Intervijas

“Mednieks un ledus karaliene” intervijas: Emīlija Blanta

Gaidot krāšņo pasaku fimu "Mednieks un ledus karaliene", piedāvājam jums intervijas ar filmas galveno lomu atveidotājiem - Kinoblogeri.lv paviesojās Hamburgā, kur notika filmas Eiropas preses konference, un iztaujāja filmas veidotājus par visām detaļām! Šoreiz - viena no talantīgākajām mūsdienu aktrisēm Emīlija Blanta:

13.04.2016

Gaidot krāšņo pasaku fimu “Mednieks un ledus karaliene”, piedāvājam jums intervijas ar filmas galveno lomu atveidotājiem – ar Universal Pictures, UzKino un airBaltic labvēlību Kinoblogeri.lv paviesojās Hamburgā, kur notika filmas Eiropas preses konference, un iztaujāja Krisu Hemsvortu, Šarlīzi Teronu, Emīliju Blantu un režisoru Sedriku Nikolā-Trojanu par visām filmas detaļām!

Turpinājumā – viena no talantīgākajām mūsdienu aktrisēm, kura vienlīdz labi jūtas studiju dižpārdokļos, emocionālās drāmās un vienkārši labā kino (piem. “Sicario”), Emīlija Blanta:

Jūs filmā atveidojat ļauno tēlu. Kā jūs gatavojāties savai lomi?

Blanta: Mums bija jārunā ar daudziem sociopātiskiem sērijveida slepkavām! (smejas)

Vai redzat sevī daudz no tēla, ko atveidojāt?

Blanta: Kad cilvēki man jautā, vai es esmu līdzīga saviem tēliem, man ir grūti sevi tā apzināties. Man šķiet, ka tikai filmās cilvēki tik ļoti sevi saprot, ka spēj daiļrunīgi sevi raksturot nevainojamos monologos. Es vienkārši cenšos saprast tēlus, ko spēlēju. Aktierspēle ir spēja saprast citus.

The Huntsman

Jūsu tēls filmas laikā vairākkārt mainās. Vai dzīvē cilvēkiem ir iespējams tik ļoti mainīties?

Blanta: Manuprāt, savā būtībā cilvēki ir tādi, kādi viņi ir. Tu vari nedaudz pielāgoties un augt, ja tu tam esi gatavs. Taču tas notiks tikai tad, ja tu to tiešām vēlies. Es negribu izklausīties ciniska, bet es neesmu pārliecināta, ka cilvēki var tik ļoti mainīties, kā tas notiek filmās. Manuprāt, cilvēki savā būtībā ir tādi, kādi viņi ir.

Ko, jūsuprāt, filmas pasaulē nes jūsu atveidotā ledus karaliene?

Es izpratu viņas stāstu – viņa bija parasta meitene, vēlējās vienkāršas lietas un vienkāršus priekus. Viņa bija laimīga par spīti tam, ka viņa nebija atklājusi sevī šīs īpašās spējas. Traģisku notikumu rezultātā viņa kļūst par šo vīlušos, cerības zaudējušo ledus karalieni, kas vēlas liegt bērniem mīlestību. Viņas nodomi varbūt arī ir labi – pasargāt bērnus no nākotnes sirdssāpēm, kādas viņa piedzīvoja -, un es sapratu viņas domu gājienu. Vai es darītu tāpat? Ir neiespējami iekāpt viņas kurpēs. Manuprāt, viņa patiešām tic, ka rīkojas pareizi. Viņa domā, ka palīdz šiem bērniem, veidojot armiju un audzinot viņus bez mīlestības. Viņa cenšas viņus pasargāt no tādām pašām ciešanām, kādas piedzīvoja pati.

The Huntsman

Mūsdienās notiek daudz briesmīgu notikumu, piemēram, nesenie uzbrukumi Briselē. To ir grūti paskaidrot bērniem. Vai pasakas var izmantot, lai bērniem paskaidrotu bērniem, kas ir ļaunums?

Blanta: Manuprāt, pasakas tika izmantotas kā brīdinājuma stāsti bērniem. Tās ir ļoti tumšas un diezgan pamatīgas savā drūmumā. Tajās ir sarežģītas morāles mācības. Manai meitai ir tikai divi gadi, tāpēc es laikam vēl nedaudz pagaidīšu. Daudzas pasakas ir diezgan spraigas, un bērniem reizēm to ir grūti saprast. Bet es arī neuzskatu, ka bērnus vajadzētu sargāt no tā visa pārāk ilgi – viņi tik daudz ko uztver un intuitīvi nojauš, ka, manuprāt, ir jāpieņem, ka viņi ļoti labi izprot pasauli un apkārt notiekošo. Nedomāju, ka bērniem patīk, ja viņiem melo.

The HuntsmanKāda bija jūsu sadarbība ar Šarlīzi Teronu?

Blanta: Atrasties Šarlīzes sabiedrībā bija vienkārši fantastiski. Viņa ir neapturama un iedvesmojoša aktrise. Mēs lieliski izpriecājāmies šīs filmas laikā. Mēs gandrīz vai tiešām sajutāmies kā māsas, un domāju, ka šīs attiecības otrpus kamerai ir redzamas arī uz ekrāna.

Vai Kolīnas Atvudas veidotie krāšņie tērpi jums palīdzēja tēla veidošanā?

Blanta: Atvudas tērpi ir tik skaisti! Es nespēlēju parastu karalieni – es esmu Ledus karaliene, kas nozīmē, ka Kolīna varēja rotaļāties ar dažādiem materiāliem un detaļām. Viņa ir īsta māksliniece. Tas bija ļoti interesanti, kā viņa spēlējās ar ledus, metāla un sudraba efektiem, savijot tos visus kopā, lai izveidotu tēlu, kāds vēl nekad nav redzēts.

Skatītāji varēs atgriezties pasaku valstībā kopā ar “Mednieks un ledus karaliene” jau pavisam drīz – filmas pirmizrāde gaidāma jau 11. aprīlī kinofestivālā “Spektrs”, bet regulārajos kino seansos filma būs skatāma no 15. aprīļa.