Ziņas

Spektrs V: skatītāju atsauksmes par “Virsotne” (“High-Rise”)

Ko par filmu saka pirmizrādes apmeklētāji? Ejot ārā no zāles, bija dzirdami visdažādākie, pat pilnīgi pretēji viedokļi, bet viens ir skaidrs – filma nevienu neatstāja vienaldzīgu!

14.04.2016

Nākamais festivāla seanss sestdien, 14:50!
Biļetes te: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/240760/

Jauns ārsts (Toms Hidlstons) ievācas augstceltnē, kurā ir šķietami viss, kas nepieciešams ideālai dzīvei – baseins, skola, pašiem savs lielveikals, kā arī citi dzīves labumi. Tomēr ēkas pašpietiekamība aizvien vairāk nošķir tās iemītniekus no ārpasaules, liekot tiem noslāņoties un norobežoties vienam no otra. Un jau drīz vien gaisā virmo revolūcijas smaka, un pietiek ar vismazāko dzirksteli, lai mākslīgi radītā utopija iegrimtu vardarbībā un haosā…

Leģendāram romānam varēja būt ne mazāk leģendāra kino-adaptācija, un slavenais britu producents Džeremijs Tomass (“Crash”, “A Dangerous Method”, “Only Lovers Left Alive”) sapņoja to ekranizēt vairāk kā 30 gadus – sākumā ar režisoru Nikolasu Rogu (“Don’t Look Now”), bet vēlāk ar Deividu Kronenbergu un Vinčenzo Natali. Visbeidzot, veiksme uzsmaidīja producentam un mēs saņemam filmu brīdī, kad tā ir nepieciešama visvairāk – un pie tās stūres stāv, iespējams, šobrīd spilgtākais jaunais britu režisors Bens Vītlijs (“Kill List”, “Sightseers”), kuram šis ir uz šo brīdi vērienīgākais, ambiciozākais un tādēļ arī interesantākais projekts!

Bet ko par filmu saka pirmizrādes apmeklētāji? Ejot ārā no zāles, bija dzirdami visdažādākie, pat pilnīgi pretēji viedokļi, bet viens ir skaidrs – filma nevienu neatstāja vienaldzīgu (to apliecina arī atsauksmes kinomānu sociālajā tīklā Letterboxd):