Saraksti

101 filma, ko gaidīt 2021. gadā

Pieturoties pie pēdējā laika kino jomas tradīcijas – 2021. gada gaidītāko filmu saraksts nu tad beidzot ir klāt, bet ar nelielu kavēšanos, salīdzinot ar citiem gadiem. Bet, kas lēni nāk, tas labi nāk – to attiecinām arī uz filmām.

26.01.2021

Janvāris tūlīt jau būs galā, bet, ņemot vērā, ka kinoteātri pie mums un citur joprojām ir ciet, tad kino jomā pirmizrāžu ziņā nekas šausmīgi liels un skaļš tā arī vēl nav noticis. Tas gan mums sola interesantus un kinointensīvus nākamos 11 mēnešus, kuru laikā, cerams, tomēr redzēsim daudzas no filmām, kuras ar interesi gaidām jau labu laiciņu.

Lūk, tad arī jūsu uzmanībai 101 filma, ko gaidīt šogad! Ar pirmizrāžu datumiem, protams, ir ļoti šaubīgi, tāpēc, lūdzu, neturiet mūs pie vārda, viss var mainīties jebkurā brīdī atkarībā no globālās un lokālās pandēmijas situācijas. Kā arī vēl viena svarīga piebilde – saraksts šoreiz bez latviešu filmām, jo tās tāpat gaidām visas kā vienu un tās ir viela atsevišķai sarunai.

Jūsu un mūsu ērtībām saraksts pieejams arī “Letterboxd” vietnē filmu ērtai pievienošanai watchlistēm, kā arī šoreiz piedāvājam filmu sarakstu pafiltrēt pa žanriem – ja gribat zināt tikai par šogad gaidāmajām komēdijām, tikai par komiksfilmām vai kādu citu žanrisko preferenci.

P.S. Par saviem favorītiem no šī saraksta parunājām arī “Kino Kulta” podkāstā!

Atlasīt pēc žanra:

Visi · Animācija · Asa sižeta filmas · Biogrāfiskas filmas · Detektīvfilmas · Drāmas · Fantāzijas filmas · Ģimenes filmas · Komēdijas · Komiksfilmas · Kriminālfilmas · Mūzikli · Piedzīvojumu filmas · Satīra · Šausmu filmas · Trilleri · Vesterni · Vēsturiskas filmas · Zinātniskā fantastika

1. After Yang

Režisors: Kogonada
Lomās: Kolins Farels, Džodija Tērnere-Smita, Džastins Mins, Heilija Lū Ričardsone
Uz ekrāniem: TJR (tad jau redzēs)

Sarakstu sāksim ar vienu no “kavētājiem”, ko mums vēl kino industrija ir palikusi parādā kopš iepriekšējā gada. “After Yang” gadījumā pagaidām neesam redzējuši ne kadra no filmas, taču tās stāsts ir gana intriģējošs, lai par to neaizmirstu. Filma, kas ir balstīta uz Aleksandra Vainstīna īsā stāsta “Saying Goodbye to Yang”, stāstīs par kāda tēva un meitas izmisīgajiem centieniem glābt vienu no ģimenes locekļiem – ar tādu āķi, ka šis ģimenes loceklis ir robots vārdā Jangs. Režisors Kogonada, kurš ir labi zināms kā video eseju autors (viņa darbi ir pavadījuši vairākas “The Criterion Collection” filmas), pirms dažiem gadiem sevi spilgti pieteica režijā ar debijas filmu “Columbus”, tā ka atliek vien gaidīt, ar ko viņš pārsteigs šoreiz, kad viņam biedros būs nācis Kolins Farels.

Žanri: zinātniskā fantastika, drāma


2. Amsterdam (pagaidu nosaukums)

Režisors: Deivids O. Rasels
Lomās: Kristians Beils, Margo Robija, Džons Deivids Vašingtons, Rami Maleks, Zoja Saldana, Roberts Deniro, Maiks Maierss, Timotijs Olifants, Maikls Šenons, Kriss Roks, Anja Teilore-Džoja, Andrea Raisboro, Matiass Šonarts, Alesandro Nivola
Uz ekrāniem: TJR

Šogad pieredzēsim vairākas filmas, kuru režisori, šķiet, savā starpā ir nolēmuši sacensties par to, kuram ir lielāks draugu loks Holivudā un kurš varēs piesaistīt lielāku skaitu superduperzvaigžņu saviem projektiem. Viens no tiem ir Deivids O. Rasels, kurš, starp citu, būs bijis prom no filmu ekrāniem veselus sešus gadus (viņa iepriekšējā filma “Joy” iznāca 2015. gadā). Par viņa jauno filmu, kuras “working title” (attiecīgi – ne oficiālais nosaukums, kas vēl var mainīties) ir “Amsterdam”, zinām tieši neko, izņemot iepriekšminēto strīpu ar aktieriem. Tad nu tikmēr ir laiks palasīt šo to vairāk par pašu O. Raselu – neiekļaut šāda mēroga filmu sarakstā būtu savādi, bet jāatzīst, ka šo rindu autorei personīgā interese par O. Rasela darbiem ir noplakusi diezgan pamatīgi.

Žanri: komēdija


3. Annette

Režisors: Leoss Karakss
Lomās: Ādams Draivers, Mariona Kotijāra, Saimons Helbergs
Uz ekrāniem: TJR

Vēl viena “parādniece” no pagājušā gada ir arī Leosa Karaksa pirmā filma angļu valodā, mūzikls “Annette”, kura filmēšana noslēdzās vēl 2019. gada nogalē. “Annette” stāstīs par kādu pāri, komiķi (Ādams Draivers) un soprānu (Mariona Kotijāra), kuru meitai piemīt kāds neparasts un īpašs talants. Mūziku filmai būs sarakstījuši Rons un Rasels Maeli, kuri plašāk ir zināmi kā grupas “Sparks” dalībnieki. Runājot par “Sparks”, vērts arī tad pie reizes pieminēt to, ka šīs grupas cienītājus šogad gaida dubultsvētki, jo jau pavisam drīz Sandēnsas kino festivālā pirmizrādi piedzīvos Edgara Raita veidotā dokumentālā filma “The Sparks Brothers” par brāļiem un viņu muzikālajiem sasniegumiem vairāk nekā 50 gadus ilgušajā karjerā.

Žanri: mūzikls, drāma


4. Apollo 10½: A Space Age Adventure

Režisors: Ričards Linkleiters
Lomās: Glens Pauels, Džeks Bleks, Zaharijs Līvaijs, Džošs Viginss
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan tādu kārtīgu kosmosa filmu bumu piedzīvojām pirms dažiem gadiem, nav tā, ka žanrs tagad palicis tukšā (it sevišķi mazajos ekrānos, kur ir papilnam ar kosmosa tēmai veltītiem darbiem – “Away”, “Space Force”, “For All Mankind” un vēl citi). Tā šogad “Netflix” kopā ar režisoru Ričardu Linkleiteru grasās iepriecināt visus kosmosentuziastus, kurus jo īpaši aizrauj stāsts par to, kā cilvēki pirmoreiz spēra kāju uz Mēness, – “Apollo 10½” atainos, kā bērni savulaik lūkojās uz leģendārajiem notikumiem un kādas neprātīgas fantāzijas šis sasniegums raisīja. Filmā Linkleiters animācijai izmantošot ko līdzīgu rotoskopijas tehnikai, kurā roku režisors jau ir iemēģinājis iepriekš tādos darbos kā “Waking Life” un “A Scanner Darkly”.

Žanri: animācija, piedzīvojumu filma, ģimenes filma


5. Armageddon Time

Režisors: Džeimss Grejs
Lomās: Roberts Deniro, Anna Hataveja, Donalds Saderlends, Keita Blānšeta, Oskars Aizeks
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan, palūkojoties uz Džeimsa Greja jaunās filmas nosaukumu, varētu likties, ka viņš turpinās tālāk ar savā iepriekšējā veikumā “Ad Astra” aizsākto kosmosa tēmu, tā šoreiz nebūs. “Armageddon Time” darbība risināsies uz Zemes – filma, kas būs balstīta paša Greja bērnības pieredzē, stāstīs par to, kāda dzīve bija 80. gados, savijot personīgās pieredzes ar tā laika politiskajiem notikumiem, kad ASV prezidenta krēslā sēdēja Ronalds Reigans. Cerams, ka filmu redzēsim vēl šogad, bet ar Greju mēdz būt visādi – “Ad Astra” savulaik gaidījām ilgi un dikti (bet, kad sagaidījām, bija tā vērts, piekritīsiet taču, vai ne?), tā ka turam īkšķus, ka šoreiz tā nebūs.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


6. Army of the Dead

Army of the Dead

Režisors: Zeks Snaiders
Lomās: Deivs Bautista, Ella Purnela, Ana de la Regera, Garets Dilahants
Uz ekrāniem: TJR

Kas labs noticis saistībā ar “Army of the Dead” kopš pagājušā gada, kad filma parādījās 2020. gada gaidītāko filmu sarakstā? Pirmkārt, filma paspēja pārdzīvot nelielu skandālu, kad tika nomainīts viens no tās aktieriem Kriss D’Elia (seksuāli nepiedienīgas rīcības apsūdzības dēļ), kura vietā tika iefilmēta komiķe Tiga Notāro. Bet bija arī labas ziņas – lai gan filma vēl nav iznākusi, “Netflix” jau tai ir devuši pamatīgu uzticības zīmi, septembrī paziņojot, ka tai taps arī prīkvels un anime seriāls. Atliek vien noskaidrot, kāds tad būs paša Zeka Snaidera veikums! (Viņam, protams, šogad gaidām arī viņa pārmontēto “Justice League” versiju, kas gan ir tēma pilnīgi citai sarunai).

Žanri: asa sižeta filma, šausmu filma, trilleris, zinātniskā fantastika


7. Barb and Star Go to Vista Del Mar

Režisors: Džošs Grīnbaums
Lomās: Annija Mumolo, Kristena Viga, Džeimijs Dornans, Vendija Maklendona-Kovija, Deimons Veienss juniors, Vanesa Baiera
Uz ekrāniem: TJR

Pēc tā vājprāta, kas bija 2020. gads, 2021. gadā esam pelnījuši nedaudz atelpas un smieklu devas, vai ne? Tāpēc uz komēdiju piedāvājumu šogad tiks liktas īpašas cerības, un viens no potenciāli interesantākajiem darbiem varētu būt “Barb and Star Go to Vista Del Mar” – jauna komēdija, ko būs sarakstījusi tā pati autoru komanda, kas mūs savulaik iepriecināja ar “Bridesmaids”, jeb Annija Mumolo un Kristena Viga. To, vai “Bridesmaids” gadījumā maģisko sastāvdaļu būs nodrošinājis Pols Fīgs, rādīs laiks (šoreiz filma bez viņa klātbūtnes), bet smiekli gan jau neizpaliks jebkurā gadījumā.

Žanri: komēdija


8. Beckett

Režisors: Fernando Čito Filomarino
Lomās: Džons Deivids Vašingtons, Alīsija Vikandere, Boids Holbruks, Vikija Krīpsa
Uz ekrāniem: TJR

Kamēr gaidām, kad Luka Gvadaninjo īstenos kādu no saviem nu jau teju neskaitāmajiem projektiem, ko mums ir piesolījis (“Scarface” rīmeiks, “Call Me By Your Name” sīkvels un kas tik vēl ne), varēsim sevi izklaidēt ar kādu no viņa producētajiem darbiem – trilleri “Beckett” (iepriekš zināms ar krietni draudīgāko nosaukumu “Born to Be Murdered”). Tajā Džons Deivids Vašingtons (kuru pēc “Tenet” pelnīti redzēsim vēl un vēl, un vēl) un Alīsija Vikandere atveidos kādu jaunu pāri, kuri, pavadīdami atvaļinājumu Grieķijā, tiek ierauti nāvīgā sazvērestībā. Grieķija, saule, harismātiski aktieri, sazvērestības – nu tieši tas, ko vasarā gribēsies pabaudīt pašiem.

Žanri: trilleris, drāma


9. Belfast

Režisors: Kenets Brana
Lomās: Džūdija Denča, Ketrīna Balfe, Džeimijs Dornans, Kierans Haindss, Džūda Hils
Uz ekrāniem: TJR

Aizkavējoties “Death on the Nile” pirmizrādei (skat. tālāk), Kenets Brana, jau tā viens no aizņemtākajiem cilvēkiem Holivudā, pamanīsies sarakstā nonākt ar veselām divām filmām. “Belfast” gan “uz papīra” šķiet pilnīgi pretējs projekts glamūrīgajai Agatas Kristi romāna ekranizācijai – līdzīgi kā Džeimsa Greja gadījumā ar “Armageddon Time”, Brana filmā “Belfast” smelsies iedvesmu savā dzimtajā pilsētā un savās pieredzēs, atainojot kādas ģimenes stāstu Belfāstā pagājušā gadsimta 60. gados. Cerēsim, ka šī būs filma, kas Branam pēc pamatīgā feilera ar “Artemis Fowl” ekranizāciju, ļaus atgūt viņa režisorisko mojo.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


10. Black Widow

Režisore: Keita Šortlanda
Lomās: Skārleta Johansone, Deivids Hārbors, Florence Pjū, Reičela Vaisa, Viljams Hērts
Uz ekrāniem: 07.05.2021.

Kad maijā (cerams) pie mums beidzot nonāks nepieklājīgi ilgi gaidītā Melnās Atraitnes solofilma, mēs būsim iztikuši bez jebkādām “Marvel” kino pasaules (MCU) filmām teju divus gadus – tik gara pauze šajā kinouniversā nebūs pieredzēta kopš tā pašiem, pašiem pirmsākumiem. Noilgojušies esam pamatīgi, jo MCU filmas tomēr ir pamatīgi aizraujoša kino pieredze, ko baudīt kopā ar citiem faniem ir īpašs prieks. Ja viss izdosies tā, kā iecerēts, šogad MCU iepriekšējo iztrūkumu kompensēs ar četrām (!) filmām (skat. tālāk), bet ieskandināt ceturtās fāzes sākumu būs tas gods tieši Natašai Romanovai.

Žanri: komiksfilma, asa sižeta filma, piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika


11. Blonde

Režisors: Endrjū Dominiks
Lomās: Ana de Armasa, Adrians Brodijs, Bobijs Kanavale, Džuliana Nikolsone, Skūts Maknērijs
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan privātā dzīve aktrisei Anai de Armasai šobrīd izskatās miskastē, viņa sevi vismaz var mierināt ar to, ka 2021. gads profesionālajā ziņā izskatās visnotaļ cerīgs ar vairākiem interesantiem projektiem, kam paredzētas pirmizrādes tuvāko 12 mēnešu laikā. Viens no tiem ir vēl no pagājušā gada atceļojušais, “Netflix” platformā gaidāmais biogrāfiskais stāsts “Blonde”, kurā de Armasa atveidos nevienu citu kā leģendāro aktrisi Merilinu Monro. Filma ir balstīta uz romāna ar tādu pašu nosaukumu – vērts atzīmēt, ka romāna autore ir uzsvērusi, ka viņas darbs ir fiktīvs un nekādā gadījumā nav jāuztver kā patiesība vai kārtīga biogrāfija. Uz faktiem tātad varēsim pievērt acis, bet cerēsim, ka Endrjū Dominiks nebūs apmaldījies radošās brīvības plašajās ārēs.

Žanri: drāma, biogrāfiska filma


12. The Brutalist

Režisors: Breidijs Korbē
Lomās: Vanesa Kirbija, Mariona Kotijāra, Sebastians Stans, Džoels Edžertons, Marks Railenss, Alesandro Nivola, Rafija Kesidija, Steisija Mārtina
Uz ekrāniem: TJR

Pēdējo gadu laikā aktieris Breidijs Korbē, kurš ir bijis redzams tādās filmās kā “Funny Games”, “Martha Marcy May Marlene”, “Force Majeure” un citās, ir profesionāli pārkvalificējies, aizejot kameras otrā pusē un nu jau kādu laiku darbojoties kā režisors. Viņa pirmās divas filmas “The Childhood of a Leader” un “Vox Lux” pierādīja, ka Korbē ir ko teikt un ka viņš to turklāt māk pateikt interesanti un skatītājiem aizraujoši. Cerams, ka to pašu varēsim teikt arī par viņa nākamo darbu “The Brutalist” – tas stāstīs par arhitektu, kurš 1947. gadā dodas uz ASV, kur pavada trīs desmitgades, strādājot pie sava meistardarba.

Žanri: drāma


13. C’mon C’mon

Režisors: Maiks Milss
Lomās: Vakīns Fīnikss, Gabija Hofmane, Vudijs Normans, Džabukijs Jangs-Vaits
Uz ekrāniem: TJR

Allaž ir interesanti pavērot, ko pēc tam, kad rokā ir iegūts kārotais “Oskars”, iesāk balvas laureāti – kas ir viņu nākamie projekti, kuriem līdz ar iegūto balvu uzmanība tiek pievērsta dubultā. Vakīna Fīniksa gadījumā (kurš, kā atceramies, tika pie zeltītās statuetes, pateicoties savam sniegumam filmā “Džokers”) tā ir sadarbība ar lielisko režisoru Maiku Milsu (“Beginners”), kuru nebūsim redzējuši pilnmetrāžas kino kopš 2016. gadā iznākušās burvīgās un izjustās drāmas “20th Century Women”. Ceļa filmā “C’mon C’mon” viņš meties uz vienu roku ar Fīniksu, lai izstāstītu stāstu par kādu mākslinieku, kuram nākas uzņemties rūpes par viņa gados jauno māsasdēlu (vai brāļadēlu – lūk, valodas īpatnības neļauj tik viegli uzminēt, kā tad ir patiesībā).

Žanri: drāma


14. Candyman

Režisore: Nia DaKosta
Lomās: Jaja Abduls-Matīns II, Tejona Perisa, Neitans Stjuarts-Džarets, Kolmans Domingo
Uz ekrāniem: 27.08.2021.

Nu lūk, pat šausmu ikona “Candyman” izrādījās bezspēcīga COVID-19 pandēmijas priekšā – arī šai filmai nācās pārcelties no pagājušā gada kalendāra uz jaunām mājām jau šajā gadā. Pa to laiku vismaz esam tikuši pie treilera, kā arī galvenās lomas atveidotājs Jaja Abduls-Matīns II ir paspējis sevi pierādīt kā vienu no interesantākajiem šībrīža aktieriem (viņu varat novērtēt gan Ārona Sorkina filmā “The Trial of the Chicago 7”, par kuru, ļoti iespējams, dzirdēsim, tuvojoties “oskariem”, kā arī HBO seriālā “Watchmen”, par lomu kurā Abduls-Matīns II turklāt saņēma “Emmy” balvu). Savukārt režisorai Nia DaKostai arī jau kabatā nākamais darbiņš – viņa pēc “Candyman” ir devusies “Marvel” virzienā, kur viņai uzticēta “Captain Marvel” sīkvela režisēšana.

Žanri: šausmu filma, trilleris


15. The Card Counter

The Card Counter

Režisors: Pols Šreiders
Lomās: Oskars Aizeks, Tajs Šeridans, Tifānija Hediša, Vilems Defo
Uz ekrāniem: TJR

Jāatzīst, ka COVID-19 pandēmija neparādīja Polu Šreideru no tās labākās puses (kad viens no aktieriem saķēra slimību un producenti filmas uzņemšanu apturēja uz piecām dienām, Šreiders bērnudārza stilā metās apvainot producentus, apgalvojot, ka viņš pats nu gan būtu gatavs mirt darba dēļ), bet cerams, ka Pols beigu beigās nāca pie prāta, jo negribētos, ka viņa jauno filmu “The Card Counter” aizēnotu paša veidotāja otrpus ekrānam sastrādātās muļķības. Šreiders piedzīvoja īstu renesansi pirms pāris gadiem ar “The First Reformed”, un varam vien turēt īkšķus par to, ka uz šīs veiksmes viļņa viņš turpinās sērfot vēl arī tālāk, šoreiz sastrādājoties ar Oskaru Aizeku – viņš atveidos spēlmani, kurš izpalīdz kādam jaunam vīrietim, kura mērķis ir atriebties kādam abiem kopīgam naidniekam.

Žanri: drāma, trilleris


16. Cherry

Režisori: Entonijs Ruso, Džo Ruso
Lomās: Toms Holands, Siara Bravo, Džeks Reinors, Maikls Gandolfīni
Uz ekrāniem: 12.03.2021.

Tā pamatīgi izdauzījies pa “Marvel” kino pasauli, brāļu režisoru duets Entonija un Džo Ruso personā nu ir gatavi mums rādīt savu jaunāko režijas darbu – krimināldrāmu “Cherry”. Aizņēmušies Pīteru Pārkeru jeb aktieri Tomu Holandu, brāļi stāstīs krietni piezemētāku un drūmāku stāstu par tim, kurus redzējām viņu izpildījumā MCU, – “Cherry” stāstīs par kādu armijas veterānu (Holands), kurš ķeras pie banku aplaupīšanas, lai varētu gūt līdzekļus, ar ko turpināt uzturēt savu atkarību no opioīdiem. Ar “Cherry” palīdzību savu street cred filmu jomā mēģinās stiprināt “Apple TV+” straumēšanas platforma – to, kā Zirnekļcilvēks laupa bankas (skandāls!), varēsim vērot tieši tur marta vidū.

Žanri: kriminālfilma, drāma


17. Cinderella

Cinderella

Režisore: Keja Kanona
Lomās: Kamila Kabello, Billijs Porters, Idīna Menzela, Pīrss Brosnans, Minnija Draivere, Džons Muleinijs, Džeimss Kordens, Misija Eliota
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan esam pieraduši, ka mums visiem tik labi pazīstamo pasaku ekranizācijas kino formātā lielākoties nāk no “Disney” megakorporācijas dziļumiem, šai studijai nepieder monopols uz šāda tipa filmām. Tā nu drīzumā mēs tiksim pie jaunas Pelnrušķītes versijas, šoreiz mūzikla formātā. Keneta Branas 2015. gadā veidotā filma vēl joprojām daudziem droši vien ir gana labā atmiņā, tā ka jaunās filmas veidotājiem būs ko pacensties – šeit galvenajā lomā redzēsim dziedātāju Kamilu Kabello, bet īpašu odziņu piešķirs Billijs Porters kā feju krustmāte.

Žanri: mūzikls, ģimenes filma, komēdija, fantāzijas filma


18. Coming 2 America

Režisors: Kregs Brūers
Lomās: Edijs Mērfijs, Arsenio Hols, Džermeins Faulers, Leslija Džonsa, Treisijs Morgans, Veslijs Snaipss, Džeimss Ērls Džonss
Uz ekrāniem: 05.03.2021.

2021. gadā mūsu garastāvokli centīsies uzlabot vecais labais Zamundas karaļvalsts princis Akīms Džofers, kuram nāksies vēlreiz doties uz ASV – izrādās, ka viņam tur ir dēls, par kura eksistenci viņš iepriekš nemaz nenojauta. Cerēsim, ka pēc lieliskajiem “Dolemite Is My Name” panākumiem Edijs Mērfijs būs atguvis kārtīgu aktierisko un radošo mojo, kam varēs dot pilnu vaļu leģendārās komēdijas “Coming to America” turpinājumā. Lai gan sākotnēji plānota izrādīšanai kinoteātros, filma beigu beigās ir nonākusi Džefa Beizosa un “Amazon Prime Video” nagos, kur tad, cerams, to arī jau pavisam drīz redzēsim (ar to, kuras no “Amazon” filmām beigu beigās ir pie mums skatāms un reizēm nav, mēdz būt juceklis).

Žanri: komēdija


19. The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Režisors: Maikls Čeivss
Lomās: Vera Farmiga, Patriks Vilsons, Sterlinga Džerinsa, Ruairijs O’Konors
Uz ekrāniem: 04.06.2021.

Pagājušajā gadā piedzīvojām arī nelielu deficītu šausmu filmu jomā (tāpat kā visās citās jomās), un šogad tad nu cerēsim, ka šaušalu devu beidzot varēs sagādāt jau trešā filma “The Conjuring” franšīzē. Šoreiz gan režisora krēslā vairs nesēdēs Džeimss Vans, kurš ir aizņemts ar citiem projektiem (bet vismaz atrada laiku, lai pieliktu savu roku šīs filmas stāsta tapšanā, un līdzdarbojās kā producents), viņa vietā ar spokiem šoreiz cīkstēsies Maikls Čeivss, kurš pirms diviem gadiem debitēja pilnmetrāžas kino ar “Ļaunuma izsaukšanas” pasaulei piederošo “The Curse of La Llorona”. Kameras priekšā gan bez izmaiņām – galvenajās lomās joprojām redzēsim gan Veru Farmigu, gan Patriku Vilsonu.

Žanri: šausmu filma, trilleris


20. Cruella

Cruella

Režisors: Kregs Gilespijs
Lomās: Emma Stouna, Emma Tompsone, Džoels Frajs, Pols Valters Hauzers, Emīlija Bīčema, Marks Strongs
Uz ekrāniem: 28.05.2021.

Ja “Disney” atrod jaunu zelta bedri, tad studija to turpinās rakt tik dziļi, kamēr tā būs izsmelta līdz pēdējam, – tā tas ir bijis un arī turpinās būt. Viens no šībrīža aktuālajiem “jājamzirdziņiem” ir jaunas versijas par zināmiem stāstiem, šoreiz tos stāstot no ļaundaru perspektīvas. Esam jau tikuši pie veselām divām “Maleficent” filmām, bet nu kā nākamā rindā stāv Kruella de Villa no “101 dalmācieša”. Prīkvelā par kažokkārās dāmas jaunības apsēstībām galvenajā lomā redzēsim Emmu Stounu, atliek vēl tikai jautājums par to, vai arī šis stāsts kaut kā mēģinās likt mums atmaigt pret ļaundari vai arī ļausies viņas neģēlībām pilnā apmērā.

Žanri: komēdija, ģimenes filma, piedzīvojumu filma


21. Death on the Nile

Režisors: Kenets Brana
Lomās: Kenets Brana, Toms Beitmens, Anete Beninga, Rasels Brands, Gala Gadota, Ārmijs Hammers, Roza Leslija, Sofija Okonedo, Dženifera Sondersa, Letīcija Raita
Uz ekrāniem: 17.09.2021.

Lūk, arī otrs Keneta Branas režisoriskais darbs, kuru ceram šogad ieraudzīt, – jaunu stāstu par superdetektīvu Erkilu Puaro Agatas Kristi darba “Death on the Nile” svaigā ekranizācijā. Brana, protams, pats (un viņa ūsas, un viņa akcents) ir atpakaļ, bet apkārt – vesels blāķis jaunu aizdomās turamo. Filmas mārketinga komandai šobrīd gan noteikti pamatīgas galvassāpes sagādā Ārmija Hammera klātbūtne filmā – aktieris ir iepinies tik vājprātīgos skandālos, ka šeit salikt saites uz visu būtu neiespējami, ļausim jums to iegūglēt pašiem (bet uzmanīgi, jo tur figurē vardarbība, kanibālisms un citas baisas lietas). Ja apkārt joprojām neplosītos pandēmija, varbūt Brana sekotu Ridlija Skota “All the Money in the World” piemēram aktieru maiņas ziņā? Kas to lai zina.

Žanri: kriminālfilma, drāma, detektīvfilma


22. Deep Water

Režisors: Adrians Lains
Lomās: Bens Afleks, Ana de Armasa, Treisijs Letss, Reičela Blanšarda, Finns Vitroks, Džeikobs Elordi
Uz ekrāniem: 13.08.2021.

Kā jau tika minēts iepriekš, “Benana” (Bens + Ana) ir pajukusi, bet abiem aktieriem vēl gaidāms kopīgs lielā ekrāna iznāciens psiholoģiskajā trillerī “Deep Water”. Lai nu tur būtu, kā būtu, ar Afleku un de Armasu un viņu privātās dzīves peripetijām, interesantākais šajā filmā ir tas, ka tā būs režisora Adriana Laina (“Fatal Attraction”, “Flashdance”) atgriešanās lielajā kino pēc 19 (!) gadu pārtraukuma – viņa pēdējā filma bija 2002. gadā iznākušais trilleris “Unfaithful”. Un Lains, kurš nu jau ir ļoti cienījamā vecumā (79 gadi nav nekāds joks!), jau nebūs Lains, ja nepiedāvās mums ko pikanti bīstami intriģējošu – “Deep Water” stāstīs par kādu precētu pāri, kuru starpā mīlestība jau ir zudusi un kuri viens ar otru uzsāk bīstamas spēlītes, kā rezultātā citi cilvēki sāk zaudēt dzīvības.

Žanri: trilleris


23. Dog

Dog

Režisori: Čanings Teitums, Rīds Karolins
Lomās: Čanings Teitums, Korianka Kilčere
Uz ekrāniem: TJR

Ja jau runājam par cilvēkiem, ko negaidīti ilgi neesam redzējuši kino, tad jāmin arī Čanings Teitums – viņu uz ekrāniem nebūsim redzējuši nu jau četrus gadus (tie nav, protams, tik iespaidīgi kā Laina 19, bet aktierim pašā spēku plaukumā tomēr pārsteidzoša pauze)! Teitumu pēdējoreiz vaigā satikām 2017. gadā iznākušajā “Kingsman: The Golden Circle” (pa starpu bijušas pāris balss lomas animētās filmās), bet šogad tad aktieris ir gatavs atgriezties, turklāt ķeroties klāt pienākumiem abās kameras pusēs – Teitums ir arī viens no režisoriem viņa gaidāmajai filmai “Dog”, kas stāstīs par kādu armijnieku, kurš kopā ar savu suni dodas garā braucienā, lai paspētu uz sava labākā drauga bērēm. Turklāt jāpiemin, ka filmu Teitums veidojot par godu savam nu jau labākos medību laukos nonākušajam sunim Lulu – tāds pats vārds dots arī “Dog” galvenajam suņu tēlam. Bet, lai gan izklausās, ka aizkustinājuma asaras varam sākt birdināt jau tagad, Teitums sola, ka filma būšot komēdija!

Žanri: ģimenes filma, komēdija


24. Don’t Look Up

Režisors: Ādams Makejs
Lomās: Dženifera Lorensa, Leonardo Dikaprio, Keita Blānšeta, Merila Strīpa, Džona Hils, Timotijs Šalamē, Robs Morgans, Ariana Grande, Himešs Patels, Kid Cudi, Metjū Perijs, Tomers Sislijs, Tailers Perijs, Melānija Linskija, Rons Perlmans, Kriss Evanss
Uz ekrāniem: TJR

To, kam ir izdevies novākt krutāku aktieru sastāvu savai jaunajai filma – Deividam O. Raselam (skat. iepriekš) vai Ādamam Makejam –, atstāsim katra paša ziņā, sekojot individuālām preferencēm, bet iespaidīgi ir abi, tur nu nav ko liegties. Par Makeja filmu šobrīd gan zinām maķenīt vairāk – “Don’t Look Up” stāstīs par diviem astronomiem, kuri izmisīgi cenšas brīdināt cilvēci par to, ka Zemei tuvojas komēta, kas to iznīcinās. Izskatās, ka Makejam ir visas iespējas trāpīt īpaši aktuālā tēmā – ja nu 2020. gads kaut ko pierādīja, tad tas ir absurdais cilvēku skaits, kas kategoriski atsakās ticēt zinātniekiem un viņu teiktajam. Interesanti gan, ka filma nav tapusi kā aša reakcija šobrīd notiekošajam – tā ir bijusi plānošanas stadijā vēl no 2019. gada nogales.

Žanri: komēdija, satīra


25. Don’t Worry Darling

Režisore: Olīvija Vailda
Lomās: Florence Pjū, Harijs Stailzs, Kriss Pains, Olīvija Vailda, Džemma Čana, KiKi Leina, Niks Krolls, Timotijs Simonss
Uz ekrāniem: TJR

Ja tava pirmā režijas filma ir bijusi tik lieliska un veiksmīga kā Olīvijas Vaildas “Booksmart”, tad protama lieta, ka uz tavu nākamo darbu visi jau skatīsies ar divtik, ja ne trīskārš vai pat vēl lielu uzmanību. Vailda pēc “Booksmart” panākumiem neko lieki gurķoties netaisās, jau darbojoties pie sava nākamā projekta, kas solās būt pilnīgi citāds nekā viņas pirmā filma, – “Don’t Worry Darling” būšot psiholoģiska šausmu filma, kuras darbība norisināsies 20. gadsimta 50. gados un stāstīs par kādu mājsaimnieci, kura uzzina, ka viņas vīrs glabā kādu baisu noslēpumu. Filma jau piedzīvojusi nelielas aizkadra žagas (sākotnēji tajā bija paredzēta loma Šaiam Lebafam, kurš vēlāk filmu pameta it kā citu saistību dēļ, taču beigās izrādījās, ka tika atlaists savas (ne)uzvedības dēļ), taču gan jau Vaildai ir pa spēkam tikt galā ar ne to vien.

Žanri: šausmu filma, trilleris


26. Dual

Režisors: Railijs Stērnss
Lomās: Kārena Gilana, Ārons Pols, Džesijs Aizenbergs
Uz ekrāniem: TJR

Šogad mums tiek piesolīta nevis viena, nevis divas, bet veselas trīs (!) filmas par kloniem, un viena no tām ir Railija Stērnsa režisētā un sarakstītā “Dual”, kuras pamatā ir ļoti intriģējoša ideja. Filma stāstīs par kādu nedziedināmi slimu sievieti, kura izveido savu klonu kā sevis aizvietotāju tuvajiem cilvēkiem un apmāca to, kā būt viņai. Pēc tam sieviete brīnumainā kārtā atveseļojas, taču nu ir problēma – viņa nedrīkst eksistēt vienlaikus ar savu klonu, tāpēc viņam abām būs jāduelējas par tiesībām uz savu pastāvēšanu. Galvenajā dubultlomā – Kārena Gilana, filmā redzēsim arī Džesiju Aizenbergu, ar kuru Stērnss jau labi sastrādājās savā iepriekšējā filmā “The Art of Self-Defense”.

Žanri: satīra, zinātniskā fantastika, trilleris


27. Dune

Režisors: Denī Vilnēvs
Lomās: Timotijs Šalamē, Rebeka Fērgusone, Oskars Aizeks, Džošs Brolins, Stellans Skarsgārds, Deivs Bautista, Zendeja, Šarlote Remplinga, Džeisons Momoa, Havjers Bardems
Uz ekrāniem: 01.10.2021.

Frenka Herberta 1965. gadā publicētais zinātniskās fantastikas eposs “Dune” laika gaitā ir salauzis ne vienu vien enerģisku censoni, kas ir cerējis šo leģendāro stāstu pārcelt uz ekrāniem. Dažiem tas, protams, ir izdevies (par to, cik veiksmīgi, var diskutēt), bet tādas vienas, neapstrīdami izcilas “Dune” versijas mums tā arī nav bijis. Bet, ja nu ir kāds, kura spējām tikt galā ar šo megaizaicinājumu, mēs ticam, tad tas ir kanādiešu režisors Denī Vilnēvs, kurš neļāva “Blade Runner 2049” sevi salauzt un gan jau nepadosies arī “Dune” smilšainā spiediena priekšā. Vērts, protams, atcerēties, ka šī “Dune” filma izstāstīs tikai aptuveni pusi no grāmatas stāsta – ja gribēsim redzēt arī pārējo, tad nāksies turēt īkšķus, lai filma sevi attaisno finansiāli (bet ar tās iznākšanu jau ir bijuši dažādi ar “Warner Bros.” un “HBO Max” saistīti trači – sīkāk visu izrunājām podkāstā). Bet, lai nu kā, šis ir viens no šī gada lielprojektiem, ko gaidām ar aizturētu elpu.

Žanri: zinātniskā fantastika, piedzīvojumu filma, drāma


28. The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

Režisors: Vils Šārps
Lomās: Benedikts Kamberbačs, Klēra Foja, Andrea Raisboro, Tobijs Džonss, Steisija Mārtina, minkas
Uz ekrāniem: TJR

Pēc tam, kad esam pārdzīvojuši traumtisko pieredzi, ko sagādāja Toma Hūpera veidotā mūzikla “Cats” ekranizācija, esam pelnījuši jaunu satikšanos ar minkām, kas neatstātu baisas rētas mūsu dvēselēs, vai ne? Kaķu kvotu šogad centīsies aizpildīt Vila Šārpa veidotā biogrāfiskā filma “The Electrical Life of Louis Wain”, kas stāstīs par angļu mākslinieku Luisu Veinu, kurš kļuva pasaulslavens tieši ar savām antropomorfisko kaķu gleznām. Galvenajā lomā – mūsu visu mīlulis (nu, neliedzieties) Benedikts Kamberbačs, kam šī būs kārtējā iespēja izpausties biogrāfiskā stāstā (viņam tie karjeras gaitā ir īpaši gājuši pie sirds). Gaidām daudz kaķu, citādi sūdzēsimies rakstiski.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


29. Elvis (iespējamais nosaukums)

Režisors: Bazs Lurmans
Lomās: Ostins Batlers, Toms Henkss, Olīvija Dedžonga, Deivids Venhams, Ksavjērs Samuels
Uz ekrāniem: 05.11.2021. Filma pārcelta uz 2022. gada jūniju!

Rokenrola karali Elvisu Presliju pašu esam diezgan daudz redzējuši kameras priekšā, bet biogrāfisku filmu par viņu kaut kā nav pārāk daudz. Šo situāciju ir nolēmis mainīt austrāļu režisors Bazs Lurmans, kurš savā jaunākajā darbā pievērsīsies Preslija dzīves izpētei, – redzēsim, vai tas būs tikai glaimojoši slavējošs darbs vai arī tomēr atļausies pieskarties Preslija dzīves ne tiem feinākajiem aspektiem (viņš iepazinās ar savu sievu Priscillu un sāka attiecības ar viņu, kad Priscillai bija 14 gadi, bet viņam… 24). Galvenajā jeb Elvisa lomā filmā redzēsim Ostinu Batleru, kuru lielākā daļa no mums, visticamāk, vislabāk atcerēsies kā Teksa Vatsona atveidotāju Kventina Tarantīno filmā “Once Upon a Time… In Hollywood”.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


30. Eternals

Režisore: Hloja Žao
Lomās: Andželīna Džolija, Ričards Madens, Kumails Nandžiani, Lorēna Ridlofa, Braiens Tairijs Henrijs, Selma Hajeka, Berijs Kīgans, Džemma Čana, Kits Haringtons
Uz ekrāniem: 05.11.2021.

Par veselu gadu kalendārā beigu beigās ir pārcēlusies arī otra “Marvel” kino pasaules filma, kurai bija paredzēts iznākt pagājušogad. Ja “Black Widow” gadījumā mūs gaida atkalsatikšanās ar jau iemīļotu tēlu, kas beidzot ticis pie savas solofilmas, tad “Eternals” gan solās pavērt jaunus apvāršņus MCU jau tā plašajās ārēs ar vēl kosmiskākiem piedzīvojumiem, nekā jau esam pieredzējuši kopā ar Toru un Galaktikas sargu komandu. Režisore Hloja Žao, kuras vārdu, visticamāk, tuvāko mēnešu laikā dzirdēsim piesauktu daudzkārt dažādās balvu ceremonijās viņas veidotās filmas “Nomadland” dēļ, nesen apstiprināja, ka viņa ir arī viena no “Eternals” scenārija autorēm, kas, ņemot vērā viņas iepriekšējos darbus, ir vēl viens trekns pluss “Eternals” kontā – interese aug ģeometriskā progresijā.

Žanri: komiksfilma, asa sižeta filma, piedzīvojumu filma, fantāzijas filma, zinātniskā fantastika


31. Everything Everywhere All at Once

Režisori: Danieli (Daniels Kvans, Daniels Šeinerts)
Lomās: Mišela Jeo, Džeimija Lī Kērtisa, Stefānija Hsu, Džeimss Hongs, Džonatans Ke Kvans
Uz ekrāniem: TJR

Pirms dažiem gadiem režisoru duets Daniels Kvans un Daniels Šeinerts, kuri kolektīvi ir pazīstami vienkārši kā Danieli, sagādāja vienu no pēdējā laika oriģinālākajiem kino piedzīvojumiem ar filmu “Swiss Army Man” (kas latviski ir zināma kā “Mans draugs – nenopietns līķis”, to nevar nepieminēt). Pēc tik savdabīga veikuma arī no viņu nākamā darba gaidām kaut ko tikpat ekscentrisku – ne obligāti tieši tādā pašā veidā (purkšķošu līķu kvota kādam laiciņam ir izsmelta), bet gan pārsteidzoši dīvainā. Un viņu jaunās filmas “Everything Everywhere All at Once” pieteikums – stāsts par 55 gadus vecu sievieti, kura cenšas pabeigt savas nodokļu atskaites, – kombinācijā ar to, ka zinām, ka filma būs zinātniskās fantastikas žanra pārstāve, jau izklausās vairāk nekā daudzsološi.

Žanri: zinātniskā fantastika


32. The Eyes of Tammy Faye

Režisors: Maikls Šovolters
Lomās: Džesika Časteina, Endrjū Garfīlds, Čerija Džonsa, Vincents D’Onofrio
Uz ekrāniem: 24.09.2021.

Vēl viens no pagājušā gada kavētājiem ir arī biogrāfiskais stāsts “The Eyes of Tammy Faye” – filma stāstīs par diviem televanģelistiem Tamiju Feju Bakeri un Džimu Bakeru, un diez vai kāds būs ļoti pārsteigts, uzzinot, ka Džims Bakers bija arī pamatīgs krāpnieks, kurš turklāt tika arī apsūdzēts izvarošanā, beigu beigās nonākot cietumā. Tamiju Feju savukārt cilvēki atceroties pozitīvākā gaismā – piemēram, viņa 80. gadiem un televanģelistiem jo īpaši neraksturīgi runāja par LGBT kopienas pieņemšanu, kā arī izrādīja atbalstu HIV/AIDS pacientiem laikā, kad šādu rīcību nevarēja dēvēt par vispārpieņemtu. Galvenajās lomās redzēsim ļoti interesantu duetu – Džesiku Časteinu un Endrjū Garfīldu.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


33. False Positive

Režisors: Džons Lī
Lomās: Ilana Gleizere, Džastins Tero, Pīrss Brosnans, Zainaba Dža, Grečena Mola, Sofija Buša
Uz ekrāniem: TJR

Viens no pēdējo gadu atzītākajiem (bet varbūt ne gluži vispopulārākajiem tīri skaitliskā ziņā) komēdijseriāliem bija “Broad City”, kuru veidoja un kurā galvenās lomas spēlēja komiķu duets Abija Džeikobsone un Ilana Gleizere. Seriāls noslēdzās 2019. gadā, un kopš tā laika daudzi ar interesi ir gaidījuši, ko abas dāmas iesāks turpmāk. Džeikobsone galvenokārt ir bijusi aizņemta ar balss lomām, savukārt Gleizere šogad plāno mūs pārsteigt ar sevis sarakstītu filmu – par “False Positive” sižeta līkločiem pagaidām nezinām neko, taču tiek solīts, ka tā būšot šausmu filma, mūsdienīga “Rosemary’s Baby” interpretācija.

Žanri: šausmu filma


34. Fast and Furious 9

Režisors: Džastins Lins
Lomās: Vins Dīzels, Mišela Rodrigesa, Džordana Brūstere, Tairīss Gibsons, Ludacris, Helēna Mirena, Šarlīze Terona, Maikls Rukers, Džons Sīna, Natālija Emanuela
Uz ekrāniem: 28.05.2021.

Šķiet, ka “Fast and Furious” sāga nu jau sen nekādus īpašus papildu komentārus jau sen vairs neprasa – mēs visi lieliski zinām, ko no tās gaidīt (arvien vājprātīgākus, fizikas likumus graujošus “trikus”, absurdi pārnopietnu attieksmi no dažiem dalībniekiem, amizanti smīkņājošu uzjautrinājumu no pārējiem) un ko no tās negaidīt (loģiku, smalku, izstrādātu sižetu). Kamēr mēs nesēdēsim kinoteātros un nedzirdēsim Vinu Dīzelu burkšķam par viņa “famiglia”, dzīve nebūs atgriezusies kaut cik normālās sliedēs. Par to, vai šo filmu, līdzīgi kā “Fast and Furious 8” vai “Hobbs & Shaw”, vispār varēsim klasificēt kā “filmu”, parunāsim vēlāk.

Žanri: asa sižeta filma, piedzīvojumu filma, trilleris, kriminālfilma


35. The Forgiven

The Forgiven

Režisors: Džons Maikls Makdona
Lomās: Reifs Fainss, Džesika Časteina, Saīds Tagmauī, Keilebs Landrijs Džonss, Mets Smits, Kristofers Abots
Uz ekrāniem: TJR

Šogad gaidām jaunu filmu arī no viena no brāļiem Makdonām – šoreiz no Džona Maikla (tā, kurš veidojis tādas filmas kā “The Guard”, “Calvary” un “War on Everyone”), nevis Mārtina (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”). Džons Maikls Makdona kā savu jaunāko projektu ir izvēlējies romāna “The Forgiven” ekranizāciju – filmas darbība norisināsies Marokas kalnos un pētīs, kādas sekas gan uz vietējiem, gan viesiem atstās kāds nejaušs atgadījums (stāsts esot nosacīti balstīts uz patiesiem notikumiem). Prieks, ka ar šo filmu un iepriekšminēto “The Eyes of Tammy Faye” 2021. gads solās būt labs gads Džesikas Časteinas faniem.

Žanri: drāma, trilleris


36. Free Guy

Režisors: Šons Līvaijs
Lomās: Raiens Reinoldss, Džodija Komere, Džo Kīrijs, Taika Vaititi
Uz ekrāniem: 21.05.2021.

Gads ir cauri, bet pie svaigākās Raiena Reinoldsa “action” komēdijas “Free Guy” tā arī neesam tikuši – vismaz mierinājumam mums tika piešķirts jauns treileris, lai nav tas pats jāskatās atkal. Nav jau gluži tā, ka mums dzīvē šausmīgi pietrūktu Reinoldsa komēdiju (jau tā ir gana plašs katalogs, no kā izvēlēties), bet “Free Guy” izskatās tieši tik naivi muļķīgs, bet tajā pašā laikā izklaidējošs blokbāsters, kas būtu perfekti piemērots laiskai vakara izklaidei kinoteātrī, kad negribas domāt pilnīgi ne par ko uz pasaules. Redzēsim, vai filmai izdosies noturēties pie pagaidām esošā maija datuma (skatoties uz pašreizējo situāciju, šaubas par šo un citām pavasara filmām kļūst arvien lielākas) vai arī tā atkal tiks mētāta pa kalendāru – gluži kā Reinoldsa atainotais videospēles personāžs tiek mētāts mašīnu triecienos.

Žanri: piedzīvojumu filma, komēdija, asa sižeta filma, zinātniskā fantastika


37. The French Dispatch

Režisors: Vess Andersons
Lomās: Frānsisa Makdormanda, Bils Marejs, Timotijs Šalamē, Džefrijs Raits, Benīsio del Toro, Lea Seidū, Tilda Svintone, Sērša Ronana, Keita Vinsleta, Elizabete Mosa, Vilems Defo, Kristofs Valcs, Ouens Vilsons, Adrians Brodijs, Džeisons Švarcmans, Bobs Balabans, Henrijs Vinklers, Ruperts Frends
Uz ekrāniem: TJR

2020. gads mums diemžēl laupīja arī iespēju paviesoties Vesa Andersona veidotajā, perfekti simetriskajā un absolūti kontrolētajā haosa pasaulē filmā “The French Dispatch”. Filmai bija plānots debitēt pagājušā gada Kannu kino festivālā, kas, protams, tāpat kā daudz kas cits, pajuka pa vīlēm, un citu pirmizrādi filma tā arī pagaidām nav sagaidījusi. Interesanti, ka nesen studija “Searchlight Pictures” izziņoja jaunus iznākšanas datumus vairākām savām filmām, taču “The French Dispatch” nebija starp tām – tas liek domāt, ka, iespējams, filma tomēr nav atmetusi Kannu cerības (atliek vien sagaidīt galīgo verdiktu par šī gada festivāla norisi), tā ka varbūt gaidām to tur un tad jau vēlāk arī pie pārējiem skatītājiem.

Žanri: komēdija, drāma


38. Ghostbusters: Afterlife

Režisors: Džeisons Raitmens
Lomās: Makenna Greisa, Finns Volfhards, Kerija Kūna, Pols Rads, Bils Marejs, Dans Akroids, Ērnijs Hadsons, Sigurnija Vīvere
Uz ekrāniem: 11.11.2021.

Pamatīgi aizkavējusies būs arī mūsu atkalsatikšanās ar spociņiem jociņiem jaunākajā “Ghostbusters” franšīzes filmā, kas sola ļaut mums atgriezties pie nostalģiskām burvībām un piedzīvojumu gara – it sevišķi tāpēc, ka pie filmas vadības stūres šoreiz ir sēdies Džeisons Raitmens, Ivana Raitmena (kurš, protams, ir oriģinālo “Spoku mednieku” režisors) dēls. Un izskatās, ka dēlam ir jau izdevies savam darbam gūt tēva atzinības zīmogu – kā stāsta pats Džeisons, Ivans Raitmens nesen esot noskatījies viņa atvases veidoto filmu un no aizkustinājuma esot pat apraudājies. To, vai arī skatītāji būs tikpat labvēlīgi, noskaidrosim gada nogalē (cerams!).

Žanri: komēdija, fantāzijas filma, piedzīvojumu filma, ģimenes filma


39. Godzilla vs. Kong

Režisors: Ādams Vingards
Lomās: Aleksandrs Skarsgārds, Millija Bobija Brauna, Rebeka Hola, Braiens Tairijs Henrijs, Eiza Gonzalesa, Kails Čendlers, Demians Bičirs
Uz ekrāniem: 26.03.2021.

Ilgi gaidīto supermonstru rubaku “Godzilla vs. Kong” būsim gaidījuši tik ilgi, ka, šķiet, beigās būsim jau pārgaidījušies. Ādama Vingarda veidoto filmu gaida diezgan nopietns izaicinājums – atjaunot skatītāju interesi un entuziasmu par “Legendary” megaradību visumu pēc diezgan vēsās uzņemšanas, kas sagaidīja “Godzilla: King of the Monsters” (šo rindu autori gan filma visnotaļ sajūsmināja, bet apzinos, ka esmu mazākumā). Nesen tika pieņemts šiem laikiem pavisam negaidīts lēmums – “Godzilla vs. Kong” pirmizrādes datums tika nevis kārtējo reizi pabīdīts tālāk kalendārā, bet gan pacelts pāris mēnešus agrāk (no maija uz martu). Diezgan drosmīgs piegājiens (atcerēsimies gan, ka ASV filmai ir paredzēts vienlaikus iznākt gan kinoteātros, gan tur pieejamajā “HBO Max” straumēšanas servisā) – grūti pateikt, vai martā jau mūsu apriņķos jutīsimies gana droši, lai atgrieztos kinoteātros.

Žanri: asa sižeta filma, zinātniskā fantastika, piedzīvojumu filma, trilleris


40. The Green Knight

Režisors: Deivids Lauerijs
Lomās: Devs Patels, Berijs Kīgans, Džoels Edžertons, Ralfs Ainesons, Alīsija Vikandere, Šons Heriss, Sarita Čudharija, Keita Dikija
Uz ekrāniem: 30.07.2021.

Deivida Lauerija jaunā filma “The Green Knight” jau pēc apraksta vien bija izpelnījusies vietu gaidītāko filmu topa augšējā galā, bet pēc tam, kad ieraudzījām filmas pirmo tīzertreileri, interese paaugstinājās vēl par 100 reizēm. “The Green Knight” sākotnēji pirmizrāde bija paredzēta pagājušā gada “South by Southwest” festivālā, kas zināmu iemeslu dēļ beigās nenotika. Pēc tam studija “A24” ļoti ilgu laiku klusēja par plāniem saistībā ar filmu, līdz nu beidzot tad ir piesolīts, ka to, cerams, redzēsim vasarā – ir vēl ko nepacietīgi ciesties, bet Deva Patela un pārējo dēļ pagaidīsim šo viduslaiku fantāzijas ekstravaganci, vai ne? Vismaz, īsinot laiku, varam uzspēlēt oficiālo “The Green Knight” galda spēli.

Žanri: fantāzijas filma, drāma, šausmu filma


41. Gucci

Režisors: Ridlijs Skots
Lomās: Lady Gaga, Džeremijs Aironss, Džareds Leto, Als Pačīno, Džeks Hjūstons
Uz ekrāniem: TJR

Ja tā pilnīgi godīgi, tad “Gucci” atrašanās 2021. gada gaidītāko filmu sarakstā droši vien ir ļoti liels “wishful thinking”, bet *teorētiski* filmas iznākšana joprojām ir paredzēta šī gada novembrī, tā ka varam atļauties šādas vaļības. Mazāk ticamu šī stāsta par Mauricio Guči slepkavību, ko noorganizēja viņa bijusī sieva Patrīcija Redžiāni (kuru filmā atveidos Lady Gaga), iznākšanu šogad padara fakts, ka Ridlijs Skots nemaz vēl nav sācis filmas uzņemšanu, turklāt viņam vēl ir jātiek galā ar “The Last Duel” (skat. tālāk). Bet, ja nu ir kāds, kuram ir pa spēkam saraut visu, tad tas ir Skots, kurš strādā diezgan veikli, un šī nebūtu pirmā reize, kad viņam viena gada laikā iznāk veselas divas filmas (2017. gadā viņš pacentās ar “Alien: Covenant” un “All the Money in the World”, kurai turklāt vēl paspēja veikt burtiski pēdējā brīža pārfilmējumus). Tā ka laiks un sers Ridlijs rādīs.

Žanri: kriminālfilma, drāma, biogrāfiska filma, trilleris


42. Halloween Kills

Režisors: Deivids Gordons Grīns
Lomās: Džeimija Lī Kērtisa, Džūdija Grīra, Endija Matičaka, Entonijs Maikls Hols, Kaila Ričardsa
Uz ekrāniem: 15.10.2021.

Nu lūk, ja nu 2020. gads mums vismaz kaut ko sagādāja, tad tā ir atbilde uz jautājumu, kam uz šīs pasaules būtu pa spēkam apturēt neapturamo slepkavību mašīnu Maiklu Maiersu, – izrādās, ka tā ir COVID-19 pandēmija, kuras rezultātā filmas gaidītā pirmizrāde, protams, tika pārcelta. Loģiski, ka jaunais datums arī ir oktobrī, jo, ja filmas nosaukumā ir minēts Halovīns, tad izvēles iespēju, jāsaka, ir diezgan maz. Tā nu Maiersa jaunie terora darbi mūs gaidīs šogad, kad, cerams, varēsim ļauties šaušalām (paši esot pilnīgā drošībā) pēc pilnas programmas. Filmas darbība, starp citu, risināsies tieši pēc iepriekšējās filmas notikumiem – tajā pašā 2018. gada Halovīna vakarā.

Žanri: šausmu filma, trilleris


43. The Harder They Fall

Režisors: Džeimss Samjuels
Lomās: Džonatans Meidžorss, Idriss Elba, Zazija Bītsa, Lakīts Stenfīlds, Delrojs Lindo, Redžīna Kinga
Uz ekrāniem: TJR

Piekritīsiet, ka mūsdienās mēs netiekam gana bieži lutināti ar vesterniem, vai ne? Situāciju centīsies labot gaidāmā filma “The Harder They Fall”, kas stāstīs par afroamerikāņu kovboju un bijošo vergu Natu Lovu, kurš sasauc kopā savu veco bandu, lai atriebtos cilvēkam, kurš nogalināja viņa vecākus. Galvenajā lomā redzēsim šobrīd ekstraaktuālo Džonatanu Meidžorsu (“Lovecraft Country”) un daudzus, daudzus citus iemīļotus aktierus. Jāpiebilst arī, ka filmai ir pamatīga muzikālā “aizmugure” – tās režisors Džeimss Samjuels ir zināms ar savu skatuves vārdu “The Bullitts” (un viņš, starp citu, ir mūziķa Seal brālis), savukārt pie producentiem redzam Jay-Z vārdu, tā ka, domājams, mūs gaida arī labs muzikālais baudījums.

Žanri: vesterns, drāma


44. Harry Haft

Harry Haft

Režisors: Berijs Levinsons
Lomās: Bens Fosters, Billijs Magnusens, Denijs Devito, Vikija Krīpsa, Pīters Sarsgārds, Džons Legizamo
Uz ekrāniem: TJR

Ja kādam ir luste faktčekot šo apgalvojumu, tad laipni lūgti, bet varētu gadīties tā, ka šis ir pirmais gaidītāko filmu saraksts, kurā atradīsim filmas, no kurām vienu būtu režisējis tēvs, bet otru – dēls. Tā kā alfabēts ir nepielūdzams, sāksim mēs šoreiz ar tēvu – Beriju Levinsonu (“Rain Man”, “Good Morning, Vietnam”) –, kuram šogad vajadzētu būt gaidāmai jaunai filmai “Harry Haft”. Tā būs biogrāfiska filma par bokseri Hariju Haftu, kurš izdzīvoja Aušvicas koncentrācijas nometnē, tieši pateicoties savam boksera talantam – viņš bija spiests cīnīties ar citiem nometnē ieslodzītajiem. Pēcāk viņš nonāca ASV, kur kādu laiku pievērsās profesionālam boksam. Tiktāl par Levinsona seniora projektu, bet par Levinsonu jaunāko lasiet tālāk pie “Malcolm & Marie”.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


45. Hypnotic

Režisors: Roberts Rodrigezs
Lomās: Bens Afleks
Uz ekrāniem: TJR

Ja iepriekš apgalvoju, ka Anai de Armasai karjeras ziņā veicas tīri sekmīgi, nevarētu gan teikt, ka viņas nu jau bijušajam mīļotajam Benam Aflekam ietu baigi čābīgi. Par viņu kopdarbu “Deep Water” jau parunājām, bet ar to vien arī Afleks negrasās apstāties. Kā viens no viņa nākamajiem projektiem, kura virzienā varam lūkoties (ja neskaitām Zaka Snaidera “Justice League”, kuru gan šajā sarakstā neatradīsiet, jo tas jau ietu ārpus jebkādiem rāmjiem), būs zinātniskās fantastikas trilleris “Hypnotic” Roberta Rodrigeza režijā. Ar Rodrigeza projektiem gan nekad nek nevar zināt, kurš izvirzīsies priekšplānā, bet ceram, ka “Hypnotic” ir viņa uzmanības centrā, jo filmas stāsts izklausās gana intriģējošs – tā stāstīs par kādu detektīvu, kas izmeklē viņa meitas pazušanu un tās saistību ar slepenu valdības programmu.

Žanri: trilleris, zinātniskā fantastika


46. In the Earth

Režisors: Bens Vītlijs
Lomās: Džoels Frajs, Elora Torčia, Heilija Skvairsa, Rīss Šērsmits
Uz ekrāniem: TJR

Drusku publiski pablamējies ar savu negaidīti blāvo un neizteiksmīgo “Rebecca” ekranizāciju, Bens Vītlijs lūkos atgūt savu režisorisko spozmi ar mazāka mēroga, triecientempā tapušu projektu “In the Earth”. Vītlijs filmu esot sarakstījis un nofilmējis 15 dienu laikā pagājušā gada augustā (liekot justies slikti visiem prokrastinētājiem), un tā stāstīs par kādu zinātnieku un parka uzraugu, kuri iemaldās dziļi mežā, tam visam turklāt fonā paralēli plosoties baisam vīrusam, kuram visi nadzīgi cenšas atrast zāles. Zinot Vītliju, nekas jau te nebūs tik vienkārši, un atliek vien cerēt, ka “Rebecca” neveiksmes viņam būs devušas tikai papildu sparu sevi pierādīt no jauna. Pirmās atsauksmes dzirdēsim jau pavisam drīz – “In the Earth” pirmizrāde gaidāma šī gada Sandēnsas kino festivālā.

Žanri: šausmu filma


47. In the Heights

Režisors: Džons M. Ču
Lomās: Entonijs Ramoss, Korijs Hokinss, Leslija Greisa, Melisa Barrera, Stefānija Beatrise, Daša Polanko, Marks Entonijs, Lins-Manuels Miranda
Uz ekrāniem: 18.06.2021.

Lai gan reti kurš droši vien priecājas par to, ka no tevis neatkarīgu apstākļu rezultātā tavai filmai nākas marinēties plauktā uz gadu, šādai situācijai var arī reizēm saskatīt kaut kādas nebūt gaišās puses. Teiksim, gaidāmajam mūziklam “In the Heights”, ļoti iespējams, krietni par labu būs nācis fakts, ka pa šo gadu, ko būsim gaidījuši tā iznākšanu, pie skatītājiem daudzkur pasaulē paspēja nonākt filmētā mūzikla “Hamilton” versija, turpinot kurināt Lina-Manuela Mirandas darbu aktualitāti. “Hamilton” melodijas joprojām varam dzirdēt visās malās, bet, ja tās jau sāk nedaudz nomākt (diez vai), tad Mirandas iepriekšējais mūzikls “In the Heights” varētu būt laba “plates nomaiņa” – tikpat lipīgas, bet nedaudz citādas melodijas, ko dungot no rīta līdz vakaram.

Žanri: mūzikls, drāma


48. Jonty

Režisors: Ēriks Verhaims
Lomās: Maikls Sera
Uz ekrāniem: TJR

Gaidāmā komēdija “Jonty” būs īsti svētki aktiera Maikla Seras faniem – gan jau tādu ir gana (tāpat arī heiteru, bet tie lai turas pa gabalu). Filma stāstīs par izlutinātu jaunieti, kurš dodas uz Ņujorku, kur metas uz roku ar vecu draugu, lai abi kopā uzvestu drausmīgu izrādi Brodvejā. Saistībā ar šo projektu īpašu interesi raisa tas, ka viens no tās scenārija autoriem ir Džesijs Ārmstrongs, kurš pēdējā laikā galvenokārt ir bijis aizņemts ar izcilā HBO seriāla “Succession” veidošanu. Darbs pie seriāla trešās sezonas nu beidzot rit pilnā sparā, bet izskatās, ka pandēmijas pašizolācijas laiku Ārmstrongs nebija iztērējis velti.

Žanri: komēdija


49. Judas and the Black Messiah

Režisors: Šaka Kings
Lomās: Daniels Kalūja, Lakīts Stenfīlds, Džesijs Plemonss, Dominika Fišbeka, Eštons Sanderss, Martins Šīns, Aldžijs Smits
Uz ekrāniem: TJR

Pēdējo pāris gadu laikā britu aktieris Daniels Kalūja ir kļuvis par īstu superzvaigzni – un absolūti pelnīti, jo viņa sniegumi tādās filmās kā “Get Out”, “Widows” un, protams, “Black Panther” ir pelnījuši gan skatītāju uzmanību, gan cieņu. Jau drīzumā viņš atkal rādīs, ko spēj, vienā no savām interesantākajām un droši vien izaicinošākajām filmām karjerā – filmā “Judas and the Black Messiah” viņš atveidos “Melno panteru partijas” aktīvo darboni Fredu Hamptonu, kuru (spoiler alert reālajai dzīvei) nogalināja vien 21 gada vecumā. Filmai pirmizrāde gaidāma Sandēnsas kino festivālā, un tālāk iznākšana ASV ir paredzēta jau februārī, tāpēc paredzēt, vai un kad filma varētu nonākt pie mums, ir ļoti grūti – neizskatās, ka varēsim atgriezties kinoteātros jau pēc mēneša.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


50. Jungle Cruise

Režisors: Žaume Kolets-Serra
Lomās: Dveins Džonsons, Emīlija Blanta, Edgars Ramirezs, Džeks Vaithols, Džesijs Plemonss, Pols Džiamati
Uz ekrāniem: 30.07.2021.

Žanrā “filmas, kuras baudīt kinoteātrī, pilnībā atslēdzot smadzenes un ļaujoties vienkāršai izklaidei” iepriekšminētajai “Free Guy” kompāniju varētu sastādīt gaidāmais “Disney” piedzīvojumu brauciens “Jungle Cruise”. Filma, kā, iespējams, varat uzminēt, pat ja to nezinājāt iepriekš, ir balstīta uz Disnejlendas atrakcijas, bet to, vai izdosies vēlreiz iekāpt vienā upē tādā pašā stilā, kā tas izdevās ar “Pirates of the Caribbean” franšīzi (it sevišķi tās pirmsākumos), rādīs laiks. Labās ziņas ir, ka filmas centrā šeit ir absolūti harismas iemiesojumi – Dveins “The Rock” Džonsons un Emīlija Blanta, kuru dēļ vien būs vērts filmu noskatīties.

Žanri: piedzīvojumu filma, ģimenes filma, fantāzijas filma


51. King Richard

Režisors: Reinaldo Markuss Grīns
Lomās: Vils Smits, Aundžanue Elisa, Sanija Sidnija, Demija Singltona, Džons Berntāls, Tonijs Goldvins, Dilans Makdermots
Uz ekrāniem: 19.11.2021.

Pēc ļoti aizņemta 2019. gada Vilam Smitam 2020. gads sanāca klusāks, bet arī ne tik kluss kā visiem citiem – “Bad Boys for Life” beigu beigās bija viens no jestrākajiem pagājušā gada lielā ekrāna piedzīvojumiem. Šogad Vils plāno atgriezties pie “nopietna aktiera”, nevis “blokbāsteru karaļa” tipa lomas – biogrāfiskajā filmā “King Richard” viņš atveidos Ričardu Viljamsu, pasaulslaveno tenisistu Serēnas Viljamsas un Vīnusas Viljamsas tēvu un viņu bijušo treneri. Vai Vils varbūt cierē uz “Oskaru”, kas līdz šim no viņa spītīgi ir izvairījies? Ir visas iespējas izvērsties, jo Ričards Viljamss ir visnotaļ pretrunīga un fascnējoša persona.

Žanri: drāma, biogrāfiska filma


52. The King’s Man

Režisors: Metjū Vons
Lomās: Reifs Fainss, Hariss Dikinsons, Džemma Artertone, Rīss Ivanss, Metjū Guds, Toms Holanders, Daniels Brūls, Džimons Honsū, Čārlzs Denss, Ārons Teilors-Džonsons, Stenlijs Tuči
Uz ekrāniem: 20.08.2021.

Pamatīgi būs aizkavējusies arī mūsu un jūsu atkalatgriešanās “Kingsman” slepenās biedrības spiegpilnajos lokos – pēc diviem stāstiem par Egziju franšīzes trešajā filmā no mūsdienām paņemsim pauzi, dodoties pie šo slepenaģentu pirmsākumiem. Vienu angļu džentlmeni (Kolinu Fērtu) šeit būs nomainījis cits angļu džentlmenis (Reifs Fainss), savukārt modīgu tehnoloģiju vietā stāsies kas analogāks, bet tikpat viltīgs. Problēmas mūsu jaunajiem varoņiem sola sagādāt Rīsa Ivansa atveidotais Rasputins, taču, jāsaka, Ivansu gaida diezgan nopietns izaicinājums mēģināt pārspēt pēdējo pāris gadu izcilāko Rasputina versiju.

Žanri: asa sižeta filma, piedzīvojumu filma, komēdija, trilleris


53. The Last Duel

Režisors: Ridlijs Skots
Lomās: Ādams Draivers, Džodija Komere, Bens Afleks, Mets Deimons
Uz ekrāniem: 15.10.2021.

Lūk, arī Ridlija Skota filma, kuru tik tiešām redzēt šogad ir krietni lielākas izredzes – “The Last Duel” bija plānota vēl kā pagājušā gada veikums, bet, nu, dzīve notika tā, kā tā notika. Atgādināsim, ka filma stāstīs par pēdējo oficiālo dueli Francijā, kur divi kungi savstarpēji cīnījās, lai noskaidrotu taisnību par to, vai viens no viņiem tik tiešām ir izvarojis otra sievu. Tēma slidena, lai neteiktu vairāk, bet cerams, ka scenārija autoru komandai Bena Afleka, Meta Deimona un Nikolas Holofneseres sastāvā būs izdevies to apskatīt pienācīgi. Gaidām ar interesi, vai visi šajā filmā iesaistītie aktieri runās ar izteiktu franču akcentu, – tas papildu intrigai.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


54. Last Night in Soho

Last Night in Soho

Režisors: Edgars Raits
Lomās: Tomasīna Makenzija, Anja Teilore-Džoja, Mets Smits, Diāna Riga, Terenss Stamps
Uz ekrāniem: 22.10.2021.

Uz spocīgo Halovīna laiku šogad beidzot tad ceram arī ieraudzīt britu režisora Edgara Raita jaunāko darbu “Last Night in Soho”. Interesanti, ka, lai gan Raits līdz šim galvenokārt ir darbojies komēdijas lauciņā (veiksmīgi to miksējot kopā ar dažādiem citiem žanriem), izskatās, ka “Last Night in Soho” no smiekliem gan nebūs ne miņas – filma tiek raksturota kā psiholoģiska šausmu filma, un Raits pie iedvesmas avotiem ir nosaucis tādas filmas kā “Don’t Look Now” un “Repulsion”. Vienā no galvenajām lomām redzēsim šobrīd vēl aktuālāko nekā jebkad agrāk Anju Teilori-Džoju, un filmā savas pēdējās lomas nospēlēja arī aktrises Diāna Riga un Mārgareta Nolana, kuras abas devās mūžībā pagājušā gada nogalē.

Žanri: šausmu filma, trilleris, drāma


55. The Lost Daughter

Režisore: Megija Džilenhola
Lomās: Olīvija Kolmane, Džesija Baklija, Dakota Džonsone, Pīters Sarsgārds, Pols Meskals, Olivers Džeksons-Koens, Eds Hariss
Uz ekrāniem: TJR

Katru gadu sarakstā atrodam arī pa kādam aktierim vai aktrisei, kuri ir nolēmuši ķerties pie savas debijas pilnmetrāžas filmas režijas. Šoreiz paplašināt profesionālos apvāršņus ir nolēmusi aktrise Megija Džilenhola, kura savam pirmajam režijas darbam ir izvēlējusies gana nopietnu pamatu – Elenas Ferrantes romāna “The Lost Daughter” ekranizāciju. Ferrante ir ļoti labi pazīstama un iecienīta arī pie mums, pateicoties savai Neapoles grāmatu sērijai (kas, starp citu, arī jau ir tikusi ekranizēta), tā ka viņas fani jau aptuveni zinās, ko gaidīt. Filma stāstīs par kādu sievieti, kura atvaļinājuma laikā kļūst apsēsta ar kādu citu sievieti un viņas meitu, kas liek uzpeldēt atmiņām par viņas pašas pieredzi kā mātei. Galvenās varones atveidošanas pienākumus dalīs divas lieliskas aktrises – Olīvija Kolmane (komentāri lieki) un nu par superzvaigzni topošā (ja ne jau esošā) Džesija Baklija (“I’m Thinking of Ending Things”).

Žanri: drāma


56. Luca

Luca

Režisors: Enriko Kasarosa
Uz ekrāniem: 18.06.2021.

Paturpināsim ar vēl kādu animācijas filmu – krāšņu un emocionālu piedzīvojumu šogad ceram sagaidīt no “Pixar” animācijas studijas. Interesant, ka filmas “Luca” sinopses pirmie 90% teksta lika domāt, ka mūs, iespējams, sagaidīs piksārīga versija par “Call Me By Your Name”? Tā sola stāstu par zēnu, kas bauda vasaru Itālijā ar visiem tās vasarīgajiem priekiem, tajos daloties ar savu jauno labāko draugu, taču kopīgo jautrību apdraud kāds noslēpums… Tas gan nebūs tas, ko daudzi padomāja, lasot šo sinopsi, – zēna jaunais draugs patiesībā ir jūras briesmonis no zemūdens pasaules. Redzēsim, kas “Pixar” būs padomā šim stāstam, bet gan jau visi birdināsim aizkustinājuma asaras, to skatoties, jo šajā ziņā “Pixar” ir eksperti.

Žanri: animācijas filma, piedzīvojumu filma, ģimenes filma, fantāzijas filma


57. Malcolm & Marie

Režisors: Sems Levinsons
Lomās: Zendeja, Džons Deivids Vašingtons
Uz ekrāniem: 05.02.2021.

Par tēvu Beriju parunājām, nu tad laiks ķerties klāt dēlam Semam. Sems Levinsons (“Assassination Nation”, “Euphoria”) pašizolācijas laiku ir pavadījis lietderīgi, sadarbojoties ar savu “Euphoria” zvaigzni Zendeju un tūlīt jau teju visuresošo Džonu Deividu Vašingtonu, lai izveidotu divpersonu drāmu “Malcolm & Marie”, kas parāda kāda pāra – režisora Malkolma un viņa draudzenes Mērijas – strīdu pēc tam, kad abi atgriežas mājās pēc Malkolma filmas pirmizrādes. Lai gan sākotnējās atsauksmes par filmu bija visnotaļ jūsmīgas (kā jau tas parasti ir ar agrajām atsauksmēm), kritiķu pilnās recenzijas ir bijušas krietni nežēlīgākas, apsūdzot Levinsonu jaunāko par bērnišķību, jo izskatās, ka visas filmas pamatā laikam ir tas, ka Levinsons bija nāvīgi apvainojies uz kādu kritiķi, kura paskarbāk bija pakritizējusi viņa iepriekšējo filmu “Assassination Nation”. Diezgan amizanti, bet tamdēļ filmu gribas redzēt vēl jo vairāk!

Žanri: drāma


58. Malignant

Režisors: Džeimss Vans
Lomās: Anabella Volisa, Džeiks Ābels, Džordžs Jangs, Medija Hasone, Makena Greisa
Uz ekrāniem: TJR

Izplunkšķājies pa okeāniem kopā ar “Aquaman” un pirms nākamā plunkšķa ar “Aquaman 2”, režisors Džeimss Vans savā aizņemtajā kalendārā ir pamanījies iespiest atgriešanos pie sev tik iemīļotā šausmu žanra ar filmu “Malignant”. To, kādas tieši šausmas šoreiz terorizēs galvenos varoņus, pagaidām nezinām, bet gan jau kaut kas pabriesmīgs – lai nu ko, bet biedēt Vans māk, turklāt “Malignant” ASV vecuma ierobežojumu lēmēji jau ir iešķiebuši R reitingu, kas piesola vēl jo bailīgākas bailes. Lai visu dzīvē padarītu maķenīt juceklīgāku, Vans, starp citu, ir uzsvēris, ka “Malignant” neesot viņa paša radītā komiksa “Malignant Man” ekranizācija – tāda vēl tikai tapšot.

Žanri: šausmu filma


59. The Many Saints of Newark

Režisors: Alans Teilors
Lomās: Alesandro Nivola, Džons Berntāls, Vera Farmiga, Korijs Stols, Billijs Magnusens, Maikls Gandolfīni, Rejs Liota, Leslijs Odoms juniors
Uz ekrāniem: 24.09.2021.

Sarakstā nu jau trešo reizi būs tas gods parādīties HBO seriāla “Soprāno ģimene” prīkvelam “The Many Saints of Newark” – ja tie nebūtu “The Sopranos”, diez vai mēs būtu tik pacietīgi un saprotoši. Atgādināsim, ka filmas režisors Alans Teilors nav pirmoreiz ar pīpi uz jumta Soprāno famīlijas apdzīvotajā pasaulē (viņš režisējis vairākas seriāla sērijas), kā arī jāpiebilst, ka filmā jauna Tonija Soprano lomā redzēsim nevienu citu kā Maiklu Gandolfīni jeb Džeimsa Gandolfīni dēlu. Cerams, ka vēlreiz filmas pirmizrādi pārcelt nenāksies, jo, ja turpināsim šādā garā, tad ātrāk sagaidīsim “Sex and the City” plānoto turpinājumu nekā “The Many Saints of Newark”.

Žanri: kriminālfilma, drāma


60. The Matrix 4

Režisore: Lana Vačovski
Lomās: Kianu Rīvss, Kerija-Anna Mosa, Džeida Pinketa Smita, Lambērs Vilsons, Jaja Abduls-Matīns II, Nīls Patriks Hariss, Džesika Henvika, Džonatans Grofs, Prijanka Čopra
Uz ekrāniem: 22.12.2021.

Lai cik neticami tas vēl brīžiem izklausītos, pēc oriģinālās triloģijas noslēguma mūs gaida jauna atgriešanās “Matriksa” pasaulē! Šoreiz no oriģinālā režisoru dueta pie stūres ir palikusi tikai Lana Vačovska, kura ir arī viena no scenārija autorēm (kopā ar Aleksandru Hemonu un Deividu Mičelu, kura romāna “Cloud Atlas” ekranizācijā savulaik režisorisku dalību ņēma Lana Vačovska). Atpakaļ būs daļa no vecās gvardes (Kianu Rīvss, Kerija-Anna Mosa) ar dažiem uzkrītošiem izņēmumiem – starp aktieru vārdiem neatradīsim ne Lorensu Fišbērnu Morfeja lomā, ne arī Hugo Vīvingu aģenta Smita lomā. Kā viņu prombūtne būs kompensēta, rādīs laiks, bet šis nešaubīgi ir viens no gada lielprojektiem, ko gaidām ar īpaši lielu interesi.

Žanri: zinātniskā fantastika, asa sižeta filma


61. Mission: Impossible 7

Režisors: Kristofers Makverijs
Lomās: Toms Krūzs, Vings Reimss, Saimons Pegs, Rebeka Fērgusone, Vanesa Kirbija, Šea Vigams, Andžela Baseta, Heilija Atvela, Poma Klementjeva
Uz ekrāniem: 19.11.2021.

Pirms Toms Krūzs šaujas kosmosā Daga Laimana plānotajā filmā, viņam vēl jānokārto šādi tādi darbiņi tepat uz Zemes – darbu sarakstā arī pāris neiespējamas misijas. Septītajai daļai “Mission: Impossible” franšīzē pie skatītājiem vajadzētu nonākt jau šogad – Toms Krūzs darīs jebko, lai tas notiktu, tostarp dusmīgi nolamās savas filmas veidotājus, ja tie pārkāpj COVID-19 drošības protokolus. Ar septīto daļu spiega Ītana Hanta elpu aizraujošie piedzīvojumi gan nebeigsies, jo septītā filma tika uzņemta vienlaikus ar astoto, kuras iznākšana paredzēta vēl gadu vēlāk. Par to, kādas tieši briesmas un pretspari mūsu ašo skrējēju gaida šoreiz, vēl neko nezinām, bet to, ka mūs gaidīs neprātīgi triki, gan varam apgalvot ar lielu pārliecību.

Žanri: asa sižeta filma, trilleris, piedzīvojumu filma


62. Mona Lisa and the Blood Moon

Režisore: Ana Lilija Amirpūra
Lomās: Keita Hadsone, Kregs Robinsons, Eds Skrains, Džona Džonga-seo, Evans Vitens
Uz ekrāniem: TJR

Uz šo gadu lielas cerības noteikti liek arī visi neparastās režisores Anas Lilijas Amirpūras (“A Girl Walks Home Alone at Night”, “The Bad Batch”) fani – viņas jaunā filma “Mona Lisa and the Blood Moon” tika uzņemta vēl 2019. gadā, tā ka gribētos domāt, ka tā dienasgaismu varētu ieraudzīt kaut kad tuvāko 12 mēnešu laikā. Filma stāstīs par kādu meiteni, kurai piemīt neparastas spējas un kura aizmūk no psihiatriskās klīnikas, mēģinot iztikt pati ar saviem spēkiem Ņūorleānā. Bet, kamēr gaidām šo filmu, Amirpūrai dienaskārtībā jau ir arī nākamais projekts – filmas “Cliffhanger” rīmeiks, kurā, iespējams, viņa atkal sadarbosies ar vienu no saviem “The Bad Batch” stāriem Džeisonu Momoa.

Žanri: fantāzijas filma, trilleris


63. A Mouthful of Air

Režisore: Eimija Kopelmane
Lomās: Amanda Seifrīda, Finns Vitroks, Eimija Īrvinga, Dženifera Kārpentere, Pols Džiamati, Brita Robertsone
Uz ekrāniem: TJR

Neaizmirstamā veidā sākusi savu kino karjeru kā Kārena filmā “Mean Girls” (“On Wednesdays, we wear pink.”), Amanda Seifrīda laika gaitā ir pierādījusi sevi arī kā spēcīgu dramatisku aktrisi – un šobrīd izskatās, ka viņa ar savu sniegumu filmā “Mank” var kā minimums cerēt vismaz uz “Oskara” nomināciju kā labākā otrā plāna aktrise. Bet ar to vien Seifrīda negrasās apstāties – viena no viņas nākamajām filmām “A Mouthful of Air” izklausās kā vēl viena iespēja viņai parādīt visu, uz ko viņa ir spējīga. Filma stāstīs par kādu bērnu grāmatu autori, kura pēc bērna piedzimšanas cieš no pēcdzemdību depresijas un glābiņu no tās meklē savos spoži krāsainajos stāstos.

Žanri: drāma


64. Naked Singularity

Naked Singularity

Režisors: Čeiss Palmers
Lomās: Džons Bojega, Olīvija Kuka, Bils Skarsgārds, Eds Skrains, Tims Bleiks Nelsons
Uz ekrāniem: TJR

Kad pagājušā gada vasarā Džons Bojega teica emocionālu un spēcīgu runu “Black Lives Matter” protestu laikā, viņš arī izmeta, ka, ļoti iespējams, viņa atklātība un teiktie vārdi nozīmēs, ka viņa karjerai Holivudā ir pienācis gals. Tas, protams, ne tikai būtu fundamentāli drausmīgi cilvēcīgā ziņā (cerams gan, ka tas nekādi nepiepildīsies, jo daudzi režisori un citi kinoindustrijas darboņi izteica Bojegam savu atbalstu), bet arī savtīgā ziņā skatītājiem, kuriem būtu laupīti jauni šī lieliskā aktiera darbi. Kā viens no nākamajiem projektiem, kurā Bojega rādīs, uz ko ir spējīgs, būs krimināldrāma “Naked Singularity” (balstīta uz grāmatas “A Naked Singularity” – filma atteikusies no artikula), kurā Bojega atveidos veiksmīgu Ņujorkas advokātu, kura dzīve sāk apgriezties kājām gaisā pēc tam, kad viņš pirmoreiz zaudē tiesā.

Žanri: kriminālfilma, drāma, trilleris


65. Next Goal Wins

Režisors: Taika Vaititi
Lomās: Maikls Fasbenders, Elizabete Mosa, Kaimana, Oskars Kaitlijs, Reičela Hausa, Ārmijs Hammers
Uz ekrāniem: TJR

Taika Vaititi turpina būt viens no aizņemtākajiem cilvēkiem Holivudā – paspējis i nofilmēt savu jauno filmu, i pats nofilmēties citos projektos (skat. “Free Guy”), viņš jau ir ķēries klāt nākamās Tora filmas “Thor: Love and Thunder” filmēšanai. Bet tikmēr mums vēl ir jāsagaida viņa iepriekšējais režijas darbs – filma “Next Goal Wins”, kas mākslas filmas formātā izstāstīs iepriekš dokumentālajā filmā, kurai ir tāds pats nosaukums, atainoto stāstu par Amerikāņu Samoas futbola komandu, kura savulaik, skatoties pēc FIFA reitingiem, bija sliktākā futbola izlase uz pasaules. Lietu mainīt lūkoja treneris Tomass Rongens, kuru Vaititi filmā atveidos Maikls Fasbenders. Ja vēl neesat redzējuši dokumentālo filmu, no sirds rekomendējam.

Žanri: komēdija, drāma


66. Nightmare Alley

Režisors: Giljermo del Toro
Lomās: Tonija Kolete, Keita Blānšeta, Vilems Defo, Bredlijs Kūpers, Rūnija Mara, Deivids Stretērns, Holts Makalanijs
Uz ekrāniem: 03.12.2021.

Laiks skrien vēja spārniem, un šogad apritēs nu jau četri gadi, kopš būsim piedzīvojuši lielā ekrāna randiņu ar brīnišķīgo režisoru Giljermo del Toro (bet kāds toties bija pēdējais randiņš – “The Shape of Water”). Bet šogad tad vajadzētu būt gatavam viņa jaunajam projektam – jaunai romāna “Nightmare Alley” ekranizācijai. Filmēšana esot pilnībā noslēgusies 2020. gada decembrī, un šobrīd filmas pirmizrāde paredzēta šī gada decembrī. Tikmēr tad varam paspēt gan izlasīt grāmatu, gan arī noskatīties 1947. gadā tapušo tās ekranizāciju – lai pēc tam tad varam salīdzināt. Starp citu, ļoti iespējams, ka tieši šogad mūs sagaidīs vēl viena del Toro filma – viņa versija par Pinokio, kas būs animēts mūzikls un ko varēsim skatīties “Netflix” platformā. Sanāk kā ar autobusiem – stundu gaidi, neviens nenāk, bet tad uzrodas divi reizē.

Žanri: drāma, trilleris


67. No Sudden Move

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Dons Čīdls, Benīsio del Toro, Deivids Hārbors, Eimija Saimeca, Džons Hamms, Rejs Liota, Kīrans Kalkins, Noa Džūps, Brendans Freizers, Mets Deimons
Uz ekrāniem: TJR

Pārsteidzot tieši nevienu, Stīvens Soderbergs 2021. gadā būs jau paspējis uzcept un sagatavot jaunu filmu – 2020. gadā piebremzējis tikai ar vienu filmu (“Let Them All Talk” ar Merilu Strīpu) pēc 2019. gadā iznākušajām divām, šogad viņš plāno atgriezties pie savas iecienītās krimināltaciņas, šoreiz gan ar retro piesitienu. “No Sudden Move” darbība norisināsies 1955. gadā Detroitā un stāstīs par grupiņu noziedznieku, kuriem tiek uzticēts nozagt dokumentu, bet plāns noiet galīgi greizi. Lai gan premise nedaudz atgādina “Oušena bandas” franšīzi un arī šeit Soderbergs ir novācis iespaidīgu aktieru komandu, “No Sudden Move” būšot vairāk krimināldrāma nekā kriminālkomēdija.

Žanri: kriminālfilma, drāma, trilleris


68. No Time to Die

Režisors: Kerijs Džodži Fukunaga
Lomās: Daniels Kregs, Rami Maleks, Lea Seidū, Lašana Linča, Bens Višovs, Naomi Herisa, Ana de Armasa, Džefrijs Raits, Kristofs Valcs, Reifs Fainss
Uz ekrāniem: 08.10.2021.

Izskatās, ka nabaga Džeimsam Bondam ne tikai nav laiks mirt, bet nav arī laiks, kad izlaist savu jaunāko filmu. “No Time to Die”, kas pagājušogad bija pirmais blokbāsters, kas pārcēla pirmizrādi pandēmijas dēļ, pa kalendāru pēc tam ir mētājusies vairākkārt, šobrīd it kā piezemējoties šī gada oktobrī. Tikmēr ironiskā kārtā Billijas Ailišas iedziedātā jaunā Bonda dziesma “No Time to Die” ir ne tikai izlaista nu jau gadu pirms filmas pirmizrādes, bet arī pamanījusies nogrābt “Grammy” balvas nomināciju vēl šī gada martā gaidāmajā ceremonijā – to, vai dziesma saņems apbalvojumu, vēl pirms būsim redzējuši pašu filmu, noskaidrosim drīz. Filmu gan redzēsim vēl ne tik drīz.

Žanri: asa sižeta filma, piedzīvojumu filma, trilleris


69. Nobody

Režisors: Iļja Naišullers
Lomās: Bobs Odenkirks, Konija Nīlsena, RZA, Kristofers Loids
Uz ekrāniem: 02.04.2021.

2015. gadā sevi skaļi un blīkšķoši kinopasaulē pieteica krievu režisors Iļja Naišullers ar savu debijas pilnmetrāžas filmu “Hardcore Henry”, kuras tapšanā pats darbojās kā cilvēks orķestris. Savā jaunākajā darbā “Nobody” Naišulleram nu ir bariņš domubiedru, tā ka viss vairs nav jādara pašam (tostarp Deivids Līčs pie producentiem) un var sākt atļauties izklaidēties pa īstam. Filmā “Nobody” neredzēsim tāda tipa gimmicks kā “Hardcore Henry” (atgādināsim, ka filma bija veidota teju videospēles first person stilā), bet toties redzēsim, kā Bobs Odenkirks dod pa muti visādiem riebekļiem tā, ka zobi šķīst uz visām malām.

Žanri: asa sižeta filma, kriminālfilma


70. The Northman

Režisors: Roberts Egerss
Lomās: Aleksandrs Skarsgārds, Nikola Kidmena, Anja Teilore-Džoja, Vilems Defo, Ītans Hoks, Klejs Bangs, Bjorka, Keita Dikija, Ralfs Ainesons
Uz ekrāniem: TJR

Pēc tāda dubulttrieciena, kādu skatītājiem sagādāja Roberts Egerss ar “The Witch” un “The Lighthouse”, skaidrs, ka uz viņa nākamo filmu “The Northman” skatāmies ar vēl lielāku uzmanību. Tajā Egerss neatkāpsies no sevis iecienītās vēsturiskās tēmas, šoreiz pievēršoties 10. gadsimta vikingiem, bet noteikti izstāstot tādu stāstu un darot to tādā veidā, kā būtu pa spēkam tikai un vienīgi viņam. Šajā filmā Egerss atkal sadarbosies ar savu “The Witch” zvaigzni Anju Teilori-Džoju (ar Melno Filipu gan ne, jo Egerss esot ienīdis to āzi un āzis esot ienīdis viņu un visus citus), kā arī vienu no “The Lighthouse” stāriem Vilemu Defo. Aktieru sastāvs vispār šeit ir vēl plašāks nekā iepriekšējās Egersa filmās – te pat atradīsim Bjorku, kura atveidošot slāvu raganu.

Žanri: piedzīvojumu filma, trilleris, vēsturiska filma, drāma


71. Passing

Passing

Režisore: Rebeka Hola
Lomās: Tesa Tompsone, Ruta Nega, Andrē Holands, Aleksandrs Skarsgārds, Bils Kamps
Uz ekrāniem: TJR

Šogad aktieru-režisoru kompānijai pievienosies arī Rebeka Hola ar savu debijas pilnmetrāžas filmu “Passing”. Tā ir balstīta uz Nellas Larsenas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu un stāstīs par divām bērnības draudzenēm, kuras satiekas, jau esot pieaugušas, un kļūst ļoti ieinteresētas viena otras dzīvēs. Svarīgi pieminēt, ka abas draudzenes ir jauktas rases. Galvenajās lomās redzēsim burvīgu duetu Tesas Tompsones un Rutas Negas izpildījumā, un pirmās atsauksmes par Holas debiju dzirdēsim jau pavisam drīz – arī šai filmai pirmizrāde ir paredzēta šī gada Sandēnsas kino festivālā, kas notiek pašās janvāra beigās.

Žanri: drāma


72. Peggy Jo

Režisors: Filips Noiss
Lomās: Lilija Džeimsa
Uz ekrāniem: TJR

Lielāko daļu pagājušā gada vasaras aktrise Lilija Džeimsa galvenokārt cilvēkiem lika mēles kulstīt savu privātās dzīves izdarību dēļ (ļausim to jums iegūglēt pašiem, bet šis amizantais attēls būs jūsu pirmais pavediens) – tas, ka Bena Vītlija “Rebekas” ekranizācija, kurā Džeimsa atveidoja galveno lomu, netika uzņemta pārāk labvēlīgi, neko daudz arī nepalīdzēja. Bet kāds ir vislabākais veids visiem aizmirst visas negācijas? Ar jauniem un interesantiem darbiem, un tieši to Džeimsa arī grasās sagādāt – viens no viņas nākamajiem projektiem ir uz patiesiem notikumiem balstītā drāma “Peggy Jo”, kas stāstīs par kādu sievieti, kura 90. gados aplaupīja vairākas bankas, turklāt izdarīja to tik veikli, ka FIB ilgu laiku viņu nenoķēra, jo domāja, ka laupīšanas veica vīrietis.

Žanri: asa sižeta filma, drāma, trilleris


73. The Power of the Dog

Režisore: Džeina Kampione
Lomās: Bendikts Kamberbačs, Kirstena Dansta, Džesijs Plemonss, Tomasīna Makenzija, Kodijs Smits-Makfī
Uz ekrāniem: TJR

Vispirms svarīgi uzsvērt, ka nevajadzētu šo filmu jaukt ar iepriekšminēto Čaninga Teituma “Dog”. Kad ar to esam tikuši skaidrībā, tad nākamais, ko ir tikpat svarīgi uzsvērt, ir, ka “The Power of the Dog” noteikti vajadzētu atrasties mūsu un jūsu nākotnes skatāmsarakstu augstās vietās – kā nekā tā ir nākamā režisores Džeinas Kampiones filma. Sākotnēji plānota kā jauns sadarbības projekts viņai un Elizabetei Mosai (abas lieliski sastrādājās seriālā “Top of the Lake”), “The Power of the Dog” laika gaitā piedzīvoja vairākas aktieru sastāva izmaiņas, kā rezultātā nonācām pie šī brīža kombinācijas, un jāsaka, ka nemaz nejūtamies kā zaudētāji. Filma būs balstīta uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu un stāstīs par kādu vīrieti, kurš nonāk dziļā konfliktā ar sava brāļa jauno sievu.

Žanri: drāma


74. A Quiet Place Part II

Režisors: Džons Krasinskis
Lomās: Emīlija Blanta, Milisenta Simondsa, Noa Džūps, Kilians Mērfijs, Džimons Honsū
Uz ekrāniem: 17.09.2021.

Līdz “A Quiet Place” otrās daļas redzēšanai mēs bijām tik, tik tuvu, ka bijām pat paspējuši jau saorganizēt filmai “Kino Kulta” pirmizrādes seansu (kas turklāt būtu bijis dubultseanss ar iespēju redzēt arī pirmo daļu), bet, nu, kā nu bija, tā bija. Tagad nāksies ciesties vēl ilgāk, jo filma pavisam nesen tika pabīdīta nu jau kārtējo reizi – uz šī gada septembra vidu. Kamēr gaidām un gaidām sīkvelu, esam jau saņēmuši ziņas, ka ar šīm filmām “A Quiet Place” universs neaprobežosies – jau ir izziņots arī franšīzes spinofs, kuru sarakstīts uz režisēs Džefs Nikolss (“Take Shelter”, “Mud”, “Loving”).

Žanri: šausmu filma, trilleris, zinātniskā fantastika


75. Raya and the Last Dragon

Režisori: Pols Brigss, Dīns Velinss
Lomās: Kellija Mērija Trana, Akvafina
Uz ekrāniem: 05.03.2021.

“Disney” animācijas studija arī 2021. gadā plāno iet savu labi iemīto taciņu, piedāvājot mums jaunu un sparīgu princesi, kura metas pūķa medībās. Kellija Mērija Trana ierunās galveno varoni Raju, kura cerībā ieviest mieru savā pasaulē dodas pēdējā pūķa meklējumos. Filma solās būt īpaši krāšņa, jo, lai radītu tās izdomāto pasauli Kumandru, “Raya and the Last Dragon” veidotāji iedvesmu smēlās tādu valstu dabā kā Taizeme, Vjetnama, Kambodža, Indonēzija un citās. Kamēr vēl filma nav iznākusi, visi vecāki var mēģināt paspēt uztaisīt iekrājumus, kurus noteikti nāksies tērēt jaunu rotaļlietu iepirkšanai – kā nu bez tā.

Žanri: animācijas filma, piedzīvojumu filma, ģimenes filma, fantāzijas filma


76. Rebel Ridge

Režisors: Džeremijs Solnjē
Lomās: Džons Bojega, Dons Džonsons, Džeimss Badžs Dīls, Ērina Dohertija, Džeimss Kromvels
Uz ekrāniem: TJR

Režisoram Džeremijam Solnjē (“Blue Ruin”, “Green Room”) acīmredzot tīri labi patika sastrādāties ar “Netflix” pie viņa iepriekšējās filmas “Hold the Dark” – to varam secināt pēc tā, ka režisors ir nolēmis palikt šī straumēšanas servisa gādīgajos apkampienos arī ar savu jauno filmu “Rebel Ridge”. Par filmas sižetu neko daudz nezinām – pirmais apraksts ir bijis neko neizsakošs konkrētu faktu ziņā, saprotam vien to, ka filma būs trilleris, kas pētīs sistemātiskās netaisnības, kas iestrādājušās ASV sabiedrībā. Solnjē adrenalīna devu ziņā ir mācējis deliverot jau labu laiciņu, tā ka arī šoreiz gaidīsim no viņa kaut ko, kas liks pulsam paātrināties.

Žanri: asa sižeta filma, trilleris


77. Red, White and Water

Režisore: Lila Noibegaure
Lomās: Dženifera Lorensa, Braiens Tairijs Henrijs, Samīra Vailija, Linda Emonda
Uz ekrāniem: TJR

Dženifera Lorensa bija izvēlējusies paņemt nelielu pauzīti no aktiermākslas, taču šogad viņa grasās atgriezties ar jaudu – viņai azotē paslēpti veseli divi projekti. Par vienu no tiem – Ādama Makeja “Don’t Look Up” – jau parunājām iepriekš, un otrs būs drāma “Red, White and Water”. Filma stāstīs par kādu ASV kareivi, kura pārcieš smadzeņu traumu, cīnoties Afganistānā, un pēc tam saskaras ar grūtībām atgriezties normālā dzīvē mājās. Drāmas par to, kā kareivjiem pēc piedzīvotajām kara šausmām ir iespējams atgūt kaut ko, ko varētu nodēvēt par normālu dzīvi, esam redzējuši jau vairākkārt, bet tās lielākoties ir bijušas no vīriešu perspektīvas (skat. “American Sniper”, “Brothers”), tāpēc uz šo filmu varam lūkoties ar īpašu interesi neierastās perspektīvas dēļ.

Žanri: drāma


78. Red Notice

Režisors: Rosons Māršals Tērbers
Lomās: Dveins Džonsons, Gala Gadota, Raiens Reinoldss, Ritu Arja, Kriss Diamantopoloss
Uz ekrāniem: TJR

Viens no “Netflix” šī gada trumpjiem, uz kuru straumēšanas serviss noteikti liek lielas cerības, ir gaidāmais komēdijtrilleris “Red Notice”, kas sākotnēji bija plānots kā kino pieredze, taču beigu beigās nonāca “Netflix” ķetnās. Filma izklausās kā kaut kas, ko varētu būt sameistarojuši zinātnieki kādā laboratorijā, meklējot perfekto izklaides filmas formulu, kas piesaistītu pēc iespējas plašākas masas. Nenopietnas, bet ne pilnīgi jēlas izklaides? Check. “Red Notice” stāstīs par Interpola aģentu, kam jāsadarbojas ar diviem noziedzniekiem citu noziedznieku noķeršanai. Pievilcīgas zvaigznes? Check, check un check. Režisors, kas sevi ir pierādījis kā spējīgu sarīkot šādas lielbudžeta izklaides? Check. Ko gan te liegties, gan jau visi kaut reizi šo filmu noskatīsimies.

Žanri: asa sižeta filma, kriminālfilma, komēdija


79. Reminiscence

Režisore: Līsa Džoja
Lomās: Hjū Džekmens, Rebeka Fērgusone, Tendija Ņūtone, Daniels Vu, Klifs Kērtiss
Uz ekrāniem: TJR

Domājams, ka ikviens kino fans piekritīs, ka mums visiem ir vajadzīgs regulārs Hjū Džekmena saturs mūsu acu priekšā, lai dzīve būtu pavisam laimīga, vai ne? To mums šogad sola sagādāt gaidāmā zinātniskās fantastikas drāma “Reminiscence”, kurā Džekmens atveidos zinātnieku, kurš atklāj veidu, kā izdzīvot savu pagātni, un izmanto šo tehnoloģiju, lai uzmeklētu savu sen zudušo mīlestību. Filmā uzekrāna atkalsatikšanos piedzīvos Džekmens un Rebeka Fērgusone – iepriekš abus redzējām darbojamies kopā 2017. gadā iznākušajā mūziklā “The Greatest Showman”. Šeit laikam nekāda baigā izdziedāšanās nebūs gaidāma, bet kas to lai zina – ja nu tomēr?

Žanri: zinātniskā fantastika, drāma, trilleris


80. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Režisors: Destins Daniels Kretons
Lomās: Simu Liu, Akvafina, Tonijs Lengs, Fala Čena, Mišela Jeo
Uz ekrāniem: 09.07.2021.

Par pusapaļi zīmīgo 25. filmu “Marvel” kino pasaulē kļūs “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”, kas vienlaikus mūs iepazīstinās ar pilnīgi jaunu un šajā universā vēl neiepazītu tēlu un arī ļaus mums atgriezties pie MCU pirmsākumiem – tieši pirmajā “Iron Man” filmā pirmoreiz uzzinājām par “Ten Rings” organizāciju. Šajā filmā mūs sagaidīs jauns, “īsts” Mandarīns, kuru atveidos leģendārais aktieris Tonijs Lengs, kuram šī būs debija (!) Holivudā (lūk, kāds ir “Marvel” magnētiskais spēks). Projekti ar Šang-Či centrā “Marvel” apriņķos ir bijuši dažādos attīstības posmos jau iepriekš (vienubrīd savu filmu par šo varoni grasījās veidot Angs Lī), bet šī tad nu būs tā laimīgā loze.

Žanri: komiksfilma, asa sižeta filma, piedzīvojumu filma, fantāzijas filma


81. Soggy Bottom

Režisors: Pols Tomass Andersons
Lomās: Bredlijs Kūpers, Kūpers Hofmans, Alana Haima, Benijs Safdi, Džozefs Kross
Uz ekrāniem: TJR

Šogad svētkus saviem faniem un kino faniem vispār sagādās arī režisors Pols Tomass Andersons, jo viņam būs tapusi jauna filma “Soggy Bottom”. Tās darbība norisināsies 70. gados un stāstīs par kādu skolēnu, kurš ir arī veiksmīgs aktieris. Galvenajā lomā redzēsim Kūperu Hofmanu, kurš ir aktiera un savulaik bieža Pola Tomasa Andersona kolēģa Filipa Seimūra Hofmana dēls un kuram šī būs pirmā kinoloma karjerā. Palīgā viņam nāks Bredlijs Kūpers, kurš, starp citu, ir kļuvis par neoficiālu Leonardo Dikaprio aizvietotāju – sākotnēji tieši Dikaprio bija paredzēta loma gan “Soggy Bottom”, gan jau iepriekšminētajā “Nightmare Alley”, bet kaut kā sanāca tā, ka beigās abas lomas pārņēma Kūpers.

Žanri: drāma


82. Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

Režisors: Malkolms D. Lī
Lomās: Lebrons Džeimss, Dons Čīdls, Kriss Deiviss, Sonikva Mārtina-Grīna
Uz ekrāniem: 16.07.2021.

Izskatās, ka 90. gadu nostalģija negrasās piebremzēt arī 2021. gadā, un tā savas pēdas atstās arī kino pasaulē. Tieši šogad mūs uz ekrāniem sagaidīs ilgi, ilgi gaidītais un aprunātais “Space Jam” sīkvels, kurā šoreiz ar “Looney Tunes” varoņiem Blīkšņu Baniju un pārējiem sadarbojamies redzēsim citu basketbola superzvaigzni, kam būs tas gods pārņemt stafeti no pirmajā filmā redzētā Maikla Džordana, – nu pie teikšanas tiks Lebrons Džeimss, kurš, protams, atveidos pats sevi. Kā jau šādai filmai pienāktos, tajā būs arī blāķis cameo ar citām basketbola un arī citu sporta veidu zvaigznēm, tā ka mēs spēsim tikai tās uzskaitīt vien.

Žanri: animācijas filma, komēdija, piedzīvojumu filma, ģimenes filma


83. Spider-Man 3

Režisors: Džons Vatss
Lomās: Toms Holands, Zendeja, Džeikobs Batalons, Marisa Tomei, Džeimijs Fokss, Benedikts Kamberbačs, Alfrēds Molina
Uz ekrāniem: 17.12.2021.

Pagaidām kino kalendārā vēl tik tiešām stāv veselas četras “Marvel” kino pasaulei piederīgas filmas, bet, ja godīgi, tad neticas, ka visas četras tiešām šogad ieraudzīsim, un, ja kādai būs lemts pārvelties uz nākamo gadu, tad tā, visticamāk, varētu būt trešā Zirnekļcilvēka filma, kuras šībrīža iznākšanas datums ir decembra vidus. Bet, lai nu tur būtu, kā būtu, ar datumiem, filmu gaidām ar ļoti lielu interesi, jo tā sola pavērt durvis uz MCU multiversu un likt mums visiem pamežģīt smadzenes, mēģinot vienuviet savilkt kopā dažādas Zirnekļcilvēka versijas – jau zinām, ka šajā filmā atgriezīsies gan Džeimija Foksa Elektro no Endrjū Gārfīlda filmu pasaules, gan Alfrēds Molina kā doktors Astoņkājis no Tobija Magvaira universa. Atgādināsim arī, ka “Spider-Man: Far From Home” atstāja mūsu nabaga Pīteru Pārkeru pavisam neērtā pozīcijā – viņa identitāte nu ir atklāta visai pasaulei, kas noteikti varonim sola vēl papildu sarežģījumus.

Žanri: komiksfilma, piedzīvojumu filma


84. Spiral

Režisors: Darens Linns Bousmens
Lomās: Kriss Roks, Semjuels L. Džeksons, Makss Mingela, Marisola Nikolsa
Uz ekrāniem: 21.05.2021.

Ja nu ir kaut kas, kā 2020. gada vājprātā vēl tikai pietrūka, tad tās bija jaunas teroristiski spīdzinošas izdarības no “Zāģa” franšīzes. Tās bija plānotas pagājušogad, bet beigās tika pārceltas uz šo gadu. Jaunajā filmā, kas centīsies atsvaidzināt iesūnojošo filmu sēriju, redzēsim, kā izrādās, “Zāģa” superfanu Krisu Roku, un izskatās, ka jaunā filma centīsies nedaudz norobežoties no visa tā, kas ir nācis līdz šim, – par to liecina kaut vai tas, ka filmas nosaukumā nemaz neredzam “Saw” vārdu, tā vietā tam atsaucoties tikai uz “Jigsaw” raksturīgajām spirālēm. Interesanti arī būs noskaidrot, vai Kriss Roks šeit būs “nopietna aktiera” ampluā vai arī tomēr no viņa sagaidīsim kādus krisrokīgus jokus.

Žanri: šausmu filma, trilleris, kriminālfilma


85. Stillwater

Režisors: Toms Makārtijs
Lomās: Mets Deimons, Abigaila Breslina, Kamilla Kotina
Uz ekrāniem: TJR

Kaut kur nelielā nebūtbā, šķiet, ir pagaisis Toma Makārtija jaunais projekts “Stillwater” – filmai bija paredzēts iznākt 2020. gada nogalē, tā nepārsteidzošā kārtā tika no kalendāra izņemta, taču tā arī nav atradusi sev jaunu datumu. Žēl, jo stāsts izklausās visntoaļ intriģējošs – filmā Mets Deimons atveidos tēvu, kurš centīsies attaisnot savu meitu slepkavībā, kuru viņa neesot pastrādājusi. Pa šo laiku Makārtijs paspēja izlaist citu filmu (ģimenes stāstu “Timmy Failure: Mistakes Were Made”, kas iznāca “Disney+” platformā, ko ceram šogad sagaidīt arī pie mums), tā ka ar interesi gaidām viņa atgriešanos pieaugšākā žanrā – cerēsim tikai, ka “Stillwater” būs izveidojis tas Makārtijs, kurš režisēja “Spotlight”, nevis tas, kurš mums uzgrūda “The Cobbler”.

Žanri: drāma, trilleris, kriminālfilma


86. The Suicide Squad

Režisors: Džeimss Gans
Lomās: Margo Robija, Idriss Elba, Džons Sīna, Džoels Kinnamans, Pīters Kapaldi, Silvestrs Stallone, Viola Deivisa, Džajs Kortnijs, Alise Braga, Pīts Deividsons, Maikls Rukers, Taika Vaititi, Neitans Filions, Storma Rīda
Uz ekrāniem: 06.08.2021.

Ja “Marvel” kino pasaule šogad plāno šaut no visiem iespējamiem lielgabaliem, tad DC nometnē dzīve ir maķenīt klusāka, bet arī ne bez pilnīgas jautrības. Vēl gaidām iespējamu “Wonder Woman 1984” parādīšanos arī uz mūsu lielajiem ekrāniem (kad kinoteātri būs vaļā), bet visādi citādi lielais DC šī gada trumpis kino jomā būs jaunā Pašnāvnieku vienība, kuras izdarības šoreiz diriģēs neviens cits kā Džeimss Gans (kurš jau tūlīt metas atpakaļ pie “Marvel”, kas sagaidīs savu pazudušo dēlu ar jaunu iespēju veidot “Guardians of the Galaxy Vol. 3”). Te mūs gaida teju jauns pašnāvnieku sastāvs, no kuriem nevienam gan neiesakām pārāk silti pieķerties, jo izredzes, ka visi izdzīvos līdz filmas beigām, ir tieši nekādas. Starp citu, Gans arī nesen tviterī apstiprināja, ka “The Suicide Squad” būs ar R reitingu, tā ka gaidām ekstrabaisas izdarības.

Žanri: komiksfilma, piedzīvojumu filma, asa sižeta filma


87. Swan Song

Režisors: Bendžamins Klīrijs
Lomās: Maheršala Ali, Naomi Herisa, Akvafina, Glena Klouza, Ādams Bīčs
Uz ekrāniem: TJR

Te arī otrā no trim klonu filmām, ko piesolījām iepriekš, – turklāt “Swan Song” gadījumā ir pat zināmas līdzības ar iepriekšminēto “Dual”. Arī šī filma stāstīs par nedziedināmi slimu cilvēku – šoreiz vīru un tēvu, kuram tiek piedāvāts izveidot savu klonu, kas varētu viņu aizvietot. Šeit gan, kā izskatās, neviens negrasās duelēties, tā ka tas ir acīmredzams mīnuss “Swan Song” ailītē. Pamatīgus plusus toties sagādā daudzsološais aktieru sastāvs – galvenajā lomā redzēsim divreiz “oskaroto” aktieri Maheršalu Ali, bet viņam nāks talkā vienmēr lieliskā Naomi Herisa, Akvafina, kura lēnām pārņem pasauli, kā arī aktiermeistarības granddāma Glena Klouza.

Žanri: drāma, zinātniskā fantastika


88. They Cloned Tyrone

Režisors: Džuels Teilors
Lomās: Džons Bojega, Džeimijs Fokss, Tejona Parisa
Uz ekrāniem: TJR

Bez liekas tielēšanās tad arī uzreiz pārejam pie trešās klonu tēmas filmas, kur jau nosaukums pasaka priekšā, ka runa būs tieši par to. Sīkāku detaļu par sižetu šajā gadījumā gan nezinām – tikai to, ka kāda savdabīga trijotne metīsies izmeklēt aizdomīgu valdības sazvērestību. Atšķirībā no pirmajām divām klonu filmām “Dual” un “Swan Song” šī filma, kas būs Džuela Teilora debija pilnmetrāžas režijā, solās būt komēdija, nevis drāma, tā ka varēsim arī kloniski par kaut ko pasmieties, nevis tikai uztraukties par to, kā būs, kad kloni pārņems pasauli. Bet gan jau par to arī varēsim padomāt, protams.

Žanri: komēdija, zinātniskā fantastika


89. Those Who Wish Me Dead

Režisors: Teilors Šeridans
Lomās: Andželīna Džolija, Nikolass Holts, Tailers Perijs, Džons Berntāls, Eidans Gilens
Uz ekrāniem: TJR

Šogad pie skatītājiem ar jaunu neovesternu (žanrs, kurā viņam ir veicies jo īpaši lieliski) atgriezīsies Teilors Šeridans, kurš kopš 2018. gada acīmredzot vairāk ir bijis aizņemts ar seriālu “Yellowstone”. Savam jaunākajam darbam viņš ir izvēlējies Maikla Koritas romāna “Those Who Wish Me Dead” ekranizāciju, un vienai no galvenajām lomām ir pamanījies nocopēt pašu Andželīnu Džoliju. Filma stāstīs par kādu tīni, kurš kļūst par aculiecinieku slepkavībai, un tāpēc viņam pakaļ sāk dzīties divi slepkavas, bet, lai viss būtu vēl sarežģītāk, visus stāsta dalībniekus turklāt apdraud meža ugunsgrēks. Izklausās, ka būs karsti.

Žanri: trilleris, vesterns


90. Three Thousand Years of Longing

Režisors: Džordžs Millers
Lomās: Idriss Elba, Tilda Svintone
Uz ekrāniem: TJR

Labās ziņas: šogad mūs vajadzētu iepriecināt jaunai filmai no režisora Džordža Millera. Sliktās ziņas: tā nebūs nākamā “Mad Max” franšīzes filma. Pirms atgriešanās tuksnešaini apokaliptiskajā pasaulē Millers gribēja izveidot ko pavisam citu – filma “Three Thousand Years of Longing” solās būt pavisam savdabīgs mīlasstāsts. Tā stāstīs par kādu vientulīgu un dzīves sarūginātu britu dāmu, kura ceļojuma laikā Stambulā atrod senu pudeli, no kuras izlaiž ārā džinu, un, kā jau tam būtu jābūt, džins viņai piedāvā trīs vēlēšanās. Sieviete gan saprot, ka nespēj neko iedomāties, līdz, klausoties džina stāstus, saprot, ka viņas vēlme ir tikt mīlētai. Pats Millers filmu ir raksturojis kā “episku savā vērienā”, tā ka, kas to lai zina, varbūt pēc šīs filmas noskatīšanās gribēsim vēlreiz paviesoties šajā pasaulē, bet Trakais Makss & Co varēs pagaidīt pie ratiem.

Žanri: drāma, fantāzijas filma


91. Top Gun: Maverick

Režisors: Džozefs Kosinski
Lomās: Toms Krūzs, Mailzs Tellers, Dženifera Konelija, Džons Hamms, Eds Hariss, Vals Kilmers
Uz ekrāniem: 02.07.2021.

Vai jūtat “the need, the need for speed”? Cerams, ka jūtat, jo tieši to mums grasās sagādāt “Top Gun” ilgi un dikti tapušais turpinājums “Top Gun: Maverick” (kopš oriģinālās filmas iznākšanas būs pagājuši 35 (!) gadi, bet Toms Kukurūzs gan izskatās aptuveni tikpat jauns), turklāt ātrums un jauda te būs tādās devās, ka spēsim tik to pārdzīvot. Interesanti, ka nesen pazibēja ziņas, ka gan “Netflix”, gan “Apple TV+” esot grasījušies nopirkt “Top Gun: Maverick” savām straumēšanas platformām, bet studija “Paramount” no šīs filmas gan neesot gribējusi šķirties (no citām šķīrās), un tas arī saprotami – ja nu ir kaut kas, kas būtu pelnījis lielā ekrāna mērogu, tad tie ir Toma un pārējo triki lidmašīnās.

Žanri: asa sižeta filma, drāma


92. The Tragedy of Macbeth

Režisors: Džoels Koens
Lomās: Denzels Vašingtons, Korijs Hokinss, Brendans Glīsons, Frānsisa Makdormanda
Uz ekrāniem: TJR

“The Tragedy of Macbeth” ir unikāli reta parādība kino – tā būs pirmā brāļu Koenu filma, ko nerežisēs brāļi, bet gan tikai viens no viņiem (te, protams, jāmin, ka viņu filmas līdz 2004. gadā iznākušajai “The Ladykillers” oficiāli tika kreditētas tikai Džoelam, kamēr Ītans bija kā producents, bet realitātē abi strādāja un režisēja kopā). Šoreiz soloformā nolēmis izpausties Džoels Koens, turklāt viņš jau nu neies niekoties, ķeroties klāt Viljama Šekspīra pasaulslavenajai lugai. Ja doma par Denzelu Vašingtonu Makbeta lomā un Frānsisu Makdormandu kā lēdiju Makbetu jums neliek sākt tecēt nelielai kinematogrāfiskai siekaliņai, tad nu tiešām nezinām, ko iesākt.

Žanri: drāma


93. Triangle of Sadness

Režisors: Rūbens Estlunds
Lomās: Hariss Dikinsons, Čarlbija Dīna, Vudijs Harelsons, Zlatko Buričs
Uz ekrāniem: TJR

Zviedru režisors Rūbens Estlunds (kuru mūsu podkāstā piesaucām kā vienu no zviedriem, kas specializējas aukstās filmās) šogad plāno mums sagādāt jaunus un nekomfortablus pārdzīvojumus (jo arī tieši tādos viņš ir īsts eksperts) ar savu jaunāko filmu “Triangle of Sadness”. Šoreiz “amīša” kvotu aktieru sastāvā aizpildīs Vudijs Harelsons, kurš Estlunda īpatnējā stilā varētu iederēties nevainojami. Bet par ko tad būs filma? “Triangle of Sadness” stāstīs par diviem modeļiem, kuri ir attapušies savu karjeru krustcelēs – Estlunds sola pakritizēt gan modes, gan ūberbagātnieku pasauli.

Žanri: drāma


94. The Unbearable Weight of Massive Talent

Režisors: Toms Gormikans
Lomās: Nikolass Keidžs, Pedro Paskāls, Šārona Horgana, Tifānija Hadiša, Nīls Patriks Hariss
Uz ekrāniem: TJR

Lai cik skumīgi tas arī būtu, nākas atzīt, ka gaidītāko filmu sarakstos reti kad ir bijis atrodams Nikolasa Keidža vārds (ja vispār līdz šim ir bijis – vēl viena lieta, ko kāds, kam ir enerģija, var faktčekot). Bet tajā pašā laikā, protams, arī jāatzīst, ka Keidžam ar projektiem reizēm ir bijis, nu… tā šaubīgi (ir gan arī veiksmīgi piemēri). Taču “The Unbearable Weight of Massive Talent” nevarējām neiekļaut filmas pilnīgi trakās premises dēļ – tajā Nikolass Keidžs atveidos pats sevi, turklāt pasmīkņās par savām finansiālajām problēmām. Filmā Keidžs piekrīt paviesoties miljardiera un Keidža superfana dzimšanas dienas ballītē (pret atlīdzību, protams), taču viņa patiesā misija ir noskaidrot informāciju CIP, jo miljardieris īstenībā ir narkobarons…

Žanri: komēdija


95. The United States vs. Billie Holiday

Režisors: Lī Danielss
Lomās: Andra Deja, Trevante Roudss, Nataša Lione, Garets Hedlunds
Uz ekrāniem: TJR

Negaidīti ilgu laiku no režijas pienākumiem pa gabalu būs turējies Lī Danielss – viņa pēdējā režisētā filma bija 2013. gadā iznākusī drāma “Lee Daniels’ The Butler” (jā, nosaukumā bija viņa vārds, par to bija vesela ņemšanās). Šogad viņš grasās atgriezties un darīt to jaudīgi – ar biogrāfisku drāmu par leģendāro dziedātāju Billiju Holideju un to, kā viņai pakaļ dzinās narkoaģenti. Lūkosim, vai filmu būs cerības ieraudzīt pie mums uz lielajiem ekrāniem – ASV to nogrāba “Hulu” straumēšanas serviss, kas pie mums nav pieejams, bet tas nenozīmē, ka citās teritorijās nevarētu cerēt uz kinoteātriem (kad tie, protams, atkalatvērsies).

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


96. Venom: Let There Be Carnage

Režisors: Endijs Sērkiss
Lomās: Toms Hārdijs, Vudijs Harelsons, Mišela Viljamsa, Rīds Skots, Naomi Herisa
Uz ekrāniem: 25.06.2021.

Iepriekš jau daudz parunājām par četrām “Marvel” kino pasaules filmām, bet te, lūk, kārta vēl vienai “Marvel” filmai, kas gan īsti nav MCU filma – runa ir par turpinājumu filmai “Venoms”, kas kopš pagājušā gada topa nu ir tikusi arī pie apakšnosaukuma “Let There Be Carnage”. “Sony” veidoto Spaidija ļaundaru filmu attiecības ar MCU pagaidām joprojām ir tādas miglainas – pirmajā “Venom” īsti nekas neliecināja, ka tā varētu būt daļa no kopīgā universa, taču filmas “Morbius” treilerī (šī filma nesen tika pārbīdīta uz 2022. gadu, tāpēc šajā sarakstā nav) redzējām parādāmies Maiklu Kītonu, taču nekur gan nav oficiāli apstiprināts, ka Kītons šeit ir tajā pašā Adriana Tūmsa jeb “Vulture” lomā. Vienvārdsakot – sarežģīti, tāpēc vienkārši gaidām slaktiņu no Vudija Harelsona ļaundara.

Žanri: komiksfilma, trilleris, šausmu filma, asa sižeta filma


97. The Way of the Wind

The Way of the Wind

Režisors: Terenss Maliks
Lomās: Geza Rorigs, Marks Railenss, Matiass Šonarts, Bens Kingslijs, Džozefs Fainss, Daglass Būts, Eidans Tērners
Uz ekrāniem: TJR

“The Way of the Wind” gadījumā (kas ilgāku laiku bija zināma kā “The Last Planet”) droši vien jāsāk ar īpaši treknu diskleimeri – ņemot vērā to, kā mēdz strādāt Terenss Maliks (viņu neinteresē nekādi jūsu kalendāri un gaidas, ja?), tad ir pilnīgi iespējams, ka filmu gaidīsim arī vēl pēc pieciem gadiem, un tikpat ļoti ir iespējams, ka puse no iepriekšminētajiem aktieriem no filmas tiks izgriezti ārā. Ar Maliku ir kā ar bitēm, nekad neko nevar zināt, bet viņa kinematrogrāfiskās poēmas vienmēr gaidīsim ar interesi, un bībeliskā “The Way of the Wind” nav nekāds izņēmums – šī filma atainos septiņus notikumus no Jēzus Kristus dzīves.

Žanri: drāma


98. West Side Story

West Side Story

Režisors: Stīvens Spīlbergs
Lomās: Ansels Elgorts, Reičela Zīglere, Ariana DeBose, Deivids Alvaress, Korijs Stols, Braiens d’Ārsijs Džeimss, Rita Moreno, Medija Zīglere
Uz ekrāniem: 10.12.2021.

Gada laikā nekur tālu neesam pavirzījušies arī ar Stīvena Spīlberga režisēto jauno mūzikla “West Side Story” versiju. Esam tikuši pie pāris jauniem attēliem no filmas, viens no filmas stāriem Ansels Elgorts iekūlās skandalozās nepatikšanās, un filma pārceļoja no pagājušā gada decembri uz šī gada decembri. Par “West Side Story” droši vien neko jaunu pastāstīt nav iespējams, atliek vien gaidīt filmu. Varam tikmēr skumji pasērot par to, ka 2020. gads mums beigu beigās laupīja vēl vienu potenciālu Stīvena Spīlberga projektu – viņam bija paredzēts veidot seriālu nebūtībā aizgājušajai “Quibi” straumēšanas platformai, ko varētu būt bijis iespējams skatīties tikai tad, kad attiecīgajā laika zonā, kurā atrodies, ir tumsa, bet tas aizgāja pa burbuli līdz ar “Quibi”.

Žanri: mūzikls, drāma


99. The Woman in the Window

Režisors: Džo Raits
Lomās: Eimija Adamsa, Gerijs Oldmans, Entonijs Makijs, Vaiats Rasels, Braiens Tairijs Henrijs, Dženifera Džeisone Lī, Džuliana Mūra, Treisijs Letss
Uz ekrāniem: TJR

Šo rindu autorei nākas kārtējo reizi atzīties, ka viņas interese saistībā ar filmu “The Woman in the Window” ir ne tik daudz par pašu filmu, bet gan vairāk par to, ka filmas iznākšana nozīmēs, ka uzmanības centrā atkal nonāks romāna, kas ir filmas pamatā, autors A. Dž. Finns (īstajā vārdā Dens Malorijs) un šis viņa vājprātīgo uzvedību atmaskojošais “The New Yorker” raksts – ir ļoti iespējams, ka raksts izrādīsies vēl trakāks un pārsteidzošāks par Malorija grāmatas ekranizāciju. Par “The Woman in the Window” gan vēl tikai jāpiebilst tas, ka nabaga Eimija Adamsa ir pelnījusi jauku “Netflix” (filma būs skatāma šajā straumēšanas platformā) pieredzi pēc tā, kādā nežēlastībā krita viņas pagājušā gada veikums “Hillbilly Elegy”. Eimija to ir pelnījusi.

Žanri: kriminālfilma, trilleris, drāma


100. Zola

Režisore: Džaniska Bravo
Lomās: Teilora Peidža, Railija Kīo, Nikolass Brons, Ariels Stačels
Uz ekrāniem: TJR

Mūsdienās iedvesmu filmām var smelties jebkur – tostarp tviterī. Filmas “Zola” pamatā ir 148 tvītus garš tviterpavediens, kurā viesmīle Zola no Detroitas dalījās ar stāstu par to, kā viņa devās ceļojumā uz Floridu kopā ar striptīzdejotāju. Stāstā bija iejaukta gan prostitūcija, gan slepkavība, gan pašnāvības mēģinājums, tā ka braucienā bija gājis interesanti – “Rolling Stone” žurnālā vēlāk tika publicēts raksts, intervējot pasākumā iesaistītos, un, lai gan Zola atzina, ka esot izpušķojusi šādas tādas detaļas, lielākā daļa dalībnieku esot atzinuši, ka stāsts tik tiešām vairāk vai mazāk tā arī esot norisinājies. Filma pirmizrādi piedzīvoja vēl pagājušā gada Sandēnsas kino festivālā, kur saņēma ļoti labas atsauksmes, tā ka gaidām ar nepacietību!

Žanri: drāma, komēdija


101. The Zone of Interest

Režisors: Džonatans Gleizers
Uz ekrāniem: TJR

Būtu grēks nepieminēt to, ka pie jaunas filmas darbojas arī režisors Džonatans Gleizers, kurš pēdējoreiz uz ekrāniem paviesojās 2013. gadā ar baisi neaizmirstamo “Under the Skin”. Ar savu jaunāko darbu “The Zone of Interest” (ja vien nosaukums nemainīsies – šāds ir grāmatas nosaukums, kas būs filmas pamatā) Gleizers dosies pilnīgi citā virzienā, veidojot holokausta drāmu, kas norisināsies Aušvicas koncentrācijas nometnē. Grāmata stāsta par nacistu virsnieku, kurš iemīlas nometnes vadītāja sievā, bet to, cik ļoti Gleizers pieturēsies pie tajā izklāstītā, grūti pateikt (iespējams, ka ne visai). Pagaidām arī nezinām neko par aktieriem, bet filmēšana norisināsies Polijā. Rezumējot tātad – neko īsti nezinām, bet gaidīsim, kā Gleizers mūsu psihes traumēs šoreiz!

Žanri: drāma, vēsturiska filma