Intervijas

Intervija ar “Star Wars” figūriņu meistarfotogrāfu – Robertu Ginteru

Piedāvājam interviju ar cilvēku, kura hobijs priecē daudzus "Star Wars" cienītājus "Instagram" vidē. Mazas "Star Wars" varoņu figūras lielajos dzīves džungļos! Vairākas Roberta Gintera fotogrāfijas ir pārpublicētas "Star Wars" figūriņu internacionālās komūnas "Instagram", jo izrādās, ka šis hobijs ir ļoti iemīļots "Star Wars" fanu vidū!

14.12.2016

Ar mums sazinājās cilvēks, kura hobijs priecē daudzus “Star Wars” cienītājus “Instagram” vidē. Mazas “Star Wars” varoņu figūras lielajos dzīves džungļos! Brīdinu – piebremzēt “skrollēšanu” episkajā Roberta Gintera “Instagram” kontā ir pagrūti! Vairākas viņa fotogrāfijas ir pārpublicētas “Star Wars” figūriņu internacionālās komūnas “Instagram”, jo izrādās, ka šis hobijs ir ļoti iemīļots “Star Wars” fanu vidū!

Roberts mums pastāstīja nedaudz vairāk par to, kā top šīs bildes, par savu mīlestību pret “Star Wars”, kā arī par cerībām, kas saistās ar gaidāmajām filmām.

– Kā tas viss sākās, un kādēļ tieši “Star Wars”? 

Bērnībā vectēvs man uzdāvināja “Star Wars” oriģinālo triloģiju video kasešu formātā, un jau tad mani ļoti aizrāva šo filmu stāsts, varoņi un humors. Pieaugušā vecumā, atkārtoti skatoties filmas, uztvēru tās ar citām acīm un novērtēju detaļas, idejas, filozofiju un sapratu, kādēļ “Star Wars” mūsdienās ir kulta statuss. Man patīk, cik ļoti “Star Wars” filmu veidotāji strādā pie detaļām – bieži vienā kadrā tiek iekļauts daudz apslēptas informācijas vai zemtekstu. Tāpat “Star Wars” sāga šķiet ļoti interesanta ar to, ka neviens no varoņiem nav kategoriski labs vai slikts. Labajiem varoņiem ir sava “tumšā puse”, savukārt lielākā daļa slikto varoņu iekšēji cīnās ar sevi – kas ir labs un slikts, gaišs un tumšs. Savukārt ideja par “Star Wars” figūriņu fotografēšanu radās pavisam nejauši, manai līgavai no komandējuma atvedot man pirmo figūriņu Kailo Renu (Kylo Ren), kuru joka pēc ar telefonu mājās fotografēju dažādās situācijās. Āķis bija lūpā, un ļoti ātri mūsu mājās parādījās vēl daudzas citas figūriņas.

– Kāds ir bilžu tapšanas process?

Man diezgan bieži sanāk braukt ārpus Rīgas, un tādos gadījumos gandrīz vienmēr paķeru līdzi vairākas “Star Wars” figūras un fotoaparātu. Ļoti reti man jau ir iepriekš sagatavotas idejas bildēm, un lielākā daļa ideju un iedvesmas rodas uz vietas – aizraujošs dabas skats, interesanta saules gaisma vai vienkārši dziesma, ko dzirdēju pa ceļam. Latvijā ir ļoti daudz skaistu un interesantu vietu, par ko man komplimentus ir izteikuši arī šī hobija piekritēji no citām valstīm. Visgrūtāk bilžu tapšanas procesā ir sakārtot figūras dabīgās pozās un neļaut tām nokrist fotografēšanas laikā, tāpēc bieži lielu daļu laika pavadu cīņā ar dabas spēkiem – vēju, lietu, straumi, viļņiem, ziņkārīgiem suņiem. Bet šis hobijs ir lielisks veids, kā izrauties no pilsētas, darbiem un stresa, pavadot laiku pie dabas un savās domās, līdz ar to gandarījums ir gan par procesu, gan gala rezultātu.

Bilde_1

– Kura ir tava mīļākā epizode? Mīļākais varonis? Un varbūt mīļākā/fotogēniskākā figūra?

Man patīk visas “Star Wars” filmas – katra ir devusi savu ieguldījumu “Star Wars” stāstā. Tāpat arī iedziļinos dziļāk “Star Wars” visumā ar grāmatām, animācijas filmām un galda spēlēm. Ja būtu jāizvēlas, tad laikam vislabāk patīk pirmā filma, jo galu galā ar to viss aizsākās. Mīļākie varoņi – Dārts Veiders (Darth Vader) un Boba Fets (Boba Fett) – patiesi eleganti, noslēpumaini un vizuāli atraktīvi.

Visfotogēniskākā un mīļākā figūra man ir oriģinālās triloģijas “stormtroopers”. Ar viņiem var radīt bildes, kurās dažkārt pat nevar pateikt, vai tas ir īsts cilvēks vai figūra. Jāatzīst, ka jaunie “trooperi” no “Rogue One” filmas arī ir ļoti fotogēniski, un es plānoju viņus izmantot arvien vairāk savās bildēs.

– Ko tu sagaidi no “Star Wars Stories” un ko – no “Episode VIII”?

Ņemot vērā, ka man patīk diezgan detalizēti iedziļināties “Star Wars” stāstā, sagaidu ka “Rogue One” filmā būs dažādas interesantas atsauces uz iepriekšējām filmām, kā arī varbūt kāds negaidīts “iedīglis” nākotnes filmām. Esmu priecīgs, ka “Rogue One” veidotāji izvēlējās filmā mazāk attēlot “spēku”, bet vairāk vienkāršu cilvēku cīņu par ideju un izdzīvošanu “Star Wars” pasaulē. Tāpat ar interesi gaidu citas “Star Wars Stories” filmas – par Hanu Solo un, cerams, arī par Bobu Fetu. No astotās epizodes sagaidu uzzināt, kas tad galu galā ir Rejas tēvs, kā arī vēl kādu elegantu sižeta pavērsienu. Ir tik daudz interesantu fanu teoriju, bet es ceru, ka filma mūs visus pārsteigs ar kaut ko negaidītu.

– Vai ir piedzīvots kāds interesants vai neparasts atgadījums saistībā ar šo hobiju?

Tādu īpaši smieklīgu vai neparastu gadījumu līdz šim man vēl nav bijis. Tomēr esmu novērojis, ka garām ejošie cilvēki vienmēr ar patiesu interesi apstājas un vēro, kā pieaudzis cilvēks, nereti pat guļot uz zemes, fotografē mazās figūriņas. Ārzemēs cilvēki arī nāk klāt un runājas, izsaka pozitīvus komentārus.

Sekot Roberta daiļradei var un vajag viņa Instagram kontā: https://www.instagram.com/stormtrooper_Robbie/
“Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts” kinoteātros jau no 16. decembra, arī īpašajā “Kinoblogeri un Cēsu alus piedāvā” seansā!