Ziņas

“RadioDejas”: Dokumentālā filma par radio SuperFM vēsturi!

Filmas "Deju Laikmets" veidotāju jaunais darbs par leģendāro radiostaciju SuperFM un tās veidotājiem, dīdžejiem un klausītājiem.

25.10.2022

Pirms 30 gadiem EHR pastāvēšana sākās ar “RadioDejas” dibināšanu. Filmas “Deju Laikmets” autori jaunajā dokumentālajā filmā “RadioDejas: 30 gadi ēterā” atspoguļojuši ar ko tas viss sākās, un kā attīstījies līdz mūsdienām.

Šī filma ļauj paraudzīties uz radio no neierasta aspekta, kā arī tā ir unikāla iespēja izsekot līdzi leģendārā radio dzīves aizkulisēm un uzzināt vairāk par ievērojamiem vēstures notikumiem no iekšienes. Vārdu sakot, ielūkoties visur, kur vien radio klausītājiem ieeja bijusi aizliegta. Filmā piedalās daudz zināmu un ievērojamu personu, kuri savulaik piederēja vai joprojām pieder pie RadioDeju / Super FM / EHR pasaules, kuru vidū Edmunds Apsalons, Bogdan Taran, GarJānis, Rodions Gordins, Lotars Lodziņš, Mārtiņš Brīvnieks, Mixmasters AG, Jānis Krauklis, Ričards Zakss, Uģis Polis, u.c.

“Radiodejas” ir tā laika jauniešu paaudzes fenomens, kuru līdz neatkarīgā radio veiksmei pa politiski, ekonomiski un sociāli sarežģītu ceļu aizved Uģa Poļa un Jāņa Kraukļa entuziasms un neatlaidība, kas aizrauj desmitiem, simtiem un vēlāk arī tūkstošiem klausītāju. Dažādi raksturi, viens kopīgs mērķis un vērojums par to, kas notiek ar sasniegumiem, kad mērķis kļūst par dzīvesveidu. 90. gadu sākumā “Radiodejas un to turpinājums “Super FM” strauji eiropeizēja Latvijas kultūras telpu radio ēterā un kļuva par Rietumu mūzikas revolūcijas flagmani neatkarīgajā Latvijā. Deviņdesmitie gadi, jaunība, nebeidzamas iespējas, cerības un virzība uz demokrātisko Eiropu aptver dokumentālo stāstu par neatkarīgā radio dzimšanu Latvijā!

Aicinām uz filmas seansiem:

  • 26. oktobrī 19:10 k/t “Kino Citadele” (Forum Cinemas) kopā ar filmas režisoru Viktoru Budu
  • 27. oktobrī 19:00 kinoteātrī “Splendid Palace” kopā ar MixMaster AG, DJ GarJāni un filmas režisoru Viktoru Budu
  • 28. oktobrī 19:30 kinoteātrī “KinoBize” kopā ar DJ Bogdan Taran un filmas režisoru Viktoru Budu
  • 30. oktobrī 18: 45 k/t “Kino Citadele” (Forum Cinemas) kopā ar filmas režisoru Viktoru Budu un DJ GarJāni
  • 2. novembrī 18:15 k/t “Kino Citadele” (Forum Cinemas)
  • 4. novembrī 19:00 kinoteātrī “Splendid Palace” kopā ar filmas režisoru Viktoru Budu
  • 6. novembrī 18:55 k/t “Kino Citadele” (Forum Cinemas)
  • PAPILDSEANSS 18. novembrī 17:00 kinoteātrī “KinoBize” kopā ar filmas režisoru Viktoru Budu
  • PAPILDSEANSS 20. novembrī 16:00 kinoteātrī “Splendid Palace”

BIĻETES meklējiet kinoteātru mājaslapās vai kasēs!

Pirmo reizi radio pastāvēšanas vēsturē ir ļauts ielūkoties aizkulisēs – ieraudzīt, kā viss dzima tālajā 1992. gadā, kā radio kļuva par dzīvesstila vektoru jaunatnes vidū, kā mainījās pats radio un Eiropas mūzikas tirgus 2000.gadu dekādē līdz pat jaunai EHR transformācijai mūsdienu digitālajā laikmetā. Filmā redzēsim arī vēsturiskas intervijas un video kas nav bijuši līdz šim pieejami publiski. 90-tie… pirmās antenas pacelšana, pirmās ballītes, leģendārais “Super FM” deju klubs, jaunas tūkstošgades sākums un dīdžeju konkursi, kuri izaudzināja nākamo Latvijas dīdžeju paaudzi, kas uzskatāms par radio autoru iespējams nozīmīgāko atstāto mantojumu.

Šo 30 gadu laikā EHR ir bijusi lielisku talantu kadru kalve. Daudzi sabiedrībā populāri un veiksmīgi ļaudis – radio un TV personības, mūziķi, aktieri, uzņēmēji, kultūras darbinieki karjeru sākuši vai kuplinājuši EHR. Tomēr vairumam mūsu trīsdesmitgadnieku un vecākās paaudzes cilvēku RadioDejas un Super FM saistās vispirms ar Uģi Poli un Jāni Kraukli – pirmajiem radio un dīdžeju pionieriem neatkarīgajā Latvijā. Viņi abi mūsu valsts neatkarības sākumā izveidoja pirmo neatkarīgo radiostaciju “Radiodejas” kas sākumā raidīja ultraīsviļņu (68,93 UĪV) diapazonā, jo raidīšana FM diapazonā tolaik vēl nebija oficiāli atļauta.

“RadioDejas” kinoteātros k/t “Kino Citadele” (Forum Cinemas), Splendid Palace un Kino Bize dažos seansos jau no 26. oktobra – nenokavējiet!