Ziņas

“Rakka”: Nīla Blomkempa “Oats Studios” pieteikums pasaulei

Režisors Nīls Blomkemps ("District 9"), vīlies Holivudas studijās, skatītājos un Ridlijā Skotā, ir devies labprātīgā radošā izraidījumā uz jaunām platformām - ir dzimusi "OATS Studios", kas jau ir laidusi klajā savu pirmo darbu, īsmetrāžas fantastiski antiutopisko grāvēju "Rakka", sava veida atbildi "District 9"!

25.06.2017

Ja pēdējā laikā Nīla Blomkempa (“District 9”) vārds arī pazib ziņu virsrakstos, tad ne pārāk pozitīvā kontekstā – tik ilgi un tik mokpilni runāts par režisora “Alien” projektu (pirmoreiz rakstījām te), kas dzima kā fan fiction, piesaistīja “Fox” un Ridlija Skota (un visas pasaules “Alien” fanu) uzmanību un tā arī noplaka, kamēr “Alien: Covenant” (mūsu recenzija)… nu ja, paši jau zināt. “Sony”, kas finansēja Blomkempa “Elysium” (mums savulaik patika!) un “Chappie” (arī patika!), naudu vairs nedod, režisors ir devies radošā izraidījumā uz… jaunām plaformām!

Ir dzimusi “OATS Studios”, kas jau ir laidusi klajā savu pirmo darbu, īsmetrāžas fantastiski antiutopisko grāvēju “Rakka”, sava veida atbildi “District 9” – šoreiz nomocītie jau ir cilvēki, kurus paverdzina visu laiku labākie citplanētiešu nelieši, kādus vien var izdomāt (protams, reptiloīdi). Viss ir ļoti smagi, drūmi un pat ciniski – ir jūtama autora sāpe par lietām, kuras neizdevās, vizuāli daudz vairāk atgādinot Blomkempa agrīnās īsfilmas un “Halo” reklāmas rullīšus nekā to pašu “Elisium” (arī naudas te bija mazāk), pat ja galvenajā lomā te ir režisora mūza Sigurnija Vīvere. Te nav ko daudz runāt, skatāmies tūlīt un par velti, ir tik ļoti vērts:

Kas īsti ir “OATS Studios”, nevar pateikt pat tās darbinieki, bet idejiski tā ir vieta, kur māksliniekiem attīstīt savas radošās un eksperimentālās idejas tālu prom no studiju naudas skaitītājiem. Kā viņiem tas izdosies, to rādīs laiks, bet jau “Rakka” atšķir interesanta, lai neteiktu – unikāla pieeja: pati īsfilma (un trīs nākamās, kuras iznāks dažu nedēļu laikā) ir skatāma pilnīgi par velti, bet platformā “Steam” par 4,99 EUR var iegādāties tās veidošānā izmantotos materiālus (3D modeļus, skaņas utt.), lai pēc tam uz to bāzes radītu kaut ko savu. Vai arī – kaut ko pašai filmas pasaulei, autori paši vēl līdz galam nespēj noformulēt (komentāros jau gandrīz tiesvedība)!

Atbalstīt projektu var te:
http://store.steampowered.com/app/652150/Oats_Studios__Volume_1_Assets/

Ar lielu interesi sekosim tālākām Blomkempa un “Oats Studios” gaitām – ar visu savu radošumu Blomkempam ir acīmredzami grūti ierakstīties Holivudas studiju mentalitātē (un arī lielai daļai skatītāju viņš varētu būt pārāk savdabīgs), tādēļ tieši šāds moderns, digitāls, inovatīvs rotaļlaukums varētu būt īstā vieta, kur izpausties. Ceram, ka skatītāji ienesīs naudiņu, lai mākslinieks var turpināt izpausties ar satriecošām īsfilmām un nākotnē arī pilnmetrāžas filmām – ienesīsim taču..?

Oats Studios:
YouTube / Facebook / Instagram