Saraksti

HBO seriālu ieteikumi 8. martam (un ne tikai)!

Starptautiskajā sieviešu dienā kopā ar LMT Viedtelevīziju un HBO piedāvājam jums 7 lieliskus stāstus par sievietēm – tik dažādām personību ziņā, tik dažādas dzīves dzīvojošām, bet tik neparastām katru savā unikalitātē!

08.03.2021

Šodien, Starptautiskajā sieviešu dienā, vēlamies vērst jūsu uzmanību dzimumu līdztiesībai un vienkārši apsveikt visas sievietes. Tādēļ kopā ar mūsu draugiem no LMT Viedtelevīzijas un HBO piedāvājam jums seriālu izlasi par spēcīgām, varonīgām, drosmīgām un unikālām sievietēm, kuras turpina mūs iedvesmot uz ekrāniem. Visi seriāli skatāmi LMT Viedtelevīzijas HBO satura sadaļā!

“The Undoing” (“Posts”)

The Undoing, Posts

Viens no svaigākajiem kanāla HBO jaunumiem kvalitatīvas, pat elitāras skatāmvielas mīļotājiem — balstīts uz “The New York Times” topa dižpārdokļa, no “Alijas Makbīlas” veidotāja Deivida Kellija un ar Nikolu Kidmenu un Hjū Grantu galvenajās lomās, “The Undoing” iepriecinās detektīvu, trilleru un psiholoģisko drāmu cienītājus. Populāru grāmatu autore gatavojas savas jaunākās grāmatas iznākšanai, kad piepeši dzīvē viss aiziet šķērsām — uzpeld rūpīgi glabāti pagātnes noslēpumi, pazūd mīļotais vīrs, un ir skaidrs, ka visa šī ķeza ir saistīta ar jaunākās grāmatas saturu. Īpaši svarīga piebilde, kas ienes seriālā autorkino elementu, — visas sērijas ir režisējusi dāņu izcelsmes režisore Suzanna Bīra, daudzu atzītu psiholoģisko drāmu un “Netflix” supergrāvēja “Bird Box” veidotāja, kura prot sarežģītas lietas pasniegt saprotami plašākai publikai, tās nevienkāršojot.


“Kā baltais zvirbulis” (“Insecure”)

Insecure, Kā baltais zvirbulis

Isa Reja, jauna radoša amerikāņu aktrise, scenāriste un producente, ir radījusi lielisku dramēdiju, kas izrādās unikāla savā vienkāršībā. Proti, seriāls “Insecure” stāsta par pavisam parastu, vienkāršu jaunu sievieti, kura iet cauri savai ikdienas dzīvei. Protams, tie paši parastie, vienkāršie ļaudis vislabāk zinās to, ka ikdienas dzīve nemaz tik vienkārša nav. Spiediens nāk kā no darba, tā no tuvāko draugu problēmām. Nemaz nerunājot par jaunu attiecību veidošanu un uzturēšanu, kas mūsdienu iepazīšanās lietotņu ērā ir tikpat svarīgi, cik sāpīgi un aktuāli. Sajūsmā par seriālu ir gan kritiķi, gan skatītāji, kuri seriālu jau ir paspējuši novērtēt neticami augstu. Kas, ņemot vērā jaunās autores debiju televīzijā, ir jo īpaši iespaidīgs rādītājs.


“Asi priekšmeti” (“Sharp Objects”)

Sharp Objects, Asi priekšmeti

Ja jums patika Deivida Finčera filma “Pazudusī” (“Gone Girl”) un gribas kaut ko tikpat tumšu, ievelkošu, neparedzamu un garšīgu, tikai mazdrusciņ “garāk”, tad rakstnece Džilianna Flinna ir sagatavojusi jums lielisku pārsteigumu — savas pirmās grāmatas “Asi priekšmeti” ekranizāciju HBO seriāla formātā. Pieckārtēja “Oskara” balvas nominante Eimija Adamsa atveido Kamillu, žurnālisti, kura atgriežas dzimtajā miestā, lai beidzot atrisinātu kādu gadiem ilgi neatrisinātu slepkavību… Kā jau saprotat, tad pagātnes rēgi liks par sevi manīt jau pirmajā sērijā (no astoņām). Lieliskas kritiķu un skatītāju atsauksmes, turklāt savu atzinību par šo grāmatu ir izteicis pat Stīvens Kings, un tas daudz nozīmē!


“Tumšās matērijas” (“His Dark Materials”)

His Dark Materials, Tumšās matērijas

Atelpai no mūsdienām — kaut kas krāšņāks un fantastiskāks. Lira ir drosmīga jauna sieviete no mums paralēlās pasaules, kura meklē savu nolaupīto draugu. Viņas meklējumi novedīs viņu pie vērienīgas sazvērestības, kurā iesaistīti tumši spēki… Filipa Pulmana fantāzijas romānu cikls “Tumšās matērijas” ārkārtīgi grūti pakļaujas ekranizācijai — pirms vairākiem gadiem to mēģināja Holivuda ar pašu Danielu Kregu galvenajā lomā, taču cieta kritisku un finansiālu sakāvi. HBO rīcībā ir paša Pulmana svētība, milzu budžets un rūgtā Holivudas pieredze, un vismaz pagaidām viss notiek pēc plāna — droši varam skatīties, nebaidoties, ka stāsts paliks nepabeigts.


“Šķiršanās” (“Divorce”)

Divorce, Šķiršanās

Tie, kas vietējo televīziju ir skatījušies jau kopš senseniem laikiem, noteikti atcerēsies “Seksu un lielpilsētu” jeb vienu no pirmajiem HBO kulta seriāliem ne tikai Amerikā, bet arī tepat Latvijā. Sāra Džesika Pārkere, pazīstamākā no seriāla aktrisēm, pēc daudziem gadiem ir atgriezusies kanālā, kas viņu padarīja tik populāru. Pārkere seriālā atveido galveno lomu, precētu sievieti Frānsisu, kura pusmūža vecumā pēc ilgiem laulības gadiem nolemj apgriezt savu vienmuļo dzīvi kājām gaisā. Lai to panāktu, Frānsisa nonāk pie strauja lēmuma, kas arī ir redzams seriāla nosaukumā — viņai ir jāšķiras no vīra. Protams, šķiršanās ir tikai sākums, un seriāls parāda to, kas notiek pēc tam. Ar melnu humoru un spēcīgām saiknēm starp personāžiem seriāls uzdod svarīgu jautājumu — vai ir iespējams mainīt savu dzīvi jebkurā vecumā?


“Lielie mazie meli” (“Big Little Lies”)

Big Little Lies, Lielie mazie meli

Kas vieno Nikolu Kidmenu, Rīzu Viterspūnu, Zoju Kravicu, Loru Dernu un Šeilīnu Vudliju? Atbilde, protams, ir HBO seriāls “Lielie mazie meli”, kas balstās uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Darbība norit nelielā un tādēļ ciešā piekrastes pilsētiņā, kur trīs galvenās varones, katra ar saviem noslēpumiem, nonāk slepkavības epicentrā. Seriāla režisors Žans Marks Valē ir parūpējies par to, lai seriāls izklausītos un izskatītos tik skaisti, viegli sapņaini un neaizmirstami, cik vien iespējams. Sākotnēji šis bija iecerēts kā miniseriāls, tomēr skatītāji, kritiķi un HBO izpildvadība bija vienisprātis — vajag vēl, turklāt otrajā sezonā aktieru plejādei pievienojas pati Merila Strīpa.


“Viceprezidente” (“Veep”)

Veep, Viceprezidente

Kurš teica, ka politika ir garlaicīga? Pavisam noteikti ne satīrists Armando Januči, kurš veido skarbus, inteliģentus un asprātīgus stāstus pārsvarā par un ap politiku. Pierādījis sevi ar komēdijseriālu “The Thick of It”, kas stāsta par britu politiku, Januči pats izveidoja šī seriāla adaptāciju amerikāņu auditorijai par amerikāņu politiku, protams — rezultātā tikām pie “Veep”, kas ASV viceprezidenta amatā iedomājās sievieti, vēl pirms tas notika realitātē. Par to, cik ļoti skatīšanās vērts ir šis komēdijseriāls, lai runā prestižās “Emmy” godalgas. Pirmkārt, pēdējās trīs “Viceprezidentes” sezonas ir ieguvušas “Emmy” balvas kā labākais komēdijseriāls. Otrkārt, galvenās lomas atveidotāja Džūlija Luī-Dreifusa “Emmy” balvu kā labākā komēdijseriālu aktrise, pateicoties “Veep” ir ieguvusi sešas (!) reizes pēc kārtas!