Ziņas

“Svešā zeme” – viena no Nikolas Kidmenas sarežģītākajām lomām

Nikolu Kidmenu nebiedē grūtas lomas. Drīzumā redzēsim viņu provokatīvajā drāmā “Svešā zeme” („Strangerland“), kuras pirmizrāde notika šī gada kinofestivālā „Sundance“, un aktrise atzina, ka ļoti priecājusies par vēl vienu izaicinājumu savai aktrises meistarībai.

17.07.2015

Aktrisi Nikolu Kidmenu nebiedē grūtas lomas. Jau šajās brīvdienās redzēsim viņu provokatīvajā drāmā “Svešā zeme” („Strangerland“). Filmas pirmizrāde notika šī gada „Sundance“ kinofestivālā, un aktrise atzina, ka ļoti priecājusies par vēl vienu izaicinājumu savai aktrises meistarībai.

“Svešā zeme” ir traģisks stāsts par  Pārkeru ģimeni, kas pārceļas uz nomaļu Austrālijas pilsētiņu. Viņu piecpadsmitgadīgā meita ir vieglprātīga, klaji izrāda savu seksualitāti, dod pamatu tenkām un pievērš sev vecāku puišu uzmanību. Vīrs (Džozefs Fainss) visā vaino sievas (Nikola Kidmena) vētraino jaunību; arvien pieaugošā spriedze sasniedz kulmināciju, kad pazūd ne vien Pārkeru meita, bet arī jaunākais dēls. Kalnaina tuksneša ieskautās pilsētiņas policists (Hjūgo Vīvings) cenšas atminēt bērnu nozušanas mīklu, bet rodas arvien vairāk jautājumu par noslēpumaino notikumu…

Strangerland

“Šī filma nav tikai stāsts par bērnu pazušanu. “Svešā zeme”, manuprāt, ir stāsts par laulību, ģimenes attiecībām, par šo vērtību trauslumu un par traģēdijas piemeklēto cilvēku sīkstumu,” teikusi galvenās lomas tēlotāja Nikola Kidmena.  Filmas uzņemšanas laikā viņa piedzīvojusi smagu personisku drāmu. Aktrise atgriezās Austrālijā, lai filmētos, un varēja biežāk tikties ar slimo tēvu, kurš nomira, kad filmas uzņemšana bija pabeigta.

Par laimi, bija arī priecīgāki brīži – uzņemšanas laukumā Kidmena varēja atkal satikties ar vēl vienu Austrālijas kino ikonu, aktieri Hugo Vīvingu, kurš plašākai publikai pazīstams, kā aģents Smits no “Matriksa”. Iepriekšējo reizi abi uz ekrāna bijuši redzami pirms 26 (!) gadiem, filmā “Bangkok Hilton” (vēl abi ierunāja lomas austrāliešu režisora Džordža Millera (“Trakais Makss”) animācijas filmā “Happy Feet”). Bet filmas aktieru grupu patīkami atsvaidzināja brits Džozefs Fainss – viņš aizvietoja no projekta “izkritušo” Gaju Pīrsu, kurš aizkavējās Džonija Depa filmas “Black Mass” uzņemšanas laukumā.

Filma “Svešā zeme” kinoteātros no 17. jūlija!