TV

“Leģions” – ieskats pirmajās trīs sērijās

Tikai pirms diviem gadiem "Marvel" izraisīja TV supervaroņu revolūciju, radot skarbākus un nopietnākus varoņu stāstus. Šoreiz "Marvel" un "Fox" negaidītās sadarbības rezultātā klāt ir “Leģions” - jauns un ļoti īpatnējs "X-cilvēku" seriāls. Un, tā kā kanāls "Fox" mani nesen aplaimoja ar pirmo trīs sēriju skrīneriem, ar lielāko prieku jums pastāstīšu par redzēto.

08.02.2017

Tikai pirms diviem gadiem “Marvel” izraisīja TV supervaroņu revolūciju, radot skarbākus un nopietnākus varoņu stāstus un pie reizes palīdzot attīstīt “Netflix” radīto “bindžskatīšanos”. Izskatās, ka ar vienu revolūciju šoreiz nepietiks, jo “Marvel” un “Fox” negaidītās sadarbības rezultātā klāt ir “Leģions” – jauns un ļoti īpatnējs “X-cilvēku” seriāls. Un, tā kā kanāls “Fox” mani nesen aplaimoja ar pirmo trīs sēriju skrīneriem, ar lielāko prieku jums pastāstīšu par redzēto.

Droši vien vislabāk būtu sākt ar to, ka seriāls jau no paša sākuma distancējas gan no ierastajām supervaroņu žanra iezīmēm, gan arī no tiem “X-cilvēkiem”, kurus jau ilgāk par desmitgadi vērojam uz lielajiem ekrāniem. Seriāla veidotāji pat apgalvo, ka saistības nebūs ne ar vienu no esošajām vai turpmākajām supervaroņu filmu pasaulēm. Un tas pat ir ļoti labi, jo tādā gadījumā “Leģionu” skatīties droši varēs visi – gan kvēlākie supervaroņu fani, gan arī tie, kas žanru neieredz ne mata galā. Tā vietā tiek piedāvāts neatkarīgs un neiedomājami traks ceļojums pa galvenā personāža Deivida Hollera prāta vistumšākajiem dziļumiem.

Legion, Leģions

No paša sākuma skatītājs tiek iemests trako namā, jo Deivids it kā sirgstot ar šizofrēniju (un šeit parādās analoģija ar jautājumu no zinātniskās fantastikas – “Bet ja nu garīgas slimības patiesībā ir pārcilvēkiem piemītošas īpašības?”). Protams, pēc iepriekšējās pieredzes ar līdzīgiem stāstiem varētu padomāt, ka arī visa turpmākā sezona tiks pavadīta turpat slimnīcā. Bet jau pirmajā sērijā notikumu virpulis Deividu izrauj no tās laukā un iepazīstina ar jauniem un interesantiem personāžiem. Seriāls turklāt vēl turpina svaidīties šurpu turpu no vienas vietas uz otru, dažkārt pat liekot pārdomāt to, kas patiesībā notiek Deivida galvā un kas ne.

Tā kā Deivida spēju klāsts ir neiedomājami plašs, to attēlošanai tiek izmantoti dažnedažādi triki un specefekti, kādus vien mūsdienās ir iespējams realizēt. Un, goda vārds, brīžiem tie liek smadzenēm teju uzsprāgt no sajūsmas! Klāt ņemot Holivudas cienīgu operatora darbu, kā arī savdabīgo mūziku, skaistās telpas un kostīmus, “Leģions” ātri vien kļūst par vienu no pēdējā laika visunikālākajiem TV seriāliem gan vizuāli, gan arī stilistiski. Vietām tiek izmantota arī ļoti specifiska krāsu spēle – vienalga, vai tas būtu sarkans apgaismojums, kas simbolizē briesmas, vai arī zilu un zelta toņu sajaukums, kas netieši atsaucas uz komiksiem, no kuriem galu galā nāk galvenais varonis.

Legion, Leģions

Tuvākās līdzības (pat ja tās vēl ir ļoti attālas) būtu meklējamas seriāla veidotāja Noasa Houlija radītajā “Fargo” 2. sezonā, bet tajā pašā laikā “Leģions” ir daudzas reizes trakāks un juceklīgāks piedzīvojums. Tas, protams, ir diezgan acīmredzami, bet nevar neuzslavēt arī aktieru Dena Stīvensa un Reičelas Kelleras patiesi dzīvības pilno dinamiku, kurā ir gan savādas montāžas, gan arī jautri, neveikli un saturīgi dialogi. Tādējādi jau tā lieliskā izklaide tiek papildināta ar spilgtiem personāžiem, kā arī gudru, pārdomātu un slāņainu sižetu.

Kopumā “Leģions” nedz izskatās, nedz arī šķiet līdzīgs jebkam, kas pēdējo gadu laikā vai vispār televīzijā būtu redzēts. Seriāla stāsts ir brīnišķīgs, un tā īpatnības liek vairāk ļauties piedzīvojumam, nekā mēģināt saprast, kas tad īsti tajos notika. Var arī droši atzīt, ka jau šobrīd līdz mums ir nonācis visai nopietns pretendents uz gada labākā seriāla titulu. Viss, protams, ir atkarīgs no tā, kā seriāls noturēsies atlikušās piecas sērijas, tomēr, spriežot pēc redzētā, tai nevajadzētu būt pārāk lielai problēmai. Tieši otrādi – “Leģionam” pat pastāv milzīga iespēja kļūt par nākamo televīzijas grāvēju.

“Leģions” būs skatāms no 9. februāra katru ceturtdienu plkst. 22.00 tikai kanālā FOX, kurš pieejams Lattelecom Interaktīvās TV un Shortcut TV abonentiem!

Raksta autors un Kinoblogeri.lv izsaka vissirsnīgāko pateicību Lattelecom un FOX Latvia par iespēju noskatīties un uzrakstīt par seriālu vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!