Ditas Rietumas ievadlekcija.
Vairāk par filmu: http://kinospektrs.lv/all-that-jazz/

Cabaret, Kabarē

“Kabarē” / “Cabaret”
Svētdiena, 8. maijs, 16:00 

ASV, 1972. gads, 124 min.
Kabarē dejotāja pirmskara Berlīnē iesaistās attiecībās ar diviem atšķirīgiem vīriešiem, bet tikmēr pie varas nāk nacistu partija. Kinokritiķes Dairas Āboliņas ievadlekcija.
Vairāk par filmu: http://kinospektrs.lv/cabaret/

West Side Story, Vestsaidas stāsts

“Vestsaidas stāsts” / “West Side Story”
Svētdiena, 15. maijs, 16:00 

ASV, 1961. gads, 152 min.
“Romeo un Džuljeta”, kas pārcelti 20. gadsimta 50. gadu Manhetenā – jaunieši no dažādām aprindām iemīlas, bet nesaprašanās draugu starpā ved tos pretī traģiskajam finālam. Kinorežisora Dāvja Sīmaņa ievadlekcija.
Vairāk par filmu: http://kinospektrs.lv/west-side-story/

Whiplash, Atsitiens

“Amadejs” / “Amadeus”
Svētdiena, 22. maijs, 16:00

ASV/Francija, 1984. gads, 160 min.
Neticamais stāsts par mūzikas ģēniju Volfgangu Amadeju Mocartu, kuru stāsta viņa laikabiedrs un lielākais sāncensis Antonio Saljeri. Astoņas “Oskara” balvas.
Vairāk par filmu: http://kinospektrs.lv/amadeus/