Dižraksti

DC kino pasaules jaunumi no “DC FanDome”

Sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu norisinājās īsti svētki “DC Comics” kino un televīzijas pasaules faniem – tā kā šogad “Comic-Con” un tamlīdzīgi pasākumi norisināties ierastajā kārtībā nevarēja, DC organizēja savu tiešsaistes pasākumu “DC FanDome”, kurā padalīties ar jaunumiem par turpmāk gaidāmajiem stāstiem. Jaunumu bija gana daudz, tāpēc bez liekām ceremonijām ķeramies klāt!

23.08.2020

Sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu norisinājās īsti svētki “DC Comics” kino un televīzijas pasaules faniem – tā kā šogad “Comic-Con” un tamlīdzīgi pasākumi norisināties ierastajā kārtībā nevarēja, DC organizēja savu tiešsaistes pasākumu “DC FanDome”, kurā padalīties ar jaunumiem par turpmāk gaidāmajiem stāstiem. 

Jaunumu bija gana daudz, tāpēc bez liekām ceremonijām ķeramies klāt!

“Wonder Woman 1984”

Ja pasaule nebūtu sagriezusies kājām gaisā, tad pēc visas tiesas un taisnības Petijas Dženkinsas režisēto filmas “Brīnumsieviete” turpinājumu mēs jau būtu redzējuši – “Wonder Woman 1984” iznākšana bija paredzēta šovasar, bet pandēmijas rezultātā filmas pirmizrādes datums nu ir pārcelts uz 2. oktobri. “DC FanDome” pasākumā “Brīnumsievietes” komanda iepriecināja fanus ar jaunu treileri, kas ļauj pamatīgāk aplūkot Kristenas Vigas atveidoto ļaundari Barbaru Minevru jeb Gepardi (“Cheetah”) (jāatzīmē gan, ka vismaz treilera versijā redzētais daudziem sagādāja “flashbacks” uz vēl salīdzinoši svaigajiem “Kaķiem” – taču, kā zināms, treileros specefekti ne vienmēr ir pilnībā noslīpēti*). 

Visādi citādi jaunais treileris vēl vairāk piesola to, ko jau redzējām pirmajā, – 80. gadu stilu, Stīva Trevora noslēpumainu atgriešanos un Diānu Prinsu, kas lēkā no vienas zibens šautras pie nākamās. Zīmīgi, ka treileris un citi reklāmas materiāli uzsver to, ka filma iznāks tikai kinoteātros – “Warner Bros.” vismaz šīs filmas gadījumā neplāno ņemt piemēru no “Disney”, kas nesen paziņoja, ka filma “Mulan” nonāks pa taisno “Disney+” straumēšanas platformā valstīs, kur tā ir pieejama. 

*To pašu gan mēs domājām arī par “Cats”, ak vai. 


“The Suicide Squad”

“DC FanDome” paviesojās arī Džeimss Gans, kurš līdzi paķēra teju visu jauno “Pašnāvnieku vienību” – un sarakstiņš ir ļoti iespaidīgs. Līdz ar to tagad arī precīzi zinām, ko katrs atveidos (un varam jau tagad slēgt derības par to, cik ilgi katram personāžam būs atļauts nodzīvot Gana filmā – jo tam, ka visi šajā stāstā iesaistītie laimīgi piedzīvos arī tā beigas, domājams, netic neviens, kā nekā runa ir par “Pašnāvnieku vienību”). 

Protams, redzēsim atgriežamies dažas jau pazīstamas sejas: Violu Deivisu Amandas Volleres lomā, Džoelu Kinamanu kā Riku Flagu, Džaju Kortniju Kapteiņa Bumeranga lomā un kā nu bez Margo Robijas atveidotās Arles Kīnas. Savukārt no jauniņajiem komandā sveicam (*ievelkot dziļu elpu*): Idrisu Elbu kā “Bloodsport”, Maiklu Rukeru “Savant” lomā, Pīteru Kapaldi kā “Thinker”, Alisi Bragu “Solsoria” lomā, Pītu Deividsonu kā “Blackguard”, Neitanu Filionu “TDK” lomā, Šonu Ganu kā “Weasel”, Džonu Sīnu “Peacemaker” lomā, Flulu Borgu kā “Javelin”, Deividu Dastmalčianu “Polka Dot Man” lomā, Danielu Melčioru kā “Ratcatcher 2” un Meilingu Ngu “Mongal” lomā. 

Noslēpumā tīta pagaidām vēl paliek Taikas Vaititi loma filmā – viņš nepiedalījās “The Suicide Squad” panelī, un arī viņa vārds neizskanēja starp personāžiem un to atveidotājiem. Bet to, ka viņš filmā būs, to jau zinājām iepriekš, tā ka atliek tikai gaidīt intrigas atrisinājumu.

Papildus “roll call” video “The Suicide Squad” fanus iepriecināja arī ar “behind the scenes” video, kurā jau varam novērtēt Arles Kīnas jauno vizuālo tēlu, “Bloodsport” un daudzus citus darbībā – kārtīgs treileris tiks pietaupīts kādai citai reizei.


“Justice League” – #TheSnyderCut

Nākamgad “HBO Max” platformā pirmizrādi piedzīvos jauna “Justice League” versija – tāda, kādu to bija iecerējis filmas sākotnējais režisors Zeks Snaiders. Par #ReleaseTheSnyderCut kampaņu un tās negaidīti veiksmīgajiem rezultātiem ir runāts jau ārkārtīgi daudz (arī mūsu podkāstā), tā ka nu vairs atliek tikai gaidīt, ko tad Snaiders būs sarūpējis (un cerēt, ka rezultāts attaisnos uz to liktās cerības). 

“DC FanDome” mūs iepriecināja ar jaunās “Taisnības līgas” versijas treileri (ar Snaidera acīmredzot visu laiku mīļāko dziesmu fonā), kurā teju visi kadri izskatās jauni un iepriekš neredzēti, sniedzot papildu pārliecību tam, ka Snaidera un Džosa Vīdona versijām vajadzētu atšķirties pamatīgi. Treileris, protams, arī veidots ļoti tipiskā Snaidera stilā (un, lai nu ko, bet treilerus viņš taisīt māk).

“Justice League”, kuras iznākšana paredzēta nākamā gada maijā, tiks sākotnēji izlaista četrās daļās – stundu garās sērijās. Pēc tam tas viss arī tikšot salikts kopā vienā filmā tiem, kas vēlēsies jauno “Taisnības līgu” izbaudīt vienā paņēmienā. Bet jebkurā gadījumā – mūs gaidīs četrstundīga (!) stāsta versija. 


“Black Adam”

Par Dveina Džonsona DC projektu “Black Adam”, šķiet, esam ik pa brīdim kaut ko dzirdējuši jau bezgalīgi ilgu laiku, bet tā īsti neko “taustāmu” tā arī vēl neesam dabūjuši. Filma gan nekur nav pazudusi, un pēc “Shazam!” iznākšanas visas durvis tai ir vaļā – jo “Black Adam” ir cieši saistīts tieši ar šo varoni. Kā pastāsta gaidāmas filmas animētais tīzeris, antivaroņa “Black Adam” izcelsme meklējama 5000 gadu senā pagātnē Kandakā, kur “Black Adam” lika lietā savas spējas, lai atbrīvotu vergus, taču acīmredzot maķenīt aizrāvās ar savu varenību, kā rezultātā burvis “Shazam” Ādamu ieslodzīja. Bet pēc 5000 gadiem Ādams ir ticis brīvībā, un šoreiz viņu nekas neapturēšot.

Filmā “Black Adam” debiju piedzīvos arī “The Justice Society of America” – tiksim iepazīstināti ar tādiem varoņiem kā “Hawkman”, “Doctor Fate”, “Cyclone” un “Atom Smasher” (pēdējo atveidos Noa Sentineo, par pārējiem pagaidām nekas vēl nav zināms). “The Justice Society of America”, kā piesola pats Dveins Džonsons, būšot atbildes trieciens Taisnības līgai – Brīnumsieviete, Betmens un pārējie varot tikai piesargāties… Teorētiski filmai paredzēts iznākt nākamā gada nogalē, bet, vai tas tā tiešām notiks, rādīs laiks, jo tās uzņemšana nav vēl sākusies. 


“The Batman”

Protams, viens no gaidītākajiem “DC FanDome” brīžiem bija gaidāmās “The Batman” filmas panelis – fanu cerības tikt pie ieskata vēl tikai topošajā filmā tika attaisnotas ar veselu tīzeri. Tas sola ļoti tumšu Gotemu un tumšu Betmenu – jau treilerī mūsu jaunais Sikspārņcilvēks Roberta Patinsona atveidojumā klopē riebekļus bez žēlastības. 

Filmas režisors Mets Rīvss sola, ka “The Batman” nebūšot jau kārtējais Betmena izcelsmes stāsts. Filmā mēs sastapsim censoni jau tad, kad viņš veselu gadu ir nodarbojies ar savām naksnīgajām aktivitātēm. Īpašs uzsvars tikšot arī likts uz viņa detektīvspējām – gadžeti un plosīšanās ir forši, taču Betmens jau izsenis ir bijis zināms kā “pasaules labākais detektīvs” (aspekts, ko filmas ne vienmēr ir pienācīgi izmantojušas). Līdz šim esot nofilmēti tikai 25% filmas (ņemot vērā šo faktu, treilera efektīgums kļūst vēl iespaidīgāks), procesu, protams, apturēja pandēmija, bet darbam, kā cer Rīvss un pārējā komanda, vajadzētu atsākties septembrī. 

Atgādinām, ko tad redzēsim jaunajā Betmena versijā (kas, starp citu, nebūs saistīta ar citām DC pasaules filmām – ja vien, protams, vēlāk, “The Flash” neizspēlēs visādus jociņus): Roberts Patinsons atveidos Brūsu Veinu jeb Betmenu, Zoja Kravica – Selīnu Kailu (kura filmas sākumā vēl neesot pilntiesīga Kaķsieviete), Pols Deino – “The Riddler” lomā, Džefrijs Raits – komisārs Gordons, Džons Turturo – Kārmains Falkone, Pīters Sarsgārds – Gils Kolsons, Endijs Sērkiss – Brūsa Veina uzticamais sulainis Alfreds un Kolins Farels – Pingvīns. 

Gaidām ar interesi un nepacietību – filmai jāiznāk nākamā gada 1. oktobrī. 


Īsumā

– Par “The Sandman” seriālu, kas top “Netflix” paspārnē, neviens nav aizmirsis – kā jau tas notika ar daudziem citiem projektiem, arī šajā gadījumā COVID-19 krīze lika ieturēt pauzi, taču “The Sandman” autors Nīls Geimens apliecināja, ka ieilgusī pauze tiekot izmantota, lai noslīpētu scenārijus līdz pašai pilnībai. 

– “The Flash” solofilma palēnām turpina rullēt uz priekšu Endija Mušeti vadībā, un šī filma pavēršot durvis uz DC pasaules “multiverse”, kas ļaušot dažādām tēlu versijām sastapties vienuviet. Tā nu “The Flash” filmā mēs redzēsim vairākus Betmenus – jau zinājām par Maikla Kītona Betmena atgriešanos šajā stāstā, bet pavisam nesen tika apstiprināts arī fakts, ka Bens Afleks ir gatavs vēlreiz tērpties sikspārņa aprīkojumā. Filmas iznākšana šobrīd ir paredzēta 2022. gada 3. jūnijā.

– “Shazam!” turpinājums top, un nu ir zināms arī filmas pilnais nosaukums – tas būs “Shazam: Fury of the Gods”. Filmas iznākšanas datums – 2022. gada 1. aprīlis. 

– Turpinās darbs pie “Aquaman 2” – arī šī filma ir gaidāma 2022. gadā, pagaidām bez precīzāka datuma. Režisors Džeimss Vans sola, ka otrā filma būšot nedaudz atšķirīga no pirmās – sīkvels būšot nopietnāks un tuvāks tām problēmām, ar kurām saskaramies mūsdienu reālajā pasaulē. 

Rakstā izmantoti /Film, The Playlist materiāli