Ziņas

Izziņotas “Zelta globusu” nominācijas

Holivudas balvu sezona ieņēmusi zemo startu - skrējiens tūlīt jau sāksies! Esam uzzinājuši nominācijas "Zelta globusiem", pēc kuru izdzirdēšanas visskaļākās gaviles noteikti bija dzirdamas "Netflix" birojos (vai mājās, jo attālināts darbs).

03.02.2021

Zelta globusi 2021

Lai gan balvu sezona šogad ir aizkavējusies (to pašu iemeslu dēļ, kāpēc ir aizkavējies viss cits uz pasaules), tā tomēr nav atcelta, un nu jau pamazām sākam tuvoties “patiesības mirkļiem”. Ierasti viens no pirmajiem lielajiem balvu šoviem rindas kārtībā ir “Zelta globusi” – nereti apsmieti un kritizēti biezā slānī (un tikpat bieži arī pelnīti), bet tomēr kaut kā visi beigu beigās skatās, vai ne?

Šogad “Zelta globusu” ceremonija norisināsies 28. februārī, un atšķirībā no citiem gadiem, kad tā ir notikusi Losandželosā, šoreiz tā notiks abos ASV krastos – Eimija Polere daļu ceremonijas vadīs no Beverlihilsas apcirkņiem, savukārt Tīna Feja koleģiāli darīs to pašu no Ņujorkas. Kā tas viss beigās strādās, redzēsim jau pavisam drīz.

Bet nu tad pie pašām nominācijām, vai ne? Filmu jomā vispriecīgākā šodien ir Deivida Finčera komanda, jo režisora veidotā “Mank” ir nominācijām visbagātākā filmu kategorijā (sešas nominācijas). Tai uz karstām pēdām min vēl viens “Netflix” veikums “The Trial of the Chicago 7” ar piecām nominācijām. Pie nominācijas, kā jau tas bija sagaidāms, ir ticis arī pagājušogad mūžībā aizgājušais aktieris Čadviks Bouzmens, kurš tika nominēts kā labākais aktieris drāmā par darbu “Netflix” (straumēšanas servisam ir gājis ļoti labi) filmā “Ma Rainey’s Black Bottom”.

Jāpiebilst arī, ka Saša Barons Koens pamanījās nogrābt veselas divas aktiermākslas nominācijas – gan kā labākais komēdijaktiers par “Borat Subsequent Moviefilm”, gan kā labākāis otrā plāna aktieris par “The Trial of the Chicago 7”. Pie līdzīga sasnieguma tikusi arī Olīvija Kolmane ar nomināciju gan filmu sadaļā par “The Father”, gan arī seriālu pusē par “The Crown”. Pie dubultnominantiem pieskaitām arī Anju Teilori-Džoju – novērtēts ir gan viņas sniegums filmā “Emma.”, gan arī, protams, miniseriālā “The Queen’s Gambit”. Negaidīti interesanta ir arī labākā režisora kategorija, kurā vērojams neierasts skats – trīs no piecām nominācijām ir piešķirtas režisorēm!

Arī seriālu jomā “Netflix” var dejot prieka deju, jo kopumā “The Crown” ceturtā sezona tika pie pamatīga nomināciju biruma (sešas), kam sekoja komēdijseriāls “Schitt’s Creek” ar piecām nominācijām (atgādināsim, ka “Schitt’s Creek” piedzīvoja absolūtu triumfu pagājušā gada “Emmy” balvu pasniegšanas ceremonijā).

Visas kategorijas un nominācijas – jūsu uzmanībai!

Labākā filma – drāma

  • “The Father”
  • “Mank”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “The Trial of the Chicago 7”

Labākā aktrise filmā – drāmā

  • Viola Deivisa (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Andra Deja (“The United States vs. Billie Holiday”)
  • Vanesa Kirbija (“Pieces of a Woman”)
  • Frānsisa Makdormanda (“Nomadland”)
  • Kerija Maligana (“Promising Young Woman”)

Labākais aktieris filmā – drāmā

  • Rizs Ahmeds (“Sound of Metal”)
  • Čadviks Bouzmens (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Entonijs Hopkinss (“The Father”)
  • Gerijs Oldmens (“Mank”)
  • Tahars Rahīms (“The Mauritanian”)

Labākā filma – mūzikls vai komēdija

  • “Borat Subsequent Moviefilm”
  • “Hamilton”
  • “Music”
  • “Palm Springs”
  • “The Prom”

Labākā aktrise filmā – mūziklā vai komēdijā

  • Marija Bakalova (“Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Keita Hadsone (“Music”)
  • Mišela Faifere (“French Exit”)
  • Rozamunda Paika (“I Care a Lot”)
  • Anja Teilore-Džoja (“Emma.”)

Labākais aktieris filmā – mūziklā vai komēdijā

  • Saša Barons Koens (“Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Džeimss Kordens (“The Prom”)
  • Lins-Manuels Miranda (“Hamilton”)
  • Devs Patels (“The Personal History of David Copperfield”)
  • Endijs Sambergs (“Palm Springs”)

Labākā animācijas filma

  • “The Croods: A New Age”
  • “Onward”
  • “Over the Moon”
  • “Soul”
  • “Wolfwalkers”

Labākā filma svešvalodā

  • “Another Round” (Dānija)
  • “La Llorona” (Gvatemala/Francija)
  • “The Life Ahead” (Itālija)
  • “Minari” (ASV)
  • “Two of Us” (Francija/ASV)

Labākā otrā plāna aktrise filmā

  • Glena Klouza (“Hillbilly Elegy”)
  • Olīvija Kolmane (“The Father”)
  • Džodija Fostere (“The Mauritanian”)
  • Amanda Seifrīda (“Mank”)
  • Helēna Zengele (“News of the World”)

Labākais otrā plāna aktieris filmā

  • Saša Barons Koens (“The Trial of the Chicago 7”)
  • Daniels Kalūja (“Judas and the Black Messiah”)
  • Džareds Leto (“The Little Things”)
  • Bils Marejs (“On the Rocks”)
  • Leslijs Odoms juniors (“One Night in Miami”)

Labākais režisors

  • Emeralda Fenela (“Promising Young Woman”)
  • Deivids Finčers (“Mank”)
  • Redžīna Kinga (“One Night in Miami”)
  • Ārons Sorkins (“The Trial of the Chicago 7”)
  • Hloja Žao (“Nomadland”)

Labākais scenārijs

  • “Promising Young Woman”
  • “Mank”
  • “The Trial of the Chicago 7”
  • “The Father”
  • “Nomadland”

Labākā mūzika

  • “The Midnight Sky”
  • “Tenet”
  • “News of the World”
  • “Mank”
  • “Soul”

Labākā dziesma

  • “Fight for You” (“Judas and the Black Messiah”)
  • “Hear My Voice” (“The Trial of the Chicago 7”)
  • “Io sì (Seen)” (“The Life Ahead”)
  • “Speak Now” (“One Night in Miami”)
  • “Tigress and Tweed” (“The United States vs. Billie Holiday”)

Labākais seriāls – drāma

  • “The Crown”
  • “Lovecraft Country”
  • “The Mandalorian”
  • “Ozark”
  • “Ratched”

Labākā aktrise seriālā – drāmā

  • Olīvija Kolmane (“The Crown”)
  • Džodija Komere (“Killing Eve”)
  • Emma Korina (“The Crown”)
  • Laura Linnija (“Ozark”)
  • Sāra Polsone (“Ratched”)

Labākais aktieris seriālā – drāmā

  • Džeisons Beitmens (“Ozark”)
  • Džošs O’Konors (“The Crown”)
  • Bobs Odenkirks (“Better Call Saul”)
  • Als Pačīno (“Hunters”)
  • Metjū Rīss (“Perry Mason”)

Labākais seriāls – mūzikls vai komēdija

  • “Emily in Paris”
  • “The Flight Attendant”
  • “The Great”
  • “Schitt’s Creek”
  • “Ted Lasso”

Labākā aktrise seriālā – mūziklā vai komēdijā

  • Lilija Kolinsa (“Emily in Paris”)
  • Keilija Kuko (“The Flight Attendant”)
  • Ella Faninga (“The Great”)
  • Džeina Līvija (“Zoey’s Extraordinary Playlist”)
  • Ketrīna O’Hara (“Schitt’s Creek”)

Labākais aktieris seriālā – mūziklā vai komēdijā

  • Dons Čīdls (“Black Monday”)
  • Nikolass Holts (“The Great”)
  • Jūdžīgs Līvijs (“Schitt’s Creek”)
  • Džeisons Sudeikiss (“Ted Lasso”)
  • Ramijs Jusefs (“Ramy”)

Labākais miniseriāls, antoloģija vai televīzijas filma

  • “Normal People”
  • “The Queen’s Gambit”
  • “Small Axe”
  • “The Undoing”
  • “Unorthodox”

Labākā aktrise miniseriālā, antoloģijā vai televīzijas filmā

  • Keita Blānšeta (“Mrs. America”)
  • Deisija Edgara-Džonsa (“Normal People”)
  • Šira Hāsa (“Unorthodox”)
  • Nikola Kidmena (“The Undoing”)
  • Anja Teilore-Džoja (“The Queen’s Gambit”)

Labākais aktieris miniseriālā, antoloģijā vai televīzijas filmā

  • Braiens Krenstons (“Your Honor”)
  • Džefs Danielss (“The Comey Rule”)
  • Hjū Grānts (“The Undoing”)
  • Ītans Hoks (“The Good Lord Bird”)
  • Marks Rafalo (“I Know This Much Is True”)

Labākā otrā plāna aktrise televīzijā

  • Džiliana Andersone (“The Crown”)
  • Helēna Bonema Kārtere (“The Crown”)
  • Džūlija Gārnere (“Ozark”)
  • Ennija Mērija (“Schitt’s Creek”)
  • Sintija Niksone (“Ratched”)

Labākais otrā plāna aktieris televīzijā

  • Džons Bojega (“Small Axe”)
  • Brendans Glīsons (“The Comey Rule”)
  • Daniels Līvijs (“Schitt’s Creek”)
  • Džims Pārsonss (“Hollywood”)
  • Donalds Saderlends (“The Undoing”)