Dižraksti

Kinoblogeri “Captain America: Civil War” pirmizrādē: Preses konference

Arī šogad Kinoblogeri devās uz Londonu, kur norisinās filmas "Captain America: Civil War" Eiropas pirmizrāde un tai sekojošie mediju pasākumi. Par to visu - rakstu un videoblogu sērijā!

25.04.2016

Sekojot pērn veiksmīgi iesāktajai tradīcijai, arī šogad Kinoblogeri devās uz Londonu, kur norisinās filmas “Captain America: Civil War” Eiropas pirmizrāde un tai sekojošie mediju pasākumi – preses konference (yay!), sarkanais paklājs (pa kuru mēs nedrīkstam staigāt), 1-on-1 intervijas (šoreiz citiem) un Roberta Daunija juniora stalkošana (beidzot mēs, ja!). Par to visu – rakstu un videoblogu sērijā, kuru sāksim ar preses konferences apskatu, bet īpašs paldies par to mūsu draugiem no Labs Kino, Disney un Marvel!

Par preses konferencēm kā tādām varbūt kādu citu reizi, bet ceram, ka spējat iedomāties – pilna istaba ar visdažādāko mediju un izdevumu žurnālistiem, kuri ir sapulcējušies, lai uzlūkotu un varbūt arī uzrunātu kino pasaules dievus un reālās dzīves supervaroņus, kurus citkārt redzam tikai uz lielā (un dažreiz mazā) ekrāna!

IMG_5992

Šoreiz no “Captain America: Civil War” puses bija visi vai gandrīz visi – Roberts Daunijs juniors, Kriss Evanss, Entonijs Mekijs, Pols Betanijs, Džeremijs Renners, Elizabete Olsena, Sebastians Stans, Daniels Brūls, Emīlija Vankempa un pat Pols Rads (ok, par Skārletu mēs nedaudz samelojāmies, bet tā nav mūsu vaina). No otras kameras puses – režisori Entonijs un Džo Russo, kā arī pats galvenākais Marvel kino cilvēks pasaulē – Kevins Faigī! Pilno preses konferences ierakstu (nedaudz vēlāk) atradīsiet šī raksta beigās, un noteikti iesakām to arī noskatīties (taču uzmanīgi – spoileri!), bet jūs jau vēlaties personīgus iespaidus no jūsu uzticamajiem reportieriem, vai ne? Tad tos arī saņemiet!

Bet vispirms video no mums pašiem, par kuru mūs apsolīja dekapitēt ar Kapteiņa vairogu, un tas nav nekāds joks – jebkāda veida foto un video filmēšana preses konferencē esot stingri aizliegta! Protams, ka rezultāts ir tieši tāds pats kā, piemēram, analoģisks aizliegums lielgrupu koncertos “Arēnā Rīga” (aizlieguma rezultātus pēc koncertiem varat redzēt savos soctīklu profilos – un gan jau paši arī esat tie publicētāji):

Pats galvenais, ko jebkurš iegūs pēc šīm 40 minūtēm ar feinākajiem supervaroņiem pasaulē, ir sajūta un absolūtā pārliecība par to, kādēļ tieši šī komanda ir vadošā komiksfilmu pasaulē – viņiem patiešām ir TIK LABI kopā, un, esot klāt jau otro reizi, ir pilnīgi skaidras divas lietas:

1) Tieši preses konferencei, nevis filmai vajadzētu iet divas ar pusi stundas, jo šie cilvēki tik ļoti manāmi izbauda viens otra kompāniju;

2) Pieejot šai lietai nedaudz stratēģiskāk un ar iepriekš pārdomātu scenāriju, preses konferenci varētu pārveidot kā pilnmetrāžas “konferenčfilmu” (you’re welcome, Marvel), kuru pēc tam varētu pārdot par atsevišķu samaksu. Un mēs pirktu arī!

Visspilgtāk prātā palika savsarpējā Daunija juniora, Evansa, Rennera un Mekija ķīmija, kuri droši joko viens par otru un par savām kopīgajām (un bieži vien neķītrajām) dēkām uzņemšanas laukumā un ārpus tā. Kā īsts brits, londonietis un nedaudz ne no šīs kompānijas (kā jau The Vision pienākas), Pols Betanijs ieturēja veselīgu distanci no šī cīsiņu kluba, tāpat kā Marvel lēdijas Elizabete Olsena un Emīlija Vankempa (Šerona Kārtere), bet visapjukušākais izskatījās vācu aktieris Daniels Brūls, kurš ļoti manāmi smaidīja pa visu seju no tā vien, ka var atrasties vienā telpā ar saviem varoņiem, ne līdz galam apzinoties, ka tagad ir viens no tiem.

IMG_6001

Un, visbeidzot, par humoru – to, kurš nāca no preses konferences dalībniekiem. FOX jau ir izdarījusi pareizo izvēli (ar “Deadpool” un drīz arī ar “Wolverine” noslēdzošo daļu), Warner Bros. vēl tikai gatavojas (ar “BvS” R-Rated cut), bet Marvel ir laiks apdomāties un darīt pareizo lietu – ja visas līdzšinējās (un, ko tur slēpt, arī nākamās) filmas tika izlaistas ar PG-13 reitingu, tad preses konference brīžiem patiešām iebrauca R-Rated teritorijā, pārsvarā tās dalībnieku humora izjūtas dēļ. Un, ja kaut daļu no šiem jokiem un harizmas varētu pārcelt uz filmām (īpaši jautrās četrotnes Daunija, Evansa, Rennera un Mekija izpildījumā), Marvel uzvarētu arī t.s. “Deadpool” lauciņā – ne tikai visos citos.

IMG_5993

Bet pagaidām ir labi, kā ir! Puse komandas dodas beidzot skatīties filmu, kamēr otra paliek montēt materiālus un gludināt ancukus – rīt sarkanais paklājs, tāpēc turpinājums noteikti sekos!

* raksts tiks papildināts ar dažādām detaļām, kad atšifrēsim visu preses konferences audio un saņemsim preses konferences video.